Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   69 / 274
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Kezdek kifogyni az ötletekből...
Ezt a kondit is azért kérdeztem mert a rajz alapján nem egyértelmű, hogy 4,7 vagy 47.
(Adatlapon egyépként 2, tehát akkor ez ok.)
Azt tudom mondani, nézd át azt, amit Baloghz írt.
Esetleg próbaképp cserélj kicsatolókondit.
Megpróbálhatnál még a bemenetére egy potit tenni, hogy lejjebb tudd venni a bemenő jel szintjét, meglátjuk, akkor mi történik.

Esetleg dobj egy képet a tápról, trafóról...
Egyépként visszatérve az IC max tápfeszére, a "sima" TDA2030 +-18V (36V) a TDA2030A +-22V (44V) lehet.
(#) titi válasza baloghz hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Idézet:
„Hány volt van a kicsatoló kondi IC felőli részén?”

Korábban már írta, hogy 15,9V , tehát az kb. rendben.
(#) adorjan81 válasza Chokapick hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Hát ha olyan kapcsolást építesz, ahol szimmetrikus táp kell, akkor ott max +22 és -22 voltot bír max, ha a hagyományosat, akkor rákapcsolhatsz 44 voltot is, bár ezek már maximumok.
(#) witti hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Hello!
Ezt nem hiszem el.... 2030 gitárhoz (vagy legalábbis ez egy effektpedál építő oldal és mind gitáros cuccok szerepelnek rajta.)
Mondjuk, hogy sokszor jártam ezen az oldalon, sőt láttam is ezt a kapcsolást...
Most kezdjem újra, új nyákkal meg minden és ne is keressem a hibákat? Vagy hagyjam a francba ezt az IC-ét?

(#) baloghz válasza witti hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Még mindíg torzít? :eek2: Azt hittem már javában gyakorolsz rajta... Figyi! Amit mindenképpen tegyél meg az az, hogy nézd meg a trafódat terhelve. Ha nem esik nagyon le a feszültség és nem melegszik, akkor a trafó jó.
A 2030-ra visszatérve... Gyakorlásra éppen jó, de ha megint akarsz építeni egy erősítőt, akkor én mindeképpen a VF3-at javasolnám. Egyszerű, nagyon primitív (jó értelemben véve!!) és kitűnő cuccos. Csak ajánlani tudom. És ráadásul hihetelenül olcsó, nem torzít, és szinte nincs zaja!
(#) Steven19 válasza witti hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Helló Witti! A Rádiótechnika 2005. februári számában van eggy működőképes kapcsolási rajz TDA2030A-hoz fullosan működik tökéletesen én már kipróbáltam és jó.Tudom ajánlani neked.Mi lenne ha kipróbálnál eggy télleg működőképes kapcsolást?? Másrészt nem mind1 hogy TDA2030-at veszel vagy TDA2030A-t.Mert a TDA2030 csak 14W-ot tud, a TDA2030A meg akár 20W-ot is.Nah helló.
(#) Steven19 válasza witti hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Még vmi. Azt figyelted hogy a 4-es láb a +9V-ra van kötve és az 5-ös láb a kimenet?? Egyébként a 4-es láb a kimenet 5-ös pedig a +9V. Nah helló.
(#) titi válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
A nyákterv viszont már jó.
(#) witti válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
2030A -im vannak... valahol írták, hogy a simát már nem is lehet kapni...
Tényleg!!! Ott a 4 és 5 láb sántít, de ha megnézed a beültetési rajzon jól van! De aki nem konyít hozzá az tönkre tehette volna a cuccost a kapcsi rajz alapján.
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Ez a kapcsolás szimetrikus tápra készült.
Te tudod, de szerintem inkább nézd át a meglévőt.
A nyák egyépként rendben, forrasztások jók, nincs folyasztószermaradvány?
Egy erősítő akár ilyen dolgok miatt is szólhat rosszul.
De én még mindig azt mondom, hogy ha a táp megfelelő, akkor kondi okozza a hibát.
Esetleg ha tudnál felrakni hangot a torzításról, talán abból rájövünk, mi okozhatja.
Ha nem gitárt kötsz rá, akkor is torzít?
(Vagy ezt már kérdeztük?)
(#) witti válasza baloghz hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Elment kissé tőle a kedvem...
Egész éjjel meg ma is valamiféle gitárvégfokok után kutatok.
Tetszene ez a VF3 ( már Peti_85 is javasolta); viszont a topik-jában nem akadtam olyan kapcsolásra ami jó a sima 32V-os tápomhoz.
Ez csak kettőstápra van kitalálva?
(#) Steven19 hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Jah télleg utólag én is rájöttem de addigra már irtatok a hozzászólásomra bocsi a kavarért csak észrevétel volt annak a részére aki a kapcsirajz alapján szándékozik megcsinálni a panelt hozzá.De én még mindig a Rádiótechnika 2005. februári számát tudom ajánlani mert az tuti hogy működik kipróbáltam és még mindig működik. Másrészt te csak +-9V-ról hajtod?? Mert én inkább minimum +-12V-ról hajtanám max +-18V-ról. Jah még valami én stabilizált tápról hajtom eggy 7815-ös és eggy 7915 IC-vel állitom elő a stabil +-15V-ot.És jól műxik.
(#) baloghz válasza witti hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Áááá! Ilyet ne mondj, hogy elment tőle a kedved! A gitározáshoz is türelem kell! Olyan nincs, hogy valaminek az okára nem lehet rájönni! Legfeljebb több idő kell neki. A VF3-ra visszatérve... Igen, az csak szimmetrikus táppal megy.
Ha ven időd, meg kedved lefényképezhetnéd azt a renitens végfokot és feltehetnéd ide, hogy többet lássunk belőle. Ha lehet mindkét oldalát! Forrasztási és alkatrész felőlit is.
(#) Imre hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
Sziasztok!

TDA2030-nak árt, ha nincs a kimenetén terhelés, csak "lóg" a levegőben?
(#) Imre hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
Köszönöm! Ebben cseréltem, csak a jobb oldali hangszórót nem mindig kötik rá!
(#) pb hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
hellósztok
tda2030-as végfokot kilehet valahogy bővíteni bd294 vagy bd250-es tranyókkkal?
Hogy hangosabb legyen?
(#) Steven19 válasza pb hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Hello Pb! akkor már inkább STK496-al csinálj erősitőt én nem variálnék ezzel nem hiszem hogy jó,valaki irta itt a fórumon hogy nem biztonságos.Vagy akkor inkább próbálkozz TDA2050-el ez a 2030A-nak a nagyobb teljesitményű változata. Szerintem a 2030A-t nem érdemes fejelni, de attól próbálkozhatol vele ha gondolod.
Nah helló.
(#) pb válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
helló
a tda2050-es ic-nek már szimetrikus táp kell nem?
amúgy meg csak szórakozásból kísérletezgetnék vele mert vf2-őt építek ha készen leszenk a nyákok hozzá
(#) Steven19 válasza pb hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
A TDA2050 és a TDA2030A működik szimpla tápfeszről és szimmetrikusról is, nem véletlen irják a fórumban fentebb hogy be lehet rakni a TDA2030A helyett kivéve ha a kapcsolásban már meg volt fejelve BD249-el és BD250-el akkor variálni kell a bázisárammal nomeg a visszacsatolással, viszont a visszacsatolással ha fejelve volt a TDA2030A ha nem, meg kell változtatni mert ez által nagyobb teljesitményt lehet elérni vele persze csak akkor kell ezt elvégezni ha a TDA2030A-t TDA2050-re akarjuk cserélni.
(#) hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
Hello!
Mit szoltok ehhez a TDA2030A végfokozathoz.Azt szeretném megérdeklödni , hogy nem e tuttok nekem küldeni valamilyen tápegység kapcsolást.a trafót a tápban inkább szerezzem be valahonnan minthogy saját kezüleg állitanám össze?(nem is tudnám egyedül).
(#) Steven19 válasza hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Helló Pé! Először is ird le milyen táplálásúhoz kell neked tápegységrajz.Másrészt nem olyan nehéz mint amennyire te azt gondolod. Nah helló
(#) oregtamas0202 válasza pb hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Üdv PB.Ha érdekel komplett TDA2030 végfok modul szivesen odam. Már nem emlékszem , de valami NDK TV vagy rádió végfok volt.ÖregTom.
(#) pb válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
helló
Köszi szépen de van nekem is itthol kettő tda még a legelső alkotásom volt még tavaly(mert akkor kezdem el így "forrasztgatni")
csak az ic-k lettek hazavágva meg unalomből kisérletezgetnék vele mert találtam itthol bd tranyókat
(#) oregtamas0202 válasza pb hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Ha barkácsoláshoz apróbb alkatrészek kellenének ,adok, vagy bontásra modulokat.Csak szólni kell időbe.Heves m.vagy ? igy könyebb, vagy elküldö postán is.Öreg Tom.
(#) válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Itt a kapcsolási rajz hozzá!léci ha tudsz segits!

TDA2030A.gif
    
(#) lamalas válasza hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Udv,

A csatolt kepen lathato 2 erosito kozul megis melyiket szeretned megepiteni? Mert a ketfelehez ketfele tapegyseg is kell. Mellesleg azt ajanlom, hogy ne magad csinald a trafot foleg akkor ne ha nem is tudod hogy kell. Inkabb olyat vegyel ami gyari keszitesu (tehat nem valaki hazilag osszeganyolta) es megfelel az eletvedelmi eloirasoknak!
(#) Steven19 válasza hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Helló Pé!A választ bizd rám mástól segitséget ne fogadj el én megbizható segitséget tok nyújtani neked a mai nap folyamán átfogó segitséget tudok nyújtani neked csak most megyek aludni azt majd reggel vagy valamikor a nap folyamán rendben??Kösy hogy hozzám fordultál.
(#) lamalas válasza Steven19 hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Hello Steven19,

Tudtommal ez egy nyilvanos forum ahol barki felteheti a kerdeseit es azokra barki valaszolhat. Sztem ne biztasd Pé-t arra, hogy kitol fogadjon el tanacsot es kitol ne. Megis milyen hozzaallas ez a segitsegnyujtashoz es az egesz forumhoz? Ezzel egyertelmuen kijelented, hogy te barki mastol jobban ertesz az adott kerdeshez es csak te tudsz barmilyen segitseget nyujtani. Biztos vagy te ebben? Sztem kicsit nezz magadba es gondolkodj mielott barmit is irsz a forumba. Szep napot.
(#) hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
Üdv!halottam hogy tranzisztorossal még elsöre ne próbálkozzak mert annak nagy a hibaaránya és benne van hogy nem is biztos fog müködni és utána kell benne javitgatni a kapcsolást.Ic-s erösitö kapcsolást ajánlottak.Ezek közül is a Tda 2030 ast.Ezek az erösitök ha jól olvastam 20 W körül adnak le teljesitményt.Ez számomra kevésnek tünik.Volan valamilyen Ic-s erösitö kapcsolás ami nagyobb teljesitményt tudd leadni jó minöség mellett?
(#) PCB válasza hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Szia !

TDA1562Q - 2x70W
TDA1514A 50W
TDA7296 60W
TDA7375 25W
TDA7250 100W

kész rajzokat itt találsz

Persze más is segíthet

Üdv!
Következő: »»   69 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem