Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1351 / 1679
(#) verwolf9999 hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Én ezt a kis telefontartót építettem 1 léc egy régi rossz digitális konyhai mérleg állt a rendelkezésemre
Befejezve ugyan még nincs . A lényege az lesz hogy egy mobil vaku ledje van beépítve a burkolatba és ha sikerül beszerezni akkor egy napelemes lámpa fogja a működést biztosítani persze átalakítva és beépítve .Így este is ki lesz világítva pont annyira hogy az alvásban ne zavarjon de lássam hová raktam azt a fránya mobilt
(#) proba válasza Davidd hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
A kivezérlésmérő úgy szép ha ugrál, ezért ha nagy hangerőn hallgatod, a kimenetre kötném, ha jellemzően kicsin, akkor meg a bemenetre.
(#) kocsgab002 hozzászólása Jan 23, 2016 / 3
 
Készült egy RC5 infra dekódoló Arduinoval. Hozzám került egy évekkel ezelőtt épített Mule2 Nixie óra karbantartásra, javításra. A régi távja tönkrement, az új távjának pedig ismeretlen volt a címe és a parancskódjai. Ezért kellett gyorsan ez a kis teszt készülék, hogy át tudjam írni a Mule2-ben a táv parancskódokat erre az újra. Szerintem hasznos kütyü, lehet megépítem külön nyákon, külön LCD-vel, dobozban. Most a TávIR oldalán vásárolt tanulópanelre írtam meg a kódot. Egy kis VIDEO a működésről.
(#) manolo hozzászólása Jan 25, 2016 / 28
 
Sziasztok!
Ez csak jár.
Külön köszönet xxxyyy fórumtársnak, akitől a hiányzó kijelzőket vásároltam!
(#) gerry válasza manolo hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Nekem nagyon tetszik.
Dobozolás kiváló.
Olyan retro!
(#) Alkotó válasza manolo hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Brutálisan jó ez a kijelző, irigylem tőled.
(#) gerry válasza manolo hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Milyen kijelzők ezek?
(#) proli007 válasza gerry hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Ha igaz, TIL311.
(#) zsoltee0001 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Ez most komoly, hogy 5 kiló per db? nincs elírva (10-edát is sokallnám
(#) manolo hozzászólása Jan 25, 2016 / 8
 
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek az észrevételeket!
Valóban TIL 311 hexadecimális kijelző beépített logikával, (4 bit-es bináris bemenet), és áramgenerátoros meghajtóval. Mivel már nem gyártják, bizony néhol több mint ötezerért kínálják. Az egyetlen hátránya, hogy elég sokat "zabál" 380mA az óra átlag áramfelvétele. Azért kellett a doboz elején szellőző lyukakat fúrni, mert normál, tartós üzemnél úgy melegszenek, hogy kézzel alig lehet megfogni őket.
Küldök a belsejéről is egy pár képet:
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2016
(#) tompi2006 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Jó példa arra, hogy az idő pénz . Amúgy szép munka.
(#) mineral válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Egész pontosan 6350/db
(#) kameleon2 válasza tompi2006 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Nekem is van pár darab TIL311, de ennyiért lehet, hogy megérné utángyártani is. 0201-es led, meghajtó smd mikrokontroller, panel és forrlábak. Neki is ülök. Érdekelne valakit ? Nyilván több színben is készülhetne, vagy akár RGB leddel. Sokan mondhatják - mi a fenének, hiszen van már annyi kijelző! De van valami.. valami plusz ebben a kijelzőben. A nappal is jól látható, apró világító pontok varázsa. No és az egyszerű BCD meghajtás előnyei.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2016
(#) Tardief válasza mineral hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Ebay-ről közel ötödéért lehet venni.
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
És mennyi lehet a 306-os, mert azokat pár száz Ft-ért adtam el tavaly?
(#) Ge Lee hozzászólása Jan 26, 2016 / 7
 
Ez is sikeresen bedobozolódott 12 év alatt.
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Ez nem egy régi RT évkönyvből van?
(#) umkumiut válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 26, 2016 / 1
 
Modern, több karakteres sorozat pl. a HDLx-2416. Egy karakterre leosztva nem annyira drága, és eBayen is ki lehet fogni néha.

hdla2416.jpg
    
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
De, csak átterveztem jórészt SMD-re a nyákot mert nem fért volna bele a dobozba, a felesleges dolgokat kihagytam belőle, meg teljesen más végfokot tettem bele az alkatrésztemető helyett, mert nekem nem volt szükségem a kimenet egyenszintjének tologatására.
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
(ismét) gratulálok, és külön tetszik az előlap.
(#) Ge Lee válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 27, 2016 / 3
 
Köszönöm, bár mint írtam ez okkal lett ilyen, mert én sem vagyok híve hogy magyarul feliratozzunk. Többször kell majd kölcsönadnom olyanoknak akik magyarul sem teljesen értik hogy melyik kezelőszerv mit csinál.
Olcsó meg azért lett (műanyag doboz, olcsó műanyag forgatógombok, színes papír előlap) mert nekem a ritka itthoni használatra tökéletesen megfelel, és sokkal kevesebb munka elkészíteni. Mindig a fejemet szoktam vakarni amikor olyat látok, hogy csinál valaki egy spéci dobozt (gépi hajlítások, CNC marás, AWI hegesztés, polírozás, esztergált kezelőszervek stb.), és beletesz valami 1-2 ezer Ft-ot érő panelt. Persze azzal sincs baj, de én nem költenék tízszer-hússzor annyit egy dobozra, mint amennyit a belvilága ér.
(#) nagysasy hozzászólása Jan 27, 2016 / 2
 
Sziasztok !

Készül részegységenként az erősítő. Elsőnek a hangszínszabályzó panel készült el.
(#) Ge Lee válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Nem vágtál le túl sokat azokból a tengelyekből? A fémházas fémtengelyes potik (pl. THL) nem csak árukban és minőségükben jobbak, hanem olyan hosszú rajta a tengelyvég, hogy ha kb. a felét levágod, akkor pontosan fog illeszkedni úgy a dobozba és rá a forgatógomb, ha az előlapba van becsavarozva a poti, és nem az előlap mögé.
(#) gabi20 válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Jól néz ki. LM1036 köré van építve?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) nagysasy válasza gabi20 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Igen.
(#) nagysasy válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Már volt a helyén. Nem rövidek a tengelyek.
(#) kormika hozzászólása Jan 27, 2016 / 2
 
Sziasztok! Ma építettem egy 2 cellás Li-Po őrt az egyik autómba. Tudom, fillérekért lehet venni, és a mostani szabályzók is tudják már a Li-Po módot, de az említett autóban egy őskori szabályzó van, ami semmiféle védelemmel nem rendelkezik, ellenben iszonyatosan jól és finoman szabályoz, egészen kis fordulaton is olyan nyomatékot hoz ki a motorból, amit egyik mostani szabályzó sem tud, szóval cserélni semmi esetre sem akartam. Eddig egy 6 cellás metálhidrid pakk vitte az autót, de mostanra már annyiran lecsökkent a kapacitása, hogy gyakorlatilag 1-2 perc alatt lemerül. Mivel Li-Po akkum van itthon nem is egy, így kézenfekvő volt, hogy azt kap az autó, de hogy ne tegyem tönkre az akkukat a "buta" szabályzóval, kellett valami védelem, ez lett a végeredmény. A panel műnyomópapíros, vasalásos technológiával készült.
(#) kameleon2 válasza kormika hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Csak javaslat: A folyasztószert, isoprophyl alkohol és fogkefe párossal nem ártana eltávolítani. Szebb is lesz a végeredmény és jobb is.
(#) Botond08 válasza manolo hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Nagyon jó lett
(#) manolo hozzászólása Jan 29, 2016 / 7
 
Sziasztok!
MULE
Következő: »»   1351 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem