Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Skoda Octavia elektromos probléma
Lapozás: OK   145 / 195
(#) VIM válasza gery512 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Szia! Az akkumulátor az rendben van? Nem lehet, hogy már a végét járja és az most jött el? Vagy esetleg túl rövid távon használod a kocsit és az akkunak nincs ideje feltöltődni?
(#) gery512 válasza VIM hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Szia!
Igen sajnos csak rövidebb távokon használom. Gyorsforgalmi úton. 10 km és cirka 8-10 perc az út.
Közben persze használnom kell a hátsó szélvédő fűtést is.
Most délelőtt néztem az akksit. Indítás előtt 12,3V. Érdekesség: reggeli első indításra pöcc röff.
Második indításra megint nem tekert, csak AC búgás.
Kiolvastam, csak lamda oxigén szenzor...de erről már rég tudok. Ettől még simán indulnia kellene.
Levettem az akksi sarut, vártam, visszatettem. Ismét csak 12,3-12,4V Indul szépen, de a légzsák visszajelző nem alszik el.
Tavaly volt az akksival gondom, akkor nagyon a végét járta, kaptam egy cimbitől használtat valami noname 1 éveset. Eddig nem volt vele gond, bár a sav szintjét nem is néztem...
Mindegy, ma már nincs rá időm, hív a délutános műszak... minden esetre családtaggal vetetek ioncserélt vizet, aztán este ha hazajövök meglesem mi a helyzet.
(#) gery512 hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Na, hát megnéztem mi a helyzet.
Akksi rendben fel van töltve. Az elmúlt pár napban csak egyszer fordult elő, hogy nem indult...akkor nagy nehezen rábírtam, de későbbiekben nem volt vele probléma.
Szerintem visszaviszem oda ahol javították az önindítót, hogy nézzenek rá, mi lehet.
A lambda szondád cserélem mihelyst fellélegzik a pénztárcám, a légzsák visszajelző továbbra is világít, és zavar, valamelyik nap bontok egy kis kárpitot, hátha csak kontakt hiba. Majd referálok!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016
(#) tibike32 hozzászólása Jan 26, 2016 /
 
Sziasztok !

Az Öcsémnek van egy 2007-es 1.4-es Octáviája. Ebbe kellene belerakni egy "mezei" távirányítós . riasztót Legfőképp a központi zár vezérlése miatt( hogy ne kulccsal kelljen nyitni ) .
Hová lehetne ezt rákötni ?
Ötleteket várnék.
T ibi
(#) tibike32 válasza tibike32 hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Senkinek, semmi ötlete ?
(#) KIG1970 válasza tibike32 hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Hello tibike32!

A kérdésed nem egyértelmű, de ha jól értem van már benne központi zár.
Ha van, akkor ennek a vezérlőjére kell rákötni a riasztó megfelelő (köponti zárat vezérlő) kimenetét.

Ezesetben az lehet a kérdésed, hogy hol található ez a központi zár vezérlő elektronika, de ezt én nem, de majd alighanem WIM meg tudja neked válaszolni.

Ha nincs központi zár, akkor azt kell előbb beszerelni a vezérlő elektronikával együtt és után a fentiek, de ezesetben a vezérlő helyét már tudni fogod.
(#) tibike32 válasza KIG1970 hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Szia !
Igen van benne központi zár, de nincs hozzá távirányító, ezért kellene ezt rákötni
(#) Krisz05 hozzászólása Feb 3, 2016 /
 
Jó estét!

Van egy Octavia II 1.6 Benzin BSE motorkód.
A tegnapi napon egy hosszam utazás után leállítottam aztán nem indult be csak kb 10. indításra. Aztán mentem vele pár km-t, ismét leállítottam az autó kb 10 percet állt és ismét nem indult csak kb 30. indításra. Ekkor ismét mentem vele egy hosszabb távot. Megálltam és 5ből 5y indult az autó.
A mai napon próbáltam indítani de megint nem indult.
Valakinek valami ötlet? Vagy volt e hasonló hiba?
Köszönöm
(#) VIM válasza tibike32 hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Szia! Nem értek hozzá de erős a gyanúm, hogy neked már csak a pótkulcsod van a kocsihoz. Ebben nincs benne a központit működtető távvezérlő elektronika. Az eredeti kulcsban benne van ez a funkció egy lakat szimbólummal jelezve a nyitás-zárás működtetését. Ha ilyen kulcsod nincs akkor marad a fordítós variáció a zárhengerben. Ha riasztót szerelnél be azzal persze, átvehető ez a távvezérlési művelet. EZT a megoldást próbáltad már körüljárni?
(#) zoszka válasza tibike32 hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Ha volt hozzá eredeti távirányítós kulcs, csak mondjuk elveszett, akkor lehet kapni hozzá, amit fel lehet tanítani a rendszerhez csak az immo chip-et kell átrakni. (A cihip-et is fel lehet tanítani, ha van másik, csak ahhoz már szerviz kell)
(#) tibike32 válasza zoszka hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Az a gond, hogy így vette a kocsit, hogy nem volt hozzá távos kulcs, csak a világítós, és ezért szeretnénk így megoldani.
(#) posika hozzászólása Feb 7, 2016 /
 
Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni tőletek.
Skoda Octavia 1.9 tdi ALH a fűtési körben van 3db izzítógyertya ami melegítené a vizet. De nem működik a gyertyák jók biztik jók. Ha valaki tud segítsen legyen szíves mi lehet a baj. Hogy működik esetleg rajz tapasztalat stb.
Választ előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2016
(#) zolika60 válasza posika hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Nem tudom pontosan, hogy hogyan működik, de biztosan van egy reléje valahol, azt vizsgáld meg.
(#) posika válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
oké hogy van reléje de azt mi működteti vízhőfokra vagy esetleg külső hőfokra kapcsol?
(#) zolika60 válasza posika hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Csak gyanítom, hogy a motorvezérlő és mindkét értéket figyeli.
(#) turbolader válasza posika hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
A motorvezérlő kapcsolja a reléjét, motorhőfoktól függően.Kb. 40 fokos motornál kapcsol le.(Valamint ha padlógázon gyorsitasz egyet hidegebb motornál)
(#) posika válasza turbolader hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
és a motorvezérlő a hőfok jeladóról kapja az értéket?
a vízhőfok jeladó 4 pólusú lehet hogy ez rossz?
diagnosztikai műszerrel ki lehet mérni?
esetleg valaki rajzot nem tud?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2016
(#) zolika60 válasza posika hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Idézet:
„esetleg valaki rajzot nem tud?”
VIM kolléga szokott tudni olyat. Ha szerencséd van jár erre rövidest.
(#) s110l válasza tibike32 hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Gondolom vmi ilyesmire gondolsz.
központi
(#) atus1981 válasza s110l hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Én hasonlót kötöttem be az enyémbe. A vezető oldali zárkapcsolóra kötöttem a reléket és kész is. Még az ablakot is felhúzza záráskor.
(#) tibike32 válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Köszi. Mi arra gondoltunk, hogy a központi zár kapcsolójára lehetne rákötni.
(#) jhony15 hozzászólása Feb 20, 2016 /
 
Sziasztok!Van egy Skoda Octaviam 1.9tdi AGR 66KW.A központizár nem működik a jobbelső ajtónál,pedig már vadonatúj zárt is tettem bele és a söfőr felöli oldalról nem irányitható a jobbelső ablakemelő sem mi lehet a gond vele???
(#) VIM válasza jhony15 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Szia! Nem világos, hogy melyik ajtózár romlott el (vezető oldali?) és, hogy előzőleg mi volt a probléma. Az ajtózárból gyári vagy utángyártottat sikerült beépíteni?
(#) zoszka válasza jhony15 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
A táp megvan a jobb oldalon? Mert egyébként minden eszköz can-bus-on van vezérelve. Ha a bus nem jó, azt ki lehet olvasni. Az ajtó bus-modulja az ablakemelö modulba van integrálva. Ha jól emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2016
(#) jhony15 válasza VIM hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
A jobb oldali ajtozar romlott el es gyari lett beleszetelve
(#) jhony15 válasza zoszka hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Akkor csereljem le a jobb oldali ajto ablakemelo vezerlojet?Összefügg a ket dolog hogy jobb oldalon nem megy az ajtozar es bal oldalrol nem lehet iranyitani a jobb oldali ablakemelőt?
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2016
(#) zoszka válasza jhony15 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Hibanaplót kiolvastad? Azzal kéne kezdeni...
(#) jhony15 válasza zoszka hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Ma kiolvastuk a hibanaplot 01332 ez a kódot dobta ki,nem is lehet kitörölni,álitólag a jobb ablakemelő vezérlője.
(#) Kisdodo hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Sziasztok egy olyan problémám lenne hogy ma este menet közben elment a lámpa se féklámpa se index se lámpa semmi nincs meg az autó azóta el sem ondul ha indîtózok az önindîtó rendesen teker csak nem indul el olyan mindha az összes többi fogyasztón meg kevès áram lenne mert gyujtáson a relék kattognak gyujtás nelkül rensen mutatja a müszerfal is a km ert de ráadom a gyujtást egyedül a töltéslámpa világît az is halványan és minden más süket de ha elkezdek indîtózni akkor meg rendesen teker olyan mintha az egész autón kevés áram lenne az önindìtó kivételével! AHF motorkódú skoa octavia 98.előre is köszönöm a segìtséget!
(#) attika válasza Kisdodo hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Én 90%-ba valami test hibára gyanakodok,néz végig minden test vezetéket amit találsz és ha indokolt akkor pucold meg rendesen.
Motortest kizárva elméletileg ha azt mondod,hogy szépen indítózik.
A biztosíték tábla körül is megnézném,hogy nincs-e kicsúszott vezeték esetleg,ennek is az akkumulátor tetejére van rögzítve még egy kis doboz?
Azoknál találkoztam már kontakt hibával.
Következő: »»   145 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem