Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   253 / 360
(#) Koncsar válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Nem tud belőle Hex et csinálni mert baja van.
(#) Bakman válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
A hiba az ön készülékében van. A fájl elérési útvonalában ne legyen speciális/ékezetes karakter.

Shot_383.jpg
    
(#) Koncsar válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Sikerült. Vagy magas a freki vagy nem tudom, de nagyon zenél a motor. Poti letekerésétől a maxig fütyül.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Bakman válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Állíts be magasabb frekvenciákat, de akkor romlik a hatásfok. A jelölt helyen a 16 helyett lehet 4 vagy 1. Alacsonyabb szám nagyobb frekvenciát jelent. A sípolás természetes PWM hazsnálata esetén.

Shot_384.jpg
    
(#) Koncsar válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Most is magas a freki azért sípol, pont lefelé kéne vinni nem? A 16 helyett magassabb érték kell?
(#) Koncsar válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Átírtam a 16 ot 4-re 32 re de semmi változás, sípol mindenhol.
(#) Bakman válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Az alacsonyabb szám, magasabb frekvenciát jelent (prescaler). Ha 1-re írod, akkor is sípol? Nem kellene (legalábbis nem minden frekvencián). Milyne meghajtása van a tranzisztornak/FET-nek? Nagybb frekvencián azt is jól kell megcsinálni, különben az fog füstölni.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Koncsar válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Sajnos az összes progid valami miatt sípoltatta a motort, Kokozonak volt még talán a legjobb beállítása. Sípolásmentes volt. Sajnos 1 en is sípol de nagyon. Valami beállítás miatt még mindíg magas a frekvencia szerintem.
Tuti elöbb vagy utóbb jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Bakman válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Minél magasabb a frekvencia, annál kevésbé hallod. Prescaler 1 (ez egy osztó, nem szorzó) értékénél kell lennie olyan beállításnak, amikor már nem hallod, mert bőven 20 kHz felett van a PWM frekvencia. Most már nincs időm kipróbálni élesben, de azt nem értem, Kokozo programja mitől működik egyáltalán, mert a Prescaler értéke elvileg 1, 4 és 16 lehet, ő pedig 255-öt ír bele folyamatosan.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Koncsar válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Gőzöm nincs, de nem mondanám ha nem így lenne. Rosszul nem lehet átírni a 16 ot 1 re? Mentés, utána HEX fájl. Vittem felfelé, lefelé az értéket, de nagyon sípolt. Miért a 400 Hz et hallani kéne a motor esetén. Ez a motor 80-100 A rt is feltud venni 12V os akkumulátorról. IRF1405 FETek vannak a vezérlőn egy hatalmas diódával, elötte egy meghajtó fokozattal.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Én a gyári (mátrixos) pwm-et írtam át, ahol szintén 250 és ilyen értékek vannak.. Márpedig ők csak tudják..
(#) Bakman válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Én se értem, mit csinálsz, mert Kokozó programjában van olyan beállítás, amikor 3-4 kHz körüli a frekvencia, azt pedig bőven hallanod kellene.
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Igen, és ég és föld a különbség a zajongásban.
(#) Koncsar válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Semmi csodát nem csinálok. Most csináljak hangfelvételt? Felesleges. Ahogy átírtam a kokozo progiját a tiédre, abban a pillanatban minden potiállásnál fütyült. A 16 os szám átírását simán átírtam 1 re 4 re 32 re mentés, és HEX készítés, beírtam PIC betesz és sipol. Ezt az átírást el lehet rontani?
(#) Bakman válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Igen, mert 1, 4 és 16 lehet. Minkét poti rendesen be van kötve? Mindegy is, ezt a kérdést már csak egy oszcilloszkóp tudja eldönteni, hétvégén mindenképpem megnézem. Az adatlap szerint a Prescaler 1, 4 és 16 lehet, nincs köztes érték. Azt, hogy a Matrix-nál hogyan variálnak a makróval, nem tudom.

A legfurább nekem az, hogy Kokozo programjával sem hallod a sípolást, pedig kellene. Most gyorstesztet csináltam egy logikai analizátorral és simán jött a 3-4 kHz körüli frekvencia, ez pedig hallható.
(#) Koncsar válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Addig is nagyon köszönöm a fáradozásod, sokat segítettél, és ha van kedved még a megoldás felkutatásában részt venni, nagyon megköszönöm.
(#) kkrisz75 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Közbe frssítettem a flow-t.

Az illesztő kis nyák, el volt rontva. Rossz kártya lábkiosztást néztem.
Most "elvileg" jó, de, hogy tényleg jó-e...

De nem fogok ennyi pénzért szívni. Úgyis kell még egy 18f4620ast is venni legyen tartalék. vele együtt megrendelem a szintillesztő kártyát is. Egy hiba legalább ki lesz szűrve.

PIC-ből közvetlen jönnek ki az spi lábak.

Hogy sebesség gond van-e azt nem tudom, majd ha megjön az illesztő, kiderül.

Amúgy köszi a segítséget.
(#) elektroszala hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Üdvözletek!
Kérnék egy kis segítséget:
A csatolt programnak a következőt kellene csinálni:
megszakításból figyeli az uart1-et, ha 0xAA -jön, fogadja az érkező 5 byte-ot, begyüjti az RX_array tömbbe, mikor kész, a választ kiküldi TX-en.
Jelen állapotban, (kizárólag hibakeresés jelleggel) 3x van egymás után adatküldés: az első adatsorban a tömbbe gyűjtött adatokat kellene visszaküldje. Itt a hiba az, hogy a legelső vett byte helyett az utolsót küldi az első és az utolsó helyen is.
A második adatsor, amikor nem tömbből olvasom ki a küldendő értékeket, az JÓ.
A harmadik adatsor, ami a sajátkezűleg , programból feltöltött adatokat kellene küldje, az viszont a vett adatokat küldi ki (kivétel az elején látható 0xC8, azt fogalmam nincs, honnan szedi egyáltalán).
csatoltam a progit és képet az adatfolyamról.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2016
(#) bubuszoft hozzászólása Ápr 1, 2016 /
 
Sziasztok.
Nagy fába vágom a fejszémet. Egy öntözés vezérlőt akarok csinálni. Akérdésem, hogy a pic óráját használjan-e vagy egy Rtc-t PCF8583P. És itt lenne a flowforumozókhoz kérésem. Van esetleg valakinek működő lcd kijelzős rtc vezérlős órája, ami esetleg édresztő funkció is van? Nagyon megköszönném ha feltenné ide, mert az óriási segítség lenne. Köszönöm szépen előre is.
(#) pucuka válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
A PIC órája legalább két nagyságrenddel gyengébb, mint az RTC -é. Rövid idejű időzítésekre, néhány percre megfelel a PIC órája, de ha már napi időzítés kell, akkor RTC, és van benne -gondolom- beállítható riasztás is.
(#) bubuszoft válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Max fel ora az időzítő
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Szia!
Én nem vagyok nagy kertész de aki időre locsol az ne várjon csodát a kertjétől mert vagy kidöglik minden vagy kirohad
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Egy locsolóvezérlőhöz bőven elég a pic belső órajele nem kell külön rtc , mi csináltunk piccel órát és kb 1 perc pontatlanság van benne egy év alatt ...
(#) pucuka válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Arra jó a PIC órája. De biztos jön majd, hogy jó lenne, a minden nap hajnali 4 -kor kezdjen locsolni, (kivéve, ha esett az eső, és nedves a föld) 20 percig. Meg szombat éjjel ne locsoljon, hogy reggel ne legyen sár. Akkor már azért nem az igazi.
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Köszönöm. Az idő nem állandó, sok mindentől függ, például hogy a szórófej mennyi vizet juttat ki a területre stb stb.
(#) bubuszoft válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Köszönöm. Az eső érzékelőt egy kész üzletben vásárolt készülékkel oldom meg. Ez azt tudja, hogy essőnél, vagy bont, vagy zár.
(#) pucuka válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Ok, de az RTC -ben van naptár, beállítható riasztás, és még pontos is (aránylag). Ha földnedvesség érzékelőt használsz, akkor a locsolás időtartamát is igazíthatod.
(#) bubuszoft hozzászólása Ápr 1, 2016 /
 
Itt szemezgetek a 11zónás AVR készülékkel, ami acikkek között megtalálható, csak túlbonyolítottnak tartom, és a földnedvességét egy hőmérővel méri Pt100.
(#) bubuszoft válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Nagyon köszönöm. Tudtam, hogy profi az az ic, de még soha nem írtam Flowba progit, ami I2C-n kommunikál (ez már nagyon magas nekem). Ezért lenne jó, esetleg egy kész mű, amittudnéktanulmányozni, hogy hogy is műkodik. Amásik problémám, hogy pickit3-am van avval nem tudok AVR-t égetni
(#) kkrisz75 hozzászólása Ápr 1, 2016 /
 
Sziasztok.

Van kis időm játszadozni, és két darab 16F877A-t akarok kommunikáltatni.
Jelenleg sima rs232- vel próbálkozom. Dugdosós próbalapon.

Az alap koncepció csak annyi, hogy a mester használ egy LCD-t és működtet PWM-en egy ledet.
Van rajta egy nyomógomb.
A lényege, hogy gombnyomásra elküldene egy számot a szolgának (128) és a szolga vissza küld egy számot és egy szöveget.

A szolgában ciklusban egy fel-le billenő számláló 0-225-0-255 stb számol egyesével. Ez egy fényerő érték amit egy PWM led kijelez és ezt az értéket mint számot küldi a mesternek mikor az kéri.
Emellett az AN1-es bemenetre egy 2.2K poti van téve(ez volt kéznél nem számolgattam). és a bemeneten lévő INT értéket küldi el szövegként.

Elvileg rxint megszakítás-t akarnám használni. Mikor adat érkezik kilépjen a program és elküldje az adatokat, és visszatér a többi művelethez.

Na ez az ami nem működik.

A két pic 2db kábellel rx-tx és tx-rx lábak vannak összekötve.

Itt a program. 5.5ös flow, valaki át tudná variálni, hogy működjön, és meg tudjam érteni mit b.. rontok el? Hol van az elméletemben a hiba?

20Mhz kvartz van bent.
Következő: »»   253 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem