Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1369 / 1679
(#) kaqkk válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Idézet:
„légrugóval kiegyenlítettem a motorom súlyát.”
Erről írhatnál pár szót, vagy akár képet is szívesen látnék róla .
(#) SALáta válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 11, 2016 / 1
 
Annyira egyszerű hogy linkelem a gyártó oldalát: Bővebben: Link Tőlük vettem a 200 N os standard rugójukat. A lényeg mindig lefelé legyen a rúd beépítve és ha a választék nem megfelelő akár egy oldalról nyomva is megfelel, nekem 3 éve megy így, azaz a Z tengely mozgó részén van a gáztér, az álló részén a rúd. Így spóroltam az X tengelyen 20 kg ellensúlyt, azaz csökkentettem a tehetetlenségét, és kiegyensúlyoztam a Z tengelyt amitől nőtt a sebessége és gyorsulása.

Kis cnc gépeken, router típusú gépeke, használják ellensúly helyett, éppen az ellensúly kiváltására vagy helytakarékosságból. Láttam olyan pici mozgó asztalos gépet aminél a méretek csökkentése végett volt mert akkor sok plusz lett volna a villanyos szekrény. Így elég volt a két rúd a megfelelő ellenerő keltésére.
(#) yankoo hozzászólása Ápr 12, 2016 / 21
 
Üdv!

Már régóta kész van, de most jutott el odáig (az agyamig), hogy lefotózzam és "publikáljam" a Nixie órámat. Mule V2 alapján készült. Ilyen lett : )

Egy kis nyák fúrás videó

Több kép itt

Nagy köszönet sooty kollégának, aki személyesen és e-mailben sokat segített, főleg PIC égetésben : )
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2016
(#) yankoo válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 12, 2016 / 5
 
Azóta a V3-ban cseréltem 16x5-re Geckodrive g201-el 12m/p X tengelyen, de nyilván nem használom akkora sebességgel : ) 3000mm/p bőven elég sonceboz 4.7A/p 2Nm-es motorokkal : )
Ha már "Ki mit épített" topik, teszek fel pár képet ne legyen nagyon off : )
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2016
(#) zsoltee0001 válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Nagyon jól néz ki, a bordákat is cnc-vel vágtad?
Kicsit "a légy" (the fly) stílusú
Üdv
(#) yankoo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Köszi! : )

Igen CNC-vel, de a festést elszúrtam látszik is a tetején, mintha poros lenne, de természetesen előtte letakarítottam : ) Alulról van feketével fújva, de lentről minden apró hiba feltükröződik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2016
(#) zsoltee0001 válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Ez akkor lenne igazán brutál, ha polírozott alu lemezekzől lenne.

Üdv
(#) fenevad84 válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 12, 2016 / 1
 
Jézusom. Na ez már iparművészet. Minden elismerésem.
(#) Szebence válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Gratula gépedhez! Az X tengely mechanikájáról tudnál pár képet mutatni? Milyen programot / vezérlő elektronikát használsz?
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2016
(#) yankoo válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 13, 2016 / 1
 
Képből most ennyit tudok hirtelen. Nem egy bonyolult dolog a mechanika. Vezérlésnek TB6560 V-type-ot használtam, de mikor a lézert teszteltük, akkor a saját hülyeségünkből elfüstölt 2 évig hibátlanul működött és működne most is. Jelenleg az X tengelyen egy Gckodrive 201 10uS van, az Y éZ tengelyen TB6600-as vezérlő.
(#) Szebence válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Nagyon jó lett! Az X tengelynek mennyire tartós, hogy azt a lineáris sínt így oldalra felszerelve rögzítetted? Nem fog sokkal hamarabb szétkopni? Máshogy kapja a terhelést, mint ahogyan tervezték. Mach3-mal használod?
(#) yankoo válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Privátban leírtam mindent, de hogy ne csak neked szóljon:

Aki gépépítésen töri a fejét, az első dolga az legyen, hogy CAD programban 3D-ben az utolsó csavarig megrajzolja a gépét, és rengeteget kérdez másoktól.
(#) csavarkulcs hozzászólása Ápr 16, 2016 / 1
 
Egy rossz elemből és nyákból elkészíthető csatlakozó kockaelemhez.
Azóta megspékeltem zsugorcsővel.
(#) kistee válasza csavarkulcs hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Ha majd használod, figyelj oda arra, hogy a barna vezetéken lesz a telep negatív sarka. Megszokottabb a kékre tenni a negatívot, a barnára a pozitívot.
(#) Alkotó válasza csavarkulcs hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
A 9V-os elem tetején eleve van egy szigetelő lapocska, amin a két érintkező rögzítve van. Nem kell levenni őket onnan, azon is éppen így funkcionál.
Mértéktartóan kell forrasztani rá, mert képes kiolvadni, de garantáltan jól működik.
(#) trickentrack hozzászólása Ápr 16, 2016 / 3
 
Sziasztok!
Készítettem egy kis party fényteknikát!
Itt megnézhetitek!
(#) szücsien hozzászólása Ápr 16, 2016 / 23
 
Sziasztok!
Nemrég elkészült a VFD órám. Az elektronikája nem túl bonyolult, CMOS számlálókból és kapukból épül fel. Áramszünet esetére kapott még egy CR2032-es elemet, hogy ne kelljen újra beállítani.
(#) szucsistvan123 válasza szücsien hozzászólására (») Ápr 16, 2016 1 /
 
Szép munka!
(#) kocsgab002 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Nagyon szép munka, gratulálok. A doboza hogy készült?
(#) szücsien válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 / 1
 
Köszönöm! Alumínium tömbből lett marva, ezután gyöngy szórás és kapott egy natúr eloxálást.
A fedlap szintén alumínium, ami karbon mintát kapot (VTN technológia).
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2016
(#) dk1 válasza szücsien hozzászólására (») Ápr 17, 2016 / 1
 
Azt a k...
Ez gyönyörű!
(#) cua válasza szücsien hozzászólására (») Ápr 17, 2016 / 1
 
Szerintem a forum tagjainak 99.9%-a most a szivehez kapott es nagyon-nagyon irigyel a lehetosegeidert
(#) janikukac hozzászólása Ápr 17, 2016 / 11
 
Szép jó napot kedves barátaim!

Mostanában sem tétlenkedtem - igaz, néha sportolok, dolgozgatok, angolt tanulok vagy éppen lélekben sörözök Hraballal és társaival egy-egy kellemes könyvön keresztül. Újabb órával jelentkezem, Rumcájsz cikke nyomán! Ami köztudott, eléggé elcsépelt téma már ez a bomba-óra, nekem is a második verzióm készült el. A munka során arra törekedtem, hogy ne a mindenki által megszokott dinamit stílussal hozakodjak elő, hanem valami egyedibbel. Így történt meg, hogy a világhálón kutakodtam, meg a sok éven keresztül tartó Counter-Strike mániámnak hatására egy C4 plasztik bombát koppintottam most le.
Nos, a múltkor már beszámoltam arról, hogy húsvétra nem tudott elkészülni mind a két betervezett időmérőm, csak az egyik, a sünis. Jelentem: pótoltam a hiányosságokat.
Hát mit ne mondjak, most is sokat tanultam, sorolom:
-nem szabad vakon megbízni senkiben a fórumon. Nyilván nem direkt lettem félrevezetve az első nekifutás alkalmával, amikor egy másik kapcsolás kudarcba fulladt. (ez van)
-az utóbbi időben nagyon sokat építek ilyen lyukacsos panelon. Egyrészt azért, mert lusta vagyok órák hosszát szenvedni a maratással, stb, másrészt arra a megállapításra jutottam, hogy így sokkal többet tanulok. Ilyenkor nem csak az van, hogy egy adott panelt beültetek és jobbik esetben örülök, hanem saját magam drótozok, a kapcsolás végig előttem van, tudok gondolkodni, és hosszasabban értelmezni dolgokat. Amikor meg elrontok egyet s mást, akkor jövök ide segítségért, adatlapozunk, és egy csomó minden megmarad bennem a későbbiekre is.
-Így is lehet gusztusos munkákat készíteni, nem csak a hiperszuper maratott nyákokkal. (nyilván itt most a vezetkézesnél épp nem ez volt a lényeg )
Várom ám továbbra is az építő-romboló jellegű kritikát, minden vélemény számít! A "töltet" az édesanya kézimunka felszereléséből lopott gyurma (gondolom örül neki). Fél kilót elhasználtam. Kb. tíz deka ment töltetnek, a többi hátul csücsül súlyként, hogy a kóceráj ne essen hasra. Egy régi erősítőm dobozát vágtam szét a tartószerkezethez.

Nem lennek kukac, ha meglennék elégedve magammal, így most sem minden tetszik. Ezt kell majd szeretnie a jövendőbeli gazdijának. (elnézést a kisregényért)

Üdv!
(#) HA3GX hozzászólása Ápr 17, 2016 / 3
 
Készült egy lágy indító, egy előerősítő és az ST151-es majdnem teljesen beültetve.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Jó lett ez. Gratulálok hozzá. A próbanyák meg külön jól áll ennél a kapcsolásnál, mert fokozza a terrorista jelleget. Repülőre ne szállj vele, mert lehet túl sokat kellene magyarázkodni. Más esetekben viszont szerintem profibb egy megfelelően elkészített nyák.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 18, 2016 / 2
 
Köszönöm!
Igen, pl. ha egy nagyon nagy projektet készítenék, mint pl. egy komplett tápegység, vagy hasonló műszert, akkor én is a nyákot tartanám az előnyösebbnek. Viszont múltkor a kis RIAA-nál, vagy az óráknál amiket forrasztgattam szerintem sokkal nagyobb móka. Ízlések és pofonok, ahogyan a magyar/angol feliratról is mindig vitáznak, erről is lehetne, de nincs értelme.
Szép napot!
(#) Transztyuszeres hozzászólása Ápr 18, 2016 /
 
Bővebben: Link youtube videó

0-511 fokig állítható forrasztóállomás, természetesen a gyári doboz meg minden meg van hozzá.
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
A páka hegye örülni fog a DC-nek.
(#) killbill válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Idézet:
„A páka hegye örülni fog a DC-nek.”
Ezt kifejtenéd bővebben?
(#) enree válasza killbill hozzászólására (») Ápr 18, 2016 / 1
 
Régi vita. Ezek a pákák váltóra készültek. Elvileg nem szeretik az egyenáramot. Ennek ellenére én is használtam a kattogós Wellert egy ideig DC-ről és kutya baja nem lett.
Következő: »»   1369 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem