Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
A kattogós Weller a kontaktusos kapcsolója miatt nem szereti a DC-t, de ebben a pákában csak fűtőbetét van meg hőmérő. De azt nem értem, hogy mi köze a páka hegyének a fűtőfeszültséghez.
Egyrészt felmágneseződik tőle, másrészt amikor direktben használsz így pákát kapcsolóüzemű DC-ről, akkor jönnek az olyan csodálkozások hogy látszólagos ok nélkül tönkremennek SMD alkatrészek, meg világít a LED a beforrasztás közben.
Köszönöm! Egy ügyes kezű, korrekt ember készítette őket. Ismerőseim mind a csodájára jártak
Legyél nagyon körültekintő és óvatos,mikor azt a lágyindítót beszereled!!
Nekem kattogos Wellerem van, az eleve magneses. Sajnos. A kapcsuzemu tapom, amirol jaratom, az meg olyan, hogy a DC minusz kimenete ossze van kotve a vedofolddel, szoval nincs rajta 115V es hasonlok.
Üdv!
Weller WSP80-at használok DC-ről és semmi baja. Nem mágneseződik fel és az egyéb furcsaságokat sem tapasztaltam. Ráadásul van olyan gyári Weller forr. állomás kapcsolási rajz, ahol DC-ről megy a páka. Szóval ebből probléma nem hiszem, hogy lenne. Kapcsitápnál pedig szépen be kell kötni a védőföldelést.
Jó lesz ez! Viszont ez a páka tényleg ilyen lassan fűt fel, vagy csak a szabályzás miatt ilyen?
Nekem a WSP80 kb 30s körül eléri a 400°C-ot.
Műanyagdobozba tervezem, főleg zárt dobozban lesz a 4db 400VA-s transzformátor mellett.
Az égadta világon semmi baja nincs tőle...
Kollégák!
Ez nem a forrasztással foglalkozó téma, hanem a ki mit épített. A forrasztópákák egyenáramú táplálásával kapcsolatos polémiát nem itt kellene folytatni! Köszönöm.
Egy kis esztergálás, csőhajlítás, némi lemez munka és összedobtam egy félhullámú antennát a 11 méteres sávra. Hangolgatás után az állóhullám arány 1.1 - 1.2 a 27 - 28MHz közötti tartományban.
Szignál generátorról hajtottam meg néhány mW teljesítménnyel. Kézi CB rádióval 1Km-ről még lehetett venni. Tulajdonképpen egy házi készítésű City Star. Remélem jól fog szuperálni.
A 80-as évek elején sok éven át ilyen antennát használtam. Nagyon meg voltam vele elégedve.
Az én sárgámban van, de az nem igazi, valami utángyártott .
Uraim!
Nem volt elég világos a moderátori kérés? Feltétlenül csak a figyelmeztetések kiosztásából lehet megérteni, hogy ez nem forrasztás téma?
Ha nem mondod mi ez, akkor villámhárítónak néztük volna.
Nagyon szép munka.
Sziasztok! Üdv. mindenkinek!
A net-en láttam egy ilyesmit, és már akkor megtetszett, és elhatároztam, hogy én is építek egyszer egy ilyen "csontváz " órát. Felturbóztam egy kicsit mert, beépítettem egy mobil aksit, hogy ne felejtse el az időt áramkimaradáskor. Mivel az eredeti programjában óránkénti hangjelzés is van építettem hozzá egy csengető szerkezetet is. A csengető programrészben valami hiba lehet, mert 19h-ig jól csenget (annyit ahány óra van), de 20h-kor már csak 10-et, aztán 11-et stb. Nagyon hálás lennék, ha valamelyik fórumtárs, aki ért a programozáshoz megnézné, és kijavítaná, mert én sajnos nem tudok programot írni. Az óra dokumentumai (ASM, HEX) ezen az oldalon megtalálhatók: Bővebben: Link Én a 24h-s 4MHz változatot építettem meg, de a 3.57 MHz-es is hibás. Aki a csengetést is meg akarja hallgatni az ide kattintson: Bővebben: Link (az első ütés után azért halkul el a többi, mert a fényképezőgép automatikus erősítés szabályozója visszaszabályoz, a valóságban egyforma hangerővel, és talán még szebben is csenget, mint a videón) Szép napot kívánok! manolo A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
Még képek:
Jópofa, nekem tetszik. A Nixie csak az órát mutatja?
Szia Ferenc!
Órát, és perceket. 4 digitet egymásután kell leolvasni, ahogy a videón is látható. A 4 digit csak 10h után, mert van fölösleges nulla kioltás is! Üdv! István
Köszi az infót. A videót nem néztem (munkahelyi gépről vagyok fent). Gratulálok, jó lett!
Mr Stanley a 12 órás változat csengetőrutinját hagyta a 24 órás változatban. Ha a H10 nem 0 tizet ad a csengetésekhez függetlenül attól hogy 1 vagy 2 az értéke . Egyébként éjfélkor csak 12-t kongatnak az órák, nem 24-et...vagy 0-t.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
Még egy apró hiba, ami a videon is látszik: 12:59 12:59 12:50 13:00
Szia Hp41C!
Ezt a jelenséget már én is észrevettem. Szerintem ez azért lehet, mert mert a kijelzés ciklusa alatt vált 13:00-ra, de ezenkívül az óra pontosan és jól jár. A csengetés akkor is elindul másodperc pontosan, ha éppen nincs kijelzési ciklus. Én ezt tapasztaltam.
Üdv! Még régebben építettem egy Hiaraga V-FET A-osztályú erősítőt.
Erről teszek fel egy linket a videó alatt található egy link a képekről is. Érdemes fejhallgatóval vagy jobb hangfalon hallgatni mert még így is elég jó a hangja a felvételen. Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
Sziasztok! Üdv. mindenkinek!
Mindenkinek köszönöm a sok lájk-ot, és az észrevételeket! Nem gondoltam, hogy rajtam kívül is ennyi embernek tetszeni fog. Közben a háttérben sooty mester segítségével megoldódott a csengetés hibája, és a Hp41C fórumtárs által észlelt jelenség is. Ezúton is köszönöm Neki! Szép napot kívánok! manolo |
Bejelentkezés
Hirdetés |