Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1370 / 1679
(#) killbill válasza enree hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
A kattogós Weller a kontaktusos kapcsolója miatt nem szereti a DC-t, de ebben a pákában csak fűtőbetét van meg hőmérő. De azt nem értem, hogy mi köze a páka hegyének a fűtőfeszültséghez.
(#) Ge Lee válasza killbill hozzászólására (») Ápr 18, 2016 1 /
 
Egyrészt felmágneseződik tőle, másrészt amikor direktben használsz így pákát kapcsolóüzemű DC-ről, akkor jönnek az olyan csodálkozások hogy látszólagos ok nélkül tönkremennek SMD alkatrészek, meg világít a LED a beforrasztás közben.
(#) pjg válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 18, 2016 / 1
 
Ezt Te most komolyan mondod?
(#) Bubu54 válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Szépek a panelek
(#) Mircsof válasza szücsien hozzászólására (») Ápr 18, 2016 / 1
 
Szép a doboz gratulálok!
(#) HA3GX válasza Bubu54 hozzászólására (») Ápr 18, 2016 / 1
 
Köszönöm! Egy ügyes kezű, korrekt ember készítette őket. Ismerőseim mind a csodájára jártak
(#) belganarancs válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Legyél nagyon körültekintő és óvatos,mikor azt a lágyindítót beszereled!!
(#) killbill válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Nekem kattogos Wellerem van, az eleve magneses. Sajnos. A kapcsuzemu tapom, amirol jaratom, az meg olyan, hogy a DC minusz kimenete ossze van kotve a vedofolddel, szoval nincs rajta 115V es hasonlok.
(#) eSDi válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Üdv!

Weller WSP80-at használok DC-ről és semmi baja. Nem mágneseződik fel és az egyéb furcsaságokat sem tapasztaltam. Ráadásul van olyan gyári Weller forr. állomás kapcsolási rajz, ahol DC-ről megy a páka. Szóval ebből probléma nem hiszem, hogy lenne. Kapcsitápnál pedig szépen be kell kötni a védőföldelést.
(#) eSDi válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Jó lesz ez! Viszont ez a páka tényleg ilyen lassan fűt fel, vagy csak a szabályzás miatt ilyen?
Nekem a WSP80 kb 30s körül eléri a 400°C-ot.
(#) HA3GX válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Műanyagdobozba tervezem, főleg zárt dobozban lesz a 4db 400VA-s transzformátor mellett.
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Az égadta világon semmi baja nincs tőle...
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 19, 2016
 
Kollégák!
Ez nem a forrasztással foglalkozó téma, hanem a ki mit épített. A forrasztópákák egyenáramú táplálásával kapcsolatos polémiát nem itt kellene folytatni!
Köszönöm.
(#) papus51 hozzászólása Ápr 19, 2016 / 11
 
Egy kis esztergálás, csőhajlítás, némi lemez munka és összedobtam egy félhullámú antennát a 11 méteres sávra. Hangolgatás után az állóhullám arány 1.1 - 1.2 a 27 - 28MHz közötti tartományban.
Szignál generátorról hajtottam meg néhány mW teljesítménnyel. Kézi CB rádióval 1Km-ről még lehetett venni. Tulajdonképpen egy házi készítésű City Star.
Remélem jól fog szuperálni.

Antenna.jpg
    
(#) mraulajos válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
A 80-as évek elején sok éven át ilyen antennát használtam. Nagyon meg voltam vele elégedve.
(#) HA3GX válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Szép!
(#) ktamas66 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Az én sárgámban van, de az nem igazi, valami utángyártott .
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 20, 2016
 
Uraim!
Nem volt elég világos a moderátori kérés? Feltétlenül csak a figyelmeztetések kiosztásából lehet megérteni, hogy ez nem forrasztás téma?
(#) elektrorudi válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Ha nem mondod mi ez, akkor villámhárítónak néztük volna.
Nagyon szép munka.
(#) manolo hozzászólása Ápr 21, 2016 / 31
 
Sziasztok! Üdv. mindenkinek!
A net-en láttam egy ilyesmit, és már akkor megtetszett, és elhatároztam, hogy én is építek egyszer egy ilyen "csontváz " órát. Felturbóztam egy kicsit mert, beépítettem egy mobil aksit, hogy ne felejtse el az időt áramkimaradáskor. Mivel az eredeti programjában óránkénti hangjelzés is van építettem hozzá egy csengető szerkezetet is.
A csengető programrészben valami hiba lehet, mert 19h-ig jól csenget (annyit ahány óra van), de 20h-kor már csak 10-et, aztán 11-et stb. Nagyon hálás lennék, ha valamelyik fórumtárs, aki ért a programozáshoz megnézné, és kijavítaná, mert én sajnos nem tudok programot írni.
Az óra dokumentumai (ASM, HEX) ezen az oldalon megtalálhatók: Bővebben: Link
Én a 24h-s 4MHz változatot építettem meg, de a 3.57 MHz-es is hibás.
Aki a csengetést is meg akarja hallgatni az ide kattintson: Bővebben: Link
(az első ütés után azért halkul el a többi, mert a fényképezőgép automatikus erősítés szabályozója visszaszabályoz, a valóságban egyforma hangerővel, és talán még szebben is csenget, mint a videón)
Szép napot kívánok!
manolo
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
(#) manolo hozzászólása Ápr 21, 2016 / 4
 
Még képek:
(#) Frankye válasza manolo hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Jópofa, nekem tetszik. A Nixie csak az órát mutatja?
(#) manolo válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Szia Ferenc!
Órát, és perceket. 4 digitet egymásután kell leolvasni, ahogy a videón is látható.
A 4 digit csak 10h után, mert van fölösleges nulla kioltás is!
Üdv!
István
(#) Frankye válasza manolo hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Köszi az infót. A videót nem néztem (munkahelyi gépről vagyok fent). Gratulálok, jó lett!
(#) sooty válasza manolo hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Mr Stanley a 12 órás változat csengetőrutinját hagyta a 24 órás változatban. Ha a H10 nem 0 tizet ad a csengetésekhez függetlenül attól hogy 1 vagy 2 az értéke . Egyébként éjfélkor csak 12-t kongatnak az órák, nem 24-et...vagy 0-t.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
(#) zolika60 válasza manolo hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Jópofa. Gratulálok!
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Még egy apró hiba, ami a videon is látszik: 12:59 12:59 12:50 13:00
(#) manolo hozzászólása Ápr 21, 2016 /
 
Szia Hp41C!
Ezt a jelenséget már én is észrevettem. Szerintem ez azért lehet, mert mert a kijelzés ciklusa alatt vált 13:00-ra, de ezenkívül az óra pontosan és jól jár. A csengetés akkor is elindul másodperc pontosan, ha éppen nincs kijelzési ciklus. Én ezt tapasztaltam.
(#) Aldure hozzászólása Ápr 21, 2016 / 2
 
Üdv! Még régebben építettem egy Hiaraga V-FET A-osztályú erősítőt.
Erről teszek fel egy linket a videó alatt található egy link a képekről is. Érdemes fejhallgatóval vagy jobb hangfalon hallgatni mert még így is elég jó a hangja a felvételen.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
(#) manolo válasza manolo hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Sziasztok! Üdv. mindenkinek!
Mindenkinek köszönöm a sok lájk-ot, és az észrevételeket!
Nem gondoltam, hogy rajtam kívül is ennyi embernek tetszeni fog.
Közben a háttérben sooty mester segítségével megoldódott a csengetés hibája, és a Hp41C fórumtárs által észlelt jelenség is. Ezúton is köszönöm Neki!
Szép napot kívánok!
manolo
Következő: »»   1370 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem