Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   134 / 1385
(#) feki00 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Ilyen csoda nyákot én is láttam, SchmartBoard a nevük.
Igazából szerintem azoknak hasznos ez akinek nincs felszerelése nyákgyártáshoz és próbanyákon akarnak ilyen százlábúakat használni.
Videó qfp, bga szörnyeteg beforrasztásról.

Mivel szenvedsz meg? Hogy sűrün vannak apró lábak és a forrasztás miatt rövidre záródnak?
(#) gulasoft válasza feki00 hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
aha, meg azzal, hogy nem tudom mennyi forrasztópasztát kell felrakni, mert már egy fecskendővel nyomom ki egy levágott tűn keresztül de az is sok, most már megvan, megszüntettem a rövidzárakat (ónszívó drótfonattal), most mérem, hogy minden láb érintkezik e, aztán megy rá a 3v, meg az icd2-es ha felismeri happy leszek, ha nem, akkor megsült a sok forrasztástól az ic.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Köszi a képet ez is nagyon ott van !!!
(#) Frankye válasza m.joco hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Lehet rá nyomtatni tintasugarassal, csak nem (vagy csak igen nehezen) fog megszáradni rajta a festék.
(#) DRoland hozzászólása Márc 8, 2008 /
 
Hellosztok!

Vettem a a Hq videótól nyák lemezt, ez elvileg fényérzékeny, de nem történik semmi levilágítás után most mit tehetnék? Kérném a segítségetek!
Amit eddig csináltam: 2 x 4 W-os fénycsővel világítottam 45 percig kb 10 cm-ről. Azt írja a védőfólia eltávolítása után... hát én nem látok semmilyen fóliát rajta.
(#) levii válasza DRoland hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Szia!
A kék valamit kell leszedni, meg elő is kell hívni.

Üdv!
(#) DRoland válasza levii hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Ezen nem volt semmilyen "kék valami", igen megpróbáltam előhívni, de sikertelenül.
(#) levii válasza DRoland hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Hát ha fényérzékeny akkor gyárilag van az egyik oldalán egy kék fólia. Vagy ha kétoldalas akkor mindkettőn. Ha olyanod van mint amit belinkeltél akkor biztos hogy van rajta.

Üdv!
(#) vicsys válasza DRoland hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Csatolok 1 képet. Ilyennek lenni kell rajta!

nyak.JPG
    
(#) levii válasza vicsys hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Látom te is ilyent használsz
(#) lgyk válasza m.joco hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Elég szomorú, hogy az eladó nem tudja, mit is árul pontosan. Ha nagyvárosban laksz, akkor keress egy olyan tapír-írószerboltot, ahol szagképzett az eladó (vagy legalább valami fogalma van arról, amit árul).

Csak a fóliát kell betenni a nyomtatóba. Ha nagyon sima a felülete, akkor nem fog megtapadni a festék (ekkor lehet próbálkozni, hátha vállalja valamelyik bérnyomtató cég a hozott alapanyagra nyomtatást, pl. a BME mellett a MiniRC-nél így tudtam nyomtatni írásvetítő fóliára, amíg nem volt lézerem, volt kemény 6 Ft. a nyomtatás).

A másik lehetséges megoldás normál papírra kinyomtatni a rajzot, és utána ráfénymásoltatni a fóliára.
(#) DRoland válasza vicsys hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Nekem csak a tiszta rézfelület van. De már értem mi a helyzet... Visszanéztem a rendelést, és ezt kaptam Bővebben: Link Valamit nagyon elnéztem, nem ezt akartam rendelni
(#) m.joco válasza lgyk hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Kipróbáltam már. Nyomtattam rá 2 betűt
De sajnos elmosódik, ha végig húzom rajta az ujjamat. Megnézem más papírüzletben. Egyik barátom már nyomtatott fóliára, majd megnézem abban az üzletben is.
De lenne egy kérdésem: Nem gyártok nagy tételben nyákot, szóval megoldható lenne az, hogyha pl. kinyomtatok egy nyákrajzot egy fóliára, tegyük fel a fólia felső részére, akkor később még nyomtathassak arra a fóliára??? Úgy gondoltam, hogy ilyenkor levágnák a fólia felső részéből egy sávot(amiben volna benne a már kinyomtatott nyák), és a maradékot visszatenném a nyomtatóba. így a szélessége a fóliának nem változna, csak rövidebb lenne. És a köv. alkalomkor csak akkora nagyságú nyákot nyomtatnék rá, amekkora még elfér rajta. Szerintetek megoldható ez?
Vagy be lehet állítani a nyomtatáskor, hogy rövidebb a lap mint az A4? És szerintetek meddig mehetek el ezzel, úgyértem mekkora legyen az a hossz, amitől rövidebb a fólia már nem lehet?
Remélem érthető
Üdv.
(#) gulasoft hozzászólása Márc 8, 2008 /
 
Én inkább lefújom. Eleve zavar, hogy adott a méret, ráadásul ilyen kicsi, meg még kísérletezni is kell vele. Az ár csak 5 darab felett éri meg, de biztos jó, csak 4* annyi mint a sima nyák.
(#) Ferkógyerek válasza m.joco hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Szia!
Ez működik én is így szoktam spórolni a fóliával.
A nyákszerkesztő program nyomtatás részében kijelölöm hogy a lap tetejére nyomtasson és ha kinyomtatta alatta elvágom a szélére merőlegesen.
Ezt addig tudod folytatni amíg elég nagy a fólia és a felső margóval együtt ráfér a rajz vagy amíg még be tudod tenni a nyomtató lapadagolójába.
Nem kell a lapméretet állítani.

Egyébként a fóliára való nyomtatásról általában:
A régi HP nyomtatómmal (mindig a legolcsóbb tintasugarasban utazom) tudtam az írásvetítő fólia sima felére nyomtatni igaz kellett fél nap amire megszáradt, majd ha kész lett a nyák oldószerrel lemostam a fóliáról a festéket és újra használhattam.
Volt olyan fóliám amire 20x is nyomtattam mire a gumigörgők annyira megviselték a másik felét hogy elhomályosult.
Ennél a régi nyomtatónál tudtam állítani a festék mennyiségét és egy réteg is elég volt a jó kontraszthoz.
Azután sajnos tönkrement a nyomtatóm és vettem egy újat. Mivel közben modellváltás történt ezért csak egy újabb "jobb" tipust sikerült vennem (szintén a legolcsóbb fajta).
Ennél viszont már nem lehet állítani a tinta mennyiségét sem a nyomtatás kontrasztját és a festék is szétfolyik a fólia sima feléről. Így kénytelen vagyok normál módon a fólia érdes felére nyomtatni amire csak egyszer lehet ráadásul kétszer kell kinyomtatnom ugyanazt a rajzolatot egymáshoz ragasztva a két példányt mert nagyon átlátszó mintát ad. Ezekután kezdtem el vagdosással spórolni a nem éppen olcsó fóliát.
(#) pb hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
hellósztok
Ehez a kapcsoláshoz tudna estetleg valaki nyákrajzot adni?
Köszi
Bővebben: Link
(#) fureszk válasza pb hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Ez annyira ***** hogy nem érdemes megépíteni. Ha mégis megépítenéd, akkor pedig nem túl bonyolult hozzá a nyák, tervezd meg te.
(#) lidi hozzászólása Márc 10, 2008 /
 
Ma csináltam egy teszt levilágítást + maratást.
A maszk sima A4 -es géppappír hp deskjettel.

Az 1. kép a lefújt nyák, a másik pedig maratás utáni állapot. Talán még a 16perces világítás lett a legjobb.

A kérdés az az hogy lehet hogy vastag lett a lakkozás ?
A lakk az kb 4 éves. A levilágítás 2db 8W UV fénycső.
A vékony vonalak 10mil -esek.
(#) kaqkk válasza lidi hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Vagy vastag volt a lakk ,vagy nem volt elég száraz
menyi ideig szárítasz és milyen hőfokon?
(#) gulasoft válasza lidi hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
A 16-os a legtisztább, de lehet hogy az meg túl sok már.
A nyákod szélén miért nincs lakk? Megpucoltad rendesen?
(Én már gumikesztyűben csinálom, így nyugodtan lehet fogdosni)
A feliratok nem jók
Nyákoldalon pont nem tükörben kell lenni, hiszen ott fogod olvasni. A maszk sima a4-es géppapírt nem igazán értem. Miért nem csinálod inkjet fóliára? Hogy világítja át a géppapírt a lámpa? Ettől ilyen recések és nem éles kontúrúak itt ott a vonalak?
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Én csináltam próba nyákot géppapírral napon, 25 perc
tökéletes . De paus papírral is
ugyan enyi volt a levilágítás !!!
(#) lidi válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Azért sima géppapir, mert nincs fóliám, meg ez igy olcsóbb is. És ha így is működik, akkor nem költök fóliára. A feliratot valóban nem tükröztem , de végülis ez csak teszt.

A szárítás 24h volt kartondobozban, ebből 2h a 19crt moncsi tetején ami kellemesen meleg. Már 2h múlva sem ragadt amugy.

A jobb szélén lehet hogy aláment a fény, mert visszahajtottam a papírt. Recét én csak a vastag vonalnál látok picit, nemtudom mitől olyan. Igen a 16 os valóban mintha sok lenne picit, viszont a 12 meg nem elég. Lehet hogy legközelebb 14 el próbálom, meg több tintával nyomtatva hogy jobb legyen a kontraszt.
(#) kaqkk válasza lidi hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Állítsd a nyomtatót a legjobb fénykép beállításra,
és itasd át a lapot étolajjal attól áttetsző lesz!
És nem kell tükrözni a nyomtatást ,csak a tintás oldalát teszed a panelra.!!
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
És szerintem száritsd tovább vagy melegítsd 70-80 c -ra
régebben én hajszárítóval 15-perc alatt szárítottam meg.
(#) gulasoft válasza lidi hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Plcsónak biztos olcsó, de egy csomag a4-es tintás papír 3000Ft körül, van , és én spec kinyomtatom sima lapra piszkozatba, aztán ráragyasztom celluxal, vagy más kevésbé nyomot hagyó ragasztószalaggal a lapra a pont méretre vágott fóliát és mehet a legjobb minőségű nyomtatás kijelölve, hogy inkjet transparent-re megy.
Így egy a4-es fólia akár 3 négy nyákot is ki tud szolgálni, tekintve, hogy örök időkre megmarad nem úgy mint a vasalásos, a 50 lap 150 nyák viszonylatban 20 forint/nyák a fólia. Na ezt spórolod meg, ha megéri, csináld úgy, de ézért gondolkodj el mit kapsz ma 20Ft-ért.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Igazad van én is fóliát használok de 1 két nyákra ami ráadásul kicsi is és biztos hogy később nem kell több
kár pazarolni Ja és egy fiatal kezdőnek 10000-ft kicsit sok egyszerre egy doboz fóliáért ,nem sok helyen bontják meg!
(#) Ferkógyerek válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Egyetértek Kaqkkal a tesztekhez tökéletesen megfelel az olajos papír, mivel a fólia nagyon drága.
Én sima SO tokozású ICkhez 0805-ös passzívig és 0,4mm-es vonalakig csak papírt használok.
Ha ennél kisebb méret kell csak akkor nyomtatok fóliára, így sok pénzt lehet megtakarítani.
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Itt néztem, vannak elég olcsó fóliák is. Lehet, hogy nem érdes az egyik fele, de elvileg lehet rá nyomtatni. és a darabára nagyon kedvező. Most vettem 200db-ot 400ft-ért... ha más nem, nyomtatás után és levilágítás előtt nem taperolom a fóliát majd kipróbálom, hogy milyen minőségűek.Szia!
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Ha nem érdes el fog folyni a tinta !!
nem lesz jó ! Mit mondtak mivel lehet rá nyomtatni
biztos hogy nem tintapatronoshoz való !
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Megnéztem egyedül a 2500 ft -os desk jet fólia jó a tintáshoz a többit kár megvened mind lézerhez való!
szia
Következő: »»   134 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem