Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Még azt szeretném kérdezni, hogy változik-e még valamelyik ellenállásérték, mivel az áramkör 9V-re van tervezve, de nekem 5V-s a ventilátorom?
Egyébként biztos, hogy egy ilyen kis szerkezet kezelni tud egy 1100 wattos fűtőszálat?
szürkeimport hőfokszabályzó A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
Sziasztok!
Az következő lenne a kérdésem. Adott 2 db 7,4V -os 2600 mAh LIPO akkupack RC autóba. A kérdésem az lenne , hogy ezeket köthettem én párhuzamosan? És ha párhuzamosan kötöm őket, akkor elvileg tovább fogják bírni a lemerülésig?
A leírása szerint 10A-t tud kapcsolni, de ha nem bízol benne, használj külön mágneskapcsolót.
Fontos, hogy csak azonos állapotú, töltöttségű akkukat köss párhuzamosan. A pakkokban levő középpontot is össze kell kötni.
Tovább fogják bírni, elméletileg.
Sziasztok! Szeretnék 8-12 fehér ledet rádugni egy USB portra és úgy látom, hitvita van a neten arról, hogy sorosan vagy párhuzamosan kell kötni ezeket, összesen 1 vagy ledenként egy ellenállással. Van igazság ebben a témában?
Mivel a nyitófeszültségek sorosan összeadódnak, az 5v az kb. 2 led. Párhuzamosan, minden párhuzamos ágban ellenállás, feltéve, ha a port tudja a szükséges áramot...
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
Az a gond, hogy ezt a kérdést hitvitának érzed. A LED, mint egy jólnevelt dióda, a feszültségből csak egy részt tart meg magának, a többit a feszültségforrás belső ellenállása, és a vezetékek kapják meg. Az USB port szabvány szerint 150 mA árammal terhelhető, alapesetben. Ha ennél több kell, az eszköznek kell kérnie. Azzal most ne foglalkozzunk, hogy a gyártók nagy része magas ívben ignorálja ezt. A LED nyitófeszültsége hőmérsékletfüggő, a hőmérséklet emelkedésével csökken. Ez támasztja a félvezető szuicid hajlamát, ami az átfolyó áram hatására melegedik. Áramkorlátozás nélkül párhuzamosan kötött alkatrészek esetén a magasabb hőmérsékletűn nagyobb áram folyik át, ezzel tovább emeli a hőmérsékletet. A vége az lesz, hogy eléri a kritikus hőmérsékletet, ahonnan már nincs visszaút, a kristályszerkezet átalakul, az áram folyása megszakad. Ezután a sorrendben következő kapja meg a lehetőséget az önpusztításra, a folyamat addig tart, amíg az össze LED el nem pusztul. Ha egyenként korlátozzuk az áramot, ez a folyamat nem indulhat be.
Kettő, vagy több fehér LEDet sorosan kötve nyugodtan rádughatsz egy USB portra. Valószínűleg halvány derengést kapsz, mutatván, hogy a nyitófeszültségek összege alatta marad a tápfeszültségnek.
Idézet: Nos egy helyzet lehet "adott" de az akkuid vannak (vagy kaptad vagy vetted vagy...) „Adott 2 db 7,4V -os 2600 mAh LIPO”
5V tápfeszültség esetén, a zéneres stabilizátor elmaradhat (Z1 és R5), és a Fet-nél logikai Fet alkalmazása célszerű. pld. IRLR024.
Hello! Erről a szerencsétlen USB-ről a régi Murphy törvény jut eszembe, miszerint:
"Ha van valakinek egy új kalapácsa, az mindent szögnek néz.."
Sziasztok!
Van ez a kapcsolás: Bővebben: Link. A 26. oldalon a 21. ábrán 2db táp szükséges? A két földet nem lehet közösíteni?
Hello! Azért jelölik föld-el, mert azok közösek. Egyébként csak egy tápfesz van benne.
Üdv!
Egy rövidke kérdésem lenne. Egy 100W-os izzó mennyire fűt egy TO220-as triac-ot? Mekkora hűtés kell neki?
Hello! Kb. 0,5W-al, Így pár négyzet-centiméteres hűtés elég. Gyári szabályzónál is a kapcsolót felfogató fém keretre van rögzítve/hűtve.
Üdv!
Van bármi használatbeli különbség a kerámia és az üveg biztosítékok között?
A hirtelen fellépő nagy túlterhelést a kerámia anyagúak jobban bírják. Az üveg előbb összetörik/szétrobban. Ott érdemes kerámiát használni, ahol várhatóan a zárlat nagyon nagy áramot produkálhat.
Sziasztok.
Bontottam egy 100V-os hangszóródobozból a képen látható trafót. Szekunder oldalon vezetékek fekete ( C jelölés) és fehér ( 4 Ohm jelölés ) Primer oldalon fekete ( C ), piros ( 10W), zöld (5W), kék (25W). Milyen értelmes felhasználási lehetőségekre alkalmas? Kis aktív hangszóró erősítőjének táplálására esetleg?
Üdv!
Sokszor találkozom azzal a szóval, hogy előerősítő! Igazából az mit csinál vagy mi a célja? Mert nem vagyok vele nagyon tisztába! Előre is köszönöm!
Leginkább 100 V-os rendszerű hangszóródobozba jó.
Az erősítők álatalában 0 dB-es jelet fogadnak. Az előerősítő erre a szintre erősíti fel a bemenetére adott jelet (pl. lemezjátszó), vagy éppen létrehozza azt, pl. egy mikrofon esetében, ami általában passzív eszköz.
Köszönöm! A számítógép által adott jel az hány dB?
Nulla.
Az a rész, ahova a fejhallhatót kell dugni, kevesebb, mint 0 dB. A füleseket árammal, az erősítők bemeneteit feszültséggel kell vezérelni. Talán te is tapasztaltad, hogy egy Line-In -be dugott füles kimenet halkan szól, hiába hangosítasz az erősítőn.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
Ha lehet tápra ne használd. Nem arra van méretezve. 100V-os rendszerhangszóró meghajtása volt a dolga. Azaz az erósítő 100V-os trafókimenetére csatlakoznak a trafós hangszórók - mint például egy iskolarádiónál, vagy a MÁV hangrendszerében. Így nagyon hosszú kábelre sok hangszóró felfűzhető. Hálózati trafóként nem használnám. Kicsi eleve a menetszáma és a terhelhetősége is. Ráadásul lehet, hogy egyszerűen leég, vagy átüt. Maga a csévetest és a vas használható.
Szia! Ha rám hallgatsz - PC USB portját ilyen dologra nem használod. Az sem volt teljesen 100-as aki kitalálta az elsőt, hiszen van notebook, ami azonnal meghalhat egy ilyen akciótól. Az enyém szerencsére figyelmeztet túlterhelés esetén, de ez típusfüggő.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |