Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Energomat mosógép
 
Témaindító: Pethy, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 21
(#) DonThomasino válasza sunside hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Zúgast búgást szépen hallom a szelep felől
viszont kivenni továbbra sem tudom.
(#) sunside válasza DonThomasino hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Passz, neten keresztül nem nagyon tudok többet segíteni. Valahogy meg kell oldanod a tisztítását ahhoz, hogy akadálytalanul áramolhasson a víz az üstbe.
(#) DonThomasino válasza sunside hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Kis roncsolàssal de kiszedtem a feket szűrő átlyukadt .
Alatt volt egy fehér is most visszatettem ezek nélkül .
A zúgás felerősödött es sokáig hallom volt hogy kikapcsolt
állapotban is. Elegendô víz továbbra sincs épp hogy nedves a ruha.
Máshol lesz a dugulás?
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2016
(#) Gafly hozzászólása Máj 21, 2016 /
 
Mesterek!
Elöntötte a "hab" az (Energomat) gépet (a nem megfelelő mosószer miatt).
Érdekes, hogy a kismegszakítót oldotta le, nem a FI relét
Az rendben van, hogy szétszedem, és mi okozza zárlatot, de okosság mielőtt szétszedem?
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Máj 21, 2016 / 2
 
A kérdés már nem kérdés, szokványos eljárás: (víz és ruhamentesítettem, szétszedtem, megnéztem (nincs is ennek semmi baja), összeraktam) után működik
Ettől még mások okulására, nálam okosabbak, talán mondanak gyakorlatiasabb dolgot is...
(#) botesz válasza DonThomasino hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Kár volt szétszedned az egészet.A szelep mögötti fehér sugártörő van eldugulva.
(#) DonThomasino válasza botesz hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Kiszedtem a fekete szűrőt és a fehér sugártörőt is
olyasmi mint ami egy mosdó csaptelepben is van
remélem egyre gondolunk.
Ezek nélkül adtam neki vizet de sajnos így se kap elég vizet.
(#) botesz válasza DonThomasino hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Nem sajna nem egyre gondolunk.Hagyd békén azt a szerencsétlen szelepet.A szelepről megy 2 cső rá.a másik oldalán 3 megy ki az öblítőnek meg az adagolóhoz.
(#) botesz válasza DonThomasino hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
De hogy konkrét legyek erről van szó: Bővebben: Link
(#) szucsistvan123 hozzászólása Máj 29, 2016 /
 
Üdv!
Van egy régi energolux autómata mosógép, és az a baja, hogy nem engedi le a vizet (csak ha a padlón lévő vízgyűjtőbe teszem a csövét). A szűrője ki lett takarítva. A szivattyú szerintem pörög (nem néztem meg leszerelt oldallappal, de hallatszik valami). Mi lehet a gondja?
(dugulás kizárva)
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2016
(#) sunside válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Szivattyúlapát lelazult vagy letört.
(#) granpa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Sajnos van típushiba is: látszólag jó a motor, épek a lapátok, kiszerelve pörög, de nincs erő benne, hogy kinyomja a vizet. Nálam két csere volt emiatt (néhány év alatt megadja magát).
(#) dokidoki válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Olyan könnyen nem lehet kizárni a dugulást, mert egy kipakoláskor félrecsúszó zokni, leesve az aljára okozhat galibát. Bár mint írod, hogy a padlóra fektetve gravitációsan lefolyik akkor ez nem valószínű. Bár a folyás erejéből lehet következtetni.
(#) szucsistvan123 válasza dokidoki hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Elég erősen folyik, ha le van téve a cső. A lapát törés kizárva, nem hallani csörgést.
Szereztem egy cseredarabot, szétszedtem, kitakarítottam, összerakás után a szivattyúházba öntöttem vizet, szivárgást keresve. (a lyukakat befogtam) Észrevettem, hogy, ahol a motor tengelye bemegy, ott csöpög belőle a víz. Szétszedéskor nem volt ott semmi. Ez gyárilag ilyen? vagy elkopott?
(#) botesz válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Ott kéne lennie egy szimeringnek.
(#) szucsistvan123 válasza botesz hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Az a baj, hogy szétszedéskor sem volt ott! Pegig akkor szedtem ki egy rossz gépből.
(#) botesz válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Attól függ hogy milyen szivattyú van benne.Ha a régi akkor kell lennie szimeringnek ha viszont az állandómágneses forgorészű van benne akkor nincs szimering de akkor ne is gondolkozz a javításán.2000Ft egy olyan szivattyú.Ha a régi van benne akkor azt viszont érdemes megjavítani.
(#) DonThomasino válasza sunside hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
A szelep volt letapadva, ki kellett kocogtatni.
Normális az hogy a gép áram fogyasztása 10-10.5
ha fűtés és a motor egy időben megy?
Ez viszonylag egy rövid időszak.
(#) proli007 válasza DonThomasino hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Miért ne lenne normális? Ha 2kW-os betét van benne. Mi fűtse fel a vizet záros határidőn belül, ha nem a villany?
(#) DonThomasino válasza proli007 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
40 fokos mosásnál kicsit soknak vélem.
A 16A es biztosítékot meg is ciceregteti néha.
(#) botesz válasza DonThomasino hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Akkor gyengèlkedik a megszakítód.
(#) proli007 válasza DonThomasino hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
A fűtőszál fogyasztása mindig ugyan akkora, az független a hőfoktól. Ahogy Botesz írja, cseréld le a fáradt kismegszakítót.
(#) botesz válasza proli007 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Pláne ha valami régi BS vagy EBA....az aztán tud érdekes dolgokat művelni....mondjuk hiába nyomod ki akkor is átad.....
(#) botesz válasza proli007 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Egyébként nekem volt olyan Miele-m aminek tényleg kellett a 16A. A mostani újak akár 10 esről is elmennek(bár volt példa hoy 6 os ról is ment mert úgy össze volt égve) na annak a Miele nek 15 A volt az áramfelvétele!Nem is beszélve a 3500W os teljesítményről...
(#) DonThomasino válasza botesz hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Új a szerelés és a kismegszakítók.
(#) granpa válasza DonThomasino hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Én megnézném a csavarokat, kötéseket, valamint felcserélmém egy másikkal; "cicergeti-e" azt is?
(#) proli007 válasza botesz hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Ma már nem vagyok egy nagy "villanyszerelő és mosógép szerelő", de nekünk is ilyen gépünk volt. Szerettem, mert szinte mindent meg lehetett rajt a javítani. Kapható volt hozzá minden. Én azt a nyakatekert ide-oda spriccelő ejektort kivágtam belőle, és két rézcsődarabbal helyettesítettem. Tettem ezt azért mert az asszony úgy is az öblítőt a dobra öntötte, részben mert ugrált és ott akart ekkor lenni, részben az adagolóba begélesedett az öblítő és benne maradt. Amikor elvízkövesedett a fúvóka, össze-vissza szórta vizet. Nem a harmadik lyukba ment, hanem a mosógép belső oldalára is. Ezzel megszűnt a spriccelés, helytelen adagolás. De nem volt nagy ötlet, hogy megspóroltak egy vízszelepet. (Egyébként az csodával határos módon üzembiztos volt.)
Volt egy villanytűzhelyünk, ami eredetileg három fázisú és 3*15A-es volt. De egy fázison 25A-en üzemelt . Természetesen a feleségemnek egy kis oktatás után fék volt a kezén, miután néha leküldte a kis-automatát. De egy cserével megoldódott a dolog.
De az új készülékek is csodálatosak. A barátom barkácsolta a villanyt, mire lement az ÉV relé. Addig nyomogatta vissza-vissza, míg fent maradt. ÉS szólt, hogy csak akkor van villany, ha a földet összeköti a nullával. A fázist bekapcsolta a relé, a nullát nem. Nem egy rossz változat..
(#) Tomi94 hozzászólása Jún 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Hajdú Energomat mosógépünkön letört a nyitófül. Megtaláltuk, még mindig rendelhető 1000 Ft alatti tétel. Beszerelni gondolom a fedél megbontása után egyértelmű, hogyan lehet. Viszont: eddig hogyan jussak el, azaz nyitókar nélkül hogyan nyissam ki a gépet? Van erre valami bevált praktika, hogy mivel lehet elfordítani azokat a műanyag tengelyeket roncsolás nélkül?
(#) botesz válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Kézzel benyúlsz a fül helyére és megmozdítod.Vagy ha nem megy akkor csavarhúzóval felfeszíted a tetőt.
(#) botesz válasza proli007 hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Hát igen vannak érdekes dolgok.Tény a sugártörős része nem nyerte el nekem sem a tetszésemet de ami azt illeti 25 évig nem is kell hozzányúlni.Én le szoktam savazni utána megint nem lesz vele gond.
Következő: »»   13 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem