Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1908 / 2495
(#) MikulaSan hozzászólása Okt 16, 2016 /
 
Sziasztok ez egy orion végfokozati panel. 1 tba 120u és 1 tba 810as van rajta. Számomra a soros csatlakozó lábkiosztása a kérdéses melyik a tápfesz illetve ha használni akarom mely az amelyik számomra lényeges. Ha valakinek volna infója megköszönném.
(#) kadarist válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Szia!
Mutass képeket!
(#) MikulaSan válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Bocsánat elmaradt de pótlom!
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016

DSCF4246.jpg
    
(#) pucuka válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 16, 2016 / 1
 
Magad is felderítheted. Előszeded a két IC adatlapját, azon van ajánlott kapcsolás, ahhoz igen hasonló van a modulon is. A lábaktól visszafelé lekövetheted a táp, a test, ill. a jelek útját. A táp fóliák azonosításánál segít a tápfesz szűrő kondik polaritása.
A 120u bemenetére 5,5 - 6,5 MHz -es hang KF kerül, erre gondolom nem lesz szükséged, viszont a külső hangerő szabályzó potméter felső pontjára lehet csatlakoztatni a hangforrást, és a középső pontról mehet a TBA bemenetére.
(#) MikulaSan válasza pucuka hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Köszike!
(#) kadarist válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 16, 2016 / 1
 
Elviekben a 810-el szerelt verziónak is ez a bekötése: Bővebben: Link.
(#) MikulaSan válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Ezen mind2 ic rajta van a 120 as és a 810 es is!! Az érintkező sornál a 120 a másik felén a 810. A link amit kiírtál csak egy getfile.php-t szed csak le..
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016
(#) kadarist válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 16, 2016 / 1
 
Bővebben: Link. Talán így már jó a link.
(#) MikulaSan válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Igen így jó!
(#) krisz69 hozzászólása Okt 16, 2016 /
 
Sziasztok fetes paneljaim tesztelgetése során .észre vettem 1 db 4.7k ellenállás elégé meg pörkőlödött. Clipp részen van . Szerintetek cseréljem erősebre az ellenálást ? Vagy más a gond . Amúgy müködik a clipp rész. Meg . A 4.7k ellenállás sincs elégve csak megbarnúlt.
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
itt a szóba jövő ellenállás 1w elég? +-60v
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016

Névtelen.png
    
(#) game4812 válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Ebbe az irányba indulok el, de a dual supply úgy nem megoldható, hogy 2 step up-ot használok, és az egyik GND-ját a másik "+"-szal közösítem? TDA8920 +-24V-ról tud 100W-ot 0,5% THD-val, a végfok elé meg teszek egy limitert, hogy ez legyen a maximum, és akkor nagyon jó lesz minden elvileg.
(#) Buvarruha válasza game4812 hozzászólására (») Okt 16, 2016 / 1
 
Nem lehet sorba kötni őket, mert nincsenek galvanikusan leválasztva. Ha trafóval csinálod, akkor szimplán szimetrikus tápot kell csinálni SG3525-el mondjuk.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016
(#) Szabi1 hozzászólása Okt 16, 2016 /
 
Sziasztok! Érdekelne engem egy olyan class D full bridge kapcsolás, ami egy 300VA 2x30V trafós tápból ki tudna csalni kb. 250W RMS-t 8 ohmon, lehetőleg nem túl nagy torzítással, és lehetőleg ne legyen túl drága a megépítése.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 16, 2016 / 1
 
Az az ellenállás 1/2W-ot disszipál, ha nem akarod, hogy forró legyen tégy be 2-3W-osat.
(#) game4812 válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Ez a 2 akksis verzióra érvényes? Csak mert fülhallgató erősítőknél mindig a 2 9V-os elem közepe volt a GND, ez itt nem működik? Itt 2db 12V 12Ah lenne 2x24-re boostolva. Bocsánat az értetlenkedésemért.
(#) Buvarruha válasza game4812 hozzászólására (») Okt 17, 2016 / 1
 
Ha külön akksi a forrás, akkor lehetséges.
(#) voodoo válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 17, 2016 / 1
 
Nem hiszem, hogy nagyobb kell oda. Nem kell megijjedni, ha egy ellenállás üzemszerűen (folyamatosan) forró. Maximum annyit tennék a helyedbe, hogy hosszabb lábat hagynék neki, és nem tolnám be tökig, úgy több esélye van a levegőnek átjárja, valamint a hosszabb láb minimális hűtést is szolgáltat.
>>
Gyári erősítőknél is szokták ezt a trükköt alkalmazni, sőt a nyáklapot kimarják alóla, hogy a környékén felrorrósodott lap és vezetősáv hatékonyabban tudjon hűlni.
(#) Beringer 600 hozzászólása Okt 17, 2016 / 1
 
Sziasztok!
Örömmel jelentem hogy a Baji féle fetes modult nyugalmit szabályzó áramkörét, krisz69 segítségével sikerült tökéletesen meg építeni.
Az újra élesztésnél,és a be építésnél,nagy segítségemre volt.
Köszönöm krisz69
(#) krisz69 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Úgyan már ,nincs mit Mondtam bármikkor keres bátran ha bármi van
(#) latyakosa válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Hidalva kijöhet 8 ohmon 200w ha 2x30DC-ről beszélünk és nem számoltam el, de több nem igen..
2x30Ac-ből kijöhet a 250w is.
itt néztél már körbe ?
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2016
(#) jocko hozzászólása Okt 17, 2016 /
 
Sziasztok!Erről az erősítőről tud valaki valamit?Melyik beag-ban van ez,hány voltról működik?Hol lehet nyák tervet találni ,leírást stb..?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2016
(#) ozpecs válasza jocko hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Ez szerintem csak átalakított beagban van nekem leginkább spafi végfokára emlékeztet első ránézésre
(#) Gafly válasza ozpecs hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Spafi él és alkot még?
Ezer éve nem hallottam róla...
(#) ozpecs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Külföldi fórumon láttam utoljára
(#) Trivium93 válasza jocko hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Üdv. Keresd meg az analog GND-t és a Power GND-t és ha 100ohm 100nF-al van összekötve akkor kösd össze egy vezetékkel. Meg 150pF-ot tegyél a bemenetre.
(#) HA3GX hozzászólása Okt 19, 2016 /
 
Mennyire életszerű a csatolt megoldás? Egy erősítőt több eltérő Ah-s akkuval szeretnénk meghajtani, de a rajz csak egy példa (ezt találtam). Gyakorlatilag ez kivitelezhető? A diódákon esik 0.6V, de egy akkumulátor feltöltve sem 12V. Elméletileg a FET-es erősítőm már 11.5V-ról bőven megszólal. Mekkora diódákat érdemes használni ha az erősítőm 63A-t vesz fel és a két akkumulátor kapacitása 45Ah és 90Ah?

kapcs.jpg
    
(#) szikorapéter válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
A - oldali diódákat fordísd meg. Elbírják a diódáid ezt az áramot? (80A) Kapcsoló üzemű autós erősítő? Ha több mindent megadsz sokkal könnyebben tudnak segíteni a fórumozók.
(#) jocko válasza Trivium93 hozzászólására (») Okt 19, 2016 / 1
 
Már nincsen nálam a modul,a vaterán akitől vettem az azt mondta,hogy küldjem vissza és visszakapom az árát..ő azt mondta,hogy a tápegységet rosszul raktam össze,de hát a képeken látszik talán ,hogy mindent előírás szerűen tettem,azt,hogy valamelyik alkatrész hibás (nem tudom melyik) azt a lehetőséget fenntartom,csak akkor miért adja ki pontosan a +-32 voltot?
(#) 20sz Jófiú válasza jocko hozzászólására (») Okt 19, 2016 / 1
 
Rendes volt az eladó.
Következő: »»   1908 / 2495
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem