Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   81 / 91
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Szia! Kapcsoló érintkező lemeze a váltás egy szakaszán összeköti azt a két pontot, melyek közül csak az egyiket volna szabad választani. Használj relét, vagy billenőkapcsolót!
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Szia köszönöm szépen, sajna én is erre gondoltam.
(#) bboy123 hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Sziasztok! Csináltam egy LM1036-os előerősitőt. A baj azonban az, hogy hiába tekergetem a potikat, semmit sem csinál. Loudnest is kapcsolgattam, de semmi.
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Szia! Linkeld be, hogy mi alapján készült és fotózd le milyen lett!
(#) kzozo hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Sziasztok. Nekem is üzemel itthon egy LM1036 + TDA1554Q, szépen szól, de kicsit keveslem a mély hangot. Van rá lehetőség, hogy az LM1036 többet emeljen? Köszi, Zoli
(#) Alkotó válasza kzozo hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Lehet más a problémának forrása, mert nálam határozottan sok a mély-emelési tartalék.
(#) reloop válasza kzozo hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Szia! Nem lehet, hogy egy alulméretezett kondenzátor került a jel útjába és az vágja a mélyeket?
(#) kzozo válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Elnézést, most olvastam. Azóta az lm1036 előtti 470nF-os kondit cseréltem 1µF-ra, jobb lett. Majd ha megint lesz egy kis időm, a tda1554 előttit is megemelem egy kicsit. Az jelenleg 330nF.
(#) bicorp hozzászólása Nov 1, 2016 /
 
Üdv!
Kérdésem a következö lenne, ehez a kapcsoláshoz kell a 12 v stabil táp vagy nem?
Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza bicorp hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Nem kell mindenáron, de ha már egyenirányítod, szűröd és hidegíted, akkor egy 50 Ft-os stabilizátor általában belefér. De tény, ilyenkor kell egy kis feszültségtartalék a trafó oldalán.
(#) bicorp válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Köszi a gyors választ, de valószinü megálok akkor a szürésnél.
(#) Alkotó válasza bicorp hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Szerintem nem a jó utat választottad.
A kapcsolásnak van egy "fejlettebb" változata. Azon rajta van a tápegység is, Reloop kicsit módosította, és nem utolsó sorban egy előerősítővel is ki van egészítve. Találsz hozzá paneltervet is tőlem.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2016
(#) bicorp válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
Valoszinü megtaláltam v2.1 re akartál rávezetni?
Igéretesen néz ki,valaki meg is csinálta müxik szépen?
(#) Alkotó válasza bicorp hozzászólására (») Nov 1, 2016 / 1
 
Erre gondoltam.
Több sikeresen működő példányról is tudok.
(#) JOJO hozzászólása Nov 4, 2016 /
 
Tiszteletem szeretnék segítséget kérni megcsináltam ezt a nyák lapot de se hogysem tudom működésre bírni hol rontottam el ?
(#) JOJO válasza JOJO hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Tiszteletem nem akar senki segíteni
(#) kokozo válasza JOJO hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Szia!
Ilyenkor célszerű az elején kezdeni.. Táp mindenhol megvan ahová mennie kell? Rá kellene mérni az ic lábainál hogy odaér e.
(#) lóri válasza JOJO hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Érdemes pdf-ben feltenni, hogy mindenki megtudja nézni.
(#) JOJO válasza lóri hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Sajnos csak ezt tudom

Kép (3).jpg
    
(#) poros válasza JOJO hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Talán így jobban látható.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2016

LMM.JPG
    
(#) poros válasza poros hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Biztosan sok időt belefektettél! Az én véleményem az ,hogy kár volt! Tett fel Alkotó mester nagyon korrekt nyák és kapcsolási rajzot. Ott jelöli az alkatrészek pozíció számát is. Kis odafigyeléssel könnyedén készíthető egy azonnal működő kapcsolás. Igaz PDF formátumban de ezt ha méretarányosan kinyomtatod máris van egy működő nyák rajzod! Próbáltam átnézni a Tiédet de pozíció számozás nélkül sok időbe kerülne átnézni. Szerintem más sem fog vállalkozni rá.
(#) JOJO válasza poros hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
igen láttam de én szeretnék sajátot nem szertnék más munkájával ékeskedni
(#) Csupasz válasza JOJO hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Ezzel nem ékeskedsz, hanem felvállalod egy szakember tudását, mely sokunknál kiválóan működik.
(#) JOJO válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Tudod volt már , hogy más ügyben kértem nyákot és le lettem tolva , hogy ne legyek lusta
(#) Csupasz válasza JOJO hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Azzal ne foglalkozz. Ez publikus, bárki megépítheti. Kiválóan működik, köszönet érte Alkotónak!
(#) JOJO válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Bocs van még egy dolog nekem túl zsúfolt nem tudok ojan jól forrasztani
(#) titi válasza JOJO hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Akkor mutass képet a forrasztási oldalról!
Nem jó forrasztás gyakori oka a nem működő készülékeknek...
(#) Csupasz válasza JOJO hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Hát, azt meg kell tanulni....
(#) JOJO válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Tudom de ahoz idő kell meg sok gyakorlás azért kell nekem egy kicsit szellősebb
(#) Alkotó válasza JOJO hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Gyors rápillantás alapján, talán még könnyebb is nálam megoldani a forrasztásokat, mert nagyobbak a forrpontok.
A potméter-panel huzalozottsága jelentős szabadságot biztosít, akár a két panel egymástól való eltávolíthatósága, akár a potméter panel tetszőleges potméterekhez való kialakíthatósága miatt. Ezek, illetve a sikeres utánépítések ténye, esetenként fontos előnyök lehetnek.

Talán furcsállod, de a jól forraszthatóság egyik lényeges feltétele a jó fúrás. Itt most nem elsősorban a furatok helyzetére gondolok -az se árt ha jó helyen van- hanem a furatok minőségére és méretére. Sorjás, kiszakadozott furatokban lévő alkatrészlábakat nehezebb szépen megforrasztani, mint ahogy a túl nagy lyuk-láb távolságot is problémás áthidalni.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2016
Következő: »»   81 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem