Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 151
(#) distvan hozzászólása Márc 22, 2008 /
 
Hello!
Ma edig jutotamel vele nézétek meg
(#) szabi83 válasza distvan hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
ez gyári.. sztem..

ledek, elég sokat ittak
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Idézet:
„ez gyári.. sztem..”
:yes:
Idézet:
„ledek, elég sokat ittak”
:pias:
Ha csak nem szitáztatta valahol a panelt, akkor tuti gyári.
(A bontás során nehéz a LED-eket egy sorban tartani... )
(#) Imre hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
Hali!

Szeretnék egy kivezérlésjelzőt építeni, lehetőleg minél több LED-ből álljon! Kb. 32 led-et szeretnék oldalanként, amit valamilyen erre alkalmas IC kaszkád kötéssel gondoltam! Melyik IC a legmegfelelőbb?
(#) Imre válasza maestro hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Na, válaszolok saját magamnak

Egyébként jól működik ez a kapcsolás??
(#) Kovidivi válasza Imre hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Szia!nekem is az uaa180-as IC ugrott be. nézd meg az adatlapján található kaszkádolt kapcsolást. biztos működik! Az mondjuk lehet, hogy "csak" 24 ledes...
(#) banyaiakos válasza Imre hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Hali!
Szerintem ez egyszerűbb mint IC-ket kötögetni ösze-visza...
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/kivezerlesjelzo.html
Ja és annyi LEDet raksz oda aminyit csak akarsz. csak tápfeszfügő...
(#) Imre hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
Igazából ilyet szeretnék építeni számítógépbe! Ott 12 V áll rendelkezésre
(#) szasza10 hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
A kivezérlésjelzőben lehet hellyetíteni a bat85 diódákat?
(#) Skip válasza Imre hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
hát ebbe 32 led van azt pedig sztem 12 V -t ról nehéz lenne hacsak IC-ket nem tudsz "sorba kötözgetni" valahogy... én is azt akartam anno hogy minél több led legyen épp ezért készítettem tranzisztorokkal...
Szerintem tervezdd a dolgot vagy kevesebb led re vagy külön kell tápot szerválni neki:S
Skip
(#) jocokacska válasza szasza10 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Én bat45-tel csináltam, de aztmondták itt a fórumon, hogy az 1N4148 is jó oda.
(most nézem h te is zirci vagy)
(#) szamóca válasza Skip hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Vagy +-12V is van a szg.tápban. Ha egy kicsit alakít a kapcsin, növelhető a ledek száma .
(#) zoly15 válasza szasza10 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
szia!
az 1N4007 jó helyette nekem is az van benne...
Ha valakit érdekel tudok róla adni nyáktervet...

üdv!
(#) idavid válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
elfogadnám a nyáktervet.
(#) zoly15 válasza idavid hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
szia!
Csatolom a terveket PDF-ben Én vasalással csináom a nyákokat tehát ez TÜKRÖZETLEN :yes:
A cucc 2 panellből áll egyik a ledes panel másik a vezérlő

üdv!
A vezérlőn azért van az a ki-be csati mert én a szterót ott kapcsoltam össze egy csatival
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
ott a beültetésen lemaradtak a diódák felülről
de a kapcsrajtz alapján kideríthető...

üdv!
(#) Skip válasza szamóca hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
igaz az is lehetséges megoldás...

"kezedben a kulcs! betöröd az üveget?"
(#) Pulyka hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
Hi

Én egy spektrum analizátor félére gondoltam!
vagy 9 ugyanolyan kapcsolást megépítetek,a "led oszlopokat" függölegesen,párhuzamosan egymás mellé illesztitek!
A középső kapcsolás érzékenységét maximumra állítjátok
a mellete lévőt eggyel kissebre,és igy tovább
a gond csak az,hogy az oszlopok nem lessznek egymástól függetlenek

gondolom értitek
elméleti rajz kell?
(#) Árpy válasza Pulyka hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Ez a megoldás így nem jó. Spektrum analizátornál úgy szokták megoldani, hogy sávszűrőkkel külön frekvencia tartományokra osztják a jelet, és ennek a jelszintjét jelzik ki külön-külön kivezérlésjelzőkkel. Csak így eléggé költséges, mivel tartományonként külön-külön kell egy kivezérléjelző. Ezért jön ilyenkor szóba a multiplexelés, amihez 1db kivezérlésjelző kell, és ezt kapcsolgatja egy áramkör gyorsan egymás után, és a szem tehetetlensége miatt nem lászik ez a folyamat. Attila honlapján van egy komplett spektrum analizátor, amit itt találsz: Link
(#) robe hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
Hogyan tudok rákötni a számítógépemre LED-et? Amikor bekapcsolom világít, amikor ki, nem. Mert már rákötöttem világít is, csak a POWER gombnál legyengül az üzemjelző LED. És másképp akarom megoldani. Nagyon megköszönném ha segítene valaki! Ha tud rajzot is adjon.
(#) Árpy válasza robe hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Helló!
Ezt többféleképpen meg lehet oldani. Legcélszerűbb az alaplapról kivezetett bekapcsolást jelző ledet használni. De ha ez nem felel meg, akkor több helyről is vehetsz számára feszt, pl a táp 5volt, vagy 12 voltos ágáról, vagy akár USB-ről is. Akár készíthetsz párhuzamos portra akár egy ledvillogtatót, és azt szoftverrel vezérelni a gépről. Nagy a lehetőségek tárháza . Csak arra kell figyelni, hogy a leddel mindig kell rakni sorosan egy ellenállást, melynek értékét az R=U/I képletből egyszerűen meghatározhatsz.
Üdv!
(#) robe válasza Árpy hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Rákötöttem már a bekapcsolást jelző led-hez, de akkor legyengül. Nem lesz tőle baja?
És ezt hogy érted?: "Csak arra kell figyelni, hogy a leddel mindig kell rakni sorosan egy ellenállást" nem igazán értem. De nagyon szépen köszi az infót!
(#) Árpy válasza robe hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Vagyis a gyári leddel kötöttél párhuzamosan még egy ledet? Akkor nem csoda, hogy gyengébben világított. Mert akkor két led lesz párhuzamosan kötve, és velük sorban egy alaplapon lévő ellenállás, és mivel ennek az értéke nem változik, ugyanakkora áram fog folyni a körben.

Azért kell vele sorosan egy ellenállás, mert az korlátozza a leden átfolyó áramot. Ha a megengedettnél nagyobb áram folyik rajta, akkor tönkremegy a led. Az ellenállás értékét úgy lehet kiszámolni, hogy a tápfeszból kivonod a led nyitófeszét, aztán osztod a ledárammal (pl 20mA=0,02A).
(#) Pulyka válasza Árpy hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Köszi a linket
Értem!
Én csak arra gondoltam,hogy a szokásos egy oszlop helyett lehetne több is párhuzamosan egymás melett,és a móka kedvéért ugy beállítani mindeggyik érzékenységét,hogy egy hullámszerű fényjátékot kapjunk
(#) robe válasza Árpy hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
De akkor nem lesz baja ha a gyári leddel kötöm össze és gyengében világít?
(#) speki hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
Megcsináltam a tranzisztoros kivezérlésjelző nyák rajzát ha van valakinek egy kis ideje legyen szives átnézni nem e rontotam el valamit én átnéztem de nem találok hibát de ugye több szem többet lát
(#) 75.a.t.t.i.l.a.33 hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
érdekelne egy 4+1 csatornás keverőpulthoz cstlakoztato led-es kivezérlés jelző kapcs ill nyák terv ha valaki tudna segiteni .köszönöm.4 szer 10 led plusz10 a közös.
(#) Árpy válasza robe hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Valószínűleg nem.
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 26, 2008 /
 
Sziasztok!
Már kétszer csináltam meg egymás után ezt a kapcsolást eagle-ben. Elmentettem a munka végén. Aztán megpróbáltam megnézni, hogy hogyan is néz ki (ehhez az kellett, hogy az összes réteg közül csak a vezetősávok látszanak), és ekkor kifagyott a program. Megpróbáltam megnyitni a fájlt, de azt írja ki, hogy rossz... Ez már a második, hogy így szívózik velem a progi. Légyszives, nyissátok meg a csatolmányt, és mondjátok azt, hogy nálatok nem ír ki hibát, és látjátok a munkám...
Egyébként ez egy kivezérlésjelző lesz, sztereóban. Uaa180-as IC-vel.
Köszi szépen!
(#) Norberto válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Topi ugyanígy járt az ő EAGLE-jével valamelyik nap... azóta szidja, mint a bokrot, és azt mondta, többet nem fogja használni érdemi munkákra
Következő: »»   26 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem