Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mélyládába való hangszóró
Lapozás: OK   3 / 8
(#) Kovidivi válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Ha közösíti az erősítőn a bemeneteket, és ez elé rak egy potit, akkor elvileg mindkét erősítő ugyanazt a jelet kapja. nem?
(#) shalafi66 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Lehet,h . a hangszórók közt nagyobb a különbség, mint amekkora az erőlködődőről kapott jelek szintjében.
(#) gyula1 hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Mélyládába kell hangváltó?

(Két 25 cm mélynyomót szeretnék bekötni)

Ha van 2 db 4 ohm-es hangszóróm akkor ha sorbakötöm az 8 ohm használható igy? vagy külön kül lehet csak?
(#) aflmor válasza gyula1 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Nem kell, ha előtte biztosítod, hogy csak mély-frekis hangok menjenek rá.

Kötheted sorba.
(#) oregtamas0202 válasza gyula1 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Üdv. miért akarod sorba kötni a hangszórókat?
(#) oregtamas0202 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Üdv.Potival miért kell?Egy RCA-Y elosztó és a leg tökéletesebb osztás. De a két erősítővel van a gond!
(#) shalafi66 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Kötheted sorba ha elég egyformák a hangszórók (T-S paraméterekre gondolok).

Váltó mindenképp kell, vagy aktív, és akkor az erősítőből eleve csak mélyfrekis jeleket kap a hsz, vagy passzív, és akkor levágod a nem kívánt frekitartományt a mélyhszről. De egy ilyen aluláteresztő szűrő mindig a rendszer része, tehát a többi elemhez kell méretezni.
(#) oregtamas0202 válasza shalafi66 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Üdv. A soros kötésnek örülnek az erősítők mert kisebb a terhelés.Igazad van azzal baj nem okoz , de a kérdés, hogy mi az célja a soros kötéssel?
(#) shalafi66 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
nah ezt most megint nem értem egészen jól. biztos én vagyok a hibás.
(#) gyula1 hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Köszönöm a segitséget!

Tud valaki 2 mélysugárzós mélyládához hangváltó kapcsolási rajzot?

Thx
(#) shalafi66 válasza gyula1 hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Pont ezt magyaráztam, hogy elfogadható váltót így nem lehet méretezni.
(#) gyula1 hozzászólása Márc 31, 2008 /
 
Szia bocsi hogy félre értettem a dolgot.

Nekem van ithon 2 db 20 cm mélynyomóm azt szeretném valahogy betenni egy dobozba mélyládának még a doboz méreteit sem számoltam ki.

Addig nem akarom elkezdeni a dobozt míg nincs hozzá hangváltóm. Végfokot tudok építeni annyit amennyi csak kell. Mind1 hogy sorbakötöm-e vagy párhuzamosan vagy ahogy lehet csak az a lényeg hogy ha lehet egy végfokrol tudjam majd üzemeltetni.

Az erölködő amit hozzá szánok kint van az oldalon http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/80w-os_hf_erosito_darlin...l.html

Ha van jobb ötletetek pl mélyládához való erősítő azt is szeretettel várom. Az végerősítő 60%-a már kész A végfokokból már csak 2 ellenálás hiányzik + egy tranzisztor.

Köszi az eddigi segitséget és a továbbiakat is.
(#) shalafi66 válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Jó, csak gondoltam mélyládát önmagában ritkán hallgat az ember. Tehát nem mindegy mi mellé kerül. Ha úgyis építesz, akkor inkább legyen aktív a váltás. Persze azt ugyanúgy méretezni kell, mint a passzív alkatrészeket.
(#) oregtamas0202 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Üdv. Ha sorba kötöd a hangszórókat az ell.összeadódik,tehát kisseb az erősítő terhelése.Szobai vagy autóba használatos láda lessz?
(#) shalafi66 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Ezt már tisztáztuk párszor, ráadásul köztudott infóról van szó, nem is ez volt a kérdés! Az erőlködőből ítélve nagyon valószínű, hogy nem autós alkalmazásra szánja gyula... Sorba meg tényleg csak akkor, ha méréssel meggyőződtél, hogy egyformák a hangszórók.
(#) gyula1 hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Sziasztok 2 teljesen ugyanolyan mélysugárzóm van.
Nekem igazándiból mostmár csak egy hangváltó kellene hozzá csak nincsen kapcsolási rajzom egyről sem. 120w maximális teljesítményüek a mélynyomók és az erősítőis amit be akarok építeni a dobozba.
A doboz méreteit Még nem számoltam ki de addig valszeg nem is fogom addig amíg nem lessz hangváltóm.
Ha valaki tud ebben segíteni irjon.

Thx
(#) lamalas válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Udv,
Az a helyezet hogy a hangdobozokat pont forditva szoktak tervezni/epiteni mint ahogy Te szeretned. Elobb a dobozt tervezik/epitik meg es utana a hangszorok adatai es meresek alapjan lehet megtervezni hozza a hangvaltot. Ha forditva csinalod, akkor az eredmeny nagyon esetleges lesz. Termeszetesen szolni biztos fog a konstrukcio a kerdes hogyan. Meg az is lehet, hogy neked tetszeni fog, de ez mar mas kerdes es inkabb azzal van osszefuggesbe hogy neked mik az igenyeid, milyen az izlesed, stb. stb.
(#) gyula1 hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Szia én azért akarom így csinálni mert aki már készített és kiszámolt mindent az biztos hogy tud olyan paramétereket és hanváltót amivel érdemes megépíteni.

Az a lényeg hogy szép hangja legyen.
(#) lamalas válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Az tud neked tanacsot adni aki ugyanolyan hangszorokkal ugyanolyan kostrukciot csinalt mint amit Te akarsz es vegig is kinlodta a valto tervezes/epites lepeseit. Ha nincs ilyen ember akkor magadnak kell ezeket megcsinalni. Persze nem kotelezo, csak akkor az lesz amit irtam.
(#) Kovidivi válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Hello!
A hangváltó hány utas lesz? mert ha csak a mélyhez kell, elég egy aktív szűrő is az erősítő elé, és akkor nem fűt a passzív hangváltó.
(#) gyula1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Sziasztok

A hangváltó csak mélyládához lessz.
Egyépként semmi kapcsolásom nincs és sajna nem is tudok tervezni.

Aktív szűrőt tudvalaki esetleg mélyládához?
Olyan kellene amihez nem kell külön tápfesz.

Köszönöm a segítséget!
(#) shalafi66 válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Jajjanyám. De könyörgöm, mi mellé lesz a mélyláda? Mert ez a legfontosabb a váltó kigondolásánál, már egyszer említettem, hogy valószínűleg nem önmagában hallgatod majd a 100Hz alatti zörejeket..... ezért most kicsit vitatkoznom kell lamalassal, nem a hangszóró paraméterei az elsődlegesek, azok csak a szükséges dobozt az alsó határfrekit és a dinamikus viselkedést határozzák meg, a váltóhoz - főleg ha aktív - nem sok közük van. Ha már tudjuk mi mellett szól, akkor képesek lehetünk egy lehetséges keresztezési frekit és egy jónak látszó levágási meredekséget kitalálni, utána ezekből már lehet aktív szűrőt méretezni...
(#) oregtamas0202 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Üdv.Igazad van ,ha kezdel kiakadni.Van egy kérdező aki bedob egy kérdést, bár már nem is tudom ,hogy kérdés e vagy össze akarja ugrasztani a segíteni akarókat. Ugyanis már többen kérdezték, hogy pontosabban határozza meg hogy mit és miért akarja azt amit akar.Válasz nem jön ,csak mindenki próbálja kitalálni hogy mit akar a /2db hangszóróval-a soros ,vagy párhuzamos kötéssel-a hagváltóval stb/.
(#) Inhouse válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Lehet, hogy csak írni tud, olvasni meg nem...

Üdv
Inhouse
(#) oregtamas0202 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Más fórumokon vagy válasz nélkül marad ,vagy elküldik szervizbe vagy szakemberhez .Ez sem jó mert,lehet őszinte a kérdés, igy meg megsértik a kérdezőt.Viszont a kérdésre illik válaszolni.Azt meg nem teszi.Ha a kérdésnek megfelelő vállaszt adnak ,mások a válaszolót /konyha nyelvel illetik/ .Ha szakmai magyarázatot , akkor meg megint lehurrogják, hogy ez( levan irva szakkönyvbe.)A fórumon ezt könnyen megkapja az ember.
(#) shalafi66 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Sok a funkcionális analfabéta, aki nehezen ír és olvas. A net terjedésével egyszercsak eljutnak a fórumokra is. Egyszerű statisztika az egész.

oregtamas, egy jó receptért én is bármire képes vagyok.
(#) oregtamas0202 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Sajnos nem tudok. A tea és piritós -ba profi vagyok.
(#) gyula1 hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Sziasztok a férreértések elkerölése érdekében leírok mindent van két Videoton 3 utas hangfalam (gyárilag 110w de már csak 50 w-t tudnak) mellélyük szeretnék eggy mélyládát van két belga 20 cm mélynyomóm amivel nem tudok semmit kezdeni kb 100-120 w lehet amit tud A db-t nekérdezzétek mert nem tudom.

Ehez szeretnék egy dobozt és egy váltót vagy bánom is én hogy mit csak jó legyen.

A dobozt megtudom tervezni de a hanváltó tervezéshez abszolult nem értek.

Ha megcsinálom a dobozt utánna segítetek hangváltót tervezni?

Fekvő doboz lessz mindenféleképpen.

Nem tudom mi hiányzik még ja és senkit sem akarok összeugrasztani.
(#) shalafi66 válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
DC2550 a videoton háromutas?
(#) gyula1 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Igen itt egy kép róla
d 259 e A videoton hangfalam típusa Legalábbis ez van a hátulján.
Köszi hogy még foglalkozol velem.

PIC00126.JPG
    
Következő: »»   3 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem