Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mélyládába való hangszóró
Lapozás: OK   2 / 8
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
En egy ismerostol kaptam a bb6prot Egyebkent sztem az is jo az aktiv kialakitasanak ahogy irod. Talan az esetleges rezonanciaktol tartanek amik az erosito "uregében" alakulhatnak ki, bar ha csak sub ladakent fog mukodni, akkor nem valoszinu a rezonancia...ilyesmiben meg nincs tapasztalatom, igy nem merek semmit sem biztosra allitani, csak megprobalok jozan esszel gondolkodni
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Érdekes program nekem ezt adta be :
Gugli
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Probald inkabb torrentrol ... BassBox 6 -ra keress ra.
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Hát torrenten se találom...
Bár mbacoustic igéri a winisd-és cikket, de erről találtam angol leírást és elég jónak néz ki
Nemtudnád feltölteni akár ide a HE-re a programokhoz? Vagy valahova máshova és belinkelnéd?
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Közbe csakmegtaláltam és tényleg torrentesen :yes:
(#) Gory hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Találtam itthon egy TDA7384-t a szekrényben. Igaz nem hifi erősítő, hanem autóba való, de lehet hogy felhasználom erre a projektre, mert minden alkatrész van hozzá a fiókban. 4 csatornás, ebből 1-et használnék. Talán 15W-ot tud 4 ohmra.

Esetleg egy TDA2040 jöhet még szóba, az 8 ohmra is tudja ezt a 15-20W-ot. Ha meg lenne 4 ohmos tényleg ebből a HA17-es hangszóróból, akkor az optimális lenne hozzá.
(#) Gery válasza Gory hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Sztem a tda7384 nek nemtenne jót ha csak egy csatorna lenne használva a 4ből, szerintem...
(#) lamalas válasza Gory hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Idézet:
„Ha meg lenne 4 Ωos tényleg ebből a HA17-es hangszóróból...”

Ezt a gyartotol kellene megkerdezni, de sztem tudnak 4 ohmosat csinalni.
(#) Gory válasza lamalas hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Közben véglegesítettem a meghajtó fokozatot is. Két TDA2040 lesz hídba kötve. Találtam hozzá egy pentium bordát, amire mindkettő szépen felcsavarozható. Jókis fiókürítő mélyláda lesz A szimpla 12V-os tápból 17V szimmetrikus-at csinálok egyenirányítva szűrve, és úgy hajtom majd meg. Így 30W-ot ad le 8 ohmra párszáz forintos többletköltséggel. Az 50VA-s toroid meg jó lesz hozzá szerintem, úgysem járatom majd csúcsra.
(#) Gery válasza Gory hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Ha troidod csak 50VA én inkább 4ohmra törekednék, a 4ohmos hangszoró is kocsikba lett tulajdonkébben kitalálva mert inverter nélkül nemlehet nagyáramokat kiszedni viszont ha a hangszóró 4ohmos akkor nagyobb a teljesítmény elérhető.
Ez csak egy tipp de ha megvannak már az alkatrészek is akkor nemszólok bele....
(#) Gory válasza Gery hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Nekem otthonra kell nem kocsiba, először kipróbálom hídkapcsolás nélkül, aztán ha kevés akkor hídban. A nyák már megvan hozzá.
(#) tomi9 hozzászólása Aug 31, 2007 /
 
Hali
A következő lenne a problémám:
Találtam a HQ videónál egy elég jó teljesítmény/ár arányú
mélysugárzót:
Link
,de sajnos hiányosan adták meg a Thiele-Small paraméttereket.
Valaki nem tudja a többi adatot?
Vagy csak a képletek kellenének,akkor már könnyen tervezhetnék egy spéci mélynyomót WinISD-vel.
(#) szabi83 válasza tomi9 hozzászólására (») Aug 31, 2007 /
 
sztem ő az, de a hqban, mintha a régi adatok lennének..

üdv
(#) lamalas válasza tomi9 hozzászólására (») Aug 31, 2007 /
 
Igen, szabi jol mondja, inkabb a H2000 honlapjat nezd, azon friss infok vannak. Es inkabb toluk rendelj mint a HQ-tol.
(#) m.joco hozzászólása Szept 2, 2007 /
 
Hellótok
Most építek egy mélyládát, amelyben két 50W-os hangszóró lesz. Mind a két hangszórónak külön erősítője lesz (kb. 50W-os), és mind a kettő ugyanazt a jelet fogja kapni. A kérdésem az lenne, hogy így ez a kettő hangosabb lesz, mintha csak egy hangszórót használnék és hozzá egy erősítőt? Hallottam már olyat, hogy ugyanakkora lesz az amplitúdója mind a kettőnek, szóval ugyanolyan lesz a hangja a kettőnek egyszerre, mintha csak az egyiket használnám. Most akkor hogy is van ez?
(#) Pafi válasza m.joco hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Érzékelhetően hangosabb lesz (kb. 6 dB)!
(#) m.joco válasza Pafi hozzászólására (») Szept 3, 2007 /
 
Szóval akkor ugye megéri beletenni mind a kettőt? Amúgyse tudnék a másikkal mit csinálni.
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
négyzet alakú hangszóró. hallgatta már valaki?Milyen hangja van? milyen véleményetek van róla? Szól úgy, mint egy normál hangszóró?
Köszi!
(#) Gery válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
HA jóltudom annyival "jobb" mint a hagyományos hogy nemalakulnak ki a dobozba állóhullámok.Tán...
De nekem nemtetszik.
(#) Kovidivi válasza Gery hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Lehetséges. nekem sem tetszik, de egy apró véleménynek örülnék, hogy milyen a hangja.
köszi
(#) aflmor válasza Gery hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Idézet:
„nemalakulnak ki a dobozba állóhullámok”
Ne hidd el! Az csak marketing. Ez meg csak design! A hang, tökmindegy mivel idézed elő, hullámformában terjed. :yes: (lásd pl. ceglédi kanna )

Az állóhullámok ellen, a dobozzal kell trükközni. ...viszont a Kicker amúgy jó.
(#) djscofield hozzászólása Feb 18, 2008 /
 
sziasztok azt szeretném kérdezni hogy milyen ládával érhető el nagyon erős mélyyhangzás zártal vagy reflexel meilykel dübben nagyobbat


válaszotokat előre is köszi
(#) Gery hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Hellosztok
Kaptem egy hangszórót vdo dayton qb 1000-es márkajelzéssel.
Sajnos nemtaláltam semmi adatot rólla neten
Nemismeri valaki a tipust, vagy nemtud róla bármit? Azis nagyszerű lenne ha valaki tudná mien dobozba kéne rakni.
Rakok fel képeket is hátha valaki úgy ismeri fel. A pereme ne tévesszen meg senkit, az kifakult az idők során
(#) szamóca hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
Sziasztok !
Költöztetés alkalmából kaptam én is egy, phoenix gold XS 124 subwoofert.
T-S paraméterek, és egyéb adatok után érdeklődnék.
A gugli nem jött be
(#) Skyline hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!!

Szeretném kérni a segítségeteket egy hangszórós témában!
A kérdés az lenne hogy egy tölcséres mélysugárzót szeretnék építeni és nem tudom milyen hangszórót vegyek bele,ugy tudom hogy a hangszóró érzékenysége és a teljesítménye számit?!
van pár adat amit nem igazán értek:
Fs-ez azt jelenti h a hangszóró milyen mély hangot tud kiadni ha jól tudom?
F-ez meg a frekvenciaátvitele!?
én a somogyi audió PA40100-ast szeretném beépíteni
ennél:
Fs:45 Hz
F: 27-2500 Hz
Ezt nem értem ha az Fs 45 Hz akkor hogy lehet a legalacsonyabb freki 27 Hz?
szerintetek ez a hangszóró jó lenne egy exponenciális tölcsérsugárzóba?
Az érzékenysége98 db sztem az jó!?
Elöre is köszönöm a válaszokat és ha valaki tud lécci segítsen!!
szép napot!!
Üdv!!
(#) szamóca válasza Skyline hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Szia!
Az Fs=a be nem épített hangszóró rezonanciafrekije
A mély hsz frekiátvitelét nem a megadott érzékenységen, hanem -8dB-en mérik ha jól tudom.
így elég szép adatok kaphatók.
Nem ismerem az álltalad megadott hsz-t, de Klinger szerint tölcsérbe az F= Fs/Qts hányados 120Hz feletti értéket kell hogy kapj .
(#) Skyline válasza szamóca hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Köszi a gyors választ!
Szerinted ha nem subwofer hangszórót teszek a tölcsérbe nem lessz gáz
Amugy a hangszóró a sal.hu-n fent van házi hifi termékek-nél
sajna nem tudok linkelni
(#) szamóca válasza Skyline hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
A PA40100 Qts-e= 0,65 .
45/0,65=69,2 ez inkább zárt dobozba való hsz.
Igy nem lehet megmondani mi jó,mi nem. Ehez konkrét adatok kellenek, és számolni kell. A képlet adott, számolj adatokkal.
A hsz kiválasztásnál minél alacsonyabb Qts értékre kell törekedni hogy120 feletti értéket kapj.
(#) Skyline válasza szamóca hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
milyen hangszórót ajánlanál tölcsér sugárzóba aminek jó az érzékenysége és árban sem túl drága?
(#) oregtamas0202 válasza m.joco hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Üdv.Ha két hangszórót 2 erősítővel akarsz küldeni , mindenképp külön kamrába épitsd. Tökéletesen nem tudod beállitani egyformára a két erősítőt, még műszerrel sem.A frekit betudod mérni mindkettőn ,de az erőssités, vagy az elején ,vagy a végén eltér egymástól.Ha egy kamrába 2db hanszóró van , akko párhuzamos a kötés és nincs eltérés semmibe.
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem