Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   939 / 1207
(#) HuG válasza HuG hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Most látom, hogy a DC bemenet min.120V-os. Akkor ez nem jó kérdés volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) nedudgi válasza HuG hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Azon filózok, hogy milyen bemenet az, ahova 12VDC/24VDC vagy 230VAC kapcsolható(köthető), felváltva, tetszés szerint?
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) don_peter válasza HuG hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Nézz utána a szilárd test relének.. Bővebben: Link
(#) HuG válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Különböző már meglévő berendezések állapotát kellene összegyűjteni. Több telephelyre kell, különböző konfigurációban, így beállítástól függően a bemeneteknek más és más értelmük lenne.
Csak azt akartam megúszni, hogy minden egyes helyre, különböző relémagokat használjak, és azt adminisztrálni kelljen.
(#) HuG válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szerintem az SSR vezérlője vagy AC vagy DC. Nem vagyok előrébb vele.
(#) HuG válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Például vannak a multifunkciós időrelék, amiknek a tápja 12-240VAC/DC-sek. Amit úgy érnek el, hogy van egy nagy teljesítményű ellenállás a bemenetükön, aztán egyenirányítanak egy greatzzel, gondolom pufferelnek stb.
Valami hasonlóra gondoltam. De ezt benéztem.
(#) nedudgi válasza HuG hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
A biztonságtechnikai oldalát is át kellene gondolni a dolognak. Hálózati váltóáram esetén két ponton kell csatlakozni, leválasztott táppal. DC esetén a föld és egy vezeték elég lehet. Ha a DC bemenet rövid időre elviseli a hálózati feszültséget, akkor lehet megoldást találni, de megint jönnek az érintésvédelmi szempontok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) jpocok hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Ha valaki le tudná fordítani a mellékelt aprócska mikroC programot, hálásan megköszönném! Én nem ismerem a C-t, de a HEX-ből tudnék ASM-et készíteni, ami nekem tökéletes volna. Egyébként a program erről az oldalról származik és a leírás szerint nem használ semmilyen könyvtárat.
Előre is köszönöm!

74hc595.c
    
(#) nedudgi válasza jpocok hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
(#) pajti2 válasza HuG hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szerintem nem nagy teljesítményű ellenállást használnak, hanem szimplán tranzisztoros áramkorlátot (kép file imgurl-ről, nem tudom, mennyire stabil Bővebben: Link ). Az egyenirányítás csak sima diódahíd (azonnal a bemeneten), és utána a korlátozott áram átmegy egy optocsatolón, az van galvanikus leválasztásnak.
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 30, 2017 / 4
 
Szerintem létre kellene hozni egy topikot "PIC nagyon kezdők" ... nem is "PIC nagyon-nagyon kezdők" ... az se, inkább "PIC nagyon-nagyon-nagyon- ... -nagyon kezdők" ... áááááh .... "PIC elektronika és nyáktervezés nagyon-nagyon-nagyon- ... -nagyon kezdőknek" ... ááhhh megvan! Legyen egyszerűen "Zsombi topikja" Ígérem rendszeres látogatója leszek! Jobb mint a Showder klubb!

Zsombor! Te láttál már gyári, vagy itt a fórumon lévők álltal gyártott nyákokat? Szerinted a tiéd hasonlít bármelyikre is? Azt is hallottuk már ezerszer, hogy drótlábú a kijelződ mert elfelejtettél rendelni hozzá tüskesot, már rég pótolhattad volna a rendelésed! De amúgy meg miért is probléma ez? Az LCD-n ott sorakoznak a csatlakozási pontok, mindegyikbe beforrasztasz egy darab "drótot", a panelon elkészíted ugyan azt a kiosztást, és akár tüskesoral, akár "dróttal" be tudod kötni a kijelzőt!
Tudomásom szerint a kijelzőn még nem sikerült egyetlen karaktert sem megjelenítened. Ehhez képest azt állítod, hogy jó a kontraszt poti bekötése úgy, ahogy Te kötötted, hiába mondják a többiek hogy kell oda az a +5V. Meg a bekötetlen adatlábak testelése is kérdéses. Honnan tudod, hogy jó az ahogy Te kötötted??? Mellesleg ugye a 100nF-os kondikról sem feledkeztél meg? ( Tudod! Fent a sárga rész!)
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) HuG válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szia! Van előttem egy Fi...r gyártmányú szétszedve. Sajnos a nagy teljesítményű ellenállás színei megmelegedtek, így nem tudom az értékét. Utána van egyenirányító, majd szerintem zénerek stb. Ha lesz türelmem visszafejtem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) jpocok válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Köszönöm szépen válaszodat Először majdnem azt mondtam, hogy "ehhez nincs kapcsolási rajz", de azután rájöttem, hogy a három DEFINE sorban ott a megoldás. Megyek is, összerakom és kipróbálom
(#) Udvari Zsombor válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Most sincs a kontraszt poti harmadik lábán semmi, de így is prímán szabályoz. Amúgy a regulátort jól kötöttem be a felajánlott panel alapján?
(#) pajti2 válasza HuG hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Az ellenállás alkalmazásával van egy olyan probléma, hogy azt fix feszültséghez kell beállítani. Például remekül passzolni fog olyankor, amikor 230 váltó + szűrőkondi környezetében hajtanád meg az optoledet. Ha neked ugyan annak az áramkörnek kell működnie 24 volt egyen feszültség érzékelésére is, mint 230 váltóra (325 volt csúcsfeszültség), akkor dinamikusan szabályozott ellenállásra lesz szükséged, és annak az egyik módja a tranzisztoros áramkorlát.
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Lehet lemaradtam valamiről de, hogy szabályoz neked akármi is ha a 7805-re azt hitted egyenirányító?
Miről táplálod a kijelződet ha még abban sem vagy biztos, hogy a 7805 jó van e bekötve?
Ha 5 voltról járatod akkor csak jól van bekötve, vagy van egy stabil 5V-os tápod?
Sok itt a kérdőjel, tegyél fel egy képet vagy egy videót arról amit eddig csináltál mert most már baromi kíváncsi vagyok, hogy hol is állsz.
Vagy ezek mind csak elméletbe van a fejedbe összerakva és gyakorlatba még semmit nem próbáltál ki?
(#) pajti2 válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Valójában az egyetlen kérdés, hogy kötelező jellegűvé tesszük-e ezen a topikon, hogy aki segítséget kér, annak kötelező megtanulnia az ahhoz tartozó alapokat? Vajon kérdezzük meg a topik eredeti tulajdonosát a koncepcióról?
(#) Gabó válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 30, 2017 / 1
 
Idézet:
„"Zsombi topikja"”
Ez mekkora ötlet! Támogatom 100%ban És ott csak neki lennének a kérdései és válaszok! Ha indul, készítem a popcornt és a sört
(#) kissi válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szerintem a válaszadás nincs kötelezővé téve, így is lehet moderálni !
(#) sonajkniz válasza HuG hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szia!

Szerintem te egy ilyet keresel:Bővebben: Link

regulator.png
    
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Majd a végleges verzióban egy egyszerű 9V elemről szeretném használni az egészet, azért kellene a regulátor, mert amúgy minden 5V igényű. És addig, amíg nem égetem ki a kódot, addig nem tudok eredményt mutatni, bár már az IC foglalathoz bekötöttem a kijelzőt a próbapanelen...
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Én már ezt is szívesen megnézném!
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 30, 2017 / 1
 
Nem akarlak elkeseríteni de egy sima 9 voltos elemről meg egy stabkockáról nem sokáig fog üzemelni, főleg úgy, hogy még a kijelző háttér világítása is megy.
Jobban járnál egy dugasztápról hajtanád, a telefontöltőket se nagyon ajánlom mert zavarokat okozhat.
Idézet:
„És addig, amíg nem égetem ki a kódot, addig nem tudok eredményt mutatni, bár már az IC foglalathoz bekötöttem a kijelzőt a próbapanelen...”


Nem értelek, akkor eddig mit csináltál??
Jönnek itt sorba a kérdéseid de gyakorlatban semmit se csináltál még.
Most teljesen őszintén írd már le légyszíves, hogy mire vársz??
Szerintem ne égesd ki a kódot, égesd ki az egész projektedet egy sütőben.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) Taki33 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szeretném megtudni, ha nem titok, hogy hány éves vagy, és mi a célod ezzel az áramkörrel?
(#) Pali79 válasza Taki33 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Ezek a kérdések bennem is sokszor felmerültek már, de nem mertem megkérdezni. Őszintén szólva kicsit félek a választól.
(#) Pali79 válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Hűh, nem egy olcsóság... Drága egy projekt lesz.... De tény, hogy még mindig ez illik legjobban a feladathoz.
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Majd azt szeretném, hogy hálózattól függetlenül hordozható legyen...
És ugye az is van, hogy ha a regulátor és az elem között nincs kapcsoló, akkor a regulátor folyamatosan lassan szívja az elemet, nem?
(#) pajti2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
És az hogyan fog galvanikusan leválasztani? Ipari környezetben a földhurok nem vicces probléma. Nagyon keményen tud károkat okozni.
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Gond van! A programozóban nincs PIC16F887, csak PIC16F87 van, így nem tudom kiválasztani égetéshez!
(#) sonajkniz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Talán ez okból üzemeltettem a videón bemutatott példányt 3db ceruzaelemről.
Nem kell regulátor, és jóval több az energia.
Következő: »»   939 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem