Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Témaindító: Moris Grant, idő: Aug 20, 2008
Témakörök:
Pedig ennek működnie kell. Pontosan állítsd össze az üzenetet. A végén van egy checksum, annak egyeznie kell. Egyszerűbb ezt egy programmal beállítani, az automatikusan hozzáteszi a checksum-ot. Én az "NMEA monitor" nevű programot használom.
Hát nekem ezzel a programmal sem sikerül átállítani.
Szerk.: Na megvan végre! Így sikerült átállítani: Idézet: „$PQBAUD,W,9600*4B” Itt vannak egyébként a parancsok: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
Ez létezik, hogy egy ilyen GSM GPRS modul nincs 500Ft?
Meg kell rendelni, oszt kiderül. De azért körülnéznék, hogy milyen támogatás van.
Létezik, ott írja.. Én inkább a kommentek miatt aggódnék, amiket alul írnak. Illetve az "olcsó húsnak híg a leve" szólás valószínűleg itt is érvényesül. Én biztos nem venném meg.
A Quectel MC60 modulom az eddigi $GNGGA, $GPGSA, $GNVTG, $GNGLL stb... üzenetek közé beszúrva elkezdte küldeni ezeket:
Idézet: „$PMTK011,MTKGPS*08 $PMTK010,001*2E $PMTK011,MTKGPS*08 $PMTK010,002*2D” Ilyeneket eddig amióta az MC60-al fejlesztgetek, nem küldött soha! Semmit nem babráltam a GPS részével de még a GSM-el sem, semmilyen beállítását nem módosítottam. Ami azt illeti, még a mikrovezérlő programja is ugyan az mint tegnap előtt volt, és még akkor sem küldte ezeket. Mit jelentnek ezek és miért küldi most őket, míg eddig nem?
Megfejtések:
MC60 Hardware Design, MTK NMEA Packet User Manual A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2017
Sziasztok!
Milyen AT parancsból lehet tudni a hálózat típusát? GPRS,EDGE,CDMA,HSDPA,HSUPA,HSPA,LTE stb... Ebből lehetne tudni, hogy 2g, 3g, vagy 4g a hálózat aktuálisan.
Nincs benne GSM modul, csak szimpla GPS vevő.
Miben nincs GSM modul? Lehet nem volt egyértelmű a kérdésem, de amit most programozok, az egy AI-Thinker A7. De általánosságban kérdeztem. Neten sehol nem utal rá semmi. AT command manualjában sem. Pedig valahogyan biztos ki lehet nyerni belőle a halózat típusát.
Attól tartok, a modulod csak GPRS (EGPRS) adatátvitelt támogatja. Nálunk 900, és 1800 MHz -en.
Azonkívül a modulban levő modem nem tud arról, hogy a GSM hálózat hogy kezeli az adatforgalmat, az a hálózatra felkapcsolódás után dől el, a modem képességei alapján. Tehát hálózati információt kéne a modemnek kiolvasni. Ilyen információt a GSM hálózat nem küld automatikusan, azt segédprogrammal kell kiolvasni.
Valahogy ki kell ugrasztani a nyulat a bokorból.
Az nem baj, ha csak GPRS adatátvitelt támogat. Igazából kb: 300bájtot küldök vele 5 másodpercenként egy adatbázisba. Tehát nem kell nagy sebesség. Csak jó lett volna kiolvasni ezt az információt is. Mert olyat szokott csinálni, hogy ha olyan helyen megyek kocsival, ahol nem olyan jó a lefedettség, nem tölti fel az adatokat.
Ez minden rádiós hálózatnál így van, ha nincs lefedettség, akkor semmi sincs. Azzal meg nem jutsz előbbre, ha tudnád milyen lenne, ha lenne.
Amúgy az adataid, és a modem szempontjából mindegy milyen módon kezeli az adatokat a GSM hálózat, a sebességből úgyis kiderül, bár az forgalom függő is. Jobb, ha a modem (rádiós része) többféle lehetőséget támogat, a tartózkodási helytől, lefedettségtől függően több lehetőséged akad. Megjegyzem, ahol működik a hangalapú szolgáltatás, ott a GPRS -nek is működnie kell, mert ugyanazokat az erőforrásokat használja. Még lehet jobb helyzetben is van, mint egy mobil, mert használhatsz jó hatásfokú külső antennát.
Biztos emlékszel még, régen a Nokia telefonokra írtak programot, amivel ki lehetett olvasni a hálózati információkat, legalábbis egy részét.
Most is biztos van ilyen, mert ezeket az információkat használják ellátottság méréseknél. De egy ideje már nem vagyok naprakész. A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
Tudom, hogy nem megyek vele sokra, ha látom a kapcsolat típusát, csak azért mégis kíváncsi vagyok rá hol milyen. Biztos valahogyan ki lehet olvasni, mobilok is képesek rá. Tovább keresgélek neten.
Roamingolt már valaki Quectel GSM modullal? Mi történik akkor ha átmegyek a modullal egy másik országba? Automatikusan átjelentkezik az ottani hálózatra és folytatja tovább a mobilnetezést? Vagy nekem engedélyeznem kell valamilyen AT paranccsal a roamigot? Van valamilyen visszajelzés a modultól azzal kapcsolatosan hogy épp roamingol-e vagy sem?
Illetve elvileg június 15-től (mindjárt itt van) Európában eltörlik a roaming díjakat. Ez hatással van bármilyen módon a GSM modulos-mikrovezérlős mobilnetezgetésre? (Gondolom nyilván nem.)
Csak a beszéd alapú szolgáltatás roaming díját szüntetik meg, ill. azt is korlátozottan. De tájékozódj, a szolgáltatódtól mielőtt kimész. Igen nagy számlát lehet összehozni, mert a modem kapcsolódni akar (ez is adatforgalom) de nem tud, mert nincs roaming adatforgalmad. Azt hiszem, csak a vodánál van másképp.
A mobilnetes roamingdíj is megszűnik:
Bővebben: Link
Ha jobban tudod, miért kérdezed?
Egyébként cipőt a cipőboltból, írtam, hogy a szolgáltatódat kérdezd meg. Például az egyik. Bővebben: Link Az adatroamingnál írja is, hogy roaming díjcsomag választása szükséges. Egyébként is mi szükség lenne roaming adat díjcsomagra, ha nem lenne.
Kedves pucuka, nem tettem fel olyan kérdést, hogy a roamingdíjak megszűnése a mobilnetre is vonatkozik-e vagy sem.
De mindegy is, érdemben én arra vagyok kíváncsi hogy hogyan történik az adatroamingolás a GSM modullal, ad-e valamiféle visszajelzést a modul a mikrovezérlőnek hogy ő most roamingol, vagy hogy egyáltalán magától elkezd roamingolni vagy azt engedélyezni kell-e neki stb.
Jónéhány GSM modemmel találkoztam, igaz általában nem én dolgoztam velük, csak panaszokat intéztem. Ezért viszonylag ismertem azokat, főleg a csatlakozási problémákat.
Tapasztalatom szerint a modem nem törődik semmivel, csak csatlakozni akar. Az előfizetés úgy jön ide, hogyha két modem között akarsz adatot átvinni, akkor erre speciális előfizetés kell (kétirányú adatkapcsolat), mert a központnak tudni kell, hogyan kezelje a hívást. Lehet interneten keresztül is adatkapcsolat (egyirányú adatkapcsolat), ehhez csak egy közönséges adat előfizetés kell. Hogy a kétirányú hogyan működik roaming környezetben, azt pontosan nem tudom, akkor mikor foglalkoztam vele, akkor sehogy. Ebből mindíg problémák voltak mert az ezzel módszerrel készült riasztók óriási forgalmat generáltak az idegen hálózatban, és ebből számlázási problémák adódtak. Az egyirányú adatkapcsolathoz is kell (még) roaming díjcsomag, mert szerintem a modem úgy van beállítva, hogy próbálkozik többször, ha nem jön létre kapcsolat. Nem találkoztam olyan AT paranccsal (ettől még lehet) ami a roamingra vonatkozott. Annak a modulnak a doksiját kéne áttanulmányoznod, amelyiket használod, nem minden parancs van implementálva mindegyik modemben. Mint minden telefon, a modem is bejelentkezik valamelyik éppen elérhető külföldi hálózatba, ott bekerül az ottani VLR -be (vendég nyilvántartó központ) Az pedig azonosítást kér a hazai nyilvántartó központtól (HLR), hogy milyen szolgáltatásra vagy jogosult. Ha nincs külföldön is használható előfizetésed, vége a dalnak, elutasítanak. A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
Hello, én már több ilyen modult vettem teljesen jól működnek, hívást, sms és gprs netet használok rajta eddig nem volt bajom vele.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017
Még annyi hogy ezek használt modulok, valahonnan bontják őket gondolom.
boot lábat L re kell húzni hogy elinduljon A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017
Van egy A6 GSM modulom minden megy rajta, tudok hívást indítani az ATD123456785; paranccsal.
Ami nem megy, hogy a telefonkönyvből (SIM memória) indítsam a hívást. A SIM kártyán egy darab telefonszám van eltárolva és azt szeretném hívni. Valaki tudja hogyan kell? Átnyálaztam az A6 dokumentációját nem találtam meg benne a megoldást. Azért kell a SIM en eltárolt számot hívni mert a későbbiekben könnyebb lesz a hívott szám módosítása.
AZ ATD>SM1; (a sim 1 memória helyén lévőt) parancsot próbáltam, de sajnos nem hívja a számot.
Quectel MC60-at használok (még mindig). Bekapcsoláskor a PIN-kód megadásával feloldom a SIM-kártyát, majd miután feljelentkezett a hálózatra, lekérdezem az operátor nevét. Attól függően hogy az operátor neve micsoda (pl. "Telenor", "T-Mobile Hungary" stb.), előre definiált felhasználónevek és jelszavak közül kiválasztja a PIC a mobilnetezéshez szükséges felhasználónevet és jelszót (meg AP-nevet). Ez után már megy a mobilnet.
Viszont ha kiviszem külföldre a SIM-kártyát akkor az operátor neve megváltozik és máris nincs egyezés egyik előre definiált felhasználónév/jelszó párosra sem. Mi lehet erre a megoldás? Persze a legegyszerűbb az lenne ha valamilyen módon manuálisan beállítható lenne a felhasználónév meg a jelszó, de ha nem muszáj akkor szeretném ezt elkerülni. Nem lehet mondjuk magától a SIM-kártyától megkérdezni hogy milyen szolgáltatónak a SIM-kártyája?
Szia Attila!
ha kérdésed arra irányult, hogy "mi az operátor", akkor itt egy hármasról beszélünk: - Gyárból úgy jön ki minden modul és telefon, hogy tudja a neveket. - Majd ezt felülírja a hálózattól kapott név. - Ezt pedig felülírja a szolgáltatótól kapott SIM kártyán lévő név. Remélem tudtam segíteni. Üdv, Gábor |
Bejelentkezés
Hirdetés |