Fórum témák
» Több friss téma |
Tegnap volt ismét lehetőségem a helyszínen megnézni, kiderült 2 db 50 W-os tápegységgel volt megtáplálva.az 5 m-es 36 W-os LED szalag..
Az egyik tápegységet kiiktatva már tökéletesen működik Így megoldódott a rejtély. Amit még tudni kell, nem volt így szükség jelerősítőre, ami szintén megoldás lett volna erre . A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2017
Sziasztok!
3528 - 60, 4.8W / m, 13m, (62W) ledszalaghoz milyen keresztmetszetű vezetéket használjak? Tervem szerint a trafó a szalag egyik végénél lenne, így lenne egy pár cm-es vezeték pár és a szalag másik végét is táplálnám így lenne még egy 13m-es vezeték pár is. (Vagy jobb megoldás lenne, ha nem a két végét, hanem az egyik vége helyett a közepét táplálnám, vagy mindegy?)
Ha a közepét táplálod meg, akkor kevesebb, de vastagabb vezeték kell. Ilyen hossúságnál még jobb lenne, ha a negyedénél és a háromnegyedénél táplálnád meg. Öt méteren általában már mérhető a feszültségkülönbseg.
Köszi az infókat, de milyen vastag legyen a vezeték (12V -os rendszer)?
Közben próbáltam számítgatni a net segítségével (gépész vagyok, de tanultam fizikát, villamosgépeket), elvileg 0.75mm2-es elég lesz. Remélem megerősítitek.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
Ha tudod, négy vagy öt ponton tápláld meg. Minden táplálási pont direkt a tápegységhez menjen (csillag elrendezés), így tuti, hogy elég lesz a 0,75-ös keresztmetszet és nem is lesznek fényerőkülönbségek a szalagon.
A 0,75mm2 vezeték tizenméter távolságon már megdöbbentő ellenállást jelent. Különös tekintettel arra, hogy a távolság duplája a tényleges hosszúság. Így már pár ampernél is jelentős a feszültségesés - 3A-nál (ha jól emlékszem) már 1V-ot is eredményezhet.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2017
Sziasztok
1 méter hosszú, meleg fehér, 5050-es led szalag, kapcsolóüzemű stabilizált 12Volt-ról 840mA. 25 fok külsőhőmérséklet esetén 45-48 fokos 30 perc után. Én két darab 3 Amperes soros diódán szoktam táplálni, apró fényerő különbség árán. Így 620mA és 40 perc üzem után 38-42 fok meleg.
WS2811/12 LED-vezérlőnél mekkora lehet a két modul közötti maximális kábelhossz a Do-Di adatvonalon? Túrom a pdf-eket de csak soros 33ohm-ot javasolnak.
Részben próba-szerencse alapon megy a dolog ha nem akarsz napokig számolgatni. Függ a kábeltől, környezeti zajoktól stb. Egyszerűbb kipróbálni.
Akkor a próba marad, igaz, most vágom a madzagokat (600db), szép halál lesz lecserélgetni... Valami 20cm rémlik, de max átmegyek slow üzemmódba, ott stabilabb. Asztalon elmegy 50cm-el, de hát ez nem a végleges iszonyatos gubanc hely ugyebár. Átszerveztem a mátrixot, 14cm-re már csak elmegy, igaz így meg a SW lett idióta.
Köszi!
Sziasztok!
Talán kicsit idétlen kérdésem lesz, kaptam 3 db, 1 méter hosszúságú alumínium "sínbe" rakott 24 V-os LED szalagot, 1 méteren 30 db SMD led van, nem 5050-es, annál kisebb, melegfehér fényt ad, és 2db ebből a fürdőt úgy bevilágítja, mintha 2db 100as izzó lenne. Az alu sín kellemes meleg, kb fel óra használat után, a kérdésem a következő lenne. Akár ebay-en, akár boltban kapható LED szalag tud ugyanekkora fényt? Vagy esetleg az 5050-es SMD LED-el szerelt szalagok még ennél is nagyobbat? Előre is köszönöm, remélem érthetően fogalmaztam.
Rengeteg fajta LED szalag és sokféle alu sín létezik. Én egy kb 5 cm széles, 60 cm-es sínbe tettem két elvileg jóféle szalagot egymás mellé, ennek volt kb. 100 W-nyi fénye diffúzorral fedve. 24 W-ot fogyaszt, eléggé meleg, nem vagyok vele teljesen elégedett.
A teljesítmény és a hatékonyság a két mérvadó adat. Ezekről nálad semmit sem tudni, így nincs értelme konkrét összehasonlításnak.
Ez a bajom nekem is.
Ez a 2 db, ami nekem van kb. 15W-ot fogyaszthat, az a fura, hogy 4 ledenként van egy tranzisztor a ledszalagon, de minek?
Mi az az "ez"? És együtt vagy egyenként 15 W?
A tranzisztor minden bizonnyal áramgenerátor. Már ha egyáltalán tranzisztor.
Együtt 15 W, 2db 1 méteres, méterenként 30 LED-el.
Erre nem is gondoltam.
Sziasztok!
Kb 100W-nyi led szalagot kellene másodpercenként villogtatnom. 12V-os tápfeszültségről. Nincs véletlen valakinek egy bevált kapcsolása ehhez? Előre is köszönöm. A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2017
Szia!
Ehhez a feladathoz szerintem bőven elég egy 555 + FET ami bírja a LEDszalag áramát.
Sziasztok!
Led szallagot/ szallagokat ( különböző hosszúságuak!) szeretném pwm vezérelté tenni! Mivel érdemes "kapcsolgatni" öket? Tudom... bármu olyannal ami a 12 v melett a kivánt ampert tudja kezelni.... de mégis mi a bevált? A vezjel egy PIC bòl származik...
Kis feszültségű MosFET, azoknak általában alacsony az Rds(ON) értékük.
Sziasztok .
Vettem egy Bluetooth led controller-t és elkövettem azt a hibát hogy nem figyeltem a helyes polaritás bekötésre . Tudok valamit kezdeni vele vagy vágjam a kukába ? Mellékelt képen látható.
Nagy valószínűséggel az utóbbi.
Melyik oldalon történt a csere? A dugasztáp felől, a LED-ek bemenő oldala vagy az elmenő oldala felől? Szerencsés esetben csak valamelyik vagy több FET-et kell cserélni.
Betáp lett megcserélve.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2017
Éreztem
Melyik betáp?
Bemeneti feszültség +- 12v lett felcserélve .
Olyan adaptert dugtam bele amin lehet a polaritást felcserélni és nem figyeltem rá.
Akkor vége. Amint láttam, a panelen nincs abból az irányból védődióda.
Nem ártana lenyomozni, nincs e az IC előtt stabilizátor, pl. az U3. A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2017
7133-1-az u3 . Ha ez az u3-as elszállt akkor kuka ?
A stabilizátor-t hogy tudnám lemérni ?
Megfelelő polaritással ráteszed a tápot, esetleg egy soros, pl. 100 Ohm-os ellenállással.
Mennyit vesz fel a panel? Mi mérhető U3 előtt és után? Ha kicsi vagy nincs áramfelvétel, csökkenteni lehet, vagy el lehet hagyni a védőellenállást (nem a panelt védi, hanem a tápot). Ezután újra mérni. Ha megszakadt az U3, le kell venni és megtáplálni a 3,3 V-os pontot PC táp 3,3 V-járól először ellenálláson keresztül, majd ha kicsi az áramfelvétel, közvetlenül műszeren keresztül. Ha csak néhány mA az áramfelvétel (20 alatt), van remény. |
Bejelentkezés
Hirdetés |