Fórum témák
» Több friss téma |
Ha végignyálazod a témát, kb. 10%-a a hasznos anyag. Mindíg ugyanaz ismétlődik. Van egy külön cikk, ott ki van vesézve a működése. 200W-os verzió +-60V-ig mehet, de alacsonyabb feszen is dolgozik, 4-8 ohmig, ami hűtésfüggő. Ha megint építenék, 2SC5200 lenne a vége duplázva.
Sziasztok!
Épitek egy quadot. 3442vel és bd244el épitem. A RT féle nyákról mintázva. Egyik tökéletesen torzitás nélkül megy, a másik pedig olyan mintha beraktam volna egy hangszinszabályzót és felvenném a magasat a mélyet meg le. Merre induljak el?
Leellenőriztem, sőt ki is cseréltem. Egyébként nekem is ez volta tippem. Minden fólia és kerámia kondit kicseréltem, a tekercseket kicseréltem és ugyanúgy semmi változás. Még a elkó kondikat cserélem ki.
C2 következik. Kár vaktában cserélgetned.
A forrásjelet is cseréld fel a két csatorna között, ha még nem tetted volna.
Egyelőre még csak egy csatorna szól. Egyiken a Korn megy, miközben a másikat mókolom! Szóval a kettő egyszerre nem megy még, az egy későbbi téma lesz De akkor C2t kicserélem és irok, hogy mi van.
Sajnos ugyanaz van :/ Kicseréltem a 100µF-t másik 100µF-ra d ugyanaz...:S
Azt gondolom itt nem a csere ténye lenne a lényeg, hanem az alkatrész értékének az ellenőrzése. Ehhez a "megmérés" adhat jó támpontot.
A pikoFarádok világában nem mindig egyértelmű az alkatrészek jelölése, ezért javaslom a mérést is.
Megvan a probléma! T1 emittere volt a hunyó. Mondom megméregetem a tranyók nyitófeszültségét, nem-e azzal van bajci és azért torzit a cucc. Mérem T1 bázisemitter feszkóját, semmi. Megnézem a nyáklap alját és látom, hogy emitter forrpontja felvált és elszakadt a vezetősávtól. Megmókoltam és mostmár műxik! De azért köszönöm a segitséget(megint). Most kezdek a másikba bele úgyhogy lehet még zaklatlak.
Sziasztok!
Teszteltem saját készítésű Quadomat dupla tranzisztoros verzió. +/-47v Táp 4Ohm műterhelés 150Hz 23v AC 6,75A torzítás nélkül 25v AC 7A már a szinusz tetején lecsippentve A kérdésem annyi lenne a témához ha tudnátok segíteni, hogy mértem a pozitív védő tranyó bázis feszültségét a pozitív táphoz képest. Ez a feszültség 7A kimenő áramnál érte el a 0,6V-os értéket. Ekkor kezdett horpadni a szinusz teteje . Viszont egyéb dolgot nem észleltem. A kicsi BC tranyó 0,6v-nál már kell hogy nyisson. Viszont nem vettem észre változást. Rosszul van beállítva az áramkorlátozóm? Mit kellene tapasztalnom? Köszi a segítséget előre is!
Szia! Linkeld be a rajzot ami alapján építetted!
Schematic és panel.
Köszi!
A két dokumentumon eltérő az áramkorlátozó. Valahogy nem jön át mi cél vezérelte a NYÁK-terv rajzolóját. Különösen a jelföldnél volt szerencsém, hogy ülve tanulmányoztam az ábrát
Keresd meg Alkotó panel-tervét és költöztesd át abba az alkatrészeket!
Az áramkorlát a "klasszikus" kapcsolás szerint van méretezve 0,1 Ohmos ellenállással stb stb. A panel terv készítésében a tervezőt a hobbista maximális lelkesedése hozzá nem értése és a profizmus teljes hiánya vezérelte. Valószínűleg lehet párhuzam a probléma és a tervezési fázis motivációját illetően. Viszont a panel marad ilyen... Sőt szabadon után építhető.
Ha jól értelek, a 0,91 jelű ellenállás helyén jelenleg 0,1 Ω van beültetve.
A helyzet menthető, köss vele párhuzamosan 0,15 Ω 2 W ellenállást, ezzel másfélszer nagyobb kimenő áramot érhetsz el.
Azért azt a paneltervet nézd át tüzetesen, mert van benne hiba.
Már mint 0,091 Ω? Bővebben: Link
Nem ez valóban 0,1 Ohm . Ez került beépítésre. De a probléma hogy nem reagál a végfok ha kinyit a kicsi BC tranyó. Nem történik semmi.
A panelrajzon T4 emittere nem találkozik T7 bázisával. Ezt átkötéssel orvosoltam. A végfok szól használható minőségben.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2017
Elcserélt N és P-s? Eltérő lábkiosztás?
A T3 T4 kollektor ellenállása (1,2k) nincs gnd-re kötve, a T2-es BD139 nek nem a középső lába a bázis.
Sajnos előzőekben rossz tervet csatoltam. Most felrakom a tervet ami alapján valójában készült a panel. A terven már javítottam a meghajtó BD bázisáról hiányozó vezetősávot.
Bocs neked szántam. Amúgy nem BD139-el lett megépítve.
Ezen meg rossz a pozitív oldali áramkorlátozó.
Szerk.: a NYÁK megint mást mutat. A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2017
Igen köszönöm! Már nekem is meg van. Lehet ez okozta a problémámat.
Javítottam a panelt. Nézzétek át légy szíves . Egyébként szabadon építhető.
A T5 rendre rossz, nem is néztem tovább.
Az utánépítés az áramkorlátozó miatt már eleve nem ajánlott ebben a formában. A jel és a teljesítményföld szétválasztását nagyon nem jól alakítottad ki. A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2017
Nézd meg még egyszer légy szíves.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |