Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   831 / 1163
(#) nedudgi válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
(#) blasz válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
A 4M jelzés zavar be.Elvileg ez szolgáltat egy 13.5v kimenetet.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
(#) nedudgi válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Telephely, és gyártás dátuma is lehet. Esetleg áramerősítési csoport. Nézd meg az erősítését, a BE nyitófeszültséget.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
(#) blasz válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Ahogy nézem ez egy volt regulátor,és pont az a baj vele hogy nem 13.5v ad hanem 5.9v ot. és nem müködik róla a rádugott eszköz.
Ez egy ITT hifi,külön külön egységekkel, és a rádió része a kazettás deckből kapja a tápot egy csatlakozón keresztül.
Rádió,erősitő,kazettás magnó.
(#) Sebi válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
A felirat tranzisztorra utal.
A kapcsolás lehet, hogy egy sima zeneres stabilizátor, mindenesetre mérjél kollektor, bázis, emitter feszültségeket, abból minden kiderül.
(#) nedudgi válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Ha az egyik kivezetése a földre megy, akkor lehet tápIC.
Ha feszültségosztóra, zenerre, vagy egyéb nem földpotenciálú pontra, akkor inkább tranzisztor. (Leszámítva azt az esetet, amikor kapcsol valamit.)
(#) blasz válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Minden müködik nélküle is csak nincs fesz a külsö csatlakozón.Igy marad,egy élet sem elég a panelt kiszedni a magnóból.Oldhatatlan szalagkábelek tömege.a rádió meg kap külön tápot.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
(#) Sebi válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
A külvilág felé menő teljesítmény-kivezetések gyakran halnak...
(#) blasz válasza Sebi hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Ez sajnos a vezeték ami megy a rádióból a magnóba belül megszakadt és zárlatot csinált,gondolom ez az eredménye.De müködik a magnó is, és külső tápról a rádió is.Ha egyszer kapok belevalót akkor visszarakom.
(#) nedudgi válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Ha kiszedted az alkatrészt, akkor a kivezetésein levő feszültségeket érdemes megmérni. A pozíciójelzés is segíthet, főleg, ha sikerül megtalálni a készüléked kapcsolását.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
(#) blasz válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Nem sok mindent találtam hozzá. 22v ból lesz 13.5v,de még egy halom alkatrész van a tranzisztor után,igy hagyom a fenébe. Működik rendesen minden nélküle is.Mióta kivettem még a motorja is annyit forog amennyit kell,mig bent volt,persze hibásan, már húzta a szalagot,de már jó.
A tranzisztor teszterem kettős diódának irja.
(#) mindenes válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Idézet:
„Ha egyszer kapok belevalót”
- lehet helyettesíteni is, sima áteresztős táp lehet a tranyó bázisában lévő zéner diódával. Nem egy bonyolult kapcsolás ez kis forrasztgatás és lész is van Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
(#) blasz válasza mindenes hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Helyettesitők

Ezeket sem kapni
(#) nedudgi válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
(#) mindenes válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Valami csak akad a fiókodban. Ha valóban egy egyszerű áteresztős a táp, akkor oda nem kell a mindenáron tranzisztor paraméter pontosság.Nem egy munkapont beállító tranzisztorról beszélünk. UCE , UBE, IC ide ennyi elég.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
(#) vargaf válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Nem látjuk mi van a markodban, milyen tokozása van.
(#) nedudgi válasza mindenes hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Annyival pontosítok, hogy elvileg egy darlingtonról van szó, legalább 4000 h21E valőszínűsíti a kapcsolás működését.
(#) nedudgi válasza vargaf hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
A vége felé már nem tagadta, hogy tranzisztor, az eredeti a Sanyo adatlap szerint TO126 tokozásúnak tűnik.
(#) aramis hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
Sziasztok! Legyen kedves segíteni valaki milyen Alkatrész AZ LMT 324 N találtam itthon a mindenes dobozban , Mire lehetne használni.,_?
üdv.
(#) Lalle válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Led projektor es rossz tapot csatlakoztattak ra , a keszulek ezt kiiktatva mukodik csak nem tudom taviranyitoval ki be kapcsolni
(#) jethro válasza aramis hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
LM 324 -4db müveleti erősítő.
(#) erdgab hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen készülékem,tulajdonképen mi ez?Érdemes egészben hagyni vagy inkább bontsam el?Bekapcsoltam,működik,legalábbis számol,ezt látni a kijelzőn,innen tovább nem értek hozzá.Semmi igazi kopás nem látszik rajt,csak az évek múlása.
Köszönöm!
(#) Gafly válasza erdgab hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Frekvenciamérő.
Miért szeretnéd szétszedni?
Már azt leszámítva, hogy a bontott nixie-ket pár száz forintért el tudod adni...
(#) blasz válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Bocsánat az unoka,de már itt.Igen ez egy darlington tranzisztor valóban TO126 a tokozása,de nem titkoltam eddig sem hogy tranzisztor
(#) erdgab válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Idézet:
„Miért szeretnéd szétszedni?”

Mert nem igazán tudok mit kezdeni vele s ráadásul 22 kg,pakolgatni is nehéz.Nem sokat lehetett használva az biztos.
(#) Gafly válasza erdgab hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Idézet:
„ráadásul 22 kg,pakolgatni is nehéz.”

Akkor nem csak nixie van benne
(#) Chipmunk1960 válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Google не может видеть D894 4M, может быть, если вы выставите картинку!
С Новым годом!
(#) blasz válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Köszönöm de előrébb nem jutottam most
De találtam itthon 2sd634 tranzisztort,a paraméterei kicsit nagyobbak de próba majd eldönti jó e.
(#) Chipmunk1960 válasza erdgab hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Ha ilyen szép, s még mutat is valamit, rakd fel a hirdetésbe, valaki biztosan megkedveli!
(#) Chipmunk1960 válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2017 / 1
 
Azért mert kicsit nagyobb, még egyetlen csaj sem panaszkodott! Előre elnézést a Modik-tól, az évvégi lazulásért!
Következő: »»   831 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem