Fórum témák
» Több friss téma |
Megírtam a ChipErase scriptet, viszont valami gond van. Eredeti PK2DeviceFile.dat fájllal is próbáltam (25LC1024) és ha Erase-t nyomok, Erasing device: EEPROM... üzenettel szerintem egy olvasást hajt végre. Időben ugyanannyi legalábbis, és szkóppal ránézve a CS (VPP) lábra, úgy változik mint olvasásnál. (törlés scriptnél azonban Do Nothing van kijelölve) Az általam írt script szerint a CS-et kétszer kellene alacsonyra húzza csak.
Próbáltam, hogy az EEmemEraseScript-nek is ezt adtam be, de semmi változás.
A EE25Q80_ChipErase (Script 300) szerintem a terveknek megfelelően két SPI ciklust végez el (beírja a Wr_EN kódot (0x06) és a Chip_Erase kódot (0xC7)) majd vár 25 másodpercig.
A PICkit2 az "olyan memóriát" aminek nincs törlés parancsa végigírja az üres (blank) kóddal. Sajnos a programban az "olyan memória" detektálása csak a protokoll szerint választ, szerinte az UNIO és a Microwire EEpromok rendelkeznek törlés paranccsal. De be lehet csapni: A ChipErase scriptet írd vissza 183 -ra, a ChipErasePrepare scriptet állítsd 300 -ra. Végrehajtja a törlést majd végigírja a memóriát 0xFF -el.... Talán menni fog. A specifikáció szerinti törlés megvalósításához meg kell változtatni a programot... A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
Köszönöm.
Mielőtt kipróbálom, lenne még valami. Csatoltam két képet. A beolvasott tartalmak eleje valamiért csupa 0. Letöltöttem az alaplap oldaláról a BIOS fájlokat és összehasonlítottam. Azok eleje mind tartalmaz valamit. Sok féle képpen próbáltam, delayt tettem az olvasás elejére, ugyanazt kapom. (adatlap szerint nem kell delay) Kérdés, hogy ez mi lehet? Sajnos a 25Q32 túl nagynak bizonyul? Nem lehet beolvasni. Ha kiválasztom a listából, sok várakozás után NET Framework System Out Of Memory exceptiont ad.
Szia!
Elakadtam a dologgal. Megcsináltam amit írtál, módosítottam mindent amit kell, átneveztem a régit, betettem az újat, de nem ismeri fel a chipet, manual és manual selectnél sincs ott a part, viszont az editornál ha újranyitom, ott van, mi okozhatja ezt ? Köszönöm
Tedd fel ide a Pk2deviceFileEditor képét a 16F1788 -ról.
Közben leszedtem egy másik device filet, amibe valaki már beletette, összehasonlítottam és a family a te 18-ad helyett 14 és így látja ott ahol kell manual selectbe, viszont a pickit2 unsupported partnak írja (ID=3020), illetve manual selectben pl olvasásnál az mondja hogy selected device not detected.
És éppen ahogy megírtam az előző hozzászólást megoldódott a probléma, leírom a hibám;
A TE 18-ad jó, viszont rossz helyen kerestem midrange/USB pont alatt van, illetve így már meg is találja autodetectben is. Szóval köszönöm, megolódott! Ami még nekem egy kérdés lenne, ahogy kiveszem a "Programming Specifications" dokumentumból elvileg támogathatóvá tudok tenni több darabot is ? Csak átírom a megfelelő részeit, van ehhez valami leírás esetleg ? A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2017
A DeviceId bitszáma a különbség. Midrange standard 9 bites, az új család 14 bites.
Leírás: PICkit2SourceGuidePCv2-61FWv2-32.pdf, a PICkit2 forrásai a Microchip Archive oldaláról és a típus adatlapja valamint a programozási leírása. Az a baj, hogy ezek a típusok nem voltak még elérhetők, amikor módosítottam a PIC32 miatt a programot, a DeviceFile -t és a firmware -t. Most már nem kompatibilisek.
Sziasztok!
PK2-vel szeretnék PIC12F1840-et programozni. Van-e rá lehetőség és amennyiben igen, akkor hogyan kell megoldani ?! Előre is köszönöm a segítséget!
Pk2DeviceFile.dat V1.61.14 kell hozzá. A Midrange / 1.8V Min csoportban van.
Köszi, így már megtaláltam ( igaz, hogy nem kellett kiválasztani, de felismertetés után kiírta a típust!) !
Az általad küldött 9Pk2DeviceFile 1.63.13 van benne !
Sziasztok! A Pickitben a pk2devicefile.bat hol található? Hogy férek hozzá? Szeretném az eredetit kimenteni belőle, és kicserélni egy másikra, mert szeretnék PIC18F25K80-as picet felprogramozni, de csak pickit2-m van, és olvastam hivatalos pic fórumon hogy elvileg ezen fájl cseréjével lehetővé válik ezen ic programozása is. Előre is köszi a segítséget!
C/Program files/Microchip/Pickit2
Kár, hogy nem itt olvastad...
Itt állok egy PIC18LF8490 felett és most nézem ez nagyon nincs benne
se PK2 se PK3 de még másomban se. Gondolom 18LF84J90 ként ne nézzek bele. Ha lehet dupplikálni melyikből lehetne ? 18F8490 vagy a 18F84J90 pár paramétert kellene átírni és megoldható pk2 vel ? Köszönöm
PIC18LF8490 / PIC18F8490:
Adatlapjuk és a programozási leírásuk ugyan abban a dokumentumokban van, a Vdd maximuma mindkét típusra 5.5V Még az eszköz azonosítójuk is ugyan az. Próbáld meg PIC18F8490 ként. Ha a panelban programozod, alacsony Vdd ( < 2.9V ) esetén nem fogod tudni törölni, a nagyobb feszültséget esetleg a panel nem fogja tolerálni. Egyébként, ha a Vdd max az LF és az F típus esetén megegyezik, a F típussal lehet programozni az LF -et. Vö. PIC16LF628A - PIC16F628A, stb.
Vért izzadtam PK2 PK3 al is de sehogyse sikerült semmilyen tápfesszel se.
Nem tisztán linux. Virtualboxra telepített xp vel használom.
A wine -vel próbáltam de fel sem ismeri az égetőt.
Egy parancssoros, PK2CMD nevű dolog létezik. Elméletileg natív linuxos, bár soha nem próbáltam (Egyszerűbbnek tűnt a virtualbox, már csak a számomra könnyebben kezelhető fejesző pakkok miatt is pl MikroC, CCS)
2 Kérdés
1. A továbbfejlesztett PK2 PC progban lett e javítva a leírt jelenség,? (Nálam 2.60 az utolsó) Ha indítok akár egy olvasást, akkor a folyamatjelző egy idő múlva nem kap frissítő lehetőséget és nem követhető teljesen a végéig a kirajzolás? 2. PIC16C926 ot lehetne e PK2 vel? Miből kopizva és mit hol kellene átírni benne? Kössz Idézet: „Ha indítok akár egy olvasást, akkor a folyamatjelző egy idő múlva nem kap frissítő lehetőséget és nem követhető teljesen a végéig a kirajzolás?” Mindvégig kap frissítést, de az operációs rendszer nem végzi el egy idő után. Nem találtam meg még az okát. Idézet: „PIC16C926 ot lehetne e PK2 vel?” A firmware nem tartalmazza a PIC16C programozási algoritmusát. Továbbá a Vpp generátor terhelhetősége kicsi a sorozat programozásához (még a kiolvasásához sem elég).
Hoppá ennyire macerás ez a 16C926...
Kösszi Idézet: „Mindvégig kap frissítést, de az operációs rendszer nem végzi el egy idő után. Nem találtam meg még az okát.” Olyan mint amikor gyors munkára írjuk a programot és a progressbarra írom a növekedést pld prb.Value=(prb.Value+1) de kifelejtem a Doevents/PeekEvent/... utasítást ekkor egy idő múlva leáll a progressbar kirajzolása
Ez egy C# program melyben a ProgressBar.Value írására automatikus eseménykezelés történik, hiszen az elején kirajzolódik. Minden íráskor le kellene futni az automatikus eseménykezelésnek.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018
A progressbar kirajzolása áll le vagy a Windows hiszi azt, hogy a program nem válaszol?
Az utóbbival volt nekem gondom, amikor Delphi-ben az Indy komponensel nagyobb fájlokat akartam letölteni, a Windows egy idő után mindig jelezte, hogy a program nem válaszol, de közben a letöltés zajlott a háttérben, amikor a fájlt letöltötte, egyből helyrejött. A megoldás az volt, hogy a regisztrációs adatbázisban átállítottam (vagy létrehoztam) a HungAppTimeout kulcsot egy nagyobb értékre. És mintha a gépet is újraindítottam volna... HungAppTimeout Szerk.: 15000-re van állítva, egy 4 gigás fájlt probáltam letölteni, 15 másodperc elteltével jelezte a Win, hogy lefagyott a program, amiután letöltötte egyből helyrejött. A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018
Sziasztok.
Pickit2-el lehet 18F26K22-es MCU-t felprogramozni?
Igen. Már a Pk2DeviceFile.dat version 1.62.14 -ban benne van.
Sziasztok !
Építettem régebben Juhász Róbert féle pickit2-öt,szeretnék vele 10f320,12f1501,32mx170f256b-50i/sp pic-eket égetni! Letöltöttem a PK2DeviceFile_1.62.14_mod6.dat fájlt de nem teljesen értem hogy kell ezt modósítani ,illetve lecserélni az eredeti dat fájlt ! Előre is köszönöm a segítséget ! |
Bejelentkezés
Hirdetés |