Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3125 / 3963
(#) lelkes amatőr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
A pákádban esetleg érvéghüvellyel is megoldhatod a kötéseket.
(#) pucuka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Szerintem hegesztéssel, kemény forrasztással, vagy csavaros kötéssel. A lágy forrasztás megolvadna.
Ideje egy rendes tisztességes forrasztó eszközt beszerezned, normális szerszámok mellé.
(#) killbill válasza pucuka hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Idézet:
„A lágy forrasztás megolvadna.”
Miert? A csehszlovak pisztolypakaban is sima forrasztassal volt bekotve a halozati kabel a kapcsolora. Szivas is volt, amikor eltort toben a drot es javitani kellett.
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2018 / 3
 
Idézet:
„Ezek most szivatnak?”

Nem, Te magad teszed ezt magaddal.
(#) pucuka válasza killbill hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Nekem orosz van, abban a vezetékek szemre hajtva csavar alatt vannak.
(#) atban hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Sziasztok!

A kamerám egy ilyen csatlakozóhoz volt kötve. Mi ennek a csatlakozónak a neve és mire jó?
(#) tbarath válasza atban hozzászólására (») Feb 10, 2018 / 1
 
Ezzel a rengeteg infóval fotóval nem könnyíted meg a dolgunkat, de első ránézésre BNC-nek tűnik.
(#) McAdams hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek !

Gondoltam készítek barátomnak egy relés több fűtőkörös vezérlést amihez kell egy késleltető egység.... No találtam is egy LM311-es kapcsolást szuper kis doksival! Megépítettem és nem megy! Átnéztem töviről hegyire de valami nagyon banális gond lehet. A kapcsolást a Conrad oldalról töltöttem le.
Mellékelem az ami alapján újra rajzoltam hogy kisebb legyen . A nyáktervemen nincs rajta de egy REED relét indítana. Ha valaki rá tudna pillantani akkor azt megköszönöm előre is!
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Pihenő pákás topicba irtam volna de a két moderalás elbizonytalanitotz.

Alkatrésznyilvántartásra ki mit használ? Van rá célprogram, vagy legjobb ha excelbe csinálok neki egy "jo táblázatot"?
(#) pucuka válasza atban hozzászólására (») Feb 10, 2018 / 1
 
Az egyik egy lengő tápcsatlakozó, amibe az adapter kerek csatlakozóját tudod dugni, ügyelj a megfelelő méretekre, a másik egy BNC, amiből a videó jel jön.
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Az a kérdés, hogy melyik alkatrészből mennyi van? Szerintem minden hobbista tart otthon pár alapvető alkatrészt, amelyekre emlékszik. Ha fogyóban van, én bele szoktam írni a telefonomba és ha összejön a mennyiség, mehet a rendelés.
(#) pucuka válasza McAdams hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Az LM311 kimenetén egy tranzisztor van, aminek az emittere is ki van vezetve. Azt is testre kell kötni. 1, 4 kivezetés összekötve, testen.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Hát nekem ez nem megy, mármint a fejben tartás. Azt biztosan tudom, hogy pl. 1k-s ellenállásom van itthon, de sokszor vettem már olyan dolgot is, amiről itthon derült ki, hogy volt már. Ami persze nem akkora probléma, jellemzően párforintos tételek, és amúgy is fogyóeszköz.

Szóval elkezdtem leltárt vezetni, mert sokszor nem csak az a kérdés, hogy az adott dolog van-e itthon, hanem az is, hogy hol. Ez a leltár az én Everestem, hogy egyszer kész lesz. Egyszer eljutottam addig, hogy kb. 95%-os készültséget elért, azóta sikerült visszaesnem.

Szóval szerintem kell az excel, nekem legalábbis kell.
(#) Firefighter1 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Na énis pont igy vagyok vele! Plussz az a baj hogy nekem itt nincsen bolt ahova leszaladok vagy rendelek!
Nekem sajna minimum 5 hét ugyhogy álltalában előre betárazok, aztán ha építeni akarok akkor turok!
Mostis 2 nagy sütisdoboz van tele! Feléről foggalmam sincsen mi van benne, és totózok hogy pl labortáphoz van e IC-m

De akkor excelezel Te is!? Ez megnyugtató
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Szerintem kifejezetten erre nincs program, az excel kellően rugalmas. Holnap remélem lesz időm az új (és megtalált ) FET-eket bezacsizni, mert megjött Csájnából az újabb adag antisztatikus zacskó. Aztán azzal is előrébb leszek.
(#) elektroncso válasza tbarath hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 1
 
Elvileg a BSS Elektronika oldal üzemeltet ilyen nyilvántartást. Raktár. De hogy hogyan, miképp és, hogy milyen arról nem tudok nyilatkozni, nekem a fejemben van a leltárom. Aminek eredménye, hogy egy zacskó diódát évek óta nem találok.
(#) Johnycorp válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 1
 
Szia.

Nekem otthon van egy BananaPi eszközöm. Ezen fut Linux server apróbb tesztelésekre (IS).

Ide feltelepítettem az alábbit:
Partkeepr

Van az oldalon demó is, nézd meg.

Nekem otthon teljesen jó. Lehet kategóriákat, helyeket, termékleírásokat, infókat és képeket, doksikat is hozzáadni.
Használom a cégnél is egy másik szerveren, belső nyilvántartáshoz.
Nem a legtökéletesebb, de nekem bevált.
(#) McAdams válasza pucuka hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Igen az 1,4 kimenet negatívon van.
(#) kendre256 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 4
 
Amit én használok, azt nyilvántartásnak túlzás nevezni, de egy primitív tárolási, nyilvántartási mód. 12 db gyufásdoboz összeragasztva, ráírva a "fiókok" mindkét végére a benne lévő alkatrész. 5-10 db mindegyik dobozban (gyakrabban használtakból több). Ha a "kritikus" mennyiség alá kerül a készlet, akkor megfordítom a "fiókot", és a másik oldali piros felirat jelzi, hogy azt fel kell tölteni.
(#) antikzsolt válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ez elég költséghatékony rafinált megoldás. Egyszerű és nagyszerű.
(#) tbarath válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Köszi, és Johnycorp-nak is. Lehet leváltom a dropbox-ban tárolt excel-emet, de még meglátom.
(#) pont válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 1
 
"Szintén zenész" Azzal a különbséggel, hogy én már feladtam az összeragasztgatást, jobb egy fiókot teljesen kitölteni velük. A nagyobb cuccok, pl ellenállás kötegek, elkók,stb.. azok kekszes vödrökben vannak zacskókban. Külön nyilvántartásnak én nem látom értelmét, mert a "fogyatkozás" az először a gyufásdobozban jelentkezik, onnan mehet egy cetlire és rendelni. Saját magamat nem akarom sem ellenőrizni, sem időrablással terhelni...

DSC_0126.JPG
    
(#) kendre256 válasza pont hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Nekem is van ilyen is. Az összeragasztást főleg az ellenállások és kondenzátorok miatt csináltam, mert így egy E12-es dekád befér egy csomagba. Így ha 1-10 kOhm közötti (vagy 10-100 Ohm közötti stb.) ellenállás kell, az egy csomagban van. Aztán ugyanilyen csomag van diódákra, tranzisztorokra, vagy mellé még stabilizátorokra, lehet variálni tetszés szerint.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) orcika70 válasza McAdams hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Az smd ellenállások alatt esetleg forrasztásból eredő zárlat?
(#) pucuka válasza McAdams hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
A kapcsolás jónak tűnik, Ha pontosan ezt építetted meg, működnie kéne.
(#) McAdams válasza orcika70 hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Kicsipogtam. Egy helyen van olyan ahol egy pillanatra (éppenhogycsak) becsippen a multiméter de nem ... 1N4148 dióda helyett LL4148-at adtak SMD 1206-os. Talán ez a baj....
Ráadásul van ennek a kapcsolásnak egy kicsit csúnyácska filctollas furatszerelt régebbi verziója ami ugyan ez... az működik. Sőt az LM311-et átraktam abba és láss csodát... megy szépen.
(#) Bakman válasza McAdams hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
A rövidebb - hosszabb sípolást általában kondenzátor(ok) okozza.
(#) proli007 válasza McAdams hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Hello! Mióta szenvedsz vele.. Nem lenne esetleg célszerű mérni valamit? Mondjuk az IC lábait, mikor töltődik a kondi?
(#) McAdams válasza proli007 hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
12V betápot kap

(poti lehúzva)
LM311 3-4 lábán 6,8V mely folyamatosan csökken
C1 11,54V
C2 0,3V

ezeket mértem
(#) proli007 válasza McAdams hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
- A GND-hez képest kell mérni, remélhetőleg ezt jelenti a "3-4 lábán" megjelölés.
- A 3-as lábon nem változhat a feszültség, hiszen azon egy fix osztó van. Elvileg 8,7V-nakkellen lenni az R1/R2 közös pontján.
- A 2-es lábon kellene hogy nőjön a feszültség nulláról (táp bekapcsolása után).
- Mit tesz a 7-es láb?
- Mi az, hogy "poti lehúzva"?
Következő: »»   3125 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem