Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   93 / 1165
(#) Vacok válasza atithebest hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Hát, gondolom, hogy jár, mert akkor nem működne az egész, ha nincs a pic-nek ferki... gondolom, vagy ez nem így van?
(#) atithebest válasza Vacok hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
De valóban így van, ezt jól tudod, de amennyire emlékszem a hibára, azt mondtad, hogy egyszer csak világít az összes led és nincs hang. Ugye? No ebben az állapotban kellene megnézni az osszcillátort. Lehet, hogy csak az rosszalkodik (néha jó, néha nem, mobiloknál előfordul ).
(#) perlaci hozzászólása Máj 10, 2008 /
 
SF127D valamint SF123C és SF126E fémtokozású NPN tranzisztorok. Az utolsó betü a bétáját jelzi, ezt sikerült kimérnem műszerrel. De katalógust nem találtam róluk így nem tudom mit bírhatnak. Van belőlük jócskán, csak így nem tudom hová használhatnám el. Aki ismeri kérem segítsen.
Előre is köszönöm.
(#) atithebest válasza perlaci hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Szia!
Az SF127D a BSY53 típusnak felel meg.
Az SF126E-nek pedig BSY51 a megfelelője.
Ezekről ott láthatod az adatokat. Mivel ha jól tudom RFT gyártmányúak ezek. Amiket belinkeltem, pedig ITT gyártmányú tranyók. Az SF123-as is hasonló tranyó lehet, de ha jól értelmeztem ITT akkor nagyfrekvenciás környezetbe használatos.
Remélem tudtam segíteni.
(#) Vacok válasza atithebest hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Értem, köszi a tippet, de azt is észrevettem, hogy ha elkezdem kimérni az IC lábait, hogy mekkora feszültség van rajta, és amikor hozzáérek a 3-as lábhoz, akkor azonnal bekövetkezik ez a reakciója.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 11, 2008 /
 
Kérem segítsen valaki!
A képen lentebb, van 4db IC.
Ezeknek azIC -k nek a lábkosztása, és adatlapja kéne, aki tudna ebben segíteni, azt nagyon megköszönném!
Gyakorlatilag a hétszegmenses mátrix kijelzőt hajttta meg anno.

sokinden3.jpg
    
(#) (Felhasználó 19794) hozzászólása Máj 11, 2008 /
 
BC 182-es tranzisztor helyett mit használhatok?Ebből kéne választanom

Szeretném megépíteni az itteni egyik alapkapcsolást, de nem találtam meg minden alkatrészt...
(#) Fery válasza (Felhasználó 19794) hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Szia BC 337.

Fery
(#) Vacok válasza atithebest hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Még annyi kérdésem lenne, hogy jelen esetben az IC kb. 4,2V-ot kap, nagy baj lenne, ha 5V-ot adnék neki?
(#) Vacok válasza atithebest hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Csináltam az IC-hez egy 4MHz-s oszcillátort 4001-es IC-vel, egy 4MHz-s kvarccal, és néhány kondival, meg ellenállásal, és ezt kötöttem be a kék kvarc helyére, ezzel is működik, de a probléma továbbra is fennál, van még valami tipped, mi lehet a baj?
(#) atithebest válasza Vacok hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Szia! Mostmár azt hiszem egy kicsit OFF.
Az adatlapja alapján bírja az 5V-ot, úgyhogy köthetsz rá annyit szerintem.
A 4 MHz-es órajelet az Xin bemenetre kötötted? Azt hiszem a 16-os láb és a rezonator kiforrasztva volt ugye? Amúgy 4 megás volt? De most nem vagyok benne biztos, de a kontrollerben kell beállítani, hogy külső oszcillátort használjon. Szóval egy új rezonátorral próbálnám én meg.

Az, hogy néha kiakad, szerintem lehet attól, hogy hibás a tok. Rakj rá egy reset áramkört
Illetve nézd meg, hogy a 3-as láb milyen szerepet tölt be az áramkörben, lehet, hogy arrafelé van a gond.
(#) perlaci válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
Üdv
Egy tipp. Szerintem 7414-es meghajtók, Esetleg egy egyszerű teszttel érdemes lenne ennek megfelelően kipróbálni. Ezek adták az illesztést (áramot opencollector ) a kijelzőknek.
(#) llaci56 válasza Vacok hozzászólására (») Máj 11, 2008 /
 
A rezonátor, v. külső osci. nem ugyanaz a kontrollerek számára. A "gondolom, h. műxik" (egyik előző hozzászólásodban) kevés! Szkóppal meg kéne nézni!
A tápfesz zavarmentességét is ellenőrizni kell! Ha nincs a kapcsolásban 1-2 száz nF a táplábon közvetlen, én akkor tennék oda. (vagy kicsrélném a bennelévőt...)
(#) _ampervadasz_ válasza perlaci hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Kösz a segítséget!
(#) Vacok válasza atithebest hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Bocsi, de PIC-el még nemigazán dolgoztam , ezért kérdezek rá tök evidens dolgokra, meg az adatlapon is van egy csomó feszültség egy csomó ferkvenciához, és inkább megkérdezem, minthogy kinyírjam az egészet. A 4MHz-s oszcillátor a 16-os lábon volt, ami az adatlap szerint az Xin, és amikor ez volt betéve a kvarc nem volt benne, és a 16-os láb is szabad volt. Reset áramkör van rajat mégpedig az adatlap 43. oldalán található Diode & RC Reset Circuit, de hiányzik belőle az rst lábon lévő 100ohm-os ellenállás. A 3-as lábat meg foggalmam sincs mire jó, ha kikötöm ugyanúgy működik tovább, minhta be lenne kötve, a panel kivezetésén az van mellé írva, hogy hold. Amúgy köszönöm a válaszokat, neked is, meg llaci56-nak is, remélem ennyi már elég lesz, hogy megjavítsam, ha meg nem, akkor így marad.
(#) Thowra hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Kaptam ma 5 db cy7c199-20pc ic t. A datasheet szerint valami memória.
Szerintetek lehet ezekkel kezdeni valamit?
Előre is köszönöm!
(#) Robi85 hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Sziasztok. Multhéten tönkrement a Grundig tvm. Most volt időm szétszedni, és láttam hogy egy alkatrésznél eléggé fekete a panel. Gondolom azzal lesz a bibi. Ezt láttam rajta: S+M T209 0004
Ez milehet?? Mert igy nemtaláltam róla semmit. Mikor levettem a müanyag burkolatot, ilyen pici kerek valamik voltak benne kissé megégve. Ugy néznek ki mint egy gomb elem, de persze nemaz. Na szóval arra lennék kiváncsi hogy ez milyen alkatrész, és hol tudnám beszerezni? Előre is köszönöm.
(#) Thowra válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Üdv!
Az a demagnetizáló PTC.
Mit takar az, hogy tönkrement?
Mi a hebajelenség?
(#) Robi85 válasza Thowra hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Hát először az volt hogy épp néztem a tvt és átakartam kapcsolni másik adóra, és csak ugy elment az áram belőle. Szétszedtem, és látom hogy nemó a bizti. Mondom okés, kicserélem. Megis volt, de miután bedugtam és bekapcsoltam a főkapcsoloval ugyanugy kivágta és jött egy kicsi égett szaga. Ma megint szétszedtem és levettem annak az alkatrésznek a borkulatát, és kipotyogott belőle ami még megmaradt beleőle. Teljesen fekete volt.
(#) Thowra válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
A tápprimert mérd át.
Az egyenirányítást, tranyót és környékét.
(#) Robi85 válasza Thowra hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Okés. Meglesz. És köszi a segitséget.
(#) EcoPityu hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
Sziasztok!!
Segítsetek, legyetek szívesek!*
Van két orosz tirisztorom, de semmilyen adatot nem találok róluk a net-en. Nincs valakinek egy régi katalógusa, amiben benne lenne??
A tipusa.: TL2-160-9-432

*Ezt így illik írni... Moderátor
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Köszönöm szépen a kijavítást!/kritikát/
Megígérem, hogy ezentúl disznó fonetikus angol szövegekkel nem használom feleslegesen Topi szerverét!
(#) khiraly hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
Sziasztok!

Az alabbi keprol valaki meg tudja allapitani, hogy milyen SMD alkatreszrol van szo?
10.00Jd van rairva, semmi egyeb.

Koszonom!

1000Jd.jpg
    
(#) cseffo hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
helo valaki meg tudná mondani az orion dvd 2602 es ir vevöjének a frekijét?
az van rá irva h A049
elöre is köszi
(#) Medve válasza khiraly hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Én egy 10MHz-es oszcillátort sejtek a tokban.
(#) khiraly válasza Medve hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Itt az egesz aramkor.

Ez egy olyan atmega, aminek van 4 AD bemenete egy soros bemenete es egy tap, es meghajt 3 digites kijelzot.

Kozepen felul van a 10.00 Jd nevu alkatresz, amirol fogalmam sincs, hogy micsoda. Nem akarok hulyeseget beszelni, de szerintem nem kell ide oszcillator (az atmeganak van egy jol lathatoan).


Igy (az egesz aramkort latva) is oszcillatorra tippelsz?

atmega-1.jpg
    
(#) huba válasza khiraly hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Az oszcillátor az atmega felett levő AD converteré.
(#) Medve válasza khiraly hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Igy már kicsit módosítanék, mivel az AD Xin-Xout lábára van téve, inkább csak egy sima kvarc lesz. Hubának igaza van, ha az adatlapot megnézed, ez egy olyan AD, amelynek kell órajel.
(#) Latya hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
vagy egy graetz-híd, de ahogy látom már van egy hengeres a panelon...
Következő: »»   93 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem