Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1291 / 1385
(#) Ge Lee válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Ezt így ne marasd ki mert sok helyen alá fog marni. Én nem próbáltam, de sokaknál bevált bármilyen fényes papír, reklámújságé, fotó, akármi. Nekem van műnyomóm, majdnem többe került a postaköltség mint a papír ami utána évekig elég.
És ha nem olvastad volna. Ilyen állapotban, tehát amikor már leáztattad a papírt, kézzel finoman ledörzsölted a maradékát, utána háttal tedd vissza a vasalóra, hogy ahol esetleg nem eléggé összefüggő, azaz porózus a festék, ott is folyjon szépen össze, és akkor a nagy felületek is szépek lesznek, nem maradnak apró kimart lyukacskák benne.
(#) attilan hozzászólása Dec 29, 2018 /
 
Én innen inspirálódtam.
https://www.youtube.com/watch?v=h9aSyxEhhlI
(#) attilan válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Sima fotópapír, igen. Rávasalod, majd vársz amíg kihűl. Utána hideg vízbe áztatod, finoman újjal ledörzsölöd a beázott papírt majd jöhet a körömkefe... de nézd meg a videót, nekem bejött, ahogy latod.
(#) Marty McFly válasza attilan hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Ez elég jónak tűnik! Ha nyitva lesz a papírbolt szerzek is be ilyen fotópapírt.
(#) nedudgi válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Vigyázz, a tintasugarashoz való fotópapír a lézernyomtatót károsítja.
(#) attilan hozzászólása Dec 29, 2018 /
 
Arra kell vigyázni, hogy ne érje ujjlenyomat se a papírt, se a csiszolt rézfelületet, mert a zsírra nem tapad a nyomtató festék.
(#) janigel válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Menjünk vissza ide, ha könnyen és jót akarsz csinálni.
Lehet vasalással is, és nem biztos hogy kell áztatni.
A papírt meg kell rendelni.
Nem érdemes sem kapkodni, sem kínlódni.
A fórumnak ezt a környékét elolvasgathatod, sok jó infó van itt.
Ha türelmes vagy, akkor meglátod megéri.
Bővebben: Link
(#) tdi75 válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Szia! Nem emlékszem pontosan hogy mit írtál, mivel világítod. De amivel nekem kb max 5-6 perc az egy letört búrájú 250 wattos higanygőzlámpa kisülőcsöve.
(#) Marty McFly válasza tdi75 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Szia! Bővebben: Link Ilyen neon van egy régi scannerbe beépítve. Ráaádásul csak az egyik oldalába van mivel 4 db kellene hogy kitöltse az egészet.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
(#) Marty McFly válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Én sem mertem bele tenni a tintasugarasét.
(#) usane válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Hát ez elég karcsú, ráadásul a hullámhossza nincs megadva, valószínűleg az sem a legjobb.
(#) Marty McFly válasza usane hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Tintasugaras fóliával régebben sok nyákot készítettem 10 perces világítási idővel ezekkel a csövekkel, de talán tényleg gyengék.
(#) usane válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Hát a 10 perc az nem kevés. Azt még a nap fénye is űbereli.
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Valamikor sikerült már nyákot csinálnod vele ? Szerintem ez csak "dísz" csak rá van írva hogy ultraviola . Vegyél a vaterán arcszolit vagy műkörmös lámpát az tuti jó és 3-5000 ft ból megvan ...
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Sikerült csinálnom még anno 2008 ban építettem és legutóbb 2014 ben még fotóztam vele. Viszont most ugye a fóliát akartam leváltani mivel írták hogy sima papírral is megoldható lenne de még ha lakkal áttetszővé is teszem úgy megszűri az UV fényt hogy 20 perc világítás után sem tudom előhívni.
(#) Ge Lee válasza usane hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
A nap fénye az bármit űberel ha kellően magasan van a nap. Úgy novembertől februárig nem szoktam nyákot fotózni vele mert akkor már nagyban megnő a levilágítási idő, de akkor is lehet ha szépen virít, nem takarja fátyolfelhő sem. Olyan középállásnál a legjobb, nem emlékszem pontosan de ilyen 25-35 másodperces levilágítási időkre emlékszem.
Viszont nyáron a déli órákban nem nagyon lehet fotózni a nappal, mert már 10-15 másodperc után átpörköli a nyomatot is, hiába teszel kettőt egymásra.
(#) Ge Lee válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Azok a csövek meg a legtöbb ilyen diszkós és hasonló UV lámpa nem alkalmasak levilágításra. Nekem van egy 160W-os ilyen UV lámpám, 20 perc alatt sem csinált semmit a lakkal.
(#) nagym6 válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Idézet:
„úgy megszűri az UV fényt hogy 20 perc világítás után sem tudom előhívni.”
Akkor mégiscsak a Pausklar kellene ide. Meg erősebb uv lámpa. Nekem régi kvarclámpával 3 perc a papír Pausklarral.
(#) Marty McFly válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Így igaz tehát gyenge az UV lámpám. Viszont azért erőltettem a fotózásos eljárást mert egyrészt a suliban ezt tanultuk anno 2009 ben, másrészt eddig nem volt lézernyomtatóm viszont most már van és így kezdek ismerkedni a vasalással. Ha bejön lehet hogy nem is kell majd az UV.
(#) nagym6 válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
P20-al dolgozol? Ha sokéves lehet romlott, fényérzékenysége csökken, vagy megszűnik.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
De az is lehet hogy az előhívó döglött be. A lúg a levegő széndioxid tartalmát lekötve nátrium karbonáttá alakul ...
(#) niedziela válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Idézet:
„Ha bejön lehet hogy nem is kell majd az UV.”

Nézegess UV lámpát ha nem akarsz kínlódni az éppen ahogy sikerült panelekkel.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Nekem a P20 10 évesen is ugyanúgy működött mint új korában. Előhívásra meg akkus műhelyből származó kálilúg pasztillákat oldottam mindig fel, azt lehet kapni is itt ott néha egész jó árban.
(#) usane válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Nem csak gyenge, de biztos, hogy a hullámhossza sem jó. Az egy gyerekjáték nem pedig fotózásra való eszköz. Ahogy kakukk írta egy arcszoli olcsón beszerezhető és alkalmas a feladatra.
(#) Ge Lee válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Kérj kölcsönbe valakitől kipróbálásra 1-2 lap műnyomót, és utána tényleg nem fog kelleni az UV.
(#) usane válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Ha jó a tonerje.
Arról a távoli fotóról nem tudom eldönteni, de nem tűnik rossznak.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
(#) kaqkk válasza usane hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Idézet:
„kakukk”
Nem ! kaqkk
(#) usane válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Igaz. Néha gyorsabban járnak az ujjaim mint kellene
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
(#) Marty McFly válasza usane hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Brother DCP-1622WE a típusa
Következő: »»   1291 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem