Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   887 / 1164
(#) (Felhasználó 116638) válasza spgabor hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Régi, nagyteljesítményű ellenállás.
(#) spgabor válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Ezt esetleg mire tudnám használni? Terhelő ellenállásnak tesztelni jó lehet esetleg? Bár adatok nélkül könnyen elégethetem.
(#) Epu2 válasza spgabor hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Sokhoz volt egy plussz bilincs amivel be lehetett àllitani a pontos értéket.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
(#) janigel hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Ezt ismeri valaki?
Milyen készülék ez, és miket tud?
Kaptam valakitől, Ő is örökölte, és nem tudunk róla semmit.
(#) kadarist válasza janigel hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Szia!
Egy sokféle hangot kiadó sziréna. De ez rá is van írva, meg még papírja is van.
(#) janigel válasza kadarist hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Magyar leírása nincs.
Ez a gond.
(#) kadarist válasza janigel hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Ehhez nem kell különösebb leírás, vagy ha kell, akkor pötyögd be a fordítóba a német szöveget. Bekötöd a rajzok szerint, a kívánt hangot beállítod a kapcsolókkal és amíg nyomod a push on gombot, addig szól.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
(#) spgabor válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Ehhez sajna nincs semmi, így találtam.
(#) vision61 válasza janigel hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Szia!
A csatlakozó felirata szerint polaritáshelyesen kell +12 V tápfeszültség, a hangsugárzót a Speaker kapcsokra.
A piros nyomógombot megnyomod, és a kapcsolók és a potméter állásától függően valamilyen sziréna hangot ad.
Sokat ne várj tőle, van benne 3 db NE555 és egy gyengécske végfok.
(#) janigel válasza vision61 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Szia!
Köszi szépen.
(#) kameleon2 válasza Ultimate hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Szerintem regisztáj be a Sini-hez , náluk pontosan ugyanazt is megkapod, nem feltétlenül horror áron.
(#) fratib hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
Sziasztok Fórumtársak!

A csatolt képeken található kapcsoló típusára lenne szükségem.
Valaki találkozott már ezzel a fajtával?
Ami érdekelne az a gyártó és termékcsalád.

Köszönöm előre is!
(#) kameleon2 válasza fratib hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Biztosan találkoztam vele, de nem vagyok biztos a válaszban, mert nem most volt. Talán Makel, Düwi, Kopp?
(#) Atis41 válasza fratib hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
legrand
(#) kameleon2 válasza Atis41 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
A Legrand fémkerete nem más?
(#) fratib hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Köszönöm az eddigi segítségeket!

Az igazság az, hogy nem találtam a felsorolt gyártók kapcsolóinak fényképei között semmi hasonlót. (bár csak a Google fényképes keresőjét használtam)

Hogy egy picit "kerekebb" legyen a történet, hogy miért is keresem pont ezt a típust:
A barátom (aki egyébként nő , csak, hogy a motívációt is értsétek... ), új lakásba költözött.
A fényképen lévő kapcsoló egy szimpla kétáramkörös fis-fos, de alternatívnak kellene lennie.
Vélhetőleg az előző lakó/gondnok (azt le sem merem írni, hogy villanyszerelő) cserélte erre a típusra. Előtte feltételezem, működött az alternatív kapcsolás. Nyilván ezzel nem fog.
Amiért ezt a típust keresem az nem más, mint a cudar tény, hogy a festők b@tak levenni a kapcsolók kereteit és úgy festettek, hogy a kapcsolót körbefesteték. Ha másfajtára cserélem, akkor bizony elég ocsmányul fog kinézni a kapcsoló környéke...

A kérdés továbbra is nyitott.
És köszi, hogy időt szántok a sz@romra!
(#) nedudgi válasza fratib hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Ilyesmiről szó sem lehet?
(#) Tambi hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Kedves Barátaim!

Segítsetek nekem egy olyan logikai IC-t találni (legjobb lenne schmitt-trigger vagy NAND), melynek bemenete TTL (max 5V), tápfeszültsége legalább 15 V, és 20 MHz frekvencián még kielégítően működik.

Már azzal is megelégednék, ha a bemenete is 15 V-os lenne, és tudna 20 MHz-t, de ilyet sem találok...

Köszönöm szépen, és BUÉK!
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) Hp41C válasza Tambi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
A 74C14, 74C132 tápfeszültsége lehet 15V, de nem tudja a 20MHz -et.
Milyen feladathoz kellene?
Bemenet korlátozása 5V -ra, 74HC14 vagy 74HC132 alkalmazása. A kimenet konvertálása, ha szükséges.
(#) Bakman válasza Tambi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Nem teljesen egyértelmű a kérdés. A schmitt-trigger és a NAND teljesen más dolog, a "logikai IC" pedig takar "pár" típust. Mit csinálon az IC, hány bemenete és kimenete legyen, valamint milyen logikai kapcsolat legyen a bemenetek és a kimenetek között?
(#) nedudgi válasza Tambi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Még nem kérdezte senki, hogy milyen kimenetet szeretnél. Egy 78L05 nem segítene a 15V tápfeszültségen?
(#) V8engines válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Áhoj!
Csak saját véleményem.
Ilyet sosem raknék fel. Nagyon csúnya.

Amúgy szoktam "imádni" mikor körbefestik, meg le a kapcsolókat, konnektorokat. Családban is van ilyen.
(Én le szoktam szerelgetni, legalábbis a saját szobámban. Meg egyéb helységekben is, ha még nem késtem el. )

Amúgy azokat a lefestetteket is le lehet takarítani, csak szét, le kell hozzá szedni a falról/-ból.
Én le szoktam pucolni, persze itt nincs azért telibe átfestve, csak nem lehet rendesen kikerülni.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) fratib válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Én is gondolkoztam rajta, de ez a holmi nem illik a "milőbe"...
(#) ftirius hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Sziasztok!
Ez a kütyü vajon mi lehet? Szinte biztos, hogy valami elektronikai csomagban volt.
(#) Tambi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszönöm a gyors reagálást kedves Barátaim!

Részletesebben megvilágítva a dolgot: szert tettem egy MAX038 függvénygenerátor IC-re, melynek a 14. (SYNC) TTL szintű kimenetét akarom használni 5 V-os TTL ÉS 15 V-os CMOS áramkörök meghajtójaként. Az ára és beszerezhetetlensége miatt nem szeretném magát a 038-at kivezetni, ezért egy "kis költségvetésű" meghajtófokozatot szeretnék beiktatni. Erre a célra a mellékelt szimuláció szerint tökéletesen megfelel a Q1 BC182(2N2222)-Q2 BC212 komplementer, kiegészítve D1-D2 feszültségeltoló diódákkal, és némi ellenállással. A D3 akadályozza meg a kimeneten esetlegesen fellépő túlfeszültség kialakulását. (A szimulációban magát a 038-at a generátor helyettesíti.)

Mint látható ("TTL VÉGFOK"), a 74LS04 kiválóan hajt, és a komplementer is nagyszerűen működik 20 MHz-en is.

Ezzel szemben, átkapcsolva az S1 kapcsolót ("OC VÉGFOK") a nyitott kollektoros kimenetű 7407 (a 74LS07 nincs a szimulátor alkatrészkészletében) hiába igyekszik meghajtani a 15 V-os 40106-ot, ez utóbbi 5-6 MHz-nél tovább már nem képes működni. Amennyiben kihagyjuk a 40106-ot, úgy használható 19 MHz-ig, de a jelalak már annyira torz, hogy megkérdőjelezi annak a célnak az elérését, amiért egyáltalán épült a generátor.

Megpróbáltam egy BC182 NPN tranzisztoros, majd egy BS170 FET-es előerősítőt is. Az eredmény szánalmas, ráadásul a kimenő négyszögjel alsó feszültséghatárát nem sikerült 0,7-0,8 V alá vinni. Ettől még helyesen működhet az összes TTL és CMOS, de mégsem tökéletes.

Persze felmerül a kérdés, hogy egyáltalán érdemes-e görcsölni a 15V-20 MHz-el, ha nincs az átlagos piacon olyan IC, ami ezt igényli... És ráadásul maradjon meg a "kis költségvetésű"-ség is

Szerintetek mi a megoldás?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) Hp41C válasza Tambi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
74LS14: Régebbi adatlapokban volt "belső kapcsolási rajz" is. A kimenetet nem szabad 7V fölé húzni mert a tápfeszültség felé levő tranzisztor károsodhat.
7407, 7406: Nyitott kollektoros kapuk. A kimenetet magas szintre egy külső ellenállás biztosítja. Az ellenállás és a szórt kapacitás meghatározza a maximális frekvenciát. Az ellenállás csökkentésével lehet növelni a frekvenciát és a fogyasztást, de figyelembe kell venni a kimenet terhelhetőségét.
Meghajtónak ide nagy sávszélességű műveleti erősítőt alkalmaznak: LM6361, OPA2690, OP37 stb.
Goooogle "max038 schematics" sok példát hoz.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza spgabor hozzászólására (») Jan 6, 2019 / 1
 
Ez egy 260 ohmos nagyteljesítményű huzalellenállás kerámia csőre tekercselve
(#) nthg hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Tiszteletem az Uraknak! Elnézést, hogy mindig érdeklődöm, de erről az alkatrészről nem találok semmit a neten. Ránézésre azt mondanám valamiféle relé, de lehet,hogy marhaságot beszélek. Találkozott már valaki ilyen cuccal? Előre is köszönöm.
(#) Tambi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszönöm kedves Hp41C!

Kipróbáltam a javasolt IC-ket, meg még másik hármat. Legjobban az 5539 jött be; ez van a boltban is, meg a fiókban is...

Az OC TTL IC 74LS07 lesz a gyakorlatban, de a szimulátor könyvtárában található 7438-al elfogadhatóan működik 20 MHz-ig is.

Talán kár erőlködni a MAX038-al, mert 20 MHz elérhető (elvben) 74LS14 inverter oszcillátorral is, aminek egészen más a beszerezhetősége, meg az ára. Nyilván a stabilitása is...

Köszönöm mégegyszer! Jó éjt!
(#) Bakman válasza nthg hozzászólására (») Jan 6, 2019 / 1
 
Művonal lesz az ha jól látom. Bővebben itt: EEVblog Youtube.
Következő: »»   887 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem