Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Üdvözlet!
Találtam egy nekem szimpatikus pákát ami hako fx-9501 névre hallgat. Elméletileg a T12 es TIP valósi bele, de nyolc pólusú csatlakozóval készül. A csatlakozó bekötését nem ismerem.
Az út mellett találtad? Az jó fajta nyél, a csatlakozó bekötését megtalálod a neten. De mindegy is, mert összesen 2 vagy 3 szál van benne, a harmadik ha van az az ESD, mert a páka két szál dróton működik.
Persze az út mellett volt az ebayon. Smd alkatrészeket szeretnék vele forrasztgatni. Nem túl piciket mert azokat már nem látom. A bekötést azért emlegettem, mert sóher vagyok a hozzávaló állomást is megvenni. (TIP az lesz, mivel valaki szocialista megőrzésre kapott néhány eredetit)
Szerintem hagyd azt a csatlakozót. Ahogy Ge Lee is írta, 3 ér lehet bekötve:
- egyik. az ESD, direkt kapcsolat a tip hegyével: ez menjen a földre a saját állomásban. - másik kettő között pár Ohm ellenállást kell mérned, egyik a +, a másik a - szál. Ha kicsit megmelegíted a hegyet (mondjuk pl. 100 fokra), akkor a hőelem jelét le tudod olvasni róla, pár(tíz) mV lehet, ebből kiderül hogy mi a + és mi a - vezeték. Amúgy ebay-en szintén van olcsón, akár ezres alatt is szabályzó (Bővebben: Link), vagy kicsivel drágábban kijelzős is, fölösleges pákával (Bővebben: Link), ezekhez csak egy 3 Amperes DC 24V "led tápegység" kell ebay-ről, 2e Ft körül beszerezhető.
Köszi a tippet. Kb ez volt a terv. Ezért emlegettem, hogy sóher vagyok a hozzá tartozó állomást is megvenni. A csatlakozó azért piszkálja a fantáziámat, mert vagy levágom a gyárit és ráaplikálom az ebajos állomásét vagy veszek egy nyolc pólusú aljatot.
Ja, persze, a csatlakozó bármire cserélhető.
Érti valaki ezt, hogy lehet?
Adott két Hakko FM-2027 páka, egy FM-203-as állomás és egy T15-ös hegy. Minden gyári. Az egyik páka tökéletesen működik, a másiknál S-E hiba, ami a sensor error jelzése. Ez akkor szokott lenni, ha nincs rendesen betolva a hegy, és ezért a páka érintkezői rossz helyen "érnek hozzá" a hegyhez, vagy a kábelben valahol szakadás van. (Persze a hegy is lehetne rossz, de az működik a másik pákával.) Multiméterrel kiméregettem a kábelt és a csatlakozót, és az is tökéletes. Megmértem a pákában lévő NTC-t is, az is ugyanolyan értékű a két pákában. (Az állomás aljzatai biztos jók, mert mindkét pákát kipróbáltam mindkét aljzatban.) Ja, és a rossz páka simán megy egy pár dolláros aliexpresses T12-es vezérlővel. (Tudom, használjam azzal.) Mi a fene lehet a gond? A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2019
A T12-es hegyekhez ne olyan nyelet vegyél, mert nagyobb, kényelmetlenebb, meg a hegy cseréje is macerás. Inkább az FX 9501-es nyelet vedd, kisebb, kényelmesebb, a hegycsere pedig egy mozdulat. Megfogod a régit, kihúzod, betolod a másikat.
Sziasztok. Vásárlás előtt állok. Kiforrasztót keresek, többnyire DIP-ben szórakozok de néha napján előfordul SMD-PLCC is. Milyen kiforrasztót tudtok ajánlani amit érdemes megvenni? Várom az ebuy-os és bármilyen más linkeket is , ,persze csak olyan érdekel amit már próbáltatok/használtatok nagy megelégedés mellet.
Mit szeretnél a kiforrasztással? Az alkatrészeket begyűjteni vagy javítani?
Igazából mindkettő. Van olyan hogy DIP48-as chip-et kell kiszednem de van amikor SMD-ben kell ic-t cserélni. Leginkább univerzálisat keresnék.
Idézet: „Leginkább univerzálisat keresnék.” Nem bírom kihagyni..: Pillanatpáka, olyan hegyet tákolhatsz hozzá amilyen kell, ekkor mindent visz, kis gyakorlattal. Alig van olyan amit nem lehet megoldani vele értő kezekben. : )
A pillanatpákával le tudom szedni a PLCC tokot?
Ilyen feladatokra is jónak kell lennie.
Simán Méghozzá egyszerre lemelegíti, csak el és elő kell készíteni hozzá a hegyet. 1.5mm rézdrót előnye, hogy úgy profilozod a lábakhoz ahogy tetszik, a régi cseh páka ha hosszabb drótot teszel a profil miatt meg tud hajtani akár kettő hegyet is. Ha smd és foglalat, akkor már nem egyszerű, foglalat közepét ki kell metélni, de ez már csak igazán elvetemülteknek...
Szerk: ... és ami nem megy egy pákával az megy kettővel A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
Szerintem egy nyákmelegítő (PCB preheater) alap annak aki soklábúakat forraszt.
Főleg ha ki is forraszt. Én összeraktam magamnak egy infrásat, volt vagy 5e Ft az anyagköltsége ebayről rendelve. Egyébként meg a páka legyen hőfokszabályzós, hogy ne süsd meg a félvezetőt és ki tudj venni egy ólommentessel forrasztott csatlakozót is. E mellé még néha jól jön egy meleglevegős állomás is. Sok dolog megoldható kreativitással, rézdrótból hajtott idomokkal, réz lapból vágott, hajlított formákkal. De a hőfokszabályzós páka az alap.
Szia!
Megkérdezhetem, hogy milyen fűtőbetéteket vettél? Én is szeretnék egyet magamnak.
Szia,
Ilyen IR betétet vettem (2.000 forinttól indulnak): 80*80mm 450W Infrared Top Ceramic Heater Heating Plate For BGA Stat...IR6000 Hőfokszabályzó mindenképpen kell mellé, mert kb. a 15% teljesítmény szükséges. Én ezt a szabályzót vettem, DIY 230V 2000W Dimmer Triac de ha teljesen letekerem akkor is kicsit erős, mert nem szabályoz nulláig. De ez is jó ha nincsen túl közel a NYÁK tartó konzol, hanem mondjuk van 4-5cm a nyák és az IR között. Meg nem árt ha vm. kitakarást tudsz tenni a nyák és az IR közé, hogy ha csak egy alkatrész alá akarsz bemelegíteni, ne fűtsd fel az egész panelt. ps.: én fém dobozba tettem az egészet + az infra alá raktam egy távtartós lemezt hőtükörnek, hogy ne legyen forró a doboz alja. Érintésvédelemre persze vigyázni kell Tényleg csak ajánlani tudom, mert ezzel + egy Atten 858 forrólevegőssel 30x30mm LGA modult ki- és beforrasztok ha a szükség úgy adja.
Üdv!
Valaki tudna véleményt mondani a Weller WD 1-es állomásáról? A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
És melyik pákájáról? Mert a WD1 az az állomás... lehet rá tenni egy pár fajtát....
A WD1 az állomás, amihez többféle páka is csatlakoztatható.
Elnézést, félre gépeltem, javítottam.
Olyan mint a többi weller állomás... Pontosabban mi érdekel?
Mondjuk egy WSP80-as pákával mennyire lenne jó?
Valakinek vélemény? Soha nem használtam Weller pákát a "kattogós"-on kívül.
Hát, hogy mit is tud, jobb-e vagy nem a sima potméteresnél, aminek van egy 7-szegmenses kijelzőn visszajelzése.
Jól használható, ha az ember rendesen tud forrasztani, és nem taknyol, nem vésőnek használja, stb... Van ennek egy másik verziója, az PC-re köthető. De mint írtam, forrasztani kell megtanulni rendesen. Láttam már több százezres készlettel forrasztott nyákot, hát a kutyám szebben forraszt...
Használom ezt az állomást (usb-s pc-s verziót) is, meg a wsd80at is. WSP80 - WP80 kombóval... A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
Én szertem a gyorsgombok miatt (3 elmenthető hőmérséklet), és van pár beállítási menüje (nem úgy mint a régi állomásokon, ahol egy külső eszközzel lehetett pl. offset-et állítani).
|
Bejelentkezés
Hirdetés |