Fórum témák
» Több friss téma |
A zagytározó lúgtartalma nátronlúg volt. Azzal választják külön az alumínium oxidot a többitől. Azaz a zagyban már nagyon minimális az Al tartalom.
"A CO2 szennyező." Ezt a jelenlegi hazai oktatási rendszerben kiképzett méregZŐDek hangoztatják (más népek méregZŐDjei se okosabbak, ha mégis, saját zsebre játszanak). A CO2 semmit nem szennyez, sőt ha csökkenne vagy éppen eltűnne a légkör CO2 tartalma, károsodna vagy eltűnne az élet is a földről. A kéndioxid, nitrogénoxidok is az élet alapvető segédelemeihez tartoznak, hiszen a fehérjék fontos alkotóelemei. Itt a mennyiséggel és a koncentrációval van baj. Sokan becsmérlik a nehézolajjal közlekedő szállítóhajókat, miközben lehet, hogy nyomukban virul ki a tengeri élet. Hiszen azzal is kísérleteznek, hogy rozsdaporral (vasoxid) lendítik fel a sivár, élettelen óceánfelületeket, mert erre is szükségük van az algáknak. A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
Üdv.Ha egy li-ion cellát nem használok, csak néha feltöltöm a megfelelő feszültségre,hány évet lehet így tartani, hogy a kapacításának legalább 80 % -a megmaradjon.Azért kérdem ,mert van egy csomó laptop aksiból kiszedett, de jó minőségű 2600 mAh-os cellám, amire jelenleg nincs szükségem,csak tartaléknak szánom majd az elektromos biciklim aksijának lecserélésére.
Van úgynevezett tárolási feszültség. Azon kell tárolni, máskülönben hosszú távon károsodnak a cellák (minimálisan, utána lehet olvasni). Ne legyen se magasabb, se alacsonyabb a feszültség. Évente 1x érdemes ellenőrizni a cellafeszültségeket. Ami ennyi idő alatt teljesen lemerül, annak túl nagy az önkisülése.
Ezt tudom.3,8 v-on tárolom őket.De hány évig őrzik meg a kapacításukat, minőségüket ebben az esetben?
Ne mondd már, hogy évekig akarsz akksit tárolni úgy, hogy nem marad egy évben fél óra szabadidőd, amíg a multiddal végigméred az összes cellát... Egyébként az önkisülése határozza meg, amire rá tudsz keresni a neten szerintem... Az megadja, hány %-kal csökken a cellafesz x idő alatt.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
Lehet nem voltam elég érthető.Persze hogy rá fogok mérni többször és ha látom hogy esett a feszültségük, akkor rátöltök.Nem ez a kérdés.Hanem az, hogy hány évig őrzik meg a a cellák "egészségi állapotukat", vagyis max hány év múlva helyezhetem őket még üzembe?
Ha az önkisülés minimális értékű, akkor egy kicsivel a tárolási feszültség felé töltve szerintem nyugdíjas korodban is újra tudod a cellát használni. Hogy ennek mi értelme van, azt nem tudom. Inkább eladnám a mostani cellákat, és 10 év múlva pedig megvenném a legújabb technológiás akksit (addigra már melózni fogsz, lesz miből gazdálkodni), mintsem a jelenlegit tárolgassam...
Amint mondtam laptop aksikból valók és olcsón tudok hozzájuk jutni jelen pillanatban, és szinte az egész jó, mert elromlott laptopokból voltak kiszedve, nem pedig ,azért mert lemerültek, elhasználódtak.A németektől hozza be valaki an-gross-ban és ha többet veszek olcsón adja.Már vettem tőle 30 darabot és nagyon jó minőségű cellák.
Amiket azelőtt vettem innen -onnan azok 90 %-a 2000 mAh alatti volt ,látszott hogy nem hibás laptopból volt kiszedve, hanem maga az aksi hibásodott meg.Ezeknél pedig meg pont fordítva van.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
A BMS nek a kimenetét lehet egyszerre töltés és kimenetként használni?
Egy 6s
Bővebben: Link
Igen, töltés, merítés ugyanazon a csatlakozón, mehet egy időben is. Balanszer áramkör nincs a BMS-en!
Be tud valaki linkelni egy konkrét ilyen kínai BMS kapcsolását vagy valami hasonlót? Mindig is kváncsi voltam mit használnak hogy van megoldva.
Sziasztok! Egy ilyen BMS-nél lehet valahova hőfok kapcsolot kötni? Köszi
Sziasztok! Kérdés: góliát elemnek melyik cella felel meg leginkább? Az átmérő nem baj ha kisebb, csak hosszabb ne legyen sokkal. Ebayen kapni olyan cellákat amik komplett elektronikával rendelkeznek, de azoknak 3000ft körül van darabja, nekem meg kell 6db...
A góliát (R20, vagy D ) elem átmérője 34,2 mm, magassága 61,5mm, kapacitása körülbelül 18Ah. Ezeket a méreteket a lítium cellák közül, (amit én láttam) a 32500 közelíti meg legjobban. A32650 méretű már necces, bár, az elemtarttó tartalmaz rugót is, így elképzelhető, hogy be lehet szuszakolni a helyére. Szerencse, hogy a lítium cellák névleges feszültsége dupla, tripla a normál elemekhez képest.
Ahány tp4056-ot párhuzamosan barkácsol, abból lehet egy normális nagyobb áramú rendes töltőt is barkácsolni...
Igen, csak hiába rakok be 3 cellát, marad 3 cellányi tér amit ki kell töltenem valahogy. A lámpa mérete úgy van tervezve hogy 6 cella van egymás után. De majd kitalálom hogy lenne jó.
Sziasztok! Van 3 db Li-Ion cellám, illetve egy gyári ebay-es áramköröm (ami a mellékelt képen látható). Ha ezt az ábra szerint bekötöm, akkor 12.6 V-tal terhelhetem is? A töltése hogyan működik? Ahoz kell egy külön, másik áramkört beszereznem, vagy ugyanezen áramkörön keresztül (csak épp visszafele) tudom tölteni? Ha igen, akkor mekkora feszülséggel, illetve áramerősséggel? Előre köszönöm a segítséget!
Nyllván annyi cellát célszerű(párhuzamosan) berakni ami befér, nem kell üres helyet hagyni
Persze,oda is van írva:kimenet/bemenet.
Most viccelsz,rá van írva,töltő-kisütő áramkör!
Nem viccelek. Ezért töröltem, nem akartam megzavarni senkit sem. Azt áruld már el, hogy mégis mitől fogja megfelelően tölteni? Semmi szabályzó nincs benne (mekkora árammal töltse, mekkora áramnál kapcsolja ki, mekkora feszültségig töltse). Ne érts félre, nem trollkodok, tényleg érdekel, mert nekem is van otthon.
Ott van a hátulján-3s 1 amper,12,6 volt.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2019
Bár ezek 4-5 amperesek szoktak lenni!
Köszönöm, de mekkora táppal és meddig kell tölteni? Vagy ebben az elektronikában már benne van a védelem túltöltés ellen?
Persze,benne van a túltöltés-túlmerítés elleni védelem,egyedül a balanszer nincs benne. 18 voltal kell tölteni,mert az áramkör is felvesz valamennyit.
Hibás megállapítás! A védelmen eső feszültség maximális terhelésen 0.5V alatti. A 3S pakkhoz 12.6V bőven elegendő, és biztonságos megoldás! A BMS-ben mosfet-ek vannak, amiken eső feszültség az áram függvénye. Így ahogy csökken a töltőáram, úgy csökken a maradékfeszültség is!
A töltéshez kelleni fog még egy normáls tápegység is, aminek a kimeneti feszültsége 12.6-12.75V (4.20V és 4.25V esetén), és amin az áramot korlátozni lehet, 1C-ben állapítanám meg a töltőáramot (vagy amit a tápegység maximum tud). Plusz infó: a BMS meghibásodása esetén 18V bemenő feszültség mellett garantált a cellák tönkremenetele/robbanás/bármi, 12.6V esetén csak akkor lehet baj, ha a cellák nagyon nincsenek balanszálva. Minimális eltérés esetén nem lesz baj. A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2019
|
Bejelentkezés
Hirdetés |