Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 137
(#) Kovidivi válasza Szebence hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Akkor neked szerencséd van, mert van áramkorlát a pointeredben. Az enyémben valószínűleg nem volt. De mindegy is, mert mikor 15mA-rel hajtottam, akkor is elhalványult a fénye kis idő után. Akkor Csibi felajánlott nekem egy jó kis diódát, azóta is azt használom! Köszi szépen Csibi! Ha Te nem segítesz, biztosan még most se lenne semmi a lézershowmból...
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Sziasztok!
Szereztem egy piros lézert, tollnak a végébe (meg melette egy UV LED vagy mi..) volt benne, jó kis fénye van, de azért a gyufát nem gyújtja meg. 3db gombelemmel működik, szépen üzemel cerka elemről is (mivel 1,5V-os az is..) megéri lazershow-t csinálni belőle? És ennek is 15-20mA kell?
(#) Beles válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Nem éri meg.
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Szia!
A te lézered teljesítmánye kisebb, mint 1mW!
Nézd meg ezt és ezt a videómat! Ezek is hasonló lézert tartalmaznak! (teljesítménye kisebb, mint 1mW!, és én 19mA-rel hajtom!) Ezek után te döntesz
A gyufa gyújtáshoz ennél sokkal több kell!
15-20mA-től elvileg nem lehet baja a diódának, de a biztonság kedvéért mérd meg, hogy mennyi áramot vesz fel, és ugyanannyit adj neki (vagy kevesebbet...)!
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
a videókat nézve nem is olyan rossz... kezdőként szerintem jó kis project
muszály léptetőmotorokat használni?
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
mert ki használ léptetőmotort? senki! sima, walkmanból kitermelt motor megfelel! vagy bármilyen! ami van, azt használd!
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Ez sem azzal van

2db sima DC motor, rajta 1-1 tükör, ami nem merőlegesen van a motorokra ragasztva, hanem minimális dőléssel
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
bocsánat, mostmár rendesen utánanéztem a dolgoknak másik fajta lézert néztem...
ugyhogy szerintem én is azt építem meg, amit minden oldalon vagy kétszer linkelt be valaki
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Szerintem elsőre ezt csináld meg: Bővebben: Link Én is ezzel kezdtem, szerintem könnyen kivitelezhető, látványos, következő lépés nekem, hogy kicserélem a lézert egy kicsivel nagyobbra, aztán, utána meg valami más fajta vezérléssel kellene megcsinálni... :no:
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
hát én konkrétan ERRE
gondoltam, de szerintem nem tér el annyira amit Te linkeltél vagy tévedek?
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Hát mintha ugyan az lenne a kettő rajz
Nah hajrá, ez nem nehéz nekem is sikerült összraknom, és nagyon jó lett nekem tetszik, tetszett, tegnapelőtt szedtem szét
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
szerintem meg is építem, PC tápos dobozba ha nem találok jobbat
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Kicsi lesz szerintem, annak a duplájában már jól elférne...
(#) zenetom válasza Szebence hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
no problem akkor 2 PC táp
(#) Szebence válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Így átgondolva... nekem 22x11cm-es terület kellett...
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Csibi honlapján van egy nagyon jó kis leírás erről a lézershowról! Nézd meg a lézermeghajtását! az általad belinkelt rajzon nincs áramkorlátozó ellenállás, ami által könnyen tönkre mehet a lézered!
(#) sebestyen_ferenc válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
én az egyszerű lézer showot megépitetem tegnap és kiváloan müködik, modjuk a tükrőket téglalap alakura vágtam, de atól függetlenül jól megy!
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
és hogyha rakok még egy potit a stab IC után?
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
szerintem lehet sőt a leirásban 100 ohmos pot méter van. Én 20mA áramra álitotam be
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
és az LM317-eket nem lehetne helyettesíteni pl egy 7812-es vagy 7805-ös stab IC-vel?
(#) sebestyen_ferenc válasza zenetom hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
it a leirás+rajz ami alapján megcsináltam anyi, hogy walkman motrokal van megodva igy direkt potméterek elbirják a motrok áramját. Ha nagyobb motrokat teszel akkor kell lm317 ez változtatható stab ic, 78XX fix stab ic-ék!

lasershow.pdf
    
(#) zenetom válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
ja értem, köszi
(#) rs-domby1982xx hozzászólása Máj 17, 2008 /
 
Sziasztok!

Én már Kb Fél éve nézem a fórumokat, hogy hogy is van ez a laser scanner. Most már elég sokat megtudtam, mind külföldi mint magyar oldalakról. Azt is észre vettem, hogy nagyon sokan tesznek fel feleslegesen kérdéseket. Ezzel kapcsolatban, csak azt mondanám, hogy mindenki olvassa végig a fórumokat, és ha nincs olyanról szó, ami az illetőt érdekli, akkor kérdezen. Én most ezt szeretném tenni, méghozzá Djatis-tól. Remélem megengeded.

Elősször is Szeretnék gratulálni a cuccaidhoz amit építettél, és további sok sikert a továbbiakban.

A doksidat letöltöttem, és most a szerint csinálgatom a saját scanneremet. Én elősször a dac0832-es ic -vel csinálom a convertert. Remélem simán fog menni minden. azzal a kapcsolással amit felraktál.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan oldottad meg a zöld és a piros lézer modulálását? Azaz milyen kapcsolással?Nekem van egy kapcsim de azt nem naon értem.Be jelöltem mely részét.

Ami még érdekelne, egy kapcsolási rajz az MX7225-höz? Végül is egy RGY Lézernek a converter kapcsolása kellene nekem.

Vagy akinek van illyesmi, nagyon megköszönném a segítségét.
(#) Djatis válasza rs-domby1982xx hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
A TTL blanking- red green blue kimeneteket úgy ahogy van rákötöd a modulációs bemenetekr egyenként 5 voltot szaggat tehát öt volt jön ki rajta.
a blank-ot én sem tudom mire jó talán valameik programban van valami előnye pl popelscan ingyenesen letölthető progiban a szinek mellett van ilyen is.
én a másik 74 hc-t nem tettem bele a másik verziót építettem meg
de azon is ugyanazok a jelek jönnek ki ha esetleg egy másik szkennetr vagyis lézereket akarsz villogtatni akkor egy panel meg tudja ezt tenni.
Ez a kapcsolás viszont a mamba laserscann progihoz be lehet lőni de a szineket nem tudja kezelni vagyis összevissza.
Mamba csak MX dac-hozz tökéletes.
(#) Djatis válasza rs-domby1982xx hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Köszi az elismerést de már fel van fejlesztve az egész.
De ne aggódj az is jól szolgálatot tett.
csak egy jótanács ha még nem építetted meg az erősítőt
akkor inkább LM3886 ba fogj mert az sem sokkal drágább meg később nem kell tovább fejlesztened legalábbis végfokban.
A lézer meghajtó áramgenerátort a szupepe félét használom és mondhatom csúcs és nekem nagyon bevált.
(#) horcsab válasza rs-domby1982xx hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Hello!

Esetleg nincs meg az MX-dac kapcsolási rajza? Nekem meg van a működő mamba csak normális dac-om nincs hozzá.
(#) zenetom válasza horcsab hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Olvastam valahol hogy 1x1cm-es tükrök kellenek a motorra... nem túl kicsik? /ezt most mindenkitől kérdem /
(#) rs-domby1982xx válasza Djatis hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Halli!

Szépen köszönöm a segítséget Djatis. Azóta találtam még egy pár kapcsolást. Majd összehozok belőle valamit. Ha készen leszek mindennel, akkor felrakok minden dokumentációt, hogy én hogy is csináltam, hát ha segíthetek valakinek én is.

Ha felmerülne még bennem kérdés, akkor remélem nyugodtan fordulhatok hozzád?!

Ja olvastam már sok helyen, hogy erősítőnek a TDA-k nem jók. Akkor ne is kisérletezzek vele?! Én egy Tda-7265 akartam beletenni.
Akkor ez gondolom kilőve?

További szép napot mindenkinek!
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Úgy jó lesz!
az 1x1 cm-es tükrök pedig tökéletesek, csak jól kell beállítani a motorokat, hogy a lézernyaláb ne "lógjon" le a tükörfelületekről.
(#) Kovidivi válasza Djatis hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Szia!
Belinkelnéd kérlek a lézershow-s dokumentumodat?
Köszi szépen!
Következő: »»   16 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem