Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Csupa véletlen egy pár darab kikerült a kezeim közül .
Bővebben: Link Az is igaz nem konzerv dobozból de nem is papir hengerből csak is normális anyagból feltehetően elfogadható minőségben.
Koszonom az otleteket.
Marad a katonai fel literes fem bogre ![]() Ful nelkul termeszetesen...
Akkor reszelgessek ki jó sok négyszögletes lyukat a rozsdamentes lemezbe?
Gondolom ehhez komoly géppark kell, hozzájutni anyagokhoz, stb?
Kinek mit jelent a komoly ?
Viszont kicsi rálátás anyagismeret lemezmegmunkálás fogalma nyilván a kocka kivágásokat nem reszelővel csináljuk a lemezen igaz pucuka ezek szerint nem ismeri a perforált lemezt! Egy amatőr mühelyben megoldható minden semmi extra gép nem kell Komolyabb müvelethez nyilván de most egy árva trafó takaróról szól a történet. Anyagokhoz ebben a.világban semmi akadálya a hozzájutásnak , bármit meglehet vásárolni csupán tudni kell mit szeretnél . A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
Ne viccelj már egy csöves erősitőnél szerinted számit valamit is a.végeredmény eléréséhez 1000-2000 forint bármit is ?
Az a meglévő anyagtól is függ, mert ha megvan minden, -alacsony költségvetésű projekt, vagy már kimerült a keret-, akkor számít 1-2-5000 Ft +.
Nem mondta senki.
CAD-ben megtervezed, lézerrel kivágatod. Párezer forint. De ha mégis a kézi munka mellett döntesz, akkor sem nagy vaszisztdasz. Cirok Lacinak igaza van, otthon is megoldható, hozzáállás kérdése. És párezer forintnyi doboz anyag valóban nem számít. 50-60E Ft-os alkatrész/anyag árnál nem téma. Ha meg alacsony a keret, akkor kirándulni kell, meg könyvtárba menni, nem csöves erősítőt építeni. Már láttam itt példát arra, hogy 3-4 év alatt nem jutott el valaki addig, hogy egy PCL86SE megvalósuljon.Szomorú.
Sziasztok! Azon gondolkodtam, hogy a vasmag, amire a toroid hálózati trafókat tekerik alkalmas lehet-e kimenőtrafó-magnak, persze csak PP üzemben. Túl sok műszaki adatot hirtelen nem találtam a neten, különösen nem a gyári toroid kimenőkhöz. Igazából csak a mag anyagának alkalmassága érdekel. Köszönöm!
Bővebben: Link
Igen alkalmas sokan alkalmazzák is anno nálam is készült kettő pp amikben toroid magra készült a kimenő tranzformátor!
Igen.
Kicsit viccesnek gondoltam, (azért is írtam OFF ban) elképzeltem magam, hogy otthon a konyha asztal sarkén reszelgetem egy alulemezbe a 136 apró, de egyforma szögletes lyukat. Csináltam már hasonló mutatványt, kijelzőnek négyszögletes lyukat, de az csak egy két ilyen spec lyuk volt. A spájzomba sincs lézervágó, úgyhogy nem jön szóba.
Megcsináltatni? Egy egyszerű művelethez kerestem hegesztőt, (a járgányom kosarának eltört a felerősítő része) a harmadiknak sikerült úgy meghegesztenie, hogy ma is tart.
Itt nem erről volt szó, nem kell sem kiforgatni a leírtakat, sem csúsztatni.
Egy normál kis műhelyben egyszerű eszközökkel sok minden megoldható, vagy ha nem megy, egy megfelelő céget keresel rá.Egyik sem lehetetlen. Ha csak a konyhaasztal szélén tudsz reszelgetni, az a te dolgod, nem mérvadó ez esetben. Érdekes, én találtam lézervágással foglalkozó céget is, meg egyéb fémiparit is.
Köszönöm! Ezek szerint akkor még akár meg is tekertethetek egy egyszerű felépítésű kimenőt ( szigorúan gitárhoz) a helyi toroid-tekercselő üzemben. Szép napot!
Üdvözlet mindenkinek.
Szerintem ne vitatkozzatok azon a négyzet lyukon, nem is kell reszelgetni. Az egy négyzet lyukú hagfal, illetve hangszórórács. Én ilyen lyukú lemezt tettem minden hangfalamra az akusztikus szivacs alá. De lehet kapni kerek lyukút is, kinek mi tetszik. De pl. a kerek lyukú perforált lemezt vidéken komolyabb vasasnál rostalemezkét is ismerik. Táblában lehet kapni kb. 2,5x1-1,5 m minimum. Remélem segítettem hol keressétek. De ha pl. komolyabbat szeretnétek, az Elimex.hu-n találtok négyzetlyukú hangfalrácsanyagot, de nem lesz olcsó sehol sem.
Gitárhoz tökéletes lesz. Ha jó a vas, akkor még hifire is jó lehet.
Bővebben: Link
Köszi, nagyon szép kivitel!
Köszi szépen!
Annyit tennék hozzá, hogy ezekkel a vasakkal szerencsém volt, jóféle német gyártmány, 52kHz felső határfrekvenciával, Fleta mester munkája. Sajnos volt, amivel már nem volt ilyen szerencsém, azok 10kHz felett meredeken estek. Saját és mások tapasztalata szerint kicsit "kemény" a hangzásuk a toroidoknak. De ez teljesen szubjektív.
Köszönöm! Lemez csík, négy élhajlítás, végek találkozásánál van átlapolva lágyforrasztással rögzítve. Teteje külön darab. Ez is odaforrasztva, élek lecsiszolva. Ezek után csiszolás, gittelés, festés. Lemezcsíkot szabták műhelyben. Többi saját munka. Egyszerűbb készet venni, akár egy egész erősítővel alatta. De úgy már nagyon nem DIY.
![]()
Adok neki egy esélyt, egy EL84PP gitárerősítőben kipróbálom. Az egy bajom, hogy belső átmérőket a Tekercselő cég nem közöl a magokhoz, így hiányzik a vaskeresztmetszet a kepletből, amivel - a Kádár Géza - felé könyv nyomán - menetszamot szoktam számolni. Ha további kereséssel sem találom szerintem 2x1200 menet primerrel fogok belevágni. Köszi!
Az erről a kapcsolásról szóló cikk megvan valakinek? Jól szólhat ez?
![]()
Nagyon termékeny vagy!
Milyen foglalatot használsz a végcsövekhez? Talán egyszer írtad, hogy van egy bevált dobozméreted. Gondolom 440mm széles, milyen mély és magas, megkérdezhetem?
Barátomtól kaptam (hibás)6AS7PP erősítőt, légszerelve, dobozát hasznosítottam. Új fedelet kell hozzá készítenem, többi megfelelő.. Én 420x320x70 mm nagyságú dobozt használok, ez kisebb 400x300x60mm.
Foglalatok a képen..
Te mikor készíted el erre a nyáktervre a végfokot?
Na, ez jó kérdés!
Eredetileg anno letettem róla, hogy megépítsem, mert nekem otthonra sok lenne, de a közös ismerősünk addig erősködött, hogy rendeljek NYÁK-ot, hogy belevágtam a rendelésbe. Persze, amikor kiderült, hogy megvámolják, akkor visszalépett, hogy mégsem kell neki, adjam el a paneleket. Ebből persze nem kis hiszti lett, mert hogy van az már, hogy én más szellemi termékéből csinálok hasznot?! Most kb. négy projekt áll sorban ez előtt, így egyhamar nem lesz belőle semmi. De nem tettem le róla. Sajnos van pár hiba a paneltervben, pl az összes furat 0,7-es, ezzel oda lett pár furatgalvánnak is. A te verziód már javítva lett? Idézet: „A te verziód már javítva lett?” Nem volt probléma a beültetésnél. Amit módosítottam az a képen is látszik, áramgenerátor került be az 5k6 ellenállás helyére, szimmetrizáló trim. helyére átkötés kellett. Idézet: „mert nekem otthonra sok lenne” Miért lenne sok? Nem kötelező teljes hangerőn hallgatni, kevésbé kivezérelve kisebb a torzítása, van tartalék. Ez csak előny lehet! Kisebb teljesítményű végcsöveket is használhatsz, nyáktervhez több típusú végcső is alkalmas. Megépítheted kisebb teljesítményűre is! A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
|
Bejelentkezés
Hirdetés |