Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Harckocsizó fejvédő bekötés, belső beszédrendszer
Témaindító: PalkoHUN, idő: Júl 1, 2019
Témakörök:
Üdvözletem mindenkinek!
A legújabb projektem egy airsoftozáshoz használatos harckocsi amiben a kezelő személyzet belső kommunikációját harckocsizó fejvédőkkel tervezzük megoldani. A fülhallgatók életre keltése egyszerű volt viszont a gége mikrofonját fogalmam sincs hogyan kéne bekötni. A fejvédő vezetékelését már megfejtettem amiről képet is rakok fel. A végső cél az lenne hogy három ilyet egybe tudjunk kötni.
A harckocsi zajos, feltételezem a mikrofonok ellenütemű bekötése a közös módosú zajok könnyú kizárása érdekében lett létrehozva. Megpróbálnám egy szimmetrikus bemenetű mikrofon erősítővel feldolgozni a jelet elsőre.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2019
Szia!
Írtam privátot, benne egy lehetséges kapcsolattal.
Szia,
próbálok összeszedett és használható választ adni (de nem értek hozzá). Harckocsi "sapkában" szerintem is 55 OHm-os "katonai füles betét" van. Akár egy LM386 meghajtja az összeset. Sapka bekötéset nem bántanám, különösen ha van hozzá "másik oldali csatlakozó". A mikrofon részével kapcsolatban, ez egy "csúcstechnológiás" megoldás, régen "brikett szabású szén" mikrofon volt rendszeresítve. Lényeg a lényeg, ezek "testhang" mikrofonok. Ha rábeszélsz -> semmi... "Gigára" szorítva kell használni. Van benne egy "lengő" tömeg, a burkolata meg követi a "gigád" rezgését. Próbára püfölheted ceruzával. Mivel ránézésre egy "tekercs és lengő tömeg" van benne, ezért elektromosan "17 Ohm tekercs, és árnyékolás" lehet a nagy titok. Ami a kommunikációs rendszert illeti, három sapka, három ember esetében a klasszikus alapelveket tartanám észben: - Akusztikusan begerjedni nem fog, már csak a "gége" mikrofon és fejhallgató miatt sem. - Mindenki hallhat mindenkit, azaz a fülesek lehet (akár) párhuzamosan is (igénytelen kivitel). - De! Saját hangot illik csökkenteni, mert ugye ha beleordítol a saját füledbe, akkor dadogni fogsz/vagy halkan kezdesz kiabálni (ami csata közben nem jó). Ehhez a mikrofonhoz én biztosan földelt bázisú mikrofon erősítőben gondokoznék. Bónuszként lehet kapni MP3 képes diktafont, és ezzel lehet rögzíteni a "fedélzeti kommunikációt". Később letölthető/eladható, akár. Üdv. G.
Perpillanat ott tart ez hogy, a fejemben meg van az elképzelés csak a gége mikrofonból kéne kicsikarnom audió jelet és ez az amire nem tudtam még rájönni.
Idézet: „csak a gége mikrofonból kéne kicsikarnom audió jelet” Azt meg ugye elmondtam... A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2019
Idézet: „- De! Saját hangot illik csökkenteni, mert ugye ha beleordítol a saját füledbe, akkor dadogni fogsz/vagy halkan kezdesz kiabálni (ami csata közben nem jó).” Erre való a girátor áramkör . Ha nincs régi telefonból trafó, azzal is lehet önhangot csillapítani.
Megkövetem magam !!!
Girátor nem önhang csillapítasra való !!! Cirkulátor aramkor "műkapcsolás" tudja ezt , váltakozó árAmú körökben alkalmazva . Alacsonyfrekin műveleti erősítőkkel realizálható ... régebben trafókkal lásd telefontechnika .
Igazság szerint, három résztvevő esetében a legcélszerűbb megoldás három külön erősítő a három résztvevő fejhallgatójának (ha belefér a költségvetésbe 3 db LM386), és sajátba a saját mikrofon jelét jelentősen kisebb szinttel bekeverni.
De nem is ez a kérdező problémája, hanem szerintem az, hogy nem tudja "szóra bírni" a gége mikrofont, mert: - Testhang mikrofon, és - Dinamikus (kicsi a jelszint).
Igen rá tapintottál a "szóra bírással" van a probléma mert fogalmam sincs milyen feszültségről mennek ezek a mikrofonok. Gondoltam hogy rá adok pár voltot de sajnos nincs labortápom anélkül meg félek hogy tönkre teszem a tekercseket.
Idézet: „mert fogalmam sincs milyen feszültségről mennek ezek a mikrofonok” Idézet: „Gondoltam hogy rá adok pár voltot de sajnos nincs labortápom” Akkor kezdjük talán itt.
Ez nagyon sokat segített köszi. Nagyon amatőr vagyok még és megzavart a plusz mínusz meg a "z" jelölés és mostanáig abban a hitben éltem hogy ez egy aktív komponens.
Kérdezz nyugodtan, engem is motivál a végső siker.
Már most is nagyon sokat segítettél. Ha mindent jól értelmeztem akkor kelleni fog egy dinamikus mikrofonhoz való előerősítő meg egy erősítő a füles részhez.
A tankrádiók általában 24V tápot kérnek. Kivéve ami nem
Ha csak a "csupasz" beszélő készlet van akkor azok füles szinten a szokásos katonai 50-100 ohmosak . A gége mikrofon pedig egy X menetes tekercsből álló "pickup" ellenállásmérővel mérhető valamekkora érték. Arra egy kis jelű erősítő bemenete kötendő. Talán jobb lenne ha szimmetrikus bemenetű .
Kérlek mérd meg, hogy a test, és rajzodon "Z" és a rajzodon "+" és "-" 17 Ohm között mérhető-e ellenállás.
Másként fogalmazva arról van-e szó, hogy egy "földfüggetlen tekercs", valamint egy "árnyékolás/test" amiről beszélünk... Számomra egyre kevésbé tűnik megoldhatatlannak az eredeti kérdés. A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2019
A "z" és a "+" "-" között nincs kapcsolat csak a "+" "-" között merhető a 17 Ohm. A "z" az meg a mérésem alapján a tekercseket közrefogó fém ház "kimenete".
|
Bejelentkezés
Hirdetés |