Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » SD Reader (SD kártya olvasó)
Sziasztok!
Láttam még nincs ilyen téma indítva, ezért bátorkodtam e lépéssel. Szeretnék a számítógéphez SD kártya olvasót, viszont nem boltban akarom megvenni. Nem az ár miatt, hanem a kihívás kedvéért, valamint gondolom tudjátok: így olyan lesz, amilyet szeretenél... Megoldást keresek hozzá. Itt találtam egy pofás kis projectet a lap alja felé, nem tudom mit lehet kihámozni belőle... Házilag vannak ennek megfizethető megoldásai?
18F-es PIC amibe van USB és ha jól tudom az SD/MMC kártya SPI felületen kapcsolódik. Ezt a PIC simán kezeli. De sajnos én a 18F szériához még nem sokat konyítok(még).....
A MikroBasic-ben van mindenféle memória kártyát kezelő library. Bár ha USB-n akarod a géppel összekötni akkor nemtudom az USB library mennyiben jó ebben a programban. Vagy másik megoldás C-ben kell majd megírnod a vezérlőre a programot. Nem tudom egy gyári kártyaolvasóval milyen felületen látszik pl az SD kártya, de gyanítom hogy Mass Storage Device classba tartozik. Láttam is valahol a microchip MSD firmware-el egy megvalósítást, ahol memória kártyát kötöttek usb-n a gépre. Kártya foglalatot nem tudom hol lehet kapni.
Pl itt lehet venni: www.soselectronic.hu
csak 1 a bibi! 5000eFt az alsó rendelési határ.
Jaj! az "e" betű nem kell a Ft elé mert az egy kicsit sok lenne.
![]() egy hasonlot akarok en is muvelni a routeremmel sd kartya olvaso persze, egyelore csak sd kartya.... igy en is erdekelt lennek egy sd karta slotban ![]() budapestrol mas valakinek nem kell? mert akkor rendelhetnenk sokdarabot egyszerre.... szoval? udv: szab
Kérdésem lenne hogy egy gyári video rögzítő panelen lévő SD kártya foglalatot odébb lehetne kábelezni pl. 5 centivel? Arra gondolok hogy a panelről leforrasztanám a foglalatot a kivezetéseket megtoldanám egy szalagkábellel. Működhet ez a dolog véleményetek szerint vagy összeszedhet valami zavart a kábellel? Bizonytalanná válhat a működése? A doboz széléhez kéne kábeleznem az SD foglalatot hogy ki/be lehessen rakni a kártyát a doboz szétszerelése nélkül. Sajnos a panel eredeti állapotában ez nem megoldható mert a doboz kör alakú....
Attól függ milyen sebességet használ az eszköz. Én már próbáltam 4MHz-en járatott SPI-buszt breadboard-on huzalozva kb 10cm-es flat kábellel, és gond nélkül olvasta-írta. Nem tudom a videó rögzítőd mennyire gyors hozzáférést igényel, meg egyáltalán SPI-t használ-e vagy SDIO-t.
Minden esetre próba cseresznye, párhuzamosan rákötöd a nyákon lévő foglalatra a külső foglalatot és megpróbálod. (azért ne legyen mindkettőben kártya ![]()
Annyira részletes adatlapom nincs hozzá ami az SD kártya kezelésére is kitér, úgyhogy nem tudom milyen sebességen jönnek mennek az adatok. De lényeg hogy elvben működhet ahogy írtad. Ha nálad már működött akkor esélyes hogy nálam is fog.
Köszönöm a segítséget DATASHEET
Egész jó kis szerkezet! Ilyenkor érzem, hogy elszaladt mellettem a technika...
Három évvel ezelőtt indították a témát. Ma létezik olyan kártya olvasó, hogy szinte elveszik az USB foglalatban. Ebben lenne egy konkrét áramkör be integrálva???
Hát, szerintem ez csak a kártya foglalat, vajon ez a kütyü minek a milye lehet...?
Nem, nem csak kártya foglalat. Én ezt a kezemben fogtam és használtam kártya olvasóként. Micro SD Kártyát beledugod és azt pedig az usb aljzatba ami a pc-n van. És már működik is.
Micro sd olvasó
De ha aki mégis építeni szeretne magának egy SD readert akkor íme.
Hűű, ez komoly. Nem semmi hol tart a miniatürizálás...Építeni? mi a fenének mikor 1000 ft alatt lehet kapni USB s SD/uSD olvasót/írót...? Én megelégszem azzal ha az öt centi kábellel megtoldva is működik...
![]() ![]()
Üdv nektek emberek! Kérdeznék,remélem nem nagyon hülye a kérdés,M2 ről lehet SD re adaptert kapnicsinálni?Nem találtam sehol.Segítsetek....Z
![]()
Üdv mindenkinek !
Egy készülékben PIC18LF2520 kontrollerrel kezelek le egy SD kártyát. MikroPascal 8.0.0.1 fordítót használok a programozáshoz. A fejlesztéshez 1 GB-os SD kártyát használtam FAT16-os formátumban. Nagyon szépen működik, nincs vele semmi baj. Beszereztünk egy nagy csomó 2 GB-os SD kártyát. Ezt is 1 GB-ra particionálva FAT16-ra formázva próbáltam használni, de a PIC nem ismeri fel. Tud-e valaki segíteni, hogyan kellene leformázni a kártyát, hogy a PIC 1 GB-os FAT16-os formátumúnak felismerje ? Köszönöm előre is, csg.
SD foglalatot itt lehet kapni.
http://www.chipcadextra.com/memoriakartya-foglalatok/sd-mmc-kartya-foglalat
A hozzászólás amire hozzászóltál, kicsit rég volt már..
![]()
Szia.
Annak ellenére, hogy régi a hozzászólásod, megkérdezném, hogy neked az írás nem lassult a fájlmérettel? Én adatgyűjtésre szerettem volna használni, (Mikropascal) de azt tapasztaltam, hogy iszonyatosan lelassult az írás ahogy a fájl növekedett. Teljesen használhatatlan volt. Ezért végül úgy döntöttem, hogy előre létrehozok egy bizonyos méretű állományt, és ebbe szektoronként írok. A jövőben viszont egy más típusú adatgyűjtőhöz ez már alkalmatlan lesz. Érdekelne minden vélemény. Köszönöm.
Sziasztok !
Szeretnék kérni egy kis segítséget ! Szerencsésen az eBay-ről sikerült "beszereznem" egy (fake) hamis mikro sd kártyát, melyet class 10-esnek adtak és 32 Gb. volt feltüntetve rajta. Mondanom sem kell, hogy class 4-es és csak 8 Gb.-os a csipje. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy viszont class 4-es sebességben 8 gigáig tökéletesen ír és olvas. a Windows és Linux is 32-nek látja. Én meg már vissza nem küldöm, mert annyi lenne a postai költség, amennyiért vettem. Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan tudnék valós "firmwart"?...jól mondom?... szóval... felül írni a rosszat valami egyszerű programmal, egyáltalán van ilyen progi mert a Google-ben nem találtam. Igaz nem is tudom jól kerestem-e rá, mert nem tudom mi az azonosítás szakszerű megnevezése. Firmvare vagy valamilyen softwer ? Mi alapján azonosítja az Op. rendszer az ilyen sd kártyákat és mi a neve? Köszönöm a segítségeteket: Lauffer
Valami ilyesmire lesz neked szükséged szerintem. Figyelmesen olvasd el, többször felhívja a figyelmed, hogy könnyen tönkre is teheted az eszközt! Amúgy firmware vagy magyarul "förmver"
![]()
Köszönöm ! Tökéletes volt a progi ! Sajnos 24 Giga "corrupted" ! A particionálás mellett maradok úgy, ahogy ajánlottad ! Találtam YouTube-on olyat, amin én állítom be az értékeket de sajna nincs hozzá hardwerem ! Egy külön külső "kütyü" kéne hozzá ! Olyat is találtam, ami korrekt érték újra letöltése de ahhoz meg a gyártót kéne ismerni ! Na ez az ördögi kör !
![]()
Üdv Lauffer.
Megkésve bár, de törve nem. A válasz gondolom még midig aktuális, hiszen még most is rengeteg memória kártya van az Ebay-en, úgyhogy felteszek egy cikket ami ezt a témát boncolgatja. A cikket Kovács Péter írta, megjelent a PCW 2009. Szeptemberi számában, a címe "Pendrive-nak látszó tárgyak". A harmadik képen van taglalva hogyan lehet a pendrive hibásan kiírt méretét visszaállítani az eredetire.
Végezetül az utolsó.
Egyébként csak óvatosan a kártya olvasókkal.
Nekem van egy a fenti képpel hasonló méretű, amibe egy 256MB-os kártyát raktam. A kártyával a windows-ba jelentkeztem be, egy idő után azonban a rendszer küldött egy hiba üzenetet, miszerint "A meghajtóban lévő lemezt használat előtt formázni kell", annak ellenére hogy már eleve formázva volt. Természetesen nem engedtem neki, többször próbáltam újracsatlakoztatni hátha, ennek azonban az lett az eredménye hogy eltűntek róla az adatok, egyetlen üres mappa kivételével minden ami a bejelentkezéshez kell. azóta nem használom, mert a többi kártyámra is kidobta ugyanazt az üzenetet, viszont adatvesztés szerencsére nem történt. Nem egyedi az eset, volt már korábban néhány kártya olvasóm, különböző gyártmányúak különböző helyekről, amelyik nem ment tönkre 1-2 hét után, az mind törölte a kártyáimat. Lehet évekkel ezelőtt nem kellett volna letépnem azt az öt levelű lóherét. ![]()
Sziasztok!
Van egy piaci 300Ft-os kártyaolvasóm. Kimértem, behalt rajta a 3,3V. De megjavítottam. Beraktam 2db 1N4007-es diódát. Most így 3,5V-on megy az SD kártya és működik. Nem fogja rongálni az SD kártyát, a többlet feszültség? Úgy láttam, hogy 2,7-3,6V ig van a tűrés. A telefonokban direktbe, aksiról megy 3,7V-on?
Nem. Mindig van valami stabilizátor. Főleg, mert egy feltöltött Li-Ion akku 4.2V-os.
3.3V-os a legtöbb régebbi áramkör. Aminek meg több kell, azokat step-up tápokkal oldják meg. |
Bejelentkezés
Hirdetés |