Fórum témák
» Több friss téma |
Ha csak a kameráknak van az a switch,és managelhető,akkor nem is fog menni,az irodában azért megy,mert oda kell a net a gépeknek.El kell kapni a rendszergazdit .
Vagy a switch elé beteszel 1 routert,és dmz-zed a switchet,így nem fogja meg a router tűzfala .
Nincs rendszergazda. En epitettem ki a legtobb dolgot, fokepp a kamera rendszert. Eddig azt hittem a switch mindegy milyen csak siman szetoszt mindent. Mit jelent a managelheto switch? Tegyek masik switchet oda?
Közben utána olvasgattam, akkor elvileg a switchben lehet állítgatni bizonyos paramétereket? Eddig ezt sem tudtam.
Igen!
Jó úton jársz, olvass csak tovább.
Nem tudom hogyan lehet állítgatni a TP switch-et. Ma viszont végre elindult. Reseteltem az egészet újra, beállítottam statikus IP-t, 192.168.1.1, a T-s modem IP-je 192.168.1.254, DHCP szervert kikapcsoltam. Az a gyanum bekavarodtam az IP címekkel, mert az irodában 0 tartományban van minden. Illetve amikor meg jó volt az IP szerintem ment a DHCP. Köszi a segítséget mindenkinek!
Idézet: „Nem tudom hogyan lehet állítgatni a TP switch-et.” A legtöbb switchet nem lehet állítgatni, csak a menedzselhető switcheket. Az áruk is legalább egy nagyságrenddel nagyobb (vagy kettővel...), mint a "sima" switcheké. Például A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2019
Erről van szó: link.
Ez egy jó, de hagyományos switch. Ha megnézed, ugyanezen az oldalon Irodai/Üzleti--> "Vezérelhető switch" menüpont alatt vannak a menedzselhető switchek.
Bővebben: Link
Aha látom, és akkor ezek úgy állíthatóak, mint a routerek?
Másra használhatók, más paraméterek állíthatók rajtuk, de állíthatók. Nem ismerem a beállítási lehetőségeiket, talán kétszer láttam ilyen switch menüjét (routerekét annál többet... )
Sziasztok!
Valaki ismeri közelebbről a NETIS WF2411D routert? Mik a tapasztalatok? Kísérletekhez szükségem lenne egy wifi képes külső antennás routerre. Azt írják, hogy levehető antennás. Aki dolgozott már ezzel attól kérdezem, hogy szabvány SMA csatlakozós? Nem mindennapi felhasználásra lesz, filmet nézni sem akarok róla, szóval nem kéne erőgép. Egy kísérlethez össze kéne lőnöm két objektumot hálózaton keresztül, és csak vezeték nélküli megoldás jöhet szóba. A távolság 200 méter és tiszta rálátásom van. A másik oldalon egy D-Link DWL-G520 kártya lenne. Arra gondoltam, hogy irányított antennákkal látnám el a két eszközt.
A dlink helyett is inkább egy 1antennás de már 'n' es eszközt szereznék be a 'g' szabványú helyett.
A D-Link-et ingyen kaptam, egyenlőre ha működik akkor az egyik végponton marad. Később ha a router beválik lecserélem ezt is arra.
Üdv!
Egy ilyen AC750M Wifi Mini Router jelosztót szertnék utp kábelen (barna fehér-barna érpár) táplálni 5V 2A -es adapterről . 18méter a vezeték hossza és ezen kapja az internetet is. Csúcs áram több mint 800mA. Működhet-e, vagy csak repeater módban wifi átjátszóként. Köszönöm.
A jelzett típusra én csak olyat találtam, ami 230V-os, azt nem valószínű, hogy lehet 5V-ról is táplálni.
Egyébként az utp kábelből a kék fehér-kék érpárat is fel lehet szokták használni távtáplálásra (mert az sincs felhasználva 100 Mb/s sebességig). Így rögtön duplázódik a keresztmetszet. Azt, hogy működni fog-e, leginkább csak a próba dönti el, mert sok múlik a router feszültségtűrésén is. (Használtunk olyan routert, aminek a gyári adaptere 7.5V volt névlegesen. Ez stabilizálatlan volt, üresben kijött belőle 11V körül, terhelve 10V körül. Ezen a routerek némelyike vígan működk 12V stabilizált tápról évek óta. Ebben valószínűleg van még belső 5V-os stabilizátor, azért ilyen toleráns a tápláló feszültségekre.)
Azért szerelném így , hogy a 230v-ot ne keljen kivezetni az átjátszóhoz. A panelt kivettem a dobozból és 5v-os tápról próbáltam -mértem az áramfelvételt (meg kap + hűtést). Elsősorban arra várok válasz , hogy okozhat-e valamilyen zavart a kommunikációban az adatvezetékek mellett vezetett tápfeszültség 250-800mA áramingadozása.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
Szia.
A POE szabványszerint: Bővebben: Link A kék + kék/fehér éren a pozitív, a barna + barna/fehér éren a negatív használható tápfeszültség továbbítására. Értelemszerűen ekkor csak 100-Base az összeköttetési mód a router és a kábel másik végén lévő hálózati eszközök között. De ide ez teljesen jó. Az áramfelvétel viszont lehet, hogy sok az UTP keresztmetszethez. Én inkább szereznék egy legalább 24V-os tápegységet, mert ekkor hozzávetőlegesen CSAK 0,2A körüli áram folyna (ha eredetileg 5V-on 1A-t feltételezünk). A kábel végén lévő router mellé meg mehetne egy LM2596-al összerakott (vagy modulként megvehető) step-down converter. Így még az esetleg ingadozó, vagy kábelen kissé elvesző 24V-ból is simán előállítja az 5V-ot. Gyakorlatilag hasonló az elv a POE képes eszközökben is, csak van ahol 48V-ot használnak a tápegységben. A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
Sziasztok!
Küzdök megint a hálózattal. Optikai kábelen bejön az internet 1000Mbit elvileg. A digis router ezt leveszi kb 650Mbit-re. Ezzel meg tudok békélni. A routeren wan wifi de a sebessége kb a nullával egyenlő 54Mbit. Van még rajta LAN1 és LAN2. A gigabites sávszélességet csak a LAN1 csatlakozón tudja. Ide raktam egy gigabites switchet. Ebbe a switchbe kötnék 2db routert és a nas-t. A kérdés az hogyan konfiguráljam a két routert, hogy tudjam használni mindkettőn az 5Ghz sávszélességet és mégis látható legyen a a nas is a belső hálózaton? Köszönöm!
Ha a digis router ip címe 192.168.1.1 és 100-200 ig oszt IP-t (DHCP) akkor a te routereid legyenek 192.168.1.2 és .3 és kapcsold ki a DHCP szervert a sajátjaidon, NE használd a saját routereid WAN portját, csakis a LAN-t..
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2019
Köszi! Sajnos nem tudom meddig oszt ip címet de majd be konfigolom 20 körül. Több eszközöm nincsen úgyse.
Üdv! A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2019
hello!
Valaki csinált már port forwarding routeren? Android ntp szerver nem támogatja alap ntp port 123 csak ami 4 számjegyel végződik! Amit szeretnék ntp szerver port 8888>>router port forwarding>>ora szinkronizálás port 123 (ezt nem lehet át állitani) protokoll udp! Router RT-AC57U! A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2019
Most akkor van egy időszervered a 8888 porton amit kintről a 123 porton akarsz elérni, avagy egy 123-as porton működő időszervert szeretnél elérni a 8888-as porton? Vagy a szerver és a kliens is a belső hálóban van?
Van egy android ntp szerver 8888 portja ez asus router egy hálózaton van szintén az óra is aminek a port 123 száma fix ezt port forwarding van e esély összehozni?
Ha minden egy hálózaton van akkor minek a portforward..?
A legtöbb soho router a LAN portján levő szerver portját a WAN oldalára tudja forwardolni. Tehát az beállítható, hogy a LAN oldalon mondjuk egy 192.168.x.x:8888 portot a wanIP:123-ra forwardoljon. Ezután a kliens a wanIP:123-ra hivatkozva tudja elérni. Ha nincs fix IP, akkor regisztráni kell valamilyen dynDNS szolgáltatónál egy DNS nevet, és arra kell hivatkozni a kliensekkel. Némelyik router esetében a LAN címén (192.168.x.1) is elérhetők a forwardolt portok - egy próbát megérhet az asus routered esetében is.
Nem tudom, hogy erre az asus routerre van-e alternatív firmware, de ha van, akkor az általában sokkal több beállítási lehetőséggel rendelkezik, esetleg nézz utána. Ha mikrotik routered lenne, azzal ez sem lenne probléma - a leg elvetemültebb hálózatos ötleteket is többnyire meg lehet valósítani vele. A weboldalamon el is kezdtem egy cikket a mikrotik routerekről. Pl. egy barátom otthoni szerverét (NAS-t) elérem VPN-en keresztül, de más címtartományban van mint az itthoni tartomány. Kísérletképpen a routerbe a 192.168.9.1 cím mellé felvettem a 192.168.9.2 címet is (bármennyi IP címe lehet a routernek), majd a 192.168.9.2. címről mindent forwardolok a távoli NAS IP címére. Így az othoni hálózatból a helyi 192.168.8.2 címen is elértem a távoli NAS-t. Persze ez csak egy kísérlet volt...
Idézet: „Ha mikrotik routered lenne, azzal ez sem lenne probléma - a leg elvetemültebb hálózatos ötleteket is többnyire meg lehet valósítani vele. A weboldalamon el is kezdtem egy cikket a mikrotik routerekről.” Nagyon jó kis cikk, gratulálok hozzá és várom a folytatást! |
Bejelentkezés
Hirdetés |