Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   643 / 847
(#) KoblogPerGyok válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Amiket belinkeltél kódokat szerintem felejtsd el. Négyszög impulzusokat ad, illetve azt sem stabilan szerintem. Még csak nem is stabilabbnak mondható PWM jeleket használ. Ki/be kapcsol digitalwrite()-okkal.
(#) szikorapéter válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Gpeti1977 kolléga válaszára lennék kíváncsi mi féle lehet a PIC-es megoldás, mert akkor annak teljesítmény fokozatát tudnám adaptálni az arduino-hoz, az arduino-ra meg maximum írok egy új kódot.
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
3 timert használva nagyon frankón meg lehet csinálni a 3 fázsú négyszöget úgy, hogy a kitöltés is változtatható. Nano-ban 8 bites timereket is be kell vonni, ez miatt kissé durván lehet állítani a frekvenciát. Ha 2560-ast használsz a 16 bites timerekkel, akkor ott ezt nagyon finoman lehet állítani.
Ha szinusz jel kell, akkor az macerásabb. Én lehet, hogy rápróbálkoznék egy LGT8F328D-re. Abban van 2 darab DAC, plusz 1-et összeollóznék egy 8-as portbankból és ellenállásokból. Ezeket megszakítás alapon frankón lehetne hajtani. Szinusz is lenne, három fázisú is és az amplitúdót is lehet szabályozni. Már amennyire egy 8 bites DAC-ból lehet szép szinuszt csinálni.
(#) GPeti1977 válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Nincs meg a kód csak a hex file, nincs már fent a neten de előkerítem és felrakom valahová. Az volt a baja hogy a vivő 20kHz felett volt így összenyitottak a FET-ek és alapból melegedett, bár a gate drivert valami IR IC ről átterveztem IR2130 ra. illetve a forgásirány váltás nem működött.
(#) szikorapéter válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Igazából ott akkor a kóddal kellene variálni de a hardver jó volt nem?
(#) KoblogPerGyok válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Nem tudom, hogy a PIC-megoldás milyen lehet, de mivel az is egy mikro kontroller, nagyban nem különbözhet szerintem. PWM, timer stb.--> négyszögjel (Lehet tévedek)

A szinusz kelleni fog szerintem, mert pl. a fűtés szivattyúk igénylik, nem is kicsit. (Négyszögből ál szinuszosítani lehet, de nem az igazi.)
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) GPeti1977 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
dsPIC, ami motorvezérlésekre, PWM jelekre van kihegyezve. Meg is van a rajz. Természetesen IRFP460 -nal kell elkészíteni.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) GPeti1977 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Leírás, illetve hex file is van hozzá:
(#) szikorapéter válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Itt esztergát kell hajtani, lényeg kraft legyen benne, ha zenél az se hat meg igazán,mert ha szinusszal megy bírnia kellene a négyszög jelet is a motornak nem?
(#) szikorapéter válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Köszönöm a terveket, bár SMD-ben nem vagyok egy ász de végső soron még ez is jó lehet.
(#) KoblogPerGyok válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Ok, akkor meg sima pwm. Utána meg teljesítmény erősítés.

Azonban ezt elolvasnám:
Bővebben: Link
(#) szikorapéter válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Itt többségében azt taglalja hogy az átlag háztartási fogyasztóknak jó-e avagy sem, ellenben egy sima 3F motor ami köthető csillag / deltában is, nem érez max teljesítménybeli különbséget.

Próbálok szorítkozni valami egyszerűbb olcsóbb megoldásra a megépítésnél, nem gond ha beleszalad pár tízezerbe, de jót szeretnék építeni ami működik és ismerem is hogyan, mivel mert úgy javítható ha meghibásodna.
A mostani még hajlandó elindítani a motort de néha már fel se pörgeti csak kiáll hibával....
(#) GPeti1977 válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Hány watt-os motorhoz kell?
(#) szikorapéter válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
1,1KW 3F
Azért választanám inkább a home-made verziót, mivel ezen tudok variálni még a teljesítményt illetően is.
(#) GPeti1977 válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Én a helyedben gyárit vennék. CV20-2S-0015G Kinco 1,5kW már kapsz 30ezerért garanciával, itthonról.
(#) szikorapéter válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Pont a gyárit kerülném a rossz tapasztalatok végett.

Építeni akarok inkább, egy tanulás kettő pedig a javíthatóság megtartása végett. Nem hinném hogy nagy dolog de lehet én gondolom alul a dolgokat....
(#) jointsilver36 hozzászólása Júl 24, 2020 / 1
 
Sziasztok!Meg szeretném építeni a következő: https://youtu.be/ZURYJBBRGZ0dvd laser engravert.Pár dolog nem tiszta.A rajzon látható szervó mi célt szolgál illetve a lézerdiódával párhuzamosan ķötött motor mire jó.köszönöm a segitséget.
(#) Kera_Will válasza jointsilver36 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Hűtőventilátora is egyben ... ott van a laser modul hátulján.
Csak "bénán" van rajzolva " a laser modul maga a fritzing eszközével.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) k-elektronic hozzászólása Júl 24, 2020 /
 
Sziasztok kollégák!
Keresek arduino progi írásban jártas emberkét!
Hőmérő/termosztát+lcd kijelző jellegű dologhoz kéne progit írni.
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) KoblogPerGyok válasza k-elektronic hozzászólására (») Júl 24, 2020 / 1
 
Helló!

Itt mindenki előtt is meg lehet írni. Max pár csatolt fájl megy erre rá, vagy a GitHub-on is lehet fejleszteni. Szerintem páran tutira írogatnának git-en kódokat hozzá.

Milyen hőmérő, milyen termosztát? Mit kell tudnia? Szerintem - ha rajtam kívül is érdeklődnek - akkor a git-en érdemes lenne kódolni többen is akár.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) GPeti1977 válasza k-elektronic hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
5000ft ért már kapsz pid kontrolleres hőfokszabályzót
Hőfokszabályzó
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2020
(#) NickE hozzászólása Júl 25, 2020 /
 
Kicsit olvasgattam a neten azután, hogy a kínai klónokon Atmel (Microchip) kontroller van, vagy a kínaiak a kontrollert is másolják. Nehéz eligazodni, mert sokan sokfélét írnak. Az tény, hogy elég sok chip fénykép van nagyon eltérő betűtípussal feliratozva, némelyik csak nyomtatott, másik gravírozott, ill. a chip alja is más. Ugyebár az FTDI-t is másolták évekig, de annak nagyobb visszhangja volt, mivel ott az FTDI úgy belenyúlt a driverbe, hogy a hamisítványok ne működjenek, ami elég durva lépés volt...

Az a baj, hogy a működésben is megoszlanak a vélemények. Meg kell jegyeznem, hogy én nem tapasztaltam még olyan problémát, amikor egyértelműen azért nem működött egy Arduino (kontroller), mert klón volt, de azért nem vagyok benne biztos, hogy egy hamisítvány kontroller is mindenben tudja azt, amit az eredeti.

Ti hogy látjátok ezt?
(#) Kovidivi válasza NickE hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 1
 
Egyszerű: ha nem működik, a vevők panaszkodnak, pl. Ebay kérdés nélkül visszaadja a pénzt. Ilyen feltételek mellett a működésképtelen/hibás IC-k eladása maximális veszteséggel jár, plusz sok negatív értékeléssel. Én sem találkoztam még hibás IC-vel, de olyannal már igen, aminek a Vref láb forrasztása nem sikerült (még kisebb SMD tok, nem Atmega328p). Általános esetben kevés ember használja a vref kivezetést, de nekem pont oda volt kötve egy feszültség osztó plusz gombok.
(#) NickE válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
A kínai nyákgyártással nincs probléma, az egyik youtuber meg is jegyezte, hogy a klónon szebbek a feliratok, mint az eredetin

Technológiában nincsenek hátrébb, sőt...

De azért az nem mindegy, hogy eredeti chipet tesznek a nyákra, csak sokat várásolnak belőle és így tudnak olcsók lenni, vagy lemásolják a chipet is.

Oké, a másolt chip is működik, de azért arra nem vennék mérget, hogy ugyanolyan alaposan letesztelik, hogy ott is magas minőségi követelmények vannak. Simán el tudom képzelni, hogy nem tudod annyiszor újraprogramozni, zajérzékenyebb lesz, nem egészen az adatlapban megadott paramétereknek megfelelő értékeket fogja produkálni.
Tudom, hogy az arduino inkább csak játék, de azért láttam már sokmilliós ipari gépben is, nem is egy helyen.
Szóval szerintem nem lényegtelen kérdés az, hogy Atmel (Microchip) kontroller van a kínain, vagy hamisítvány.
(#) KoblogPerGyok válasza NickE hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Nem feltétlenül hamis.

Van "original copy and copy copy". Itt nem tökölnek lemásolással szerintem mert sokba kerülne. Egyszerűen a 3. műszakban ezeket gyártják, vagy már az egész üzemsort lemásolták, mert a dokumentációkat "ellesték".

Erre tudok Magyar példát is.
(#) GPeti1977 válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Illetve a selejtraktár készlete nem kerül megsemmisítésre.
(#) Egri Frédi hozzászólása Júl 25, 2020 /
 
Ugyan már ! Ami nem Kínában készül manapság, az már nem is eredeti.
Viszont, ha már másolják, azt csinálhatnák rendesen ...
(#) sector99 hozzászólása Júl 25, 2020 /
 
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni. Arduino pro mini-re szeretnék hex file-t rátölteni Uno-val. Az egyik gondom, hogy az Uno-ból nem lehet kivenni a 328 IC-t, másrészt csak olyan leírást találtam ahol Arduino IDE-vel forrásból töltenek fel minire. Egyébként van - saját készítésű - AVRISP mkII is. Szóval hogyan csináljam ? A mini 5 V-os.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2020
(#) icserny válasza sector99 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Az Adruino IDE is az avrdude.exe programot hívja meg, tehát azt kellene használnod.
Lásd <arduino installdir>\hardware\tools\avr\bin\avrdude.exe
(#) mateatek válasza sector99 hozzászólására (») Júl 26, 2020 / 1
 
Az UNO-nak az RX-TX-RESET lábait és a tápot drótozzad rá a pro minire. Majd az IDE-ben, a beállításokban kapcsoljad be a feltöltés log mutatását. Ezután fordítsál le és töltsél föl egy Blink-et. A logban látni fogod azt a parancsot, amivel az avrdude feltölti a lefordított hex állományt. Nálam így néz ki:
  1. /home/attila/Letöltések/arduino-1.8.0/arduino-1.8.0/hardware/tools/avr/bin/avrdude -C/home/attila/Letöltések/arduino-1.8.0/arduino-1.8.0/hardware/tools/avr/etc/avrdude.conf -v -patmega328p -carduino -P/dev/ttyUSB0 -b57600 -D -Uflash /tmp/arduino_build_5988/Blink.ino.hex


Látni lehet a Blink hex állományának a helyét, ahonnét föltöltötte. Azt a részt átírod az általad föltöltendő állomány elérési útjára és enter. Persze parancssorba kell beírni ezt. Windowson is így működik, én Linuxot használok, annak a parancsát mutattam. Persze mindkét eszközre föl fogja tölteni.
Következő: »»   643 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem