Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
A gomb úgy lepattant a helyéről, hogy azonnal eltűnt. Ezt követően már csak "ismeretlen USB eszköz" üzenetet kapok, amiből arra következtetek, hogy a gombnak megnyomatlan állapotában is lehetett valami szerepe a webkamerában.
Gomb nélkül is fel kell ismerje. Lesz ott más gond is.
A gomb lepattanásakor a kamera ki volt húzva (így nem záródhatott rövidre), a panel ezt leszámítva sértetlen.
Egyszerű az ügy, rózsaszín zajnak a sávhatárolt zajt nevezzük. (mindíg definiálni kell a sávhatárokat) Nem csak a hangfrekvenciás sávban használatos, de pl. egy nagyfrekvenciás (pl. régen a mikrohullámú láncok vevőinél) vevő érzékenység mérésénél, vagy egy többcsatornás vezetékes átviteli rendszer jellemzőinek meghatározásánál.
A gomb kiszakadásával sérűlhetet valamelyik fóliacsík.
Tulajdonképpen csak a forrasztások tetejéről jött le a gomb, nem tűnik sérültnek.
(USB-mikroszkóppal készített képeken látható a gomb helye.)
Úgy kezdődött, hogy:
Idézet: , tehát már elötte se volt jó? „Javítás közben kiugrott”
Meg akartam húzni egy csavart, amiből kiugrott a csavarhúzó és lepattintotta a gombot, ami persze el is repült.
Nálunk volt olyan többnapos leállás, ami utólagos elemzések alapján:
Idézet: „Úgy kezdődött, hogy karbantartás során beleesett a csavarhúzó a szünetmentes áramforrásba.”
Az elektromos berendezések burkolata igen fontos dolog. Régen volt a "kopoltyús" kivitel, ami ma már kiment a divatból. Nagy előnye, hogy igencsak nehezen potyogott a dobozba bármi is, a freccsenő víz ellen is nyújtott némi védelmet. Ma a perforáció a divat, összes hátrányával.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
Ez a 2 van, és az egyikben van 470k. Az is érdekelne, hogy hogy jön ki az érték. Amúgy 2W-osakat se találok.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
Sziasztok!
Köszönöm értem most már. Nem tudtam, úgyhogy jó hogy ezt leírtad. Véletlen hozzáért a GND mikor be volt kapcsolva. Lehet akkor hogy ezzel most kinyírtam? Mert nem nagyon akar csinálni semmit, bár előtte sem mozdult meg. reloop: köszi a linkeket. Gafly: köszönöm neked is, így már teljesen világos.
Amúgy csak mellékesként a CD4020 működésével kapcsolatban.
Amikor az órajel bemenetre impulzus érkezik, akkor a számlálót léptetnie kellene 1-el? Vagyis minden impulzus egy léptetés? Régebben csináltunk a suliban egy ilyen bináris számlálót, de már elfelejtettem
Jól értem a 4020-as adatlapján hogy tényleg 8 bitenként léptet? Vagyis 8 impulzus kell hogy léptesse a számlálót? Nem vagyok benne biztos, de azt hittem rossz az IC-m.
Ha ez igaz akkor ez nekem nem jó. Olyan IC kellene ami minden impulzus után léptetné egyel a számlálást. JK tárolókkal vagy D tárolókkal meg tudnám oldani, de az sokkal többe kerülne mintha lenne egy olyan bináris számláló IC ami minden órajelre lépteti a számlálót. Már végig néztem egy pár adatlapot, de ha valakinek van valami konkrét ötlete azt megköszönném.
Normális esetben ezzel nem nyírod ki. Főleg, ha előtte sem ment, akkor ez nem arra utal. Ha földre zárod, akkor a terhelésen és a belső diódákon keresztül a terhelés árama lefolyik a föld felé. A nyitott kollektor észre sem veszi, a terhelés meg nem adhat akkora áramot, hogy a dióda elszálljon, mert akkor eleve normál üzemben is gond lenne. Lehet, hogy írtad, de mi van a kimenetre kötve?
A rajz kicsit megtévesztő... Ha megnézed, az impulzusok nem folyamatosak, csak a második impulzusig. Utána csak azokat rajzolták, amelyeknek a lefutó éle billenti a következő fokozatot. Így rövidebb rajzon lehet ábrázolni a számláló működését. A számláló minden impulzusra lép egyet. Annyi a "hiányossága", hogy két bit (a Q1 és a Q2) nincs kivezetve, ezért nem tudsz minden állapotot megjeleníteni, de számolni számolja, csak "magában tartja". Ugyanakkor elég nagy osztókat tudsz vele csinálni (de nem bármilyet).
A CD4020 minden órajelre lépteti a számlálót, párhuzamos bináris kimenete van, néhány nincs kivezetve. Milyen kimenet kellene? Hogyan jelenjen meg a számlált jel?
Nézd meg a 4040-et. Ez 12 bites számláló, mindegyik Flip-Flop ki van vezetve. De ezek egyike sem "lépeget" hanem binárisan számlál.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
Neki decimális számláló kell, mert minden gombnyomásra a következő kimenetre kell lépnie.
Bővebben: Link
Akkor jól megvezettél mindenkit azzal, hogy folyton bináris számlálót emlegettél.
Ha leírod rendesen hogy mit akarsz, lerajzolom. A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
Sziasztok!
Adott egy LG Smart TV, amiből szeretném eltávolítani a kártyaolvasót és az antenna csatlakozást. Az utóbbival nem is lenne probléma, mivel kb 6-7 kis lába van. Kicsit megmelegítem a pákával és kihúzom. A kártya foglalat viszont brutális. 60-70 ponton kellene kiforrasztani és félek, hogy tulmelegítem a panelt. Van valami technika, amivel könnyebben menne a dolog? A megolvasztott anyagot hogyan tudnám eltávolítani, hogy ne rögzítse az adott alkatrészt, miután újra megszilardul? Pár apróságot forrasztottam már, de nincs sok tapasztalatom. Szeretném magam csinálni, de ha úgy látjátok, hogy ez rizikós, akkor inkább szakemberre bíznám. Nem volt olcsó a TV, tehát jó lenne, ha életben maradna a műtét után. Előre is köszi a segítséget!
Mondjuk eddig mindenhol bináris számlálóról ír, sehol sem decimálisról. Az viszont igaz, hogy a "léptetés" feltételeinek ez felel meg legjobban, mert egy időben egyszerre csak egy kimenet aktív. A bináris számlálókhoz erre a funkcióra további dekóder áramkör szükséges.
Eddig úgy tűnt, hogy bináris számlálókban gondolkodik azzal az egyetlen feltétellel, hogy mindegyik állapot hozzáférhető legyen. Ezért nem jók a hosszú számláncokat tartalmazó tokok, azoknál a lábak korlátozott száma miatt az első néhány bit nem hozzáférhető. Peet19 -nek CD4024 -re 7 fokozatú bináris számláló, vagy CD4040 -re 12 fokozatú bináris számlálóra lenne szüksége (ahogy gyoran javasolta). Ha kevés a fokozat, mivel ripple a számláló, több tok egyszerűen láncba köthető. Ha hosszú a számlánc, akkor időzítési problémák léphetnek fel a felgyülemlett késleltetések miatt. A CD4017 -ek is láncba köthetők ha szükséges a 10 -nél több fokozat. A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
Sorry, ez nem én voltam.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
Bocsánat gyoran, én erre akartam válaszolni.
Ha leírod rendesen hogy mit akarsz, lerajzolom cd 4017-el.
Azért ezt nem értem.
Idézet: „lenne egy olyan bináris számláló IC ami minden órajelre lépteti a számlálót” Számláló léptessen egy számlálót ?
Idézet: „Adott egy LG Smart TV, amiből szeretném eltávolítani a kártyaolvasót és az antenna csatlakozást.” Miért? |
Bejelentkezés
Hirdetés |