Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   229 / 1319
(#) trudnai válasza potyo hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Sztrajkoljunk, alljunk be a "PIC Mietek, Hogyanok" ele es korbe korbe jarva transzparensekkel kiabaljuk, hogy "a JDM monj'on' le"
(#) AMD válasza szilva hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Az nekem kínai.
(#) AMD válasza szilva hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Ugyan úgy ahogy a rajzon van és ahol a háromszögben szám van azt rá kell kötni az ic megfelelő lábára?
(#) trudnai válasza AMD hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Tenyleg Szilva, mar elkezdted arulni a PicKit2 klont?
(#) szilva válasza AMD hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Ez egy teljesen alapvető kapcsolási rajz. Digitális kapuk vannak rajta szintillesztésnek, jobb alul a "target PIC" a programozandó PIC felé menő vezetékek.

Már meg ne is haragudj, de ha egy ilyen rajzot nem tudsz elolvasni, akkor mit is akarsz egy PIC-kel kezdeni? Mert a PIC alapvetően egy digitális áramköri építőelem, és csak másodsorban programozható a működése. Attól még a PIC köré is kell áramkört építeni, hogy hastználni tudd.
(#) szilva válasza trudnai hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Nem, de ha valaki felprogramozott 2550-et kér hozzá, akkor azt szívesen adok vagy küldök postán (ilyenre volt már példa). Ha esetleg valaki az összeépítéssel sem akar vesződni, az is megoldható, bár ilyennel még nem kerestek meg.
(#) AMD válasza szilva hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Már rájöttem hogy hogy kell bekötni. A 74LS06-al remélem nem kell semmit se csinálni csak beforrasztani. Vagy mégis?
(#) AMD válasza szilva hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Így valahogy?

74ls06.jpg
    
(#) szilva válasza AMD hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Igen, ha a lábszámozásokat nem nézted el, akkor így.
(#) AMD válasza szilva hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
A 74LS06-ot ugye nem kell programozni?
(#) trudnai válasza AMD hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Bocsanat, kicsit hulye beszolas volt ez reszemrol... nem vagyok jo passzban... kitoroltem...
(#) AMD válasza trudnai hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Azt tudom csak hirtelen azt gondoltam hogy az valami speciális ic.
(#) trudnai válasza AMD hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
En ugy szoktam csinalni, hogy google-ba beirom az alkatresz tipusat, es a talalatok kozott az elso oldalon tuti lesz egy olyan aol megvan a datasheet. Abbol ill nehanyszor rovid leirasokbol amiket siznten a talalatok felhoznak be lehet azonositani az alkatreszt.
(#) SZIA hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
Hellosztok,
Olyan kérdésem lenne, hogy a PIC mitől melegedhet?!
Készítettem egy kapcsolóüzemű DC-DC szabályzót, és a PIC vezérli a kitöltési tényezőt, de bekapcsolás után iszonyatosan elkezd melegedni!
Csodákozom is h még működik. Mondjuk nem hagytam melegedni sokáig, csak először, mert nem egyből vettem észre.
:S
(#) szilva válasza SZIA hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Talán a kimeneteiről túl nagy áramot veszel le. Esetleg valamelyik láb kimenetnek van beállítva, de az áramkörben nem kimenetként használod.
(#) SZIA válasza szilva hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Üdv,
3 analóg bemenetet és 2 kimenetet használok, és azokat biztosan jól. A kimenetek 1-1 BC182-es tranyót hajtanak meg, egy 2,2K ellenálláson keresztül, tehát ~4mA a tranyóra, ez 2-szer, és ezen kívűl van 1-1 állapot jelző led, 330R, ~15mA. Ez is kétszer.
Meg sem közelíti azt a 200mA-t amit a PIC bír, ha jól tudom.
köszi
(#) szilva válasza SZIA hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Tápfesze mennyi és honnan van a PIC-nek? A LED-es 15mA-ek azért már nem kevesek, bár azt azért el kell viselnie.
(#) SZIA válasza szilva hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
A tápfeszt egy 12v-os aksiról veszi, és egy stab IC-vel stabilizálom 5V-ra.
Amikor vki ledsort csinál PIC-el, akkor ott 8 LED van, LED-enkéne, 1-1 (gondolom) 330R el..
Tehát ha azt elbírja, ezt is elkell. Simán!!!
Ja és csak akkor kezd melegedni, ha a kimenetre kiadta a jelet, tehét kinyit a tranyó, és így a fet is.
Lehet, h vissza jut vmi a kimenetére?S:
(#) SZIA válasza SZIA hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Itt egy kapcsolás...

kapcsolo.jpg
    
(#) szilva válasza SZIA hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Ha csak simán fix 1-be billented ezt a kimenetet, akkor már fő a PIC? Vagy amikor dolgozik a PWM a kimenetre?
(#) SZIA válasza SZIA hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Megyek aludni, holnapra remélem fény derül erre a problémára!
Hello
(#) SZIA válasza szilva hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
két ilyen k"kapcsoló" van.
egyikel csinálja a PIC a PWM jelet
Másik pedig csak egy sima kapcsolóknt funkcionál
És ha bekapcsol, tehát kimegy a kimenetre, ami a bemeneten van, akkor kezd izzzadni.
(Nem láttam h írtál)
(#) szilva válasza SZIA hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Ha statikus kimenetnél izzad, akkor biztos, hogy túl nagy áramot akarsz levenni róla. Mérj rá multival a kimenetre ilyenkor, hogy az "1" állapotban mekkora feszültség alakul ki a kimeneten! Meg meg kellene nézni adatlapban a konkrét PIC konkrét lábára a határértékeket is.
(#) SZIA válasza szilva hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Megfogom nézni.
Amúgy PIC16f844A a kicsike neve.
Mostmár tényleg megyek! De még folytatjuk!
köszi, cakát!
(#) watt válasza SZIA hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Biztos, hogy nincs a panelen valami hiba?
Aztán biztos, hogy az ellenállásoknak jó az értékük? (nem arra gondolok, hogy mit szerettél volna odatenni, hanem arra, hogy mérve is annyi?)

Az is érdekes lenne, hogy biztosan nem megy a PWM amikor már melegszik a PIC?

Mert, ha meg a PWM, akkor el tudom képzelni, hogy akkora zavarjel van a tápon, hogy szegény PIC teljesen összezavarodik, és összevissza niytogat és konfigolgat. Tehát kérlek pontosítsd, hogy ha a PWM 100%-on van és a kapcsoló FET is be van kapcsolva, akkor is melegszik? (vagy ha a PWM 0% és a kapcsoló FET bekapcsolva akkor is?)
(#) trudnai válasza SZIA hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Ez a kapcsolas onmagaban igy majdhogynem semmit mondo, ez csak egy reszlet az ertekek feltuntetese nelkul. Erdekes lenne latni hogy a stab hgy van beallitva, hogy van megoldva a tap szurese pl -- ami kapcsolodik ahhoz amit watt irt. Nem artana a rajzra odairni milyen ertekeket mersz - tapon, kimeneteken.

Azonkivul jo lenne tudni resetalodik-e a PIC-ed (pl BOR miatt). Nem lenne utolso ilyen szempontbol egy pillantast vetni a firmware-re is a config bitekre foleg.

Ja es a "8 db LED gondolod 330R-el" ez igy azert nagyon nem pontos, mert gondolom tudod, hogy ahany LED annyifele aramfelvetel, azonkivul lehet nagy fenyereju LED-et hasznalnak joval nagyobb aramkorlatozoval, nem is beszelve arrol, hogy lehet maskepp van bekotve es a pic laba elnyeli az aramot tri-state-kent hasznalva azt - ugy ugyanis tobb aramot elvisel az ezkoz.
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Csak a 8 LED-hez kapcsolódva, nekem 20db LED segít a jelenlegi projectemnél az 20bites cím optikai detektálásában. 1k-s ellenállásokkal vannak bekötve és kevesebb mint 100mA-t fogyaszt az egész, mikor mind ég, ráadásul a PICKit2-ről USB-ről van táplálva.

Tehát ha SZIA minden eddig megadott ellenállás értéke megegyezik a valóságban is, akkor annak a PIC-nek nem szabad melegednie! Én ott árulást gyanítok!
(Úgy látom SZIA vagy éjszakai bagoly, vagy nem itthonról netezik! )
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Jut eszembe, meg se köszöntem...
Idézet:
„en siman maszkolgatnam..”

Szóval én is maszkolgatom, de C-ben baromi lassú(37 programlépés +1-el való cím növelése! optimalizálva természetesen)), hozzátéve, hogy 8MHz-es belső oscit használok és nem is tudok külsőt, mert minden láb foglalt.

Ezért úgy hiszem ki kell próbálnom a beágyazott asm-ot, legalább majd jobban otthon érzem magam a kódolásban. Most még azt kell megnéznem, hogy hogyan tudok olyan változókat létrehozni, ami az asm részben is elérhető. (sima unsigned char-ok, de van valami extend vagy mi a szösz..)
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Nekem este eszembe jutott még egy gondolat ezzel kapcsolatban - egyébként valószínűleg 16F874A lesz a delikvens, nem 844A. annak pedig adatlap szerint 25mA-es kimenetei vannak, úgyhogy ennek nem szabadna problémának lennie, ha a korábban leírt értékek stimmelnek.

Szóval az volt a gondolatom, hogy nem lehet-e olyan állapotot előidézni a PIC-ben a perifériák hibás felprogramozásával, hogy mondjuk egy lábra definiálsz digitális kimenetet, logikai 1 szinttel, egy másik perifésia meg ugyanarra a lábra logikai 0-t akar adni (pl. a PWM kimenete), és ebből adódik a nagy áram és a melegedés.

Én még ilyennel nem találkoztam, és gyanítom, hogy nem is lehet előidézni ilyen állapotot, de azért ez kérdésként felmerült bennem.
(#) potyo válasza szilva hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Ahogy én emlékszem a lábak blokksémáiból, nem lehet ilyen állapotot csinálni. Viszont múltkor nekem is sikerült egy 12F683-at megsütni. Egy elvileg bemenetnek konfigolt lábat ha lehúztam, akkor az egész elkezdett melegedni, és ilyen 150mA környékét vett fel az egyébként szükséges 1mA-el szemben. Meg persze az a láb meg is halt, és vele a pic is, mert az ICSPDAT láb volt az.
Következő: »»   229 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem