Fórum témák
» Több friss téma |
Lehet hogy egy diódával (ne tudjon visszatáplálni) és egy jobb kondival, meg lehetne oldani a feszültségingadozást. A szűrés mindenképp javasolt.
Szerintem a nano-n lévő 3.3V-os stabilizátor is kevéske az esp táplálásához. Illetve nagyon határeset lehet. Látni kellene az egészet, hogy van kábelezve, milyen sorrend, merre vannak az áramutak ... A kiemelt írásod is sugallja a furcsaságot, mert nyilvánvaló, hogy a gnd-t is oda kell adni ...
Idézet: „Szerintem a nano-n lévő 3.3V-os stabilizátor is kevéske az esp táplálásához.” Egyértelműen. Az Arduinon lévő 3.3V tápról TILOS üzemeltetni az ESP-t. Rádió adáskor csúcsban 500 mA fölé is megy az áramfelvétele. Külön táp kell neki.
Visszatáplálás alatt mit értesz ? Mi táplálna vissza minek?
Mások már írták, hogy kevés az arduino 3.3V currentje az ESP-hez, de ez a visszatáplálás dolog érdekelne részletesebben, hogy mire gondolsz. Köszi.
Van valahol egy nodemcu-m, amit meg tudok táplálni 5V-ról. Bár ekkor már 3 áramforrásom lesz
![]() Egy az arduinonak egy az ESP01 /Nodemcu modulnak és egy a servo motornak. A 3. áramforrásnak a GND-jét is közösíteni kell? Megpróbálom Nodemcuval, ha nem jön össze csinálok egy vázlatot, hogy kiderüljön mi a hiba. Köszönöm
Szerintem elbonyolítod. Egy darab 5 Voltos tápra van szükséged, ami tud annyi Ampert, amennyi az összes eszköznek kell. Ezt az 5 Voltot kötöd be mindenhová. Ahol 3.3 kell, ott használj egy DC-DC konvertert.
Ok, köszi, keresek valami tápot hozzá, van egy ilyen panelem még szerintem jó lesz:
BBPSU-32
A servo 7.5V-tal megy és 5A felett is kér. Ezért kellett a servonak külön táp.
Az arduino nano a Vin lábán 7-12V tartományt írogatnak, meg tudnám táplálni onnan is, csak pont a servo nagy áramfelvétele miatt gondoltam célszerűbb lenne külön tápról hajtani az arduinot.
Csak egy komolyabb táp kell, ami elviszi a szervót, annak a tápjából meg kis dc-dc konverterrel 3.3V adsz az ardunak és az espnek. Ardu elmegy 3.3V-ról akkor is, ha 5V példányod van 16MHz-vel. A V-in bemenetet ne használd ekkor. Onnan én már többet kipukkasztottam, hiába van védve diódával és biztosítékkal, 12V Li-ion akku azonnal kinyírta. Egy soros 33-56 Ohm ellenállás oldja csak meg.
A GND vonalaknak természetesen egyezni kell, az a viszonyítási pont, ahhoz képest viszonyulnak dolgok.
Néhány hónapja programozom az ESP8266 - ot tartalmazó panelek (ESP-01, WEMOS D1 mini, NodeMCU) programozását BASIC nyelven. Alapötlet: http://www.esp8266basic.com/. Az említett oldalon lévő példaprogramok szerkesztésével igyekeztem a saját projektjeimet megoldani. Most egy mobiltelefonnal (PC, Laptop) kommunikáló programot írtam. Hőmérsékletmérés D1 mini + DS18B20 érzékelővel. A programot közzéteszem:
'/homero.bas/2020.11.28. 'DS18B20/GND-->D1mini/GND 'DS18B20/VCC-->D1mini/5V 'DS18B20/DAT-->D1mini/D4(GPIO2)--|4k7|--5V graphics 300,100 gcls rect 75,35,40,20,14 time.setup(1) 'Hungary time zone hom=temp(0) 'DS18B20/DAT-->D1mini/D4(GPIO2) text 20,50,"Temp=" text 80,50,int(hom*10)/10 text 130,50,"Cfok" text 30,80,"(meres 5sec.-kent)" text 10,15,time(0) timer 5000,[start] button "Exit", [kilep] wait [start] gcls io(po,15,1) 'LED--|1k0|--GND rect 75,35,40,20,14 hom=temp(0) text 20,50,"Temp=" text 80,50,int(hom*10)/10 text 130,50,"Cfok" text 30,80,"(meres 5sec.-kent)" text 10,15,time(0) 'print time("min:sec") 'text 200,50,time("min:sec") io(po,15,0) wait [kilep] print "Push...EDIT" end Keresek levelezőtársat, akit a téma érdekel. Egyszerűen konzultálni szeretnék a témakörben.
Szia
Engem érdekelne hogy merre tovább. Én is a BASIC-el dolgozgatok, thingspeak már megy szerencsére akár több érzékelővel is.
Köszönöm a válaszodat. Egyenlőre ott tartok, hogy kitalálok egy feladatot, aztán megoldom. Főleg a "dugdosós panel" a fő munkaeszközöm. Persze meg a számítógép. Sikerült megoldanom a WiFi-Car projectet is. A WiFi-Termosztát a példaprogramok között szerepel. Lapátkerekes hajómodell 50-60% -os állapotban van. A Thingspeak érdekelne. Fűtésvezérlésnél jó lenne látni az előzményeket is
![]()
Engem eddig a sleep nem vonzott de van egy tervezett projektem, ott mindenképp szükségem lesz rá nekem is.
Sorról - sorra emésztem a programodat. Emlékeztet az egyik példaprogramra. A 8 ... 12 sor a thingspeak azonosítók? A thingspeak - regisztrációt még meg kell oldanom. Az én basic-em is sorszámoz. A munkamódszerem az, hogy az aktuális programot egy txt - állományba másolom. Előfordult, hogy EDIT és RUN közben "eliminálódott" a megírt program. A program kulturált beillesztését is szeretném megoldani (külön ablakba), úgy ahogy Te küldted. A műveleti jelek (=, <, > ) és a space megléte, vagy hiánya okozott-e már Neked problémát?
Szia
Igen a 8-12 sorig, a thingspeak adatok vannak. A karaktereknél nagyon fontos hogy kics-nagy , van space vagy épp nincs. Igyekeztem szétszedni hogy átlátható legyen minden rész de így is van benne felesleg. Sajnos az az igazság, hogy még mindig nem értem a pontos programmenetet csak ollózok és valami lesz belőle ami nekem már megfelelő.
Szia!
Itt találtam egy - két okosságot a Google fordító segítségével: https://www.esp8266.com/viewtopic.php?f=40&t=6732&sid=689f8...6378e3
Ez nagyon jó, csak az a baj, hogy az angolomat még nagyon csiszolni kéne. Sajnos már megtapasztaltam, hogy a fordító könnyen félrevezet és akkor meg egész éjszaka csak küzdesz.
Szia! Elakadtam a Thingspeak.com - oldalon. Kerestelek a Facebook-on a Neved alapján, de reménytelen. Az Én nevem "ritkább". Csak rövid időre zavarnálak. Nem akarom a fórumot terhelni a saját ügyetlenségemmel.
Sziasztok!
AT parancsokkal szeretném életre kelteni az újonnan vásárolt ESP8266-01 modulomat. Régen már csináltam hasonlót ugyanilyen típusú modullal, azonban ott a gyári baud 115200 volt 7 adatbittel, 2 stopbittel, és a paritás pedig "space". Már azt is nehezen találtam meg, ennek a gyári UART beállításaira pedig egyszerűen nem tudok rájönni... Tudnátok segíteni? Kapcsolás: RX <- számítógép (ilyen szemét az jön, ami induláskor szokott, meg villog a kék LED is a modulon) TX -> számítógép VCC <- 3.3V GND <- 0V CH_PD <- 3.3V GPIO0 <- 0v GPIO2 és RESET láb nincsenek bekötve. A táplálást egy Pickit3 biztosítja USB-ről. Amikor elindul a modul, akkor ilyen szemét, össze-vissza karakterek jönnek, egyébként pedig süket, tehát valószínűleg az UART beállítások helytelenek. ![]() Köszönöm előre is a segítséget! A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2020
CR LF kell az AT parancs után, nem elég a CR mint a normál modemnél.
táp ráadásakor 74.880/115.200-on bemutatkozást küld magától a modul Amúgy szerintem 115.200 -on vezérelhető Resetet húzzad szintre, ne lógjon a levegőben. Adjál neki rendes tápot, programozóról tápoltatni nem szerencsés, ha hibát keresel akkor különösen nem... Az induló sztringet olvasd ki, attól okosabb leszel. Mellesleg az sem zárható ki, hogy olyan firmware van benne, ami nem tud AT parancsokat. A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2020
Most úgy van bekötve, hogy stabilizált táp, a GPIO0 és GPIO2 pedig szabadon vannak hagyva. A Reset 3.3V-on van, a CH_PD pedig szintén 3.3V-on. Ennek eredményeképpen 115.200-on 2 stopbittel és 7 adatbittel "space" paritással olvasva:
- ha adok rá tápot, az alábbit adja vissza csomó "szemét" után:
AT parancsokat pedig hiába küldök neki, semmire nem reagál... Esetleg a GPIO0-t és GPIO 2-t is be kéne kötnöm? A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2020
Ha a RESET-tel újraindítom, akkor néha a boot mode 3,6 , néha pedig 3,7 értéket is felvesz.
Egyébként pedig miközben működik a modul, elérhető egy wifi hálózat is, ESP_636A0B a neve, nyílt, és rá is tudok kapcsolódni. A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2020
Szerintem nem AT-s firmware van rajta ... ( google a barátod megmondja, hogyan tudsz azt rátölteni)
A csomó szemét pedig valószínű azért jön az elején mert más sebességgel indul a kommunikáció, és csak később áll át 115200-ra.
Ebben tudnál segíteni esetleg? Már az ötödik firmware-t töltöm rá, de egyik se akar működni... Csak ilyen random karaktereket küld újraindítás után (pedig ha jól tudom, akkor 115.200-on kellene küldenie valamit). Egy megbízható leírás és firmware fájlokat tudnál esetleg javasolni?
Ezt próbáltam, de sajnos ugyanúgy szemetet küld, és semmire nem válaszol.
Ha szemetet küld akkor nem jó sebességgel próbálsz kommunikálni vele. Így nem is for reagálni a parancsokra. Meg kell keresni a megfelelő sebességet! Pl logikai analizatorral, vagy próbálgatásál
Idézet: „7 adatbittel, 2 stopbittel, és a paritás pedig "space"” Emlékeim szerint 8,1,0,0 beállítással mennek, de utána kell nézni, mert AT-vel már nagyon rég nem használtam ESp-t. Valamint nagyon régi firmwarek nél még 9600 volt az alap baud azt hiszem, de ez már rég volt. 115200 az általános. A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2020
Sokadik próbálkozásra sikerült, köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
(Az UART beállítások jók voltak, valószínűleg rossz firmware-t tölthettem rá az első próbálkozások alkalmával.) További szép napot mindenkinek! ![]()
Sziasztok.
EspEasy Mega ( ESP_Easy_mega_20201227_normal_ESP8266_4M1M) programban hogyan tudnék beállítani időzítőt, ami napfelkelte előtt 20 perccel kikapcsol és napnyugta után 10 perccel bekapcsol egy kimenetet? Köszi
Én csinálnék egy táblázatot a napkelte-20 perc és napnyugta+10 perc adatokkal. Ehhez már csak egy olyan szerkezet kell, ami adja a pontos időt, pl. egy RTC IC.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |