Fórum témák
» Több friss téma |
Nem véletlen, hogy egy egysebességes szivattyúhoz nem találsz többsebességes szivattyú "bekötést".
Ha Isten és a párt is úgy akarja, a levágott tekerőbe egy kis hornyot csinálva, esetleg át lehet kapcsolni. Ha az összes tekercse benne van. És csak a rudat vágták le.
Segítség, a kapcsolóhoz. Teljes leírás
Szia!
Idézet: Azt lehet de nem elektromosan. Csinálj egy átkötést a szivattyúval párhuzamosan és tegyél bele egy elzárót. Ezzel lehet módosítani a szállítandó mennyiséget vagy fix átmérőjű csőszakaszt kell berakni. „A bekötésén szeretnék változtatni, mert elég nagy hozammal dolgozik.”
Vegyél egy újat, ez 90W ot fogyaszt, az újabbak meg akár 5W -ot pár év alatt megtérül.
Köszönöm!
Eszembe sem jutott hogy benne lehet a kapcsoló. A többieknek is köszönöm a segítséget. A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2020
Meglepő lenne, ha lenne benne kapcsoló. Egy egy gázkazánhoz gyártott szivattyú, ebben a formában kereskedelmi forgalomba soha nem került.
"Hutty" Bővebben: Link arra gondolt, hogy ha a gyártó csak a kapcsolási lehetőséget "hagyta ki" ennél a szivattyú motornál de a kivezetések azok megvannak.
Szó szerint. Minek csinálni 6 félét, új tekercselést, vasmagot, forgórész.
Sziasztok!
Megnéztem a bekötési, hát ez szerintem le van ragasztva, "sütve". És hármas fokozatban..
Így néz ki amelyik állítható, persze a kondi jobb, ha nem így néz ki.
Sziasztok,
házilag szeretném egy medence keringetését, kollektoros fűtését megoldani, mármint saját magam által összerakott módon. Ennek a keringetését egy víz alá bedobozolt búvárszivattyúval szeretném megoldani, viszont kitétel, hogy a víz közelében sem lehet 230V, csak 12, maximum 24V. Tud valaki esetleg olyan szivattyút ajánlani, aminek van kb 10m emelőmagassága és 12-24V-os, kb 300-500 watt teljesítményű?
Kérdésed a Medencefűtés topikhoz kapcsolható, ott sokat lehet olvasni a napkollektoros fűtésről.
300-500 watt napi 8-10 órán keresztül már túl nagy fogyasztás. (Napkollektorral a legjobb hatásfokot a folyamatos üzemmel érheted el). Ilyen célra a hajózási fenékszivattyúk között kellene keresgélni, de vagy az áruk irreális, vagy az élettartamuk rövid.
Köszi, nézegettem arrafelé (is). Annyival árnyaltabb itt a kép, hogy ez nem csak sima keringetésre kéne, mert arra egy sima 12V 50W búvárt néztem, hanem csobogónak is, aminek viszont nagyon kevés lenne.
Egy ruszki búvár (membránszivattyú, eredeti) 220 W-tal 45 m-ről óránként 450-470 liter vizet képes feltolni. Azaz kb fél köbméret óránként ~<5 bar nyomással. Ez irtózatos nyomás és mennyiség egy csobogóhoz. Csak azért ezt hoztam fel példaként, mert ennél elég jó a teljesítmény -szállított vízmennyiség - nyomás ismertetése. Ma már ennél nagyobbakat is lehet kapni.
Te ennél kétszer nagyobb nyomást vagy mennyiséget akarsz rávinni egy csobogóra? Mert ezzel már 5 m-es szökőkutat is lehet üzemeltetni. Szerintem 50 W bőven elég egy csobogóhoz.
Bocsánat, de 10m vízoszlop felel mg 1bar nyomásnak..
Fúha, hát hogy konkrét legyek, ilyen (kép) nyakmasszírozós csobogóra gondoltam, annyi eltéréssel, hogy nem a földből jönne ki, hanem a fenti kollektorból lejövő víz lenne a megfelelő magasságban így kivezetve.
Szivattyúk közül pedig Bővebben: Link Innen nézegetek lehetőleg 4 számjegyű összeghatárt betartva, viszont félek, hogy ezek nem elég nagy teljesítményűek ahhoz sem, hogy a medence aljától mért kb 4-5 méter magasan lévő 100-200 méter csövön átkergessék a vizet normális mennyiségben.
Szia!
Ha jól értelmezem, akkor a kollektoron át szeretnéd táplálni a "csobogót". Ekkora hozamhoz sok köbméter/óra vízmennyiség kell. Ezt átküldeni a 100-200 méternyi kollektorcsövön... Legalább 2"-os cső kell, (de lehet, hogy az is kevés, ki lehet számolni a csőhossz, kollektor cső elrendezése, vízmennyiség ismeretében) meg komoly nyomás a csőellenállás miatt. Szerintem ez nem járható út. Érdemes lenne elgondolkozni a kétkörös megoldáson: 1.) csak a kollektor köre (fűtésre) 2.) csobogó Itt már nem kellene akkora teljesítmény, mert "csak" a szállító teljesítménynek kell aránylag nagynak lenni (az a "néhány" köbméter/óra), az emelőmagasság bőven elegendő a 2,5 méter (vízfelszíntől kell mérni a kifolyó magasságáig). A két szivattyú szerintem jóval olcsóbb, és praktikusabb, mint az egy nagy teljesítményű ( és nem ismert a kollektor csőátmérője sem, ami meghatározó szerepet játszik a szállított vízmennyiség szempontjából)
Szia,
igen, úgy szeretnénk, hogy már a fűtött víz legyen a "zuhany". LPE csőből fog készülni a kollektor, de még az egész tervezés alatt van, konkrét méret nincs. Itt gondoltam még arra, hogy 2 egymástól teljesen független kollektorkör lenne, amik így fele olyan hosszúak és 2 szivattyúról táplálni őket, majd a csobogónál egyesíteni, de amit írsz is tetszik, hogy totál külön legyen a kettő. Viszont mindenképpen szeretnék 12-24V-os rendszernél maradni, létezik olyan szivattyú ebben a feszültségkategóriában, ami bír ilyen nagy vízmennyiséget, ami egy csobogóhoz kell?
Ezeknek a szivattyúknak a teljesítménye túl kevés a megcélzott feladatra. Az emelési magasságon nincs átfolyás, a maximális megadott vízmennyiség 0 méter magasságra értendő. Ránéztem egy 85e forintos Comet EcoPlus adatlapjára. 4 méter magasságnál percenként 10-11 liter a teljesítménye. Ehhez még számítsd a kollektor ellenállását is.
A 12 vagy 24 voltos üzem helyett elégedj meg egy leválasztó trafóval.
48 V-os 3F 50Hz-es szivattyúval már találkoztam, ami tudott 7,5m3/h szállító, 2,5m emelőmagasságot, ipari RB berendezés...
Érdemesebb volna, ha lehet, 24V-os az átfolyó áram nagysága miatt.
Megírnád, mi a problémád?
Az igazi ruszki búvár nem törődik ilyen apróságokkal. Kútfúró társamnak sikerült úgy behangolni egyet, hogy 60 m-es kútból óránként 1 köbmétert nyomott fel. Igaz, a szivattyú bekapcsolása előtt volt benne 6 m vízoszlop, de az még mindig 54 m (5,4 atm - bar, ...). Hogy mennyit süllyedt a vízszint, azt nem ellenőriztük. Egy napon át folyamatosan ment a búvár és nem ürült ki.
Semmi, csak azért írtam, mert 1m vízoszlop megemeléséhez már 0,1 bar nyomás is elegendő. (Persze a szállított mennyiséget nem véve figyelembe.) Amúgy úgy gondolom, hogy amit Ő "csobogónak hív", ahhoz kb. egy 3 lovas szivattyú kell.. Mondjuk ez később derült csak ki. Meg még közben fel is fűtené..
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2021
Gyakorlati (de azért mért) tapasztalatom, hogy verőfényben 66 méter LPE csőből 300 liter 4-6 fokkal melegebb vizet lehet nyerni.
Értem én, meg hiszem is, de ha jól értem Ő egy másodperc alatt egy vödör vizet szeretne a nyakába önteni..
És mindezt 12, vagy 24V szivattyúval. Az még a Conradnál is méregdrága.
Szia! Van olyan közelítően megfelelő szállító képességű szivattyú ami talán jó is lehet a feladatra csak a teljes keresztmetszeten kell kiengedni a nyomó ágon a szabad folyást. Nem egy uszoda technika de sokat tud ez a szivattyú. Nekem sokat dolgozott már a belvizes időszakban, urasági nagy kútból szippantotta a vizet órákon át heteken keresztül. A lapátkerekes oldalon három szimmering van. Bővebben: Link
Fúha, köszönöm ezt a sok választ.
Természetesen nem egy uszodai kapacitású rendszert képzeltem el. VIM, amit linkeltél szivattyút, ilyen van is otthon, a vízszállítása már szerintem tökéletes lenne otthonra. Egyedül amitől félek, az a 230V a medencében. Kb ekkora kapacitást szeretnék megoldani 1-2 szivattyúval, akár párhuzamosan üzemeltetve. Viszont a Conradnál pl amiket néztem búvárszivattyúkat, mindegyiknél ki volt kötve a max 15-30p üzemidő, ami keringetni nem a legjobb, szóval valami köztes állapot lesz a megoldás. Amit csobogónak hívtam, utánanéztem, valójában nyakmasszírozó vízköpő néven látom. Persze ezt nem alulról, nyomással hajtanám meg, hanem a kollektorcsőből visszaérkező víz lenne így visszaadva a medencébe.
Normális leválasztó trafóval nem lehet gond a 230V ból, legalábbis elhanyagolható az esélye.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |