Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Ha lusta az ember beütheti egy netes kalkulátorba, de azért a replusz alap dolog, nem árt ismerni.
Nem értem ezt miért nekem címezted. Nem én tettem fel a kérdést.
Bocs, nem támadó jelleggel írtam, és természetesen főleg a kérdezőnek szólt. De mielőtt valaki kalkulátort használ, értenie kell hogy mit is számol pontosan.
Kellene, de teljesen mindegy, hogy mit írunk neki mert szerintem nem érdekli őt.
Ezert nem ir mar neki, az itteniek 70-80%-a. Sajnos barmilyen tanacsot is kap, nem fogadja meg, az alapokat nem akarja tanulni, stb. De mar hadrongyorsitot akar epiteni.
Közben néhány gondolat.
Igazán az eredeti kapcsolásban sem kellettek volna a diódák, mert igy gyakorlatilag egy 5-ös számlálót csinált belőle. Ugyanezt az eredményt érte volna el azzal is, ha a 6.-ik kimenetet össeköti a Reset lábbal. Esetedben ugyanez lenne, ha 0...3 a négy kimenet, 4 pedig összekötve a Resettel. A triak meghajtása is egyszerűsithető, mert egy 470 Ohm-on keresztül közvetlenül rá lehet kötni a Gate-t a kimenetre. Furcsának, illetve szakszerűtlennek tűnhet, de annyira nem az. A triak érzékenysége probléma lehet. Próbáld ki... Tápellátással gondok lehetnek, mert a 230 Voltból macerás viszonylag terhelhető tápfeszültséget késziteni. Talán egy dugasztáp, vagy hasonló egyszerű megoldás lehet. Stabilizálni valószinűleg nem szükséges...
De ha a diódázás sorrendje más lesz akár oda-vissza futást is meg lehet vele valósítani például.
Ez is igaz.
Sőt, akár a nem egyenletes ütemet is... De akkor jön az a része, hogy Gate-t nem illik lebegni hagyni, stb...
Szia!
Megírod, hogy milyen tirisztort szeretnél használni, illetve a ledsoroknak mekkora az áramfelvétele? Egy kis fogyasztású ledsort egy nagyáramú tirisztorral nehézkes és célszerűtlen kapcsolni.
A 4017-es IC kimeneteivel kapcsolgass SSR-t, azzal egy rakás probléma megszűnik egy csapásra.
Szia!
A 230V egy gréc kockával van egyenirányítva,219V mérek,kondenzátor nincs a körben. Egy-egy led sor erről a 219V-ról 6,7mA áramot vesz fel,4 led sor van ,nevezzük így mert valójában ez egy 4 színű led háló 5 kivezetéssel,aközös kivezetés a test vagy negatív oldal. Tirisztorom a legkisebb áramú ami a kezembe került az 600V/3A (KT206/600),de kell lennie kisebb áramúnak is,csak még nem kerestem meg.
Nagyon jó ötlet,de nem tudom ér e annyit az egész?
Akkor marad a bontott FET...
Azt pedig simán meg tudja hajtani a CD4017, és nem is fogyaszt sokat...
Van pár darab 'kidobott' Husquarna aksim, egy laposat kibontottam. 18650-es cellákból áll,
de nincs rajtuk egyenként feltüntetve se feszültség se kapacitás adat. Illetve van egy angol nyelvű szöveg mindegyiken: "Do Not Use Outside Of Battery Pack" Szerinted így érdemes egyáltalán darabjaira bontani és elkezdeni kimérni a LiitoKala-val?
A KT206/600-nak a tartóárama 20mA, a terhelésed meg csak kb. 7mA-t vesz fel. Ez azt jelenti, hogy a tirisztor csak addig fog vezetni, amíg a gyújtójel tart. A KT206/600-nak legalább 10mA-es gyújtóáram kell, de célszerűbb lenne nagyobb árammal vezérelni. Szóval végül is működőképes lehet, ha bevállalod, hogy kb. 20mA-es jellel vezérelsz egy kb. 7mA-es terhelést. Ha ezt akarod választani, lerajzolom, hogy én hogyan alakítanám ki az áramkört.
Lehet jobb lenne más kapcsoló elem után nézni, ami a fiókban van. A BU508-es is jó, csak egy kissé nagy méretű. BU508-nál elég lenne kb.2mA-es vezérlő bázisáram. Nincs más nagyfeszültségű tranzisztorod vagy feted? Tranzisztort lehetne bontani régi kidobott kompakt fénycsőből vagy fénycsőmeghajtóból is.
Ha tesztelni akarod, akkor mindenképpen egyesével kell őket. Az, hogy nincs ráírva semmi, ne zavarjon. A csomagoláson ott van a lényeg, anno 2.1A -es cellák voltak gyárilag.
De nem tudom mi a célod... A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2021
Ahogyan írták: az, hogy nincs ráírva semmi, az ne zavarjon. Az se zavarjon, ami rá van írva.
Edelényben is volt egy srác, aki nem foglalkozott vele. Tulajdonképp csak ugyanez volt ráírva (magyarra fordítva) : ne babráld már, majom, mert felrobbanik. Nem hitte. Jamarább hordott maszkot 30 évvel, mint mi. A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2021
Idézet: „Nincs más nagyfeszültségű tranzisztorod vagy feted?” Biztos,hogy van,amint lesz időm megnézem és írok. Köszönöm!
Nos, úgy látom, a leoltogatás fontosabbá vál, mint a magyarázat. Mert akik írják az interneten megjelenő magyarázatokat, azok onnan találnak befogadókészséget, ahol értik is élből. Az, hogy még van, aki nem érti, az nem bántja őköt, hiszen minden szó valóban igaz... Hogy az újonnan érdeklődő a bból sosem érti meg, hát az kit érdekel
Tehát: Amikor ezt a két ellenállást párhuzamosan teszed, akkor valójában az egységnyi feszültség(esés)hez képest az 1M az 1/1000000, a 470K az 1/470000 egységnyi áramot bocsájt át. Ha ezeket összeadod (1/1000000+1/470000) akkor megkapod az össz átbocsájtott áramot (az egységnyi feszültséghez mérten). Valójában erre törekednél, az áramot szeretnéd az ellenállásokkal korlátozni, de ha az ellenállások összegét (eredőjét) szeretnéd látni, hát a kettő osztás eredményét összeadod, majd az 1-et elosztod velük. Ha több ellenállás van párhuzamosan, akkor ezt ugyanígy teszed. Ezt emlegették "replusz"ként, mert a csillogtatás fontosabb volt, minthohy elmondják, mi is az A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2021
Feszültség miért kérdéses? Egy cella 3.0-4.20V-ig használható, sima lithium-ion akksi. Kapacitás? Kb. 2Ah-ra számíthatsz, ha jók a cellák. Egyébként is minden cellát egyesével tesztelned kell (mérni).
Nekem is sok bontott Li-Ion aksim van. Főleg kidobott laptop akkukat szedtem szét. Általában 6 cellából 4-5 még tökéletesen használható egyéb célokra. Készítettem egy egyszerű kapacitás mérőt, ami 1A-es áramgenerátorral süti ki az akkut. Feltöltöm a Hestorban is kapható 2 cellás töltővel, az maxra tölti, majd beteszem a kisütőbe és mérem az időt, amíg eléri a 3V-ot, amit egy komparátorral figyelek és egy kis berregő szólal meg, ha elérte a 3V-ot. Ha 2AH felett van, akkor megtartom, ha alatta, akkor elemkuka. Már több eszközt is átalakítottam, hogy Li-Ion akkuról menjen. Pl amiben van 2db 1,5V-os AA, vagy AAA elem, vagy 3 db 1,2 voltos NiMh akku, azok simán elmennek egy Li-Ion celláról. Vagy bele tudom szuszakolni valahogy, vagy kívülre teszem akku tartóba. De most vette fel kínálatba a Hestore a digitális kapacitásmérőt, ( ZB2L3, modulvilág ) azzal még egyszerűbb a cellák ellenőrzése. Sok sikert!
Amiket találtam.
Tranzisztorok:KSH13007 (400V/8A) ,2SC3457 (800V/3A),2SC5027 (750V/3A),BU508,BU2520,BU2522. Fet:IRF740 (400V/10A),IRF814 (450V/7A),MTP6N60 (600V/6,8A),P9NB50F (500V/8,6A),FQP2N60 (600V/2A),5N60 (600V/4,5A),P4NA60FI (600V/4,3A),FQPF3N80 (800V/3A). Van optocsatolóm is sok,nagy része a PC814 megfelelője.
Egy BU508-hoz a 2mA bázisáram extrém kevés. Figure 8. Output characteristics: Adatlap.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2021
7mA-es terheléshez? A 4-es és 5-ös karakterisztikák szerint 10-es áramerősítési tényezőre bizton számíthatunk.
7mA kollektoráramhoz nem ilyen tranzisztort használunk. Ez egy nagyteljesítményű kapcsolótranzisztor, nem egy BF422.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |