Fórum témák
» Több friss téma |
Szia. Nagyon ötletes amit készítettél.
Pár észrevételem viszont volna: sok helyen nem megoldható a routerben való port kinyítása, volt rá alkalom hogy az internet szolgáltató se engedte. Jó volna ha open source lenne a projekt, manapság nem igazán divatosak az aktiváló kódok.
Sziasztok
Egy kis segitségre lenne szükségem. Probálok egy téli / nyári időszaémités meghatérozására egy kis függvényt. Megkérlek, megnézitek ti is, szerintetek jó lenne ?
Itt sokat agyalnak rajta.
Az a baj, hogy a pontos definició politikai döntés és nem műszaki. Valamint lehet hogy igen hamar el fogják (vagy nem) törölni. Az aktuális magyar szabályozásra van kipróbált algoritmusom, csak egyszer tévedett eddig (az is ki van javitva, de arrol nincsen kinyomtatott doksi). ![]() Intel 8031 ASM formában, sok időbe kerül előásni, csak ha nagyon nincsen más lehetőség.
A politikai részét ismerem, engem a műszaki érdekelne.
A teljes kód amit egy kicsit probáltam leegyszerüsiteni (hogy ne használjak még egyéb könyvtárakat), a következő
Na meg egy excel fájl illusztráció végett. Innen az ötlet A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2021
Ez alapján áprlistól szeptemberig mindig nyár van.
Állitani meg ha nem február és november közé esik, akkor kellhet. Kicsit nyakatekert meghatározása a márciusnak és a októbernek. ![]()
szerinted müködne az elv ?
Kihagytam-e valamit ? A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2021
Ahogy nézem, jó lehet.
Legalábbis eddig nem találtam benne hibát. Mindenképpen kikapcsolhatóra csináld, mert bármikor eltörölhetik... Iparban jobban szeretjük az átlátható kódot, amit a hülye is megért 10 év múlva (fene tudja akkor milyen imformatikusokat tudunk leakasztani a fáról), mintsem a bit(ba/)takarékosat. Vegyenek nagyobb memóriát/gyorsabb processzort, stb...
A fő függvény ami az elképzelt munkát végzi majd az mindenképpen DST függő lessz.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2021
(ho < 3 && ho > 10) -> javitva -> (ho < 3 || ho > 10)
Sziasztok!
Esp-vel (D1 mini vagy NodeMCU) szeretnék RGBW vezérlést csinálni! ESPHome kerül rà, hogy könyebb legyen HA alà integrálni. Nézegettem a "példaprogramot":
OK hogy ő tudja hogy Output_component 1-2-3-4, de én honnan tudom meg hogy az melyik pin? Vagy ESPHome-nàl erre van valami megszokott módi? ESPHome Pár infót szivesen vennék Szerk. Csak egy megjegyzés.. a sima monocromnàl definiálja hogy pin D1 A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2021
Vagypedig ilyen formán:
Nekem kell definiálnom mindet és kb valahogy igy nézne ki hogy
Nálam ez így néz ki:
Utána jön hogy ha az óra több 23-nál, akkor másik nap....ha mindez vasárnap, akkor másik hét...
Sziasztok!
Volna egy kérdésem mielőtt bevásárolok. Ezeket a modulokat még nem használtam. van itthon valahol egy ESP01 -es modulom azzal kísérletezhetek. de szeretnék venni egy ESP32 -es modult. eBay - link Itt azt irja, hogy LUA -s. A kérdésem az lenne, hohgy ezt firmvare csere nélkül tudom AT parancsokkal macerálni?
ESP 01, esp 32, nodeMCU igazából mindhárom fejlesztői környezetet használom, viszont egy problémára még nem találtam használható megoldást a neten.
Hőmérsékletet mérek adott időközönként, a példa kedvéért legyen 3 percenként. A mérés ideje az egyszerűség kedvéért legyen 1 másodperc (jóval kevesebb, de nem lényeges) termisztorral, dht11 modullal, bármivel. A wifi kapcsolat létrehozása és a mért adatok küldése MQTT protokollon legalább 10 másodperc, de ez lehet több is ha messze van a mikrokontroller a wifi routertől. Na már most a mérés során nagyságrendileg kb. 20mA áramot (1 másodpercig), a wifi kapcsolat felvétele közben kb. 70-80mA áramot (10-15 másodpercig) fogyaszt a modul. Nyilván az adatok küldése után elküldöm deep-sleep módba, ami esp 01 esetén néhány uA áramfelvételt jelent (kb. 3 percig). Az a 3 percenként 70mA áramfelvétel 10-15 másodpercig elég jelentős, mert szeretném akksiról működtetni a mikrokontrollert. Úgy szeretném megcsinálni, hogy 3 percenként keljen fel deep sleepből és mérjen a modul, de csak akkor csatlakozzon a wifire és küldje tovább a mért adatot, ha az előző méréshez képest minimum 0.2 fokkal változott a hőmérséklet. Hogy tudom a mért adatokat elmenteni úgy, hogy deep sleepből felkelve is emlékezzen rá? Illetve ti hogy oldanátok meg?
Üdv!
Lehet hogy neked erre van szükséged : SPIFFS . Neten rengeteg példát találsz. A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
Vagy használhatod az EEPROM.h könyvtárat is.
A belinkelt oldalon nem ESP32 van, hanem ESP8266 Nodemcu kártya.
Tudtommal firmware csere nélkül nem fogja felismerni az AT parancsokat. AT parancsok helyett én a közvetlenül Arduino IDE alatti programozását javaslom. Bővebben: Link A 2020/2021 Arduino tanfolyami előadásaimból a 12. - 17. is ezzel a témával foglalkozik.
Szia!
Köszi a választ. Azt hiszem rossz linket szúrtam be. Kicsit bele kavarodtam a sok nyitott oldalba. :S Helyesen ESP-WROOM-32 ESP32 ESP32S IoT Wifi Wlan BLE Module+Adapter Board New. Arduinót nem használok, PIC el építketem. AT parancsoknak azért örülnék, mert UART -on a meglévő Nextion HMI -vel is tudnék neki küldözgetni. A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
A tanfolyam anyagaid viszont jól összeszedetek.
Mindenképpen átnézem őket.
ESP32-höz ezen az oldalon ígérnek AT firmware-t, de én súlyos aránytévesztésnek tartom, ha a kétmagos, 32 bites, 240 MHz-es CPU-val ellátott ESP32 mikrovezérlőt arra kényszerítjük, hogy az AT parancsokra várva ácsorogjon. Van elég erőforrása, hogy ő legyen a főnök.
ESP32 tutorials: Random Nerd Tutorials Getting Started with ESP32 A Beginner’s Tutorial on ESP32 Bluetooth | Learn ESP32 Classic Bluetooth
Köszönöm!
Végigböngészem az infókat amit adtál.
Ez az anyag egyszerűen hiánypótló. Nagyszerű, összeszedett, érthető. Köszönöm, hogy közkinccsé tetted. További jó munkát, jó egészséget a folytatáshoz.
Külsö RAM-ot is lehet használni, erre kiválóan alkakmas a PFC8583 RTC, van hozzá egy saját tovább fejlesztett library-m, amivel a szabad memóriaterületre akár több long, vagy float változót is el lehet tárolni.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2021
Használhatna, de a fogyasztás csökkentése lenne a lényeg.
Gondolom az RTC- nek is van táp igénye, még ha minimális is.
Elenyésző, de ha nincs szüksége RTC-re, akkor felesleges.(Ráadásul bonyolítja a kapcsolást)
Tudomásom szerint minden Esp-ben van flash memória, az meg úgyis fogyaszt ha használja ha nem.
ITT azt írják, hogy az ESP32 RTC memóriája nem törlődik deep sleep alatt, oda menthetsz adatokat:
Idézet: „With the ESP32, you can save data on the RTC memories. The ESP32 has 8kB SRAM on the RTC part, called RTC fast memory. The data saved here is not erased during deep sleep.” Idézet: „You can declare a variable to live in the RTC RAM using RTC_DATA_ATTR. For instance: RTC_DATA_ATTR unsigned wakeups;” A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2021
Idézet: „With the ESP32, you can save data on the RTC memories. The ESP32 has 8kB SRAM on the RTC part, called RTC fast memory. The data saved here is not erased during deep sleep. However, it is erased when you press the reset button (the button labeled EN on the ESP32 board).” Viszont reset-el törölhető ha jól értelmezem. Vagy félreértettem?
Pontosabban reset hatására törlődik.
A flash memória nem írható korlátlanul, így RAM, vagy EERAM való erre a helyre. |
Bejelentkezés
Hirdetés |