Fórum témák
» Több friss téma |
Miért indulna újra az időzítő?
Ismereteim szerint az éjszakai lámpa állandóan világít, valami gyenge fénnyel. A konnektoros időzítő abszolút időpontban, egész éjszaka világít. Esetleg egy mozgásérzékelős lámpáról van szó?
Ennek elég erős a fénye, 3w. Az időzítős topikban találtam egy kapcsolást amit megoldok úgy, hogy a kapcsoló bekapcsolása után elindul az időzítő és kikapcsolja ledet. Amikor újra akarom indítani akkor ki kel kapcsolni a kapcsolót majd be, s újra indul az időzítő... A lámpa ne világítson amikor alszanak! Nyugodt alváshoz nem jó a lámpa világítása. Még egy kis 20mA-os led is lehet zavaró.
Tudom nem ez volt a kérdés, de én kínai mini XLRt javasolnék, olcsó, nem szétcsúszó csatlakozó és egész jó a tehermentesítése.
Bővebben: Link Arra figyelj egy darab az csak egy anya apa pár, csak a kép csalóka. Ilyesmiből be akartam tárazni a vám dolog előtt, de ez nem jutott eszembe A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
Ez passzol a feltett csatlakozóhoz?
Elvesztettem valahol a fonalat, az utólag betett kép végleg bizonyította ezt.
Tulajdonképp csak az nem világos, hogy mire van szükséged. Az eredeti csatlakozó apa részét házilag lehetetlen feltenni egy kábelre, az anya rész tudtommal kis darabszámban beszerezhetetlen. Jobban jársz egy más típusú csatlakozóval. Mekkorák a gyermekek? A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
Nem passzol, csupán kábel toldására jó opció, mert mechanikailag erős, nem csúszik szét és olcsó.
Az eredeti beszerzése lényegesen drágább lenne szállítással meg mindennel. Vagy simán csak elvágod és gyantás zsugorcsővel megoldod.
A led és a kapcsoló közé beakarok tenni egy időzítőt és az eredeti tápkábelt nem akartam megszakítani.
Az már gyárilag meg van "szakítva"...a kapcsolónál!
Az igaz. De én a lámpabúra alat akarom kialakítani a helyét.
Sziasztok!
A segítségetek kérem a következő IC megállapitásához mi lehet az mivel a teteje lerobbant így nem tudom megállapítani, hátha ti találkoztatok már ezzel az alkatrésszel. A készülék egy Delimano Kitchen Robot pro. Segítségetek előre is köszönöm!
Na és mellette balra, léghűtéses elektrolit kondenzátor. Vagyis inkább már elektrolit nélküli...
Ebben teljesen igazad van
Ha a lámpabúra alá tervezed, akkor minek a csatlakozót cserélni? Nekem az jött le, hogy a lámpát kellene átalakítani, és a kapcsolót kell lecserélni nyomógombra. Így gombnyomásra indul egy x ideig működő világítás.
"Nyilván" bármi lehet... kinézetre lehet pl LNK3xx.
Nemrégiben volt a link: https://remont-aud.net/ic_power/
Az IC környezetét célszerű visszarajzolni, mert ezzel a tokozással számtalan táp-IC készül, de különböző lábkiosztással.
Na ne! Esztergaszív! Csúccsal támasztott anyag forgatásához.
Köszi! Esmeg tanultam valamit.
Teccik. Megveszem levélnehezéknek, ha nem adják soké'.
Köszönöm a könyvet.
Már régóta kerestem egy jó esztergálás alapjairól szóló könyvet. Van egy kis Szovjet esztergám, megcsinálok néha ezt-azt... Egyébként a könyv 25-ik oldalán (pdf 23. oldal) van az esztergaszív.
Igazad van.
Mostmár szent a béke?
Kaptál egy mancsot a könyvért ... Egy sörrel kevesebbel jössz !
Az milyen vicces már, hogy mi szívnek hívjuk, az angolszász világban meg kutyának nevezik ("lathe dog").
A szívet értem, mert az alakjára utal, de a kutya? Tán azért, mert "beleakaszkodik"?
Mostmár tudjuk mire való, hogyan kell használni, csak azt áruljátok el, hogy mikor szokták ezt használni. Mikor jobb a két csúccsal, menesztőtárcsával, plusz ezzel szórakozni a tokmány + csúcs helyett?
Olvass bele a könyvbe. + logika Nem merülnék bele a magyarázatba, mert hosszú.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2021
Ez a könyv inkább utasítás, mintsem a miértekre válaszolna. Tippjeim nekem is voltak, de mindegy máshol találtam már egy értelmes választ.
Több dologra lehet használni, és van, amit csak így tudsz megoldani. Néhány ilyen:
- a két csúcs között nagyobb pontosság érhető el, mint a tokmányban/csúccsal. Különösen, ha a megfogott/meghajtott vég megmunkálása miatt meg kell fordítani a munkadarabot. Esztergályosok tudják, gyakorlatból is, hogy kétszer nem tudsz ugyanúgy befogni a tokmány be egy anyagot (értsd, mindig lesz egy kis "ütése"). A csúcsfuratok ezzel szemben "atompontosak" és nem "másznak el". - egészen enyhe kúposságot (relatív hosszú darabokon egészen kis emelkedési szög) úgy esztergálunk, hogy a szegnyerget állítjuk (nem a kéziszánt). Ilyenkor nem is lehetne tokmányba fogni, hiszen a munkadarab tengelye - szándékosan - nem párhuzamos a főorsóéval. - amikor beállítunk egy esztergát, szintén a csúcsok között forgatva megmunkálunk egy tengelyt és azon mérünk. (Iparban persze használnak köszörült etalon tengelyt is, de azokat is két csúcs között köszörülik.) - ugyan a pofánként állítható négypofás tokmány is használható erre a célra, de a nem szabályos keresztmetszetű (ami nem kör, négyszög, hatszög, n*3 és n*4 oldalú sokszög) nyersanyagok induló megmunkálásához egyszerűbb így a megfogás. És itt is érvényes ha át kell fordítani az anyagot a másik vég lemunkálásához. |
Bejelentkezés
Hirdetés |