Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok.
Jo ideje nem jartam itt. Jo nehany probalkozas utan vegre sikerult az SMS dolgot megoldani a rendszer fele. Kozben elkeszult a HF radiom "direct sampling" valtozata . Nehany kep lathato a blogomon (foleg az elso valtozatrol). Megosztok egy videot. Ekkor meg "majdnem kesz" allapotban volt a radio. Azota mar "befejezodott" az elso teljes erteku mukodokepes valtozat. H7R SSB FPGA/DSP radio A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2021
Szia Szabi!
Nagyon jó lett a rádió, akár egy gyári!
Szia Feri ! Koszi. Meg nagyon sok mindent lehetne csinalni rajta, csak eppen idom nincs hozza. Meg meg szeretnem csinalni ket sav egyidoben valo vetelet (egyidoben ket vizeses es spectrumkep)
Szia!
Tetszik a rádiód, milyen hardver ketyeg alatta? Ha jól látom az oldaladon stm32, de melyik típusa?
Koszi. LTC2208 AD, Cyclone iV FPGA, STM32H743 (ha jol emlekszem) 176 pin.
Komoly cucc, azért kérdeztem mert mintha kicsit lassú lenne néha a kijelző frissítése a videón azt hittem talán gyengécske alatta a hardver.
Konkretan mire gondolsz ? A kijelzo frissitesenek sebesseg mindig ugyanannyi.Ennyire van beallitva. A spektrumkepnel pl 3-al atlagol.
A pirossal bekeretezett rész tűnt nekem kicsit lassúnak, de lehet élőben más:
Az a spektrumkep, ott van alapbol 3-al valo atlagolas (allithato), tobbek kozott. Ha az atlagolast kiszedem majdnem realtime. Szandekosan van igy csinalva.
A hangja milyen?
Nem hagynak SüSüTVzni ?!
Hmm valami OTR vagy lokális zavar ? WEBSDR-en is látszik ? Melyik WEBSDRen látszik még ?
Jószerivel nem is volt hangja, hanem amolyan fehérzaj, de lenyomta az éppen vett adást. Az a tűzijáték szerű jel meg olyan volt, mint amikor valaki üres vivővel végigpásztázza a sávot.
Sajnos, amikor észleltem, nem néztem meg máshol, most viszont éppen az albertisai WEBSDR-en látszanak érdekes motívumok.
Keresztbe futó ,seprő vivőszerűre gondolsz?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
Arra, meg 13 MHz környékén is van valami díszítősor.
Wobbler. Szórt spektrumú hírközlés. Újabban pedig a digitális technika számtalan lehetősége.
Akkor csaknem az idegenek, azok más frekvenciát használnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2021
Még jó, hogy nem csináltam alufólia sisakot
Frekvencia készlet csak egy van, az emberiségnek, és az idegeneknek is. Kénytelenek vagyunk megosztozni rajta.
Sziasztok. Esetleg annyi segítséget kérhetek valakitől hogy segít lefordítani a szövegeket a képről? Próbálkoztam de olyan kicsi hogy alig látom őszintén szólva és annyira még nem vagyok jó az oroszban hogy "kikövetkeztessem" a szavakat.
Csak hogy témában is maradjak: épp egy R-112-őt élesztek, a táptrafó elkészült a bekötést akarom pontosítani. Válaszokat előre is köszönöm.
Amit meg tudtam fejteni a bal oldali aljzatról :
A képek elölnézetben vannak (vagy nem?) 1- Gégemikrofon "+" 2- 3- PTT 4- Hallgató "+" 5- Gégemikrofon "-" 6 - Valaminek a megnyomásakor testre kapcsolódik A gégemikrofon két vezetékes+árnyékolás A mikrofon valami dinamikus Próbáltam az Interneten utánanézni, de csak annyit tudtam meg, hogy a gazdatest 45 kg-os A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2021
Igen az R-112 egy szép nagy jószág, és nemrég készült el hozzá a táprész csak a bekötéseket akartam tűpontosan keresni.
A hallgató gyári lesz úgyis mivel van hozzá itthon, a táprészt viszont félvezetőztem mivel a tápja gyárilag 2 unformerből áll az egyik folyamatos a másik csak adás módban kapcsolt rá a készülékre.
Arra nagyon ügyelj, hogy a saját tápod is csak a PTT megnyomására adja ki az adó tápfeszeket. Nem ismerem a 112-t, de pl. az R-104-nél komoly füstjelek voltak, ha vételkor jelen volt a tápcsatin az adó tápfesz is.
Igen több helyen relézve lesz a tápfesz róla hogy csak a megfelelő pillanatban adja ki.
Sziasztok! Megtudná mondani valaki, rádiózásban kezdő szinten, hogy kell használni az ilyet : Bővebben: Link szóval hova milyen illesztéssel mit kössünk? Az ilyen videókból nem nagyon okosodom : Bővebben: Link A cél az lenne, hogy a 130-174 Mhz vevővel más amatőr sávot is figyelhessünk.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2021
Szia!
Az adatok közt ott van pontosan mit mekkora jelszinttel hova kell kötni! RF bemenet: 0,1-500MHz RF bemenet: 10dBm (1dB tömörítési pont) Helyi oszcillátor bemenet: 0,1-500MHz Helyi oszcillátor bemenet: -10dBm IF kimenet: 0,1-200 MHz Tápfeszültség: 9-11V egyvégű tápegység Melyik adat nem világos??? Üdv: Gábor
Ilyen videók helyett szerintem inkább a rádió és elektrotechnika alapjaival ismerkedjél meg.
A kérdésedből az látszik, hogy nem nagyon vagy képben a működésével. Ezt így pár szóban kissé nehézkes lenne elmagyarázni ... 130-174 MHz vevődről nem tudunk semmit. Analóg / pll hangolású ? Milyen amatőr sávokat szeretnél fel/le konvertálni a vevőd bemenetéhez? Ennek függvényében kell keresgélni a hozzá tartozó lokáloszcillátor frekvenciákat. Ettől függ a bemeneti rövidhullámú sávszűrők tulajdonságai is. Pontos típusa sokkal többet segítene. Tipikus gombhoz a kabátot problémát vetettél fel. Sejtésem szerint ez egy URH kézi rádió lesz ... ezek általában ebben a frekvencia tartományban keskeny FM-et vesznek. Más opció nagyon nincs ... esetleg jobb esetben AM az is korlátozott frekvencia sávban. 130 MHz az a légisáv felső régiója AM vételre.Jobb esetben ez egy szkenner ami AM/FM vételre képes ... NBFM nem jellemző a rádióamatőr rövidhullámú adásvétel technikában. Max a felsőbb sávokban 10m 6m 4m esetén. Lejjebb keskenyebb az engedélyezett frekvencia terjedelem ebből adódóan az AM és FM üzemmódok széles átviteli csatorna foglaltságuk miatt nem használatosak .Ennél keskenyebb sávszélesség igényű üzemmódokat használnak : SSB / CW . Ezenkívül az AM túl sok energiát is pocsékol el az ssbhez képest az információ átvitelre. Itt a baj a meglévő rádiód demodulátora nem lesz képes érthetően és jól feldolgozni a CW/SSB jeleket mivel nem erre tervezték. Amire képes lehet a rendszered , hogy esetleg a 27 MHz CB sávban lévő CEPT normás NBFM modulációt feldolgozza. 28MHz amatőr sáv FM szegmensét vegye. 51-52 MHz körüli FM forgalmat hallhasd. 70-71 MHz közötti FM fóniát érzékeld. Akkor még nem beszéltünk a vevő antennákról.(az is 1 külön "mise") Vevőbemenetek előerősítők ,sávszűrők kialakításáról , a keverő panel oszcillátor bemenetére építendő áramköri egységről (lokál oszcillátor) . A keverő panel kimenetén lévő sávszűrőről ( persze ez részben benne van már a meglévő rádióban) . A vevőd lépésköze is bonyolítja az életed. Hááát szóval nem egyszerű ez a vételi konverter építési lehetőség. Pláne úgy hogy nem tudunk semmit arról a rádióról amihez építeni/illeszteni szeretnéd. Demodulátoráról , lépésközéről , alapérzékenységéről ... stb. |
Bejelentkezés
Hirdetés |
A használat feltételei
• Adatvédelem
• GY.I.K., Használati útmutató és szabályok
• Impresszum
• Elosztó
• Hiba jelentése
K�rlek v�rj...