Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Erre a hatalmas panelra valóban elfért volna a 1210 méretű is és akkor nem kell küzdened se Én egyelőre a 0402-vel vagyok így, hogy forrasztás közben nem szabad lélegezni/tüsszenteni/elfordulni/leejteni...
Ok! Egyébként mi ez? Mire való?
Azt látom, hogy out meg side, de mit mér? Hőmérséklet, nedvesség? Vagy légnyomás? A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
Nem kell ahhoz lövés, elmegy a kedved az első néhány darab beforrasztása után.
Saját példám alapján, szintén jelentős látáskorlátozottsággal, kitűnő segítség lehet valamilyen optikai erősítő (nagyítónak is hívhatjuk). Ezt használva, ami korábban kicsi volt, az látszólag nagyobbá válik. Kell némi gyakorlat a nagyító alatti forrasztáshoz, de én hamar hozzászoktam (és nem utolsó sorban, ha magam tervezek ilyen panelt akkor 1206 alá nem megyek méretben -amit már nagyítóval remekül látok-).
Használhatnánk sörétnek a 0603-as alkatrészeket.
Nincs is rajta olyan! Én legalábbis egyetlen egyet sem látok.
0402 ?
Az olyan mintha mákot forrasztanál a panelra.
Külső hőmérséklet és légnyomás.Egy termosztát része lesz.
De nem csak termosztát hanem egyéb dolog is lesz rajta, mert ha felbiggyesztek a falra egy kijelzőt, másra is használnám. Mint egy központi egységet. Csak sajnos idő hiányában lassan haladok. Itt látszik milyen lassan haladok. Közbe jött egy ház felújítás. tető csere, teljes szigetelés, nyílászárók cseréje. A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
5db ellenállás és 1 db kondenzátor 0603 as .
Legjobb!
Jó lett a panel, de lenne egy kis észrevételem: A hőmérő szenzoroket nem szerencsés egy panelra szerelni olyan alkatrészelkkel, amik kicsit melegednek. Az ESP8266 az pont ilyen. Kicsit fűteni fogja. Főleg, ha be lesz dobozolva is. És nem árt lekapcsolni a tápfeszültséget a szenzorról, mert melegíti saját magát egy kicsit. Elég tápot adni a szenzornak a mérés idejére, ami nem több mint egy másodperc.
A doboz jól szellőző, és felülre kerülnek a melegedő alkatrészek.
A lekapcsolás jó ötlet, legközelebb észben tartom.
Mi a problémád ? Egész jó lett ...
majd kiesett a szemem mire beraktam azt a kevéske apróságot.
Szép munka!
20 évvel ezelőtt még én is láttam, de sajnos pár éve kezdett jobban romlani a szemem. Elképzelhető, hogy a sok számítógép előtt töltött idő...
Én csak egy számítógép előtt töltök sok időt
Nekem is erősen romlik a szemem. Nem látok ezen a nyákon igazán apró alkatrészeket.
Ha nem látod, akkor tényleg erősen romlik ...
Igen, a kép nem az igazi, de azért látni valamennyire... A PIC-től jobbra ott egy 0603-as ellenálllás és egy kondi. A PIC felett pedig a kvarc és a kvarc mellett két oldalt 1-1db 0402-es kondi Többit a vezetékek eltakarják.
Gyakorlatilag ez a jószág egy kis kísérletezgetés volt arra, hogy a PIC18F25J50-eshez készítsek egy olyan panelt, amit a próbapanelba lehet dugni és nem vesz el a szükségesnél több helyet. Ez sikerült, a PIC minden lába ki van vezetve a panel oldalára, amit így állítva lehet bedugni közvetlen a két belső oszlopba. Ezen kívül rajta van az ICSP csatlakozó, hogy ne kelljen külön vesződni vele, az USB a kommunikációhoz szükséges minimum lábakkal bekötve, de a panelra ráfért egy LDO, így akár az USB-ről is meg lehet táplálni közvetlen. Gyakorlatilag három módszer van a megtáplálására: ICSP-n keresztül, USB-n keresztül, közvetlen a VDD-GND lábakon. A képen ez utóbbi látszik, ahogy egy CR2032-es elemről kapja a delejt, s I2C-n keresztül meghajt egy OLED kijelzőt.
Sziasztok!
Épített már valaki saját készítésű erősáramú eszközt? Igazából a követelményekre lennék kíváncsi, hogy mi kell ahhoz, hogy ezt a DIY eszközt én árulhassam. Netről összerendelt alkatrészeket építenék egybe, és abból készülne egy céleszköz. Most felmerül a kérdés, hogy ha már alapból olyan eszközöket használok fel, amik forgalomba vannak, akkor nekem kell-e bármi egyéb forgalomba hozatali procedúrát csinálnom abban az esetben, ha én ezek összekombinálásából létrehozok egy új eszközt.
Hello! Attól hogy gyári minőségbiztosítási tanúsítvánnyal rendelkező eszközöket használsz, érintésvédelmi szabványossági vizsgálat és érintésvédelmi jegyzőkönyv szükséges a berendezéshez.
A beszállítóktól összeszedett komponenseknek megvan a tanúsítványa? Az nem elég, hogy lehet őket kapni. Simán lehet, hogy lejárt, visszavonták, sosem volt, stb. Különösen igaz ez a kínából importált komponensekre.
Hát ez nem hangzik jól...
Ezt a vizsgálatot minden egyes épített eszközre el kell végezni? Mert az elég nagy érvágás lenne. Milyen költsége lehet ennek?
Hivatalosan kell. Egy (vagy néhány - attól függ miről van szó) darabot be kell vizsgáltatni az illetékes szakhatóságnál, ahol tanúsítják neked, hogy a termék megfelel az érintésvédelmi előírásoknak. Ennek a jegyzőkönyvnek a számát fel is kell tüntetni minden egyes darab terméken, illetve a használati útmutatójában. Ilyen tanúsítvány nélkül viszonteladó át sem veheti továbbértékesítésre a terméket.
Nem kell minden darabra. A "mintadarabokat" bevizsgálják, ha megkaptad az engedélyt onnantól kezdve a te felelősséged az "egyenletes" minőség biztosítása. Szúrópróba szerűen ellenőrizhetik későbbiekben a dolgot, pl. próbavásárlás alkalmával.
Szuper, köszönöm!
Ez így teljesen érthető. Most hülye kérdés, de vajon ilyen eszközt/berendezést csak villanyszerelő képesítéssel lehet vajon csinálni? A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2021
Nézz utána a CE tanúsítvány követelményeinek és hamar elsápadsz. Ugyanis CE-kell, hogy az EU-ban árulhasd.
LVD-nek kell megfelelnie. Mindössze kb 20 szabvány és a vizsgálati szabványok. TÜV 3MFt-ért megcsinálja. Vagy.. öntanusítasz és büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, hogy megfelel a vonatkozó szabványoknak. Vagy Kínában gyártatod és akkor rákerül a CE. Nem az Euro Conform jele, hanem a Chinese Exporté. Az érintésvédelem önmagában kevés. Tegyük fel IP 00-ás a készüléked, azaz egy PCB (NYÁK). Akkor eleve kell dobozolnod a közvetlen érintés ellen. Az áramköröknek 2mm műanyag vastagsággal eleve rendelkeznie kell. Meg kell felelnie a humán izolációs követelményeknek is, akkor 1,5, 4kV-os sokkoló pisztollyal ránéznek. Ez már az EMC-hez is kell, a sugárzott és vezetett zavarkibocsájtásokról szóló harmonizációs szabványoknak. Én végiggyököltem és nem lett sokkal olcsóbb, mint a TÜV. Igaz - legalább nyugodtan alszom. Ott a tanúsítvány, a jegyzőkönyvek és a harmadik feles tanúsító intézet pecsétje. Olcsóbb, így is mint a börtön.CE-ről.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2021
Nem tudom mennyire hivatalos, de ezt az információt találtam, ami segíthet a két jelzést megkülönböztetni.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2021
Moderátor által szerkesztve
|
Bejelentkezés
Hirdetés |