Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   1 / 1
(#) zoltanoo hozzászólása Máj 24, 2006 /
 
Tudom, hogy az informatika nem erre az oldalra tartozik, de azt hiszem, hogy a probélma igen.
Vmi furcsa ok miatt a notebookom usb portjai meghaltak. ez azt jelenti, hogy az 5 volt megvan, ellenben bármilyen eszközt csatlakoztatok, az semmilyen op.rendszer nem ismeri fel, illetve pl optikai egér esetében nem is pilácsol. hogy még viccesebb legyen a dolog pl a windows eszközkezelője bőszen mutogatja, hogy van ott usb...de mint mondottam, a valóságban semmit sem csinál...süket szegényem.
ha van vkinek ötlete, hogy mi is lehet az oka a dolognak, akkor ne kiméljen.
egyébként most már vicces, de egy haverom notiján is hasonló a gond. megfönnyedt az a fránya usb.
gondolom, hogy lehet köze annak a dologhoz, hogy neki egy pen-drive volt a gépében, mikor meghalt a cucc, nekem pedig egy mp3-lejátszó.
a válaszokat nagyon köszi!
(#) vicsys válasza zoltanoo hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
Első körben kikéne szűrni, hogy hardveres vagy szoftveres gond van. Ha lehet telepítsd újra az oprendszert, használd a gyári drivereket és ne rakjál fel egyéb progikat. Ha így megy akkor egy később telepített progi kavar be. Ha így sem müxik, akkor hardveres hibád van nagy valószínűséggel.
Az eszközeid működnek másik gépen? (lehet, hogy túl nagy az áramfelvétele, amit a notebook nem bír el)
(#) zoltanoo válasza vicsys hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
köszi a tippet, de megpróbáltam már az reinstallt is, volt fenn linux is, de semmi. az eszközkezelőben benne van a hub, de a cuccokat nem ismeri fel. minde eszköz móxik, most pcmcia-usb kártyát használok, azzal mennek a dolgok. szal vmi hardwares hiba lehet, azért is mertem itt feltenni a kérdésem.
minden ütletet köszönök!
(#) burkus válasza zoltanoo hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
Nincs letiltva a biosba ?
(#) zoltanoo válasza burkus hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
hogy őszinte legyek, nem tom, mert ilyen opció nincs a biosban. próbáltam, hogy frissitem, de semmi.
(#) DRKonor válasza zoltanoo hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
Szia!
Idézet:
„illetve pl optikai egér esetében nem is pilácsol.”

Amikor bedugtál egy eszközt rámértél a tápjára?
pl: op.egéret szétkapni bedugott álapotban rámérni
Elvileg ha nincs komunikáció és van táp akkor is pislákol az egér.
Arra gondolok, lehet hogy amikor bedugod az eszközt a nyákba forrasztott csati lábai "kiforrasztótak" és az érintkező tüskék egymásnak feszülésekor elkontaktosodik.
De lehet a táplálással is valami gond.
Több különálló USB-d van, vagy egybe egy helyen van mind?
(#) zoltanoo válasza DRKonor hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
köszi a tippet, de azt hiszem, hogy nem az 5V fesszel van a gond, mert több ezközt is rátettem a portokra - igen, több is van, számszerint 3 db - és pl az web-cam az villágit, az mp3 lejátszó és érzi, hogy kap feszt. szal a táppal nincs gond.
nagyon filózok, hogy szétszedem a gépet, de azért egy notit annyira nem szivesen szed szét az ember, főleg most, hogy nagyon kell a tanuláshoz, és ha esetleg vmit elbalf@szkodnék, akkor helyből nem tudnék újat venni.
ha tudtok vmi olyan oldalt, fúrumot, ahol hasonló a téma, akkor azt meglesném. valszeg én vagyok a láma, de tippem sincs, hogy milyen szavakkal keressek rá a googleban.
(#) eSDi válasza zoltanoo hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
Csak egyetlen kérdésem van! ACER laptop?
(#) pedrock válasza zoltanoo hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
Ugyanilyen problámám van a notebookommal, na meg más is Szerencsére még garanciális, ja és tuti hardveres a probléma!!!
(#) zoltanoo válasza eSDi hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
Aha, Acer TM 2304lci? miért kérded? a szobatársam gépe FS Amilo, de neki is ilyen gondja van.
(#) eSDi válasza zoltanoo hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
Gondoltam, hogy ACER!
Ezek az ACER-ek hajlamosak bedögleni, ha garos akkor azonnal elvinni egy márkaszervízbe! Mert csak egy alaplap csere segít rajta! Haveromnak már 3x volt szar a ACER laptopja. Először vásárlás után 2 nappal a billentyűzet szart be, ekkor még egyből cserélték az egészet. Másodszor a touch pad halt be akkkor 1/2 hónapot kellet várni rá míg kicserélték az alaplapot. Most nemrég megint behalt a touch pad, de egy idő után megjavult, igaz nem teljesen. Da azt mondta hogy már nem érdekli, nem fog rá még 1 hónapot várni.

Ha nem garos akkor bele kell törődni, hogy USB nuku!

Úgyhogy ennyit az ACER-ről!
(#) zoltanoo válasza eSDi hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
pedig biztam benne, hogy a megoldás miatt irtad, hogy acer-e, de hát így jártam. egyébként nem igazán van rá gari. szal azt mondod, hogy marad a pcmcia kártya, vagy a tapipad. egyébként én meg vagyok elégedve (eddig) a géppel, mert nem sok panaszom volt rá. nem fagy meg, nem áll le csak úgy. bár az aksija nagyon vacak, mert kezdetben 1:30 órát bírt, most tartok kb 25 percnél. szal valszeg vmi az akkuban nem oké, de ez annyira nem idegesít, mint az usb.
(#) zoltanoo válasza pedrock hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
milyen géped van? is mikor lelte halálát az usb?
(#) eSDi válasza zoltanoo hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
Amúgy tényleg elég jól muzsikálnak! Csak hát hajlamosak egyes részei behalni.

Most jut eszembe, havernak már pixelhiba is van a TFT kijelzőn.

Email-ban jól elküldtük az ACER-t melegebb éghajlatra, de csak azt hajtogatják hogy ez nem szériahiba......

A másik észrevétel USB-vel kapcsolatban, hogy mintha szoftveres lenne, tehát egy külső vinyóról másol vagy ír akkor minden behal vagy alig válaszol.
(#) BGAZsolt hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Hali!
Nagyon szakik figyelem!!
Noti javítással foglalkozom...van most nálam egy Acer Aspire, amit szervízbe vittek, de szokás szerint alaplaphibát állapítottak meg és cseréje 80000Ft DD
A srác elküldte nekem, mert mondtam, hogy ez egy típushiba könnyen javítható... (nem megy az USB, billentyű, egér) De a gép már be sem kapcsolt. Szétszedtem és láss csodát: szépen belekókányoltak :O . Az együgyű szervíz megpróbálta kicserélni a EME KB910 IC-t persze sikeresen összekócolta a lábakat + egy ped le is szakadt... (87-es láb) :Y
Nem találok .pdf-et ehhez az IC-hez...de valszeg azért van, hogy az egyik mátrix nem megy: Z,U,J,N.B billentyűk... Ez persze csak akkor derült ki mikor már megcsináltam az eredeti hibáját
A kérdésem: tudja valaki, hogy külső USB-s billentyűvel hajlandó lenne-e menni? Azaz a külső bill. is a billentyűvezérlőröl megy? Lehet, hogy egyértelmű, de mégsem tudom a választ 100%-ban és nincs most otthon USB bill. amivel ki tudnám próbálni...
Végül is hétvégére már lesz, csak kíváncsi lennék addig is! :R
Köszi,
Zsolt

Üdv, Zsolt
(#) elektros90 hozzászólása Nov 16, 2012 /
 
Sziasztok.
Olyan dologra lettem figyelmes, hogyha a laptopom usb portjába bedugom a nyomtató USB kábelét, akkor kikapcsol a laptop. Nem mindig fordul elő ez a jelenség. Talán mindig az első alkalomkor.Ez volt tegnap is, ma is.
Lenne valami tanácsotok, mert ez hosszútávon biztosan nem tesz jót a gépnek?
(#) elektros90 válasza elektros90 hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Akkor megválaszolom magamnak a kérdésem, miutánk kikapcsolt még legalább 10x.
Valószinű, hogy megvan törve valahol a kábel és rövidrezárja a portot.
Veszek egy uj kábelt.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem