Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm szépen!
Ebben aztán szinte minden benne van. Egyszerű kijelző, billentyűzet, stb. A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2019
Sziasztok! A képen látható SH79F3283P eepromot mivel tudnám kiolvasni?
Ez nem eeprom. Mikrovezérlő.
Mondjuk van eeprom benne 1024B -t. A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2019
És azt mivel tudnám olvasni? Van isp kimenet a penelon gondolom akkor kiolvasható.
Sziasztok!
Van egy PGM8ME eprom égetőm, de nincs meg hozzá a szoftver, pgm8me.exe vagy valami ilyesmi. Ha esetleg valakinek meg lenne és elküldené, nagyon megköszönném.
Sikerült letöltenem. Ha kell valakinek, itt van.
Azért jó esély van rá, hogy akár "otp"-s, akár flash, a gyártó bekapcsolta a kiolvasási védelmet, így vagy ff-eket vagy 0-kat, vagy ha szemét' is az eszköz, akkor véletlenszerű adatokat fog kiadni (egy verify kidobja).
Az még nem ok arra, hogy ne legyen benne futtatható flash, prom vagy rom
Ennek is van, most néztem: 32 kb flash (P)ROM van benne. És ez is egy 5051 bázisú szörny', így ha nem tévedek nagyot, ő is "valaki valamilyébe való" vezérlő, mint a Sony vagy Philips elsősorban tévékbe gyártott, maszk-programozott (rom) drágaságok. Más kérdés, hogy jó eséllyel épp emiatt kiolvasni majdnem lehetetlen... Bár lesz olyan "test mode") ahol esetleg mégis - de hamarabb fejtik meg, szerintem, a legújabb GIRO-titkosításokat is mint ezt Đ
Sziasztok!
A segítségeteket kérném, kaptam egy eprom égetőt, de aki adta csak annyit tudott róla, hogy párhuzamos porton megy és bármelyik programmal használható. Keresgéltem a neten, nem nagy sikerrel. Esetleg valakinek ismerős ez az égető?
Ha aktuális még, tudok segíteni.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2021
A Batronix-nak volt ilyen eprom egetoje vagy 20 evvel ezelott (lehet meg korabban).
Valami nagyon hulye regisztraciohoz kotott program volt hozza. Letezo ceg, talan egy emailt meger. ...kozben most esett le, hogy ezt meg a mohacsi csata elott kerdezted A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2022
Sziasztok!
Van egy doboznyi mindenféle 27xx, 27Cxx ablakos EPROM-om. Innen onnan, alaplapokból műszerekből mentett darabok. Régen, vagy 25 éve gyári programozóval programoztam őket, de az nem az enyém volt. Azon gondolkodom, hogy ha felmerül egy olyan ötletem, hogy alkalmazzam ezeket bármilyen célra nem tudom programozni eszköz hiányában. Ezért az a kérdésem, kérésem, hogy ha van valakinek kipróbált működő egyszerű kapcsolása, és mellé windows alapú égető programja, és szívesen közkinccsé tenné, azt hálásan megköszönném. Lehet akár párhuzamos, akár soros portról vezérelve.
Szia! Nem tudom, az elmúlt évtizedben volt-e ezirányú fejlesztés, mert én is megrekedtem az Urbán felé égetőnél. Az például Pentium 1-es gépen, natív DOS alatt, kizárólag fizikai paralell porton működött. Tápfeszültség is elég sokféle kellett neki, ami megintcsak bonyolítja a kapcsolást...
Minden esetre drukkolok neked, mert biztosan mást is érdekelne.
sziasztok , mikroklub.hu oldalon elég széles választék van mindenféle programozóból
Köszi az ötletet. Átböngészem.
Úgy tűnik, hogy ez kereskedelmi oldal, nem hobbi. A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2022
Én is elgondolkodtam, hogy kellene valamit kezdeni azzal a pár kilóval, ami a szekrények mélyén hever. Manapság már néhány régi, még működő berendezést leszámítva, csak a retro számítástechnikában van létjogosultsága. A soros EEPROM/flash memóriák annyira elterjedtek, hogy létjogosultságuk elenyésző.
Írtam pár égetőprogramot, utoljára vagy harminc éve. A program, és a szükséges hardver nem nagy durranás, egy komoly buktató van. A cím, és adatbitek beállítása egyszerre, 20-30 lábon, valamint az égetőfeszültség előállítása, kapcsolása, meg 2-3 egyéb vezérlőbit... Ez komoly intelligenciát nem igényel, egy-két kB egy 8080 processzoron. Eljátszottam a gondolattal, ma hogy állnék neki a feladatnak. Egy ESP32 is megoldhatja, ha van egy, vagy inkább két 8255 perifériája. A legnagyobb gond a sok láb. Már nem lenne türelmem hozzá. Különösen azért, mert epromégetésre van egy régi gépem a polcon.
Az EPROM egetes tenyleg nem agysebeszet
AZ elmult 15-20 evben en mindig akkor raktam ossze (es mindig probapanelen), amikor epp kellett (nem surun). Eleinte DOS-ra, majd OS/2-re volt PC-s, kesobb PIC-re majd most egy atmega-ra irt programom, amit ha kell (mas tipus) gyorsan atfaragok, plusz van hozza egy python program PC-re, ami kezeli magat az "eprom-egetot" (ezt linux alatt hasznalom). Tavaly viszont hirtelen kellett valami ujabb/nagyobb tipust programoznom, ezert vettem egy TL866II Plus-t az ebay-rol, szoval ez itt figyel a fiokban. Persze ettol fuggetlenul meg mindig marad a barkacs, mert pl most 1702-t kellene programoznom, ami olyan regi es olyan feszultseget igenyel, amit a fenti tipus nem tud (VDD = VGG = -47 V in Programming mode, ezt egyik modern egeto sem tudja)
Ha 2704 lenne, akkor azt mondanám, ugorj át vele , megoldjuk, de 1702-t még én sem tudom programozni.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2022
Valóban nem az. Egy ilyen WILLEM programozót simán össze tudnék rakni.
De a programozásban nem vagyok jártas. Ehhez való szoftvert hol lehet találni? A leírásban CD-t említenek, pénzért. Esetleg az itt is közölt URBAN féle programozó szoftvere lekezeli?
Bogarásztam kicsit és errefelé úgy tűnik van megoldás.
Ezekkel esetleg már van pozitív tapasztalata valakinek? ( Negatív is érdekel. )
Willem -hez teljes CD: Link.
Szerk. A 4.5 verzió paneljét le is gyártathatod, Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2022
Köszönöm, a CD lejött.
A paneljét meg ha lesz időm megcsinálom. Csak lesz ebből valami előbb utóbb.
Sziasztok!
Nemrégiben egy régi és egyben egyedi gép EPROM-ját kellett lemásolnom. M27C2001 típust. Nem lett a legszebb, de pár darabról volt szó, így a legcélratörőbb megoldást választottam. Az eszköz nem lett egy nagy durranás, de programozó és a célnak megfelel. Megosztom, hátha segít másoknak ezen a területen. Mellékelem a projekt módosított összetevőit. a forrás Ha nincs soklábú arduino a közelben, akkor is egyszerűen megoldható. Ezt nem próbáltam, de kutakodásom közben találtam. 27C programmer Szívesen segítek, ha kérdés merülne fel a témában.
Sziasztok.
A Urbán féle epromgetőhöz lenne valakinek .lay fájlja vagy hasonló?
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy EPROM programozót, amit 2716-os és 2732-es programozásához szeretnék használni. A szempontjaim: -Régi LPT portos égetőhöz nincs sok kedvem. Ha jól tudom, itt újabb, azaz nem 20 éves PC-k esetén (vagy a Windows miatt) időzítési gondok is felléphetnek). Inkább soros port vagy USB legyen. -A PC-hez elég hülye vagyok. Fogalmam sincs (mármint egzakt módon), hogy a PC és a különböző kontrolleres égetők hogyan kommunikálnak, de a biztonság kedvéért olyan áramkört építenék, ahol az EPROM programozás időzítése nem a PC-ben történik, hanem az égető mikrovezérlőjében. A kettővel ezelőtti hozzászólásban linkelt 27C programmer projektet néztem, ez jónak tűnik számomra, de van néhány kérdésem, amiben a segítségeteket kérném: 1.) Ennél a készüléknél az Arduino Nano-ban történik az égetés időzítése? 2.) A projektben hol találom az Arduinoba programozandó kódot? 3.) Ezt in-circuit bele kell programoznom egy AVR programozóval vagy van valamilyen firmware loader a projektben? 4.) A PC-n futó USB-s égetőprogramot hol találom a sok fájl között? Nemrég sikerült (nem biztos, hogy erről az oldalról) letöltenem egy "27 programmer" prgramot, de abban csak soros portot lehetne kiválasztani, tehát úgy tűnik, mintha az USB-s lehetőség nem lenne adott. Köszönöm! |
Bejelentkezés
Hirdetés |