Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   193 / 2208
(#) kocos válasza Jaffry hozzászólására (») Júl 21, 2008
Elég "BEAG-osnak" néz ki, de "háztáji" is akad benne. ha mondanom kellene valamit, akkor most így hasból azt mondanám, hogy 4 csatornás keverőerősítő, magas-mély szabályozóval, de kétszer sem biztos. Látnom kellene többet belőle..
Balra fent a hálózati trafó van, mellette a graetz, az mellett a pufferkondik, és jobb oldalon vagy egy fojtótekercs, vagy egy kimenő. Az utóbbi lehet illesztőtrafó is, vagy kimenő. Hátha másnak több dolog is beugrik
(#) Jaffry hozzászólása Júl 21, 2008
Ha jól figyeltem az a kimeneti "leválasztó trafó" ha annak nevezik.
nem kapcsoltam még be mert nem mertem
de holnapi nap megnézem....
előre is köszi.nagyobb bajom csak nem lehet
(#) cruisher válasza Jaffry hozzászólására (») Júl 22, 2008
Ez egy EAG AK706 kevero! itt talalsz rola nemi infot:
http://cruisher.digitaltrip.hu/beag/AK706A_gepkonyv/

A 2 nagy puffert kell megnezni, az enyembe mar olyan rossz allapotban voltak, hogy 1 perc hasznalat utan a halozati trafo tuz forro lett. Ha sokat allt a gep, erdemes lenne cserelni egybol, vagy megformazni oket.
(#) Jaffry hozzászólása Júl 22, 2008
hát pót alkatrészem az van monitor panelből megy egyébb.
Pufferkondinak 2x100µF osak vannak berakva.Melyik kondit kell cserélni?csak a tápot vagy lehetőleg mindet?
(#) Jaffry hozzászólása Júl 22, 2008
most néztem meg a linket amit küldtélteljesen ugyan az
már csak a kondis választ várom
előre is kösz
(#) Jaffry hozzászólása Júl 22, 2008
Itt található egy nagyobb kép!

A csatolt kép forrása: http://www.amradio.ru/manakov/image/ak706a.gif

ak706a.gif
    
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Júl 22, 2008
Te nyertél, ez a rajz esetleg RT-ból van nem tudod véletlenűl?
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 22, 2008
Ja! '69-es évönyvből "vágtam ki" ! ha érdekel , elküldhetem az egész évkönyvet, de sztem akkor MSN-en kellene, mert elég nagy
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Júl 22, 2008
Köszi, de 1-2 kivételével nekem megvan az össze DVD-n, még ajánlgattam is a fórumon, ha érdekel beférhet a trafó mellé
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 22, 2008
Rövid válaszom, a feleségem néhány éve rám akasztotta azt a neven hogy "az igérgetős"
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 22, 2008
DVD és itt van a kezemben, jössz a legközelebbi börzére?
(#) Müszi válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 22, 2008
Barna!

Ha megtennéd, légyszi másolj nekem is egy példányt, és add oda Köbzolinak, mert megyek a találkozóra én is, Aug. 9-én.

üdv.: Müszi
(#) MrBrown válasza Müszi hozzászólására (») Júl 22, 2008
rendben.
(#) Müszi válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 22, 2008
Köszönöm szépen :worship:
(#) ngyzoli hozzászólása Júl 22, 2008
Sziasztok.azért van még itt élet... (eddig nagygyeviz névvel írtam,de az email-címet nem tudtam másként javítani-nyilván én vagyok ügyetlen a géphez-naná... :bonk az együtemű építési projektet leáll...vagyis felfüggesztettem,MOST valahogy nincs kedvem fűteni a szobát.de ha akar valaki egy kiváló 10W-os PP-erősítőt,EL 84-ésEF86-tal,máris mutatok rajzot hozzá.
(#) Jaffry hozzászólása Júl 22, 2008
Passz amit én raktam fel valamilyen orosz oldalon találtam
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 23, 2008
elfogadom a DVD-t, és köszönöm szépen! Nekem 69, és 80 között van egy nagy "lyuk"
(#) rockersrac hozzászólása Júl 23, 2008
otl csöves erőlködőt szeretnék építeni,2*20 wattosat ehez szeretném a segítségeteket kérni kicsit. milyen tipusú csövekből és mennyi kell?
(#) shihan hozzászólása Júl 23, 2008
Sziasztok!

Vannak eladó Rádió TV és Erősítő csöveim, nagyon jó áron! Erősítő építéshez vagy régi rádiókba tökéletes. Az oldalam van lista is és képek is, meg tudjátok nézni. www.elektronportal.extra.hu

Üdv: Isti
(#) shihan válasza seedz hozzászólására (») Júl 23, 2008
Eladő elektroncsövek: www.elektronportal.extra.hu NAGYON OLCSÓ ÁRON!!!!!!
(#) hapro hozzászólása Júl 23, 2008
Hello mindenkinek!

Mostanra lett időm, hogy az EAG 760/c végfokot kipofozzam és használhatóvá tegyem.

Erről a kapcsolásról van szó: Bővebben: Link
Kondikat cseréltem benne, RCA csatlakozót kapott a hátába, és egy 230V-os hálózati aljzatot. Két végfokom van, az egyik jobb állapotban van a másik kevésbé, a kevésbé jóval kezdtem, és most meg is akadtam.

Eredetileg ahogy hozzám került az ECC82 cső helyett is ECC83 volt ebben és az EZ80 helyett EZ81, a másikban minden ok csövek szempontjából.
a becsatoló (asszem ez becsatoló kondi) C2 22nF kicseréltem 100nF MKP-re. a 470nF-os kondikat szintén kicseréltem 470nF MKP-re.
C12-C13 kondikat kicseréltem 3 -3 sorba kötött 22µF/450V-os kondival, ugye ezeket meg párhuzamba kötöttem egymással. A kondik közé 3 db 100kohmos ellenállást tettem.
mindkettő C15 2db párhuzamosan kötött 22µF/450Vos kondit kapott, és mindkettő C14 is ugyanezt kapta.
mindkettő C16 egy-egy 47µF/250V elko-t kapott.
bekapcsoltam, és az eredetileg nagy brumm mérséklődött, de egyáltalán nem szünt meg, még zavaróan nagy. A 807-es csövek iszonyatosan fűtenek, és izzanak nagyon. A jobbik végfokból kiszedtem a csöveket, és átraktam ebbe, azaz, most mindenhova olyan cső került így ami a rajzon is van, és így mégjobban fűtőtt a 807-es cső, belül kissé kék fényt is lehetett már látni. Persze rövid ideig volt csak így bekapcsolva. De annyira nagy áramfelvétel lehet, hogy az a brutál nagy dög trafó elkezdett búgni.
Gondolom valami munkapontot kéne beállítani de nem tudom hogyan.
Eléggé torz lett a hangja, mit lehet tenni vele hogy ez ne így legyen?
Amikor kicseréltem a jobbik végfok csőkészletére a rosszabbik készletét jelentős hangminőség javulás jött, de a brumm, és a cső izzás abszolút megmaradt.
ECC82 helyett eredetileg ECC83-mal kevésbé izzottak a 807-es csövek, de csúnya hangja volt.
EZ80 helyett jó -e EZ81? egyáltalán miben különbözik a két cső?

Pár képet csináltam arról, hogy is néz ki a kondi csere helyszíne azokat ide felrakom.

köszönöm a válaszokat

Zoli
(#) cruisher válasza hapro hozzászólására (») Júl 23, 2008
Mit ertesz egesz pontosan azalatt hogy izzott?
Az anodnak nem szabad pirosnak lenni, csak a futoszal vilagithat egyedul, a kek feny annyira nem veszes.
P2, P3 potmetereket nezegesd meg, nem e kontaktosak, erdemes kis kontakt sprayt adni nekik. Aztan pedig ugy allitani hogy az elofesz minel negativabb legyen, (talan olyan -40V korul ok),es meg ne torzitson szamottevoen.
(#) hapro hozzászólása Júl 23, 2008
Annyira izzik, hogy már füstöl valami róla, lehet hogy az csak a kosz vagy a por, de füstöl, itt egy kép róla.

Mivel még életemben nem nyúltam csöveshez, így nem is értek hozzá, légyszives áruld el, a két potival mit állítok? P2 P3.
Az előfeszt nem tudom hol kell mérni, csak gondolom a test és a 807 valamelyik lába között kéne kb -40voltra beállnom.

Zoli

IMG_6382.JPG
    
(#) hapro válasza cruisher hozzászólására (») Júl 23, 2008
Még egyet elfelejtettem:
csak párba válogatott 807-es csöveket lehet használni hozzá?
(#) cruisher válasza hapro hozzászólására (») Júl 23, 2008
Jolnez ki
De igy semmi esetre se kapcsold be huzamosabb idore. Kapcsrajzon keresd meg azt a vezeteket ami 11 es szammal van jelolve, test es a vezetek kozt merjed a feszt. Testre megy a muszer fekete zsinegje a piros pedig a 11 re. Kapcsold be az erositot, mivel az elofesz tap felvezetos igy egybol rajta kell legyen a negativ fesz. P2-t addig csavard mig olyan -40V ot mutat a muszer. Ha meg ittis izzik csavard tovabb -50V es igy tovabb. Ha minden ok akkor meg kell szunnie az anodizzasnak.
Igazabol parba kene valogatni,de ha nincs azse nagy problema. meghajtasnal ecc82 legyen benn mindenkepp!
(#) cruisher válasza hapro hozzászólására (») Júl 23, 2008
Jah es a bugas is az anodok izzasatol van, uh annak is abba kell maradnia, azt elfelejtettem mondani!
(#) zolee1209 hozzászólása Júl 23, 2008
Sziasztok! Rég jártam erre, látom azért halad mindenki szépen a saját munkájával! Lenne egy kérdésem, amire pofátlan módon szeretnék még csütörtök estig konkrét választ kapni! Bocsássátok ezt meg nekem, de péntekre van megbeszélve időpont trafó tekercselés ügyben! Folytatom a 6P45C SE erősítőmet, most a tekercselés következik. A kimenőtrafó méretezésénél megvannak a menetszámok, a huzalátmérők. Primernek 0,3- 0,31 , szekundernek 0,53- 0,55 átmérőjű huzalt írnak. Nekem lenne 0,315-ös és 0,5-ös huzalom. Ha ezekkel tekerem meg, akkor nagy változás történik? Úgy értem, ezekkel a paraméterekkel még "működőképes" marad az erősítő? EZ a kapcsolás lenne!
(#) hapro válasza cruisher hozzászólására (») Júl 23, 2008
Na az a helyzet, hogy nem megy -30V fölé a fesz bármerre csavarom.
Első bekapcsolásnál, amíg hideg, be lehetett állítani -50Voltra is, de aztán valami átbillent benne, a trafó elkezdett búgni, és a csövek fűtöttek mint a bolond, ekkor a másik irányba kellett csavarni a potit, és arra felé lehetett -30Voltot elérni

Viszont az ECC82 izzik mint állat! Azt hol tudom állítani? Próbáltam a másik potival P3 de az kb nem tudom mit állít, mert az ECC82-n semmi változást nem vettem észre miközben állítottam.
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 23, 2008
Ebben az esetben péntek estére egy trafóval gazdagabb leszek! Majd mutatok képeket! Azt nem garantálom, hogy folyamatáról is fogok tudni, mert csak betévadtem ma munka után egy háztartásigép- szerelőhöz, hogy tud-e segíteni, szóval nem is ismerem annyira. De lehet készítek azért néhány fotót, talán nem veszi zokon!
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 23, 2008
Vagyok én, de dolgozni is kell néha. Viszont szombattól abszolúte ráérek.
Következő: »»   193 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem