Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3836 / 3965
(#) Patópali válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Szia!
Lehet gyártási selejt is. Tegyél helyette más típusú 63 V os kondit.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2023
(#) toth1996 válasza Jonni hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Nem.
De a piros LED pozitív ágán 1.7 Volt ot mertem.
Gondolom az jó.
(#) toth1996 válasza Patópali hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Okés
(#) Jonni válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
1,7V-tól 2.1Voltig jó kell legyen.
(#) toth1996 válasza Jonni hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Na találtam 50v kondit 100nf párhuzamba szerintem jó lesz.
(#) toth1996 válasza Jonni hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Annyit vettem észre fehérnel/pirossal hogy nem lekapcsold a LED ha nem elhalvanyodik .
De ezt 1 amper alatt csinálja.
1 amper fölött kialszik a LED /bekapcsol
Ez normális vagy valamit elbènáztam?
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2023
(#) Jonni válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
1 ampert kap a led? Ott maximum 10-30mA lehet.

Idézet:
„Ez normális”


Biztos, hogy nem. De az is lehet hogy elszállt ott más is nem csak a kondi.
(#) Edem631 hozzászólása Feb 25, 2023 /
 
Sziasztok.Jól tudom hogy a hosszú piros függőleges csík a testelés és földelést jelzi?
(#) pipi válasza Edem631 hozzászólására (») Feb 25, 2023 / 1
 
Nem, csak kábel jelölés, legalábbis én úgy tapasztaltam. Ezek kisfeszültségű kábelek, nem hálózatiak...
(#) toth1996 válasza Jonni hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Bocs félre érthető nem a LEDnel van 1 amper ha nem akkor amikor fogyasztónál beállítom az 1 amper alatti korlátot akkor csinálja .
(#) szs válasza tbarath hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Azt azért elmondom, hogy fölöslegesen bonyolítod a dolgot. Semmi baj nem történt, ha a teherautó szivargyújtójához csatlakoztattam a beállítható tápot (IBM-laptopnál ez 16V-ot jelentett). Persze, én nem "csúnya tüskék"-re hivatkozó kereskedő vagyok, csak simán használtam. Ma már nem, mert a telefonom többet tud, mint akkor a laptopok.
Persze, a zelefonom sem sértődik meg a "csúnya tüskék"- től. És nem azért, mert a tápegység különb lenne.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2023
(#) toth1996 hozzászólása Feb 26, 2023 /
 
Sziasztok.
Amikor hütjük az ict bordán melyik jobb amikor rá fujatjuk a hideget vagy elszivatjuk a meleget ?
(#) szs válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Általában akkor hatékonyabb, amikor ráfújod. Később lehet, hogy lesz időm leírni, miért -de addigra már (szerintem) elmondják.
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Feb 26, 2023 / 1
 
Hiába hittem benne, senki nem mondta el neked. Akkor mégis nekem kell.
Tehát: igaz az, hogy a közeg mozgatása (ventilátorral) nyomáscsökkenéssel jár (kevesebb részevdke a térfogatban) azonban a szívóoldalon gyorsuló áramlást jelent. Nyomóoldalon (a bordába ütközvén) lassuló áramlás lép fel( több részecske a térfogatban). Mikor is tud hőt elvonni? Akkor, amikor több időt tölt el a bordánál.
Másként leírva: a szívóoldalon kisebb nyomás van, kevesebb részecske érintkezik ugyanaz időegység alatt a bordával, mint a nyomóoldalon a lassuló részecskék ugyanazon időegység alatt. Ha több időt tölt a meleg mellett, hát jobban átmelegszik -több hőt visz magával.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Valójában ezt olyan viziális típusoknak, mint én is vagyok , hát le tudnám rajzolni vékonyodó kék és vastagodó piros nyilakkal. Ne haragudjatok meg, hogy most nrm teszem.
(#) tbarath válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Szerverekben úgy csinálják, hogy van egy csatorna kialakítva a légáramlásnak, benne a hűtő bordái párhuzamosak a légárammal, és azokon egy venti(sor) átfújja a levegőt. Hátul pedig a táp kiszívja.
(#) Pollux hozzászólása Feb 26, 2023 /
 
Sziasztok! Előre is bocsi a láma kérdésért!
Adott két eszköz melyek üzemeltetéséhez a gyártó szerint az alábbi paramétereknek kell megfelelni:
1. 11 to 15 V DC 2Amp (Tip positive)
2. 11 to 15 V DC 2-5Amp
Másodsorban adott egy powerstation melynek a "12V DC" kimenete 12-16,5V-on működik, egészen pontosan a képen látható módon.
Biztonságosan üzemeltethető ez a két eszköz ezzel a powerstationnel vagy kárt tehet ez a +1,5V feszültség?

Köszi előre is!
(#) Bakman válasza Pollux hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
A kapcsolás ismerete nélkül csak tippelni lehet: vagy kibírja vagy nem. A gyártó is szokott alkalmazni biztonsági határokat, csak az a kérdés, mekkorák a határok.
(#) szs válasza Pollux hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Ha értenéd a kérdést, tudnád a választ.
Ki tudok ugrani az ablakon az ilyesmitől:
-adott...
-powerstation
-Amp.
Értelmezz, fordíts, magyarul kérdezz.
(#) Pollux válasza szs hozzászólására (») Feb 26, 2023 1 /
 
Azt hittem ez egy kezdőknek szánt topic és nem feltétlenül fogják leszedni rólam a keresztvizet olyanok miatt mint hogy az amper hivatalos jelölése az A Legfőképpen nem nyelvtannáciskodni!
(#) szs válasza Pollux hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Akkor most feltennéd a kérdést érthetően? Kihagyva a nácikértyát?

Hidd el, segítemi szeretnénk. De az csak akkor megy, ha igyekszel úgy kérdezni, hogy válaszolni lehessen.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
(#) kadarist válasza Pollux hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Szia!
Mi az a póversztésön? Akkumulátor vagy valamilyen tápegység lenne?
(#) Pollux válasza szs hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
A hordozható töltőállomás 12-16,5V kimeneti feszültége alkalmas 2db 11-15Vos eszköz biztonságos üzemeltetésére? (van pl akkora feszültségveszteség 2-3m kábelen ami okán már 15Von belül lesz az érték stb?) Köszi!
(#) Pollux válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
(#) szs válasza Pollux hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Mivel azok az eszközök maximálisan 15V feszültséget bírnak ki, akkor az a tápegység csak akkor lesz jó hozzájuk, ha beállíthatod rajta a 15V-ot. Nem biztos, hogy szeretik a 16,5V-ot, tehát (ha nem beállítható) nem biztos, hogy kibírják.
Ha beállítható, es az összes áramerősséget szolgáltatni tudja (2+2,5A), akkor végül jó lehet hozzá.
(Bár a másodiknál nem értettem pontosan. Lehet, hogy 5A a maximuma? Akkor összesen 7A-t kell szolgáltatnia a tápegységnek.)
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
(#) Pollux válasza Pollux hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Van neki inverter része is tehát max 230Vos tápegységgel megoldom...de gondolom az üzemidő inverteren keresztül kevesebb lesz és ki kellene bírnia legalább 6-7órat éjszaka hidegben.
(#) Pollux válasza szs hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Ez egy raspberry pi alapú mikroszámítógép vezérlő asztrofotózáshoz: asiair

Arra gondolok h a tápelosztó kimenetei terhelésének függvényében változhat az áramerősség.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
(#) kendre256 válasza Pollux hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Egyszerűbb lett volna, ha megírtad volna a powerstation típusát...
A feszültségből én azt gyanítom (típus esetén megnézhetném...), hogy ez valószínűleg 4 cellás LiPo energiatároló. Azért lehet ekkora feszültsége, mert direktbe kivezetik az akku feszültségét (csinálhattak volna bele rendes 12V-os kimenetet is...)
Max. 15V-ig használható berendezést kockázatos olyan tápról meghajtani, ami akár 16,5V-ot is kiadhat. Én nem tenném. 2-3 m-es kábelen nem sok feszültség esik 2A esetén, még akkor sem, ha vékony a vezeték. Pl. 1,5 mm2-es, 3m hosszú kábelen 0,42V esik 2A esetén.
(#) szs válasza Pollux hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 

Közben kendre256 is megírta, de én is megmondom: ne kockáztasd. Inkább szerezz be másik tápegységet, olyat, ami nem nagyobb (és nem is kisebb) feszültségen tudja azt az áramerősséget.

Ha 11 és 15V köztit kívánnak az eszközeid, akkor az eléggé általános 12V-os tápegységekből (viszonylag) olcsón megvalósíthatod.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
(#) kendre256 válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 26, 2023 / 1
 
Bocsánat, megint elszámoltam...
Valójában 3m hosszú 1,5mm2-es kábelen ("oda-vissza" 6m) 2A esetén csak 0,14V esik.
Következő: »»   3836 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem