Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   570 / 584
(#) maci80 hozzászólása Márc 13, 2023 /
 
Sziasztok! Van egy Indesit BWSA 6105 W EU típusú mosógépünk. Sajnos nem megy végig a program,benne hagyja az öblítőszert, kiáll hibára. mivel ledes így nem tudom a hiba kódot. Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal.
A képen zölddel jelölt állandóan világít, a fekete semmi a többi meg villog.
Centrifuga funkcióban sem megy, elindul a szivattyú, de nem centrifugázza ki a ruhát.
(#) antikzsolt válasza maci80 hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Bővebben: Link

A mosógép nem üríti le a
vizet, vagy nem centrifugál.
A program nem ereszti le a vizet: néhány programnál a vizet manuálisan kell leereszteni.
A leeresztőcső meg van törve.
A funkció be lett kapcsolva – a program befejezéséhez nyomja meg az START/PAUSE gombot.
A lefolyó el van dugulva
(#) maci80 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Köszönöm, holnap megnézem szivattyút.
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 13, 2023 / 1
 
Csere után a gép rendben működik!
(#) mihist4 hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Sziasztok !
Van egy régi 2003-as, Elektrolux EWT1010 mosógépünk. Ez arra van, hogyha elromlik a fő mosógépünk, akkor legyen egy pót.
Ennek még a programkapcsolóját motor forgatja-
Szóval a fő baja, hogy NEM FŰT.
A fűtőszál jó, a fűtőszálat működtető relé (24V-os) jó. A vízszintkapcsoló jó. A főpanelon kijön a fűtőszál vezérlésének a 230V-ja, de a termosztátban elakad.
A termisztor jó, 20 fokon.6.9kohm az ellenállása, ami kb. a víz melegítésére (forraltam, s beleöntöttem a dobba) lemegy kb. 3.4kohm-ra.
Két dologra gondolok:
1. A termosztát, amiben a relé is van vmi nem jó, égést sehol nem látok.
2. Programkapcsoló, félig, meddig mechanikus még, s kikopott. Gondoltam kontakt sprayzem kívülről a lyukakon keresztül.
Szerintetek ?
Ha nem kap más vezérlőjelet, akkor a termosztátban vmi.
Ha kap még egy vezérlőjelet ÉS kapcsolattal, akkor lehet a programkapcsoló is.
Köszi
(#) mihist4 válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
pár kép a termosztátról
(#) Dino71 válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Szia! Azt a szürke X2 es kondit mérjed ki, vagy csak simán cseréljed. Na meg az elkot kondit is.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2023
(#) adapter hozzászólása Márc 19, 2023 /
 
Sziasztok,
Ugyan nem probléma, de a témába vág: Mosógépet szeretnék vásárolni, a kialakított helye alapján felültöltős lenne jó. Milyet (vagy milyet nem) javasolnátok megvételre? Szívesen olvasnék pár tapasztalatot.
Pár szempont:
-öten használnánk, kamaszodó gyerekek, heti több edzéssel, sok mosással, heti kb: 5-7 adag aminek zöme péntek--vasárnap
-többféle program (féltöltet, energia takarékos mód -jelentsen ez bármit is, 1000 centrifuga)
-legalább 5-6 éves várható élettartam
-lehetőleg legyen megfizethető kategória (nem keresem a legolcsóbb változatot, de csak a márkanevet meg fancy külsőt meg sosem használt hangzatos extrafunkciókat már nem szívesen fizetem meg pluszként)


Szárítógépet is néznék már nagyon, arra is várnék tippeket, mivel még nem volt, közvetlen tapasztalatom nincs, elvárásaim is hiányosak épp emiatt, de a fenti mosógépet kellene kiszolgálni. (főleg nem nyáron, meleg napfényes időben természetesen mi is kint szárítjuk a ruhákat).

Tudtok ebben segíteni?
Üdv:
Lajos
(#) antikzsolt válasza adapter hozzászólására (») Márc 19, 2023 / 1
 
Candy clt 362l- márkát használok 3 felnőtt 3 gyerek. hetente többször is megy. 5-6 éves és most láttam nemrég hogy átjött a rozsda rajta. A párás fürdőben van tárolva. De gondolkodom rajta hogy kap egy rozsdarögzítőt és rá egy fehér festéket hogy valahogy kinézzen. Hibák: 2x ledobta a szíjat. Megfelelő kulccsal 2 perc alatt vissza lehet rakni. Az oka. A macskáb behozta az egeret és szegény megszokott a gép alá. Nem a cica rágta meg elsőre.
A másik hiba hogy a visszaint érzékelő letört a helyéről. Azt mindig pumpált. Megoldottam egy gyors kötözővel. Azóta tökéletesen működik. Csukott ajtónál nem vészes a hangja.
A másik hiba amit én csináltam az a mosószer adagolót elejtettem. Azt letört a tartó füle. De ez nem a gép hibája. Előszeretettel eszi meg az aprókat. A gumi csőben megül. Érdemes időnként alányúlni ahogy kell és jól megmasszírozni. Ha van benne valami kiszedni. Nyugi könnyű művelet fogó ajánlott. Nekem volt már benne dugó is. Gondolom a gyerekek tették bele és azt is elnyelte. Évente vagy a ruha bolyhosságától függően a szűrőt pucolni kell. Mert eldugul. De ez minden mosógépre igéz. Jelenleg csak ezt az egy helyen tudom hogy árulják

Bővebben: Link
(#) Dino71 válasza adapter hozzászólására (») Márc 19, 2023 / 1
 
Felültöltősben AEG, electrolux,Candy ....nem ajánlom. hamar leszakad a dob tengely és nem bontható az üstház ezért kapni se lehet hozzá csak kompletten 80eft. Amit ajánlok az Whirlpool csodát ettől se kell várni de kapható hozzá minden az utolsó csavarig. Itt a leggyengébb pont a tető rozsdásodása. De ha az ember vigyáz rá áttörölgeti, hagyja kiszellőzni és rendszeresen használva van a vegyszeres tisztítás akkor elég sokáig bírja rozsdásodás nélkül. Ami jó még egy tuti helyről felújított MIELE.
Szárítógép pedig BOSCH
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2023
(#) még1MbR válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 19, 2023 / 1
 
Ezt megerősítem, már sokadik hirdetést látom leszakadt tengellyel.
(Ennek ellenére az itthoni Elektrolux géppel meg vagyok elégedve, de az enyém nem felültöltős!
6 fős nagycsaládos környezetben 10 éve teszi a dolgát, csapágycsere, szivattyúcsere persze már volt.)
(#) Dino71 válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 19, 2023 / 1
 
Igen, oda is írtam, hogy felültöltős. Az elöltöltősek jók az AEG csoportból. Persze itt is sokat számít, hogy az ember rendszeresen használja a tisztító funkciót és szellőztetve legyen a gép ha nincs használva.
(#) még1MbR válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 19, 2023 / 1
 
Így van! Olyannyira bevált, hogy spájzoltam is egy csapágyhibás, olcsón adott darabot tartalék gépnek, amit aztán rommá szedtem, az utolsó csőig tisztára pucoltam és most mint az új
Ezek után 1 hónappal találtam egy ingyen elvihető más típusú csapágyhibás Elektroluxot is. Hát ezt sem bírtam ki és megcsináltam
(#) antikzsolt válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 19, 2023 / 1
 
Eddig 2 candy volt a tulajdonomban. Egyikben sem volt ilyen problémám. Az elsőben elszállt valami és nem fűtőt hiába volt jó a fütőszáll. Kb 5 éves gép volt mikor megvettem. majd 3 éven keresztül használtam. Ebből 1 évig heti szinten 10-14 mosás volt átlagban. Idő és hely hiányában a fenti mosógépet vettem.
(#) Dino71 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 20, 2023 / 1
 
Igen de az a candy nyolc- tizen éves. A mostaniak már nem ilyenek.
(#) antikzsolt válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 20, 2023 / 2
 
Pont ezért ajánlottam ezt a típust megemlítve. Amúgy lehet elviszem generáloztatni. Csapágy stb Inkább megelőzni akarom a bajt. A lengés csillapítókat kicserélni. Mert mintha elgyengültek volna már. Na meg a festeni is jó lenne. Mert az baromira csipi a szemem már.
(#) adapter hozzászólása Márc 21, 2023 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat, észrevételeket, figyelembe fogom venni!
Üdv:
Lajos
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2023
(#) antikzsolt válasza adapter hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Még egy fontos tipp. Ne legyen okos intelligens stb. Na azok mennek hamar tönkre elektronikusan. Bár hozzáteszem nekem sosem volt intelligens mosógépem csak anyámnak. Mióta megvan ez a mosógép azóta már a harmadikat nyúzza. Zenélős stb. Nekem elég volt a led lámpás kijelző meg csipog ha végez.

Egyéb dolog. Néha be szokott szagosodni a mosógép. Olyankor áttolom 90 fokon a gépet trisóval. Valami egyéb megoldás nem létezik rá hogy ne legyen cefetszagú? Konzervgyár és sajtgyári munkás ruhás is kerülnek bele és azokon cefetül érződik a munka szaga.
(#) tibec válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 22, 2023 / 1
 
Szia!
Próbáld meg a 90 fokos programot egy flakon ecettel. Az kitakarítja a gépet rendesen. Csak arra figyelni kell, hogy, ha a programot úgy kezdi, hogy előbb egy rövid időre elindítja a szivattyút és csak utána engedi a vizet, akkor az ecetet nem lehet beleönteni, csak akkor, amikor már beengedte a vizet, mert egyébként kiszivattyúzza azt is. Elöltöltős gépnél egyszerű, mert a mosószer adagolót menet közben is ki lehet húzni, bele lehet önteni. Viszont a felültöltősnél szüneteltetni kell a programot, megvárni, amíg nyitható az ajtó. Macerásabb, de megoldható.
(#) még1MbR válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 22, 2023 / 1
 
Itt egy video a büdösségmentesítésről, igaz ez elöltöltősre jó, valamint én ecettel fogom elkövetni.
Bővebben: Link

Ebben az a jó, hogy a tömény cuccot visszaforgatjuk a lúgszivattyúval többször is.
Ezáltal a cső is jól kitisztul, plusz a centrifuga program jól szétpörgeti a dob és a ház közé a folyadékot.
(#) adapter válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 22, 2023 / 1
 
Idézet:
„Egyéb dolog. Néha be szokott szagosodni a mosógép. Olyankor áttolom 90 fokon a gépet trisóval. Valami egyéb megoldás nem létezik rá hogy ne legyen cefetszagú? Konzervgyár és sajtgyári munkás ruhás is kerülnek bele és azokon cefetül érződik a munka szaga.”

Nekem a hidraulika olajos gönceim is jelentősen szagosítják a gépet, tibechez hasonlóan én is időnként trisós valamint citromsavas 90 fokos mosást szoktam kezdeményezni, leginkább fürdőszoba szőnyeg mosás keretében...
(#) antikzsolt válasza tibec hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Mennyi ecet kell bele? Délután tudok boltba menni ecetért majd. Áramtalanítom a gépet majd mikor engedi betöltöm. Aztán bedugom újra. Aztán folytatja a programot ott ahol abbahagyta. Sajnos felültöltős.
még1MbRnem rossz ötlet sajnos az enyém felültöltős és zárt. Így nem kivitelezhető.

adapter hmm ha jól tudom van itthon citromsavam. Mennyi kell belőle a gépbe?

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat.
(#) bodgabo válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Én egy fél flakon 20%-os ecetet szoktam vízkőmentesítés céljából beleönteni 4-5 havonta.
Büdöset a csövekben lerakódó iszapszerű trutymóban elszaporodó baktériumok okozzák. Ez a trutymó a gagyi mosóporok vivőanyagaként szolgáló papírpép, csontliszt és mészkőpor maradványa. (Próbálj flakonban feloldani egy adag mosóport, aztán nézd meg mi ülepszik le belőle! Na az marad a mosógépben.)
Célszerű jobb mosóport, esetleg folyékony mosószert használni és nem lesz büdös.
(#) adapter válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Sosem találtam erre vonatkozó utasítást de általában ilyen Pennis 100 g tégelyesből 2-3 db-t meleg vízben feloldok, majd a szőnyegre öntöm, pont azért, hogy benne maradjon ne eressze ki a gép magából idő előtt. A citromsavat nem gondolom hatásosabbnak másnál viszont teljesen szagmentes.... Utána trisós mosás ugyanilyen módon.....
(#) djjosy1976 hozzászólása Márc 26, 2023 /
 
Sziasztok
Van egy Samsung Eco Bubble 8kg mosógép.
Gondol egyet és program közben hibakód nélkül megáll. Szűrő, vízkivezetés stb mindent átnéztem. Mosógép szerelő nem vállalja mert állítólag panel hibásak ezek. Pesten javítanak panelt de most chip hiány miatt nem. Van valakinek tapasztalata ezekkel a gépekkel kapcsolatban? A javítás 45-50 Ft lenne Pesten. Egy új panel ennél több. Ha nem érdemes foglalkozni vele vennem kell újat de az nem samsung lesz. Külföldi fórumokon is rosszak a vélemények ezzel a típussal.
(#) Dino71 válasza djjosy1976 hozzászólására (») Márc 26, 2023 / 1
 
Szia! Nem kell hozzá semmiféle chip. A motor reléinek a 12V os lábát kell átforrasztani. Az szokott kirepedni. Ha kefe nélküli moci van benne akkor meg a motorvezérlő IGBT modul lábait kell átforrasztani.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) djjosy1976 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Szia
A motor reléje gondolom a motoron található? A motorvezerlő modul lábai nem tudom melyik...
(#) még1MbR válasza djjosy1976 hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
A motoron nem szokott lenni relé, rendszerint valamelyik panelon van vagy a kezelőpanel mögött vagy egy külön doboz egységben.
(#) djjosy1976 válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Szia
Esetleg a típus szám alapján amit írtam nem tudnátok róla valami fotót feltenni? Hogy hol is kellene pontosan megnézni azt a forrasztást?
(#) Dino71 válasza djjosy1976 hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Ott van a kijelző mögött a vezérlő elektronikán. Sajnos macerás a javítás. Műanyag házban van és ki van öntve gumis műgyantával az egész nyák. Ki kell vágni a megfelelő helyen a műanyagot, le kell kaparni a műgyantát és utána lehet forrasztani. De ha ennyire nem megy ne is próbáld javítani.
A múlt héten kettőt is javítottam.

samu el.jpg
    
Következő: »»   570 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem