Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1113 / 1162
(#) antiktelefon válasza zsolt58 hozzászólására (») Márc 28, 2023 / 1
 
Nagyon jobb nem lesz, vegyél meg mindent, ami csak kellhet :/
Vagy veszel más ict és bedrótozod és rendelsz Kínából...
Ha csak 1kapu rossz akkor csak 4 vezeték kikerülni meg akár dip tokos ic is jó.
(#) zsolt58 válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Sajnos gyanusan több kapu is rossz.
Mellesleg be tudom szerezni TME-bol. Haverom elmegy személyesen és haza hozza
Szóval akkor ö lesz a nyerö Igaz?
Bővebben: Link
(#) antiktelefon válasza zsolt58 hozzászólására (») Márc 28, 2023 / 1
 
Szerintem igen, de más is mondhat valamit. 74hct125 stimmel, tssop14 is. Azért ne 1db legyen.
(#) zsolt58 válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Persze. Nem egyett veszek. Vagyis arra gondolsz, hogy ebböl a fajtábol többet vagy több fajtábol egyet?
(#) zoly15 hozzászólása Márc 30, 2023 /
 
Sziasztok,
Ezek milyen alkatreszek lehetnek?
A google semmi hasonlot sem talal!
Elore is koszonom.
(#) Lamprologus válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Talán RJP6065 IGBT 40A/630V ?
(#) sanca29 válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Nekem is ezt dobta fel de nem hasonlít https://banlinhkienhang.com/igbt-rjp6065-6065-35a-360v-to-247-thao-may
ez valami triak vagy tirisztor lesz
vagy ez: https://de.aliexpress.com/item/32401591799.html?gatewayAdapt=glo2deu
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2023
(#) Suba53 válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Azt meg tudnád nézni, hogy ( ha nem totál zárlatos ) tranzisztorok-e.
NPN, vagy PNP simán kimérhető a BE-BC diódák mérésével.

Bennem él egy olyan emlék, hogy a TIP tranzisztor sorozat megjelenése körül ilyen PT típusjellel is adtak ki eszközöket, amik talán tranzisztorok voltak.

De ez olyan régen volt, ezek is 1978-as dátumozásúak, akármi is lehet.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2023
(#) moltam válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Ez nem lehet IGBT, túl öreg hozzá. Valami ősi texas tranzisztor katalógust kéne túrni szerintem.
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Ebay szerint= BD239B
Stb...
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2023
(#) zoly15 válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Meres szerint meg NPN tranzisztor is lehetne, de olyan mintha a C-E kozott dioda lenne
(#) Suba53 válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Az nem ördögtől való. Kapcsoló üzemre tervezett tranzisztorokban szoktak a C-E között reverse diódát alkalmazni.
(#) Vimre11 hozzászólása Márc 31, 2023 /
 
Sziasztok Az a kérédsem lenne hogy a greatz alatti berna kis kondinak mi lehet a szerepe és az értéke.
Elvileg a negatív és az egyik betáp közé van bekötve.
(#) mnyugger válasza Vimre11 hozzászólására (») Márc 31, 2023 / 1
 
Trafóról megy a táp?
Szerintem zavarszűrő.
(#) pucuka válasza Vimre11 hozzászólására (») Márc 31, 2023 / 2
 
A greatz diódáit szokás kondenzátorral hidegíteni, mert a kodi(k) hiányában a diódákon keresztmoduláció keletkezik, ami kiszűrhetetlen brummot okoz.
A keresztmoduláció az egyenirányító dióda görbe karakterisztikáján keletkezik, mert a rajta átfolyó viszonylag nagy pufferkondi töltőárama, és a rajta eső feszültség fázisa kissé eltér.
Ha megnézel egy egyenirányító pufferkondijának áramát, akkor láthatod, hogy az nem szinuszos, hanem logaritmus görbe szakaszokból áll, töltéskor is kisütéskor is, ez pedig azt is jelenti, hogy fázisban kissé eltolt harmonikusok is vannak az áramban.
A kondenzátorok hiánya különösen veszélyes, ha az áramkörben nagyteljesítményű, nagyfrekvenciás rész is van.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Márc 31, 2023 /
 
PC tápból kitermelt 12V ventilátor szabályozó modul, a zsugorcsövezett termisztor(?) volt azzal a fém füllel rácsavarozva az egyik hűtőbordára. Azt gondolom, hogy ha adok 12V-ot a modulnak, akkor szabályozza a ventilátort, de milyen hőmérsékleti határértékek között szabályoz, hogy mennyire menjen a ventilátor?
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
LM358 opampos, tökéletes feladat neked, hogy gyakorold a visszarazolást, 1 oldalas baromi egyszerű nyák. Rajzból meg megmondjuk.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Sajnos nem "egyoldalas" nyák, mert mint látható, van az alján egy kisebb rakat felület szerelt SMD ellenállás is, ami alaposan megbonyolítja.
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2023 / 3
 
Ekkora NYÁK-ot kb. 100 000 Ft-ért ceruzával kockás papírra oldalanként én is visszarajzolok.
Mivel oldala is van, ezért 2 lapos, 4 oldal, és a lyuk (azaz 7 oldalú).
De csak most, egyszeri akció, okosban fél milla, mehet?
(#) Régi motoros válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Azon gondolkodom, mivel manapság úgy is mindenki az AI-t hájpolja, valakinek nem jutott még eszébe, hogy egy nyák két oldalát beszkennelve elküldje neki a képeket, és megkérje, hogy készítsen belőle kapcsolási rajzot?

Ui.: Ha valaki regisztrálva van, megkérdezhetné tőle mit szólna egy ilyen feladathoz, meg tudná e oldani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2023
(#) gg630504 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Szia! Elektronikai nyomtatott áramköröm van. Ismersz mesterséges intelligenciát, ami vissza tudja rajzolni a kapcsolási rajzát?
---
Szia! Igen, léteznek mesterséges intelligencia alapú eszközök, amelyek képesek visszakonvertálni az elektronikai nyomtatott áramkörök kapcsolási rajzait. Ezek az eszközök az áramköri elemzésre és rekonstrukcióra specializálódtak, és általában képesek az alkatrészek azonosítására, az áramkör topológiájának felismerésére és a rajz visszaállítására a nyomtatott áramköri lap alapján.

Azonban fontos megjegyezni, hogy ezek az eszközök nem mindig garantálják a 100%-os pontosságot, mivel a nyomtatott áramköri lapok gyártási folyamatai és tervezési döntései eltérőek lehetnek. Ezenkívül az áramkör összetettségétől és a nyomtatott áramköri lap minőségétől is függ, hogy az eszköz mennyire hatékony az áramkör rekonstrukciójában.

Ha szeretnél ilyen eszközt használni, javaslom, hogy előbb alaposan tájékozódj az adott eszközről és teszteld az áramkörön, hogy mennyire hatékony az adott esetben.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Az SMD vacakok fognak meg engem, amúgy megpróbáltam volna visszarajzolni, ha nem lennének rajta azok a "bolhasz...k" a fóliás oldalon.

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2023
Moderátor által szerkesztve
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
A bolhasz*kon gyönyörűen olvasható az értékük. Még fiatal vagy, jó a szemed. Ha letakarítanád a mocskot a nyákról, az egyoldalas rajzolat is kiválóan látszana.
Innentől csak akarat kérdése.
Amúgy mindegyik bolhaszar egy-egy ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2023
Moderátor által szerkesztve
(#) Régi motoros válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Tehetnél vele egy éles próbát is fénykép feltöltéssel. Kíváncsi lennék az eredményre.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Úgyis a "Móricka rajzon" csak az ellenállások színeit és kódjait tüntettem volna fel. Majd egyszer a jövőben talán visszafejtem...
(A panel felirataira sajnos egyáltalán nem dob találatot a Google.)
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Annyit azért segítek, hogy a kódoknál az "F" nagy valószínűséggel elhagyható.

Így tippjeim szerint pédául:
FIC1 -> IC1
FD5 -> D5
FR18 nem tudom mi lehet, mert szivárványos rovásírással van rajta valami, de tutira nem magyarul.
(#) vision61 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Idézet:
„FR18 nem tudom mi lehet, mert szivárványos rovásírással van rajta valami, de tutira nem magyarul.”

15 Ω-os ellenállás.
(#) vision61 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 1, 2023 / 1
 
Még rajzolni sem kell, ott van a panelen az FSP azonosító száma.
Ez alapján is megtalálható.
(Az R18 azért más értékű, mert az a tápban lévő ventilátor miatt változhat.)

fan-01.jpg
    
(#) Gafly válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 1, 2023 / 3
 
Most kivettél a zsebemből fél millát.
(#) Gafly válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
De nem ezt kérdezte, hanem:
Idézet:
„Azt gondolom, hogy ha adok 12V-ot a modulnak, akkor szabályozza a ventilátort, de milyen hőmérsékleti határértékek között szabályoz, hogy mennyire menjen a ventilátor?”
Következő: »»   1113 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem