Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   573 / 581
(#) macilaci38 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
A két sárga vezetéken 180 ohm mértünk
Bocs de annyira nem vágom ezt a szakmát.
(#) palko0125 válasza macilaci38 hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Aaa, értem
Nos ezt úgy mérd, hogy a két sárga vezetéken váltakozó feszültségtet mérj és forgasd a motort. 2V-os méréshatárban látnod kell párszáz milli voltot, akár 1V felett is fordulattól függően.
Ha ez rendben van, akkor menni kell a panel felé. De ha ennyire nem megy, akkor javaslom keress egy hozzáértőt, aki az elktronikát vágja.
(#) franky710 válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Szia!
Köszönöm válaszod és segítséged, a ntc termosztát ment tönkre benne, és lett zárlatos , de azt már kicseréltem benne.
Köszönöm mégegyszer sokat segítettél!
Üdv , Feri
(#) mapi65 hozzászólása Júl 8, 2023 /
 
Üdv. Szeretnék segítséget kérni! Van egy Fagor 7110 tip. mosógép. Mosásközben lecsapta az automatát, és azóta is megmaradt a hiba. Ha a dobmotorról lehúzom a csatlakozót akkor nincs hiba. A motoron nem láttam hibát, 12v megforgattam a szénkefékre kötve, úgy tűnik a forgásirány váltást is kierőszakoltam működött. A 230 részt nem babráltam. A vezérlőn nem láttam égést. Még volna egy kérdésem, jól vannak-e a csatik rádugva a vezérlőre?Különösen az alsósorban középtájon levő kettő keskeny kis csati helye lenne érdekes.

IMG_1592.jpeg
    
(#) Dino71 válasza mapi65 hozzászólására (») Júl 9, 2023 /
 
Szia! Én a fűtőszálat ellenőrizném még. A motorból meg kifújnám a szénkefeport és ezt is ellenőrizném testzárlatra.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2023
(#) mapi65 válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 10, 2023 /
 
Üdv, amit írtál megcsináltam. A hiba maradt.
(#) Tutti-amigo hozzászólása Júl 10, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy Gorenje WS50129 típusú mosógépem. 10 ev után úgy gondolta, hogy mostmár ideje valami hibát bemutatnia, úgyhogy F5 hibakódot produkt. Utána nézve a kódnak a vezérlő panelt ellenőrizve a triak bizony elfüstölt. No most azt nem tudom, hogy ez az ok vagy az okozat, de első körben a triakot kellene pótólnom. Guglival sokat haverkodva az eredeti BTB15-700BAK triakot be nem szerzem egyhamar itthonról. No most az lenne a kérdésem, hogy mivel tudnám kiváltani? Illetve ebben az alkalmazásban mely értékek a mérvadók ami alapján megfelelően pótólni tudnám. Előre is hálásan köszönöm.
(#) Dino71 válasza mapi65 hozzászólására (») Júl 10, 2023 /
 
Bővebben: LinkHmmm. Akkor ez érdekes. Lehet tényleg elvannak dugdosva a csatik.Az elektro tanyán van fent SM. Nem írtál pontos tipust van 5-6 ugyan ebből a 7110 ből.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2023
(#) pipi válasza Tutti-amigo hozzászólására (») Júl 10, 2023 /
 
Szerintem jo lesz oda a btb16... is. A gate atamot mezd az adatlapban, meg a max feszultseget
(#) Tutti-amigo válasza pipi hozzászólására (») Júl 10, 2023 /
 
Tehát akkor aminek itt meg kell egyeznie azaz Igt (eredetiben: 50mA - nem tudom az értékeknél a quadrant számít-e nekem.). Illetve azt hogy az eredeti 700V-os max feszültségnél kisebbet ne tegyek bele.

Jól értem?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget.
(#) pipi válasza Tutti-amigo hozzászólására (») Júl 11, 2023 /
 
Igen.
(#) Tutti-amigo válasza pipi hozzászólására (») Júl 14, 2023 /
 
BTB16-800BW lett a beépített Triak. Egy gyors tesztmosás végigment hiba nélkül. Remélem hosszabb távon beválik. Nagyon szépen köszönöm a segítséged.
(#) franky710 válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Szia!
korábban beszéltünk mi, ezzel vezérlő egységgel kapcsolatban az ellenállás értékek miatt amik elfüstöltek.
Ki is cseréltem őket, de a nyák vezetése több helyen megsérült, a csere közben.
A nyák és rajz a vezérlőpanelről nincsen még meg neked, ha lehet elküldenéd.
Köszönettel: M.Feri

https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=398128
(#) m4csk4fogo hozzászólása Aug 3, 2023 /
 
Sziasztok,
A mosógépünk LG F2J7TY1W ami nem öblít rendesen. A tartályban bent marad az öblítőszer.
Dugulást nem találtam, fiók eltakarítva. Mágnesszelep vízköves volt, így cseréltem de így sem mossa ki az öblítőszert.

Hol és milyen hiba lehet még s géppel? Panel?

Köszönöm
(#) VIM válasza m4csk4fogo hozzászólására (») Aug 3, 2023 /
 
Szia! Ha a mágnesszelep vízköves volt akkor a bejövő hálózati vízcsatlakozóban lévő durva szűrő is az lehet. Ha nem megfelelő a víznyomás akkor a vízsugarak nem tudják kimosni maradéktalanul az öblítőt a tartóból. A tartót azt kivetted a helyéről vagy a helyén takarítottad ki? Hátul a tömlőket levéve (a szelepekről jövőket) a fúvókák szélein nincs véletlenül valami lerakódás belülről?
(#) Dino71 válasza m4csk4fogo hozzászólására (») Aug 4, 2023 /
 
Szia! A fiók feletti vízelosztót kisavaztad? Ha nem azt is kellene, a fiókot kitakarítani kevés.
(#) m4csk4fogo válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 4, 2023 /
 
VIM, Dino71,

A bejövő szűrő rendben volt, semmi lerakódás. A fúvókákon szintén semmi.
A vízelosztót nem szedtem ki / savaztam de akkor azt megpróbálom.

Köszi a javaslatokat, majd jövök vissza az eredménnyel.
(#) Dino71 válasza m4csk4fogo hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Amúgy fűti a vizet rendesen? Mert ha nem akkor feleslegesnek tartja az öblítést.
(#) Tylla1 hozzászólása Aug 17, 2023 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy Elektrolux EWT 10120W típusú készülékkel kapcsolatban. A probléma az, hogy a mosási programokban mikor elér az öblítési ciklushoz, akkor mintha túl sok víz kerülne a dobba, mert a mosótérben lévő túlfolyó nyíláson keresztül víz távozik a mosótérből, mely aztán kifolyik a hátfalra, majd le a földre. A mennyiséget tekintve olyan 1-2 dl távozik mosásonként. Egy teljes mosási ciklus alatt csak ebben a fázisban történik ez meg. Mi lehet a probléma? Lehet, hogy esetleg a vízszintszabályozó enged be túl sok vizet az öblítés alatt?
1. kép: a túlfolyó nyílása a mosótérben
2. kép: a túlfolyó cső vége a panel alatt. (bal felső sarok pici fekete csővég)

Elnézést a laikus megfogalmazásért.

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) uniman válasza Tylla1 hozzászólására (») Aug 18, 2023 / 1
 
ELECTROLUX...és analóg nyomáskapcsoló. Ez a vízszint magassága alapján váltózó frekis jelet ad ki...
Bár a mosógép is eléggé szennyezettnek tűnik, lehet ott egy kis dugulás is a nyomáskapcsolóhoz (szenzor) vezető gumicsőben.
(#) Tylla1 válasza uniman hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Valóban...Electrolux, elírtam. A csövet természetesen ellenőrizni fogom. Az azért fura, hogy csak az öblítési szakasznál tölt be több vizet a kelleténél...ezt levett vezérlőpanel mellett ellenőriztem. És ezt sem csinálja minden mosási módnál...
(#) Golyóbá hozzászólása Aug 20, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy INDESIT BWSA 61053 WEU autómata mosógép javításához szeretnék segítséget kérni.
A hiba lényege, hogy (általában új program indításakor) a kezelőpanelen a LED-ek elkezdenek villogni, és a a gép nem folytatja a programot. Ebből az állapotból csak a villásdugó kihúzásával lehet kilépni. Korábban, ha néhány perccel később visszadugtam a villásdugót a gép normálisan működött hónapokon keresztül, ma viszont a korábbi "javítási" megoldás nem működött, a hiba állandósult.
Több házilagos javítási útmutatóban az INDESIT mosógépeknél a vezérlőpanelen lévő elektrolit kondenzátorok cseréjét javasolják.
Érdeklőnék, hagy az ebben a gépben található, INDESIT0254.10 vezérlőnél is megoldást jelent-e kondik cseréje a problémára.
(#) Dino71 válasza Golyóbá hozzászólására (») Aug 21, 2023 /
 
Szia! Tipikus táp rész hiba. Cseréld az elko kondikat a táprészben.
(#) Golyóbá válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 22, 2023 /
 
Köszönöm!
Megpróbálom.
(#) VasasZs válasza tomszojer hozzászólására (») Aug 25, 2023 /
 
Sziasztok!
HAsonló probléma Samsung Eco.... Ma reggel el sem indult, se kép se hang. Panel ki, 230 rákapcsol, PTC 5 mp alatt forró, kicsit meg is van repedve körben.
Busfesz kondi (10mikro/500V) egészséges, graetz OK. Viszont graetz kimenetén (+/GND) cca.80 OHM-t mérek, ami nagyon nem tűnik jónak.
Szerintem a PWM IC lehet a ludas, mert az 5-ös láb (DRAIN) és GND között ezt mérem. Nekem más típusú az IC, mint a kollegának.
LINK: https://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/450277/INFINEON/ICE2QR2280Z.html
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2023
(#) Dino71 válasza VasasZs hozzászólására (») Aug 25, 2023 /
 
Szia! Épp egy órája végeztem vele. A táp ic lábai kivoltak repedve teljesen.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2023
(#) VasasZs válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Most fejlupéval megnéztem, nekem is ilyen. Neked is a DC92-01236számú paneled van?
És szerinted ez okozhatta, hogy a PTC felforrósodott? Most nekem cca. 3kOhm az értéke, az már nagyon nem jó szerintem. Meg is van repedve.
(#) Dino71 válasza VasasZs hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Hát a panel számába nem bonyolódtam bele, a gépet már visszaszállítottam a gazdinak. Azt nem tudom megmondani, hogy attól forrósodhat e. A 3kohm az tuti sok. Na meg meg is van repedve. Én cserélném. vagy csak simán forraszd át a táp ic t persze a moci relé 12v os lábait se felejtsed átforrasztani mert egy hónap azt megint szerelheted, Aztán próba. Aztán próbáld ki. Megmértem egy másik panelen a PTC t (syp12270) Ez beforrasztva 30ohm.
(#) VasasZs válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Kösz a segítséget. Küldök 1 fotót a panelról, melyik a motor-relé a 3-ból?
Holnap átforrasztom, meg ideiglenesen beteszek egy 27Ohm-s ellenállást. Majd meglátom.

Mindenesetre az a 80 Ohm nagyon kevésnek tűnik a DC oldalon a +/GND között....az 340VDC esetén 4-5A-t jelenthetne...
Amúgy találtam egy céget Pesten, akinél van ez a PWM IC.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2023
(#) Dino71 válasza VasasZs hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
A három egymás melletti 12V os lábait kell átforrasztani. Van több helyen is ilyen ic , sini, hq....Na meg a fiókomban is hevet mindig pár darab.
Következő: »»   573 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem