Fórum témák
» Több friss téma |
Azért nyitom ezt a témakört, mert érdekel hogy milyen ragasztókat mivel lehet eltávolítani.
Illetve hogy miből lehet házilag ragasztókat előállítani... Hangszóró javításnál a tiszta aceton használható, vagy van más is? Led reflektor javításánál buktam azzal hogy a "fekete szutyok szilikonos" ragasztót nem tudtam eltávolítani. Üvegtörés után új üveget kellett vágnom (+ macera). Eltört csap gomb ragasztható-e acetonnal, vagy pillanatragasztóval? Tehát mi mivel ragasztható? A másik felvetésem hogy házilag tényleg lehet ragasztót vagy akár festésre alkalmas anyagot klszíteni? Olvastam, hogy a háztartási nylonzacsókat acetonban feloldva ragasztót, vagy hígabb formában felületvédő festéket lehet csinálni. Azt is olvastam hogy az FBS ragasztót acetonnal lehet (megkötés előtt) hígítani.
Ez tul bonyolult lesz. A szilikont általában benzinnel lehet eltávolitani ( kaphato a boltokban is speci keverék).
A gombokat anyaguktol függöen UHU Kunststoff vagy 2 komponensü epoxyval lehet ragasztani. ( az utobbibol több fajta van, némelyik nagyon jo, csak ezt a csomagolásrol nem lehet leolvasni). Házi ragasztot lehet csinálni, de csak tapasztalat alapján. Régen ( sajnos már nem kaphato Tetrakloeretilénben - ruhatiszto üzemek egyik alapanyaga volt átlátszo müanyag dobozokat ( TicTac cukorka doboza) felolvasztva ( több napig egy beföttes üvegben tartva) igen jo sok mindenhez használhato ragasztot kapsz, söt vékonyabb kartont ezzel a folyadékkat átitatva keményebb és jobb anyagot kapsz mint a Sztirol). Stb
Szia !
Örűlök a válaszodnak! Remélem sokaknak ad választ ez a topik... Tehát Acetonban oldva több féle műanyag is használható lesz amatőr célokra. Nekem most az a fontos, hogy gumiragasztót hogy hígíthatnék fel úgy hogy hangszóróperemet impregnálhassak vele.
A legegyszerűbb házi ragasztó Hungarocell felodva Nitrohigító SPECIÁLban,nem mindenhez jó,kísérletezni kell vele,az adhéziót növelheted belekevert Pálmatexxel.Nem igazán hőálló...
Kösz!
Ki fogom próbálni, de most az az első hogy gumiragasztót hogy lehet hígítani.
Ha oldószeres,akkor nitróval (általában)...
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2024
FBS-ben ngondolkodom, .De felhasználás előtt bekeverve acetonnal (felhígítva) mjegköt-e majd???
Acetonnal vigyázni kell, mert ha megfut a felületen nyomot hagy.
Megkötött szilikont késsel, szikével lehet eltávolítani. Üvegről is. Az a lényeg, hogy semmi nem oldja. A megkötött poliuretán is hasonló. A gumiragasztó (az igazi) sebbenzinnel, mosóbenzinnel oldható, higítható. De a legtöbb ilyen tubusos vagy dobozos ragasztó poliuretán alapú, ami nitróval, etilacetáttal higítható. Ez utóbbival a megkötött is fellazítható. Acetonnal plexiből lehet ragasztót készíteni. De ez is korlátozottan használható mert megkötés - száradás után törékeny. Nem szabad összekeverni a polikarbonáttal. Az nagyon nehezen oldódik.
A szilikont a benzin tökéletesen oldja még több év után is.
A szinte mindenhol kaphato palmatexet nem lehet higitani. Nem azért mert nem létezik palmatex higito ham mert csak literesben lehet kapni arany áron. Régebben létezett kétdecis verziopban is de mára kihalt. Pedig az is aranyáron volt. van valaki vegyésznek valami értelmes alternativája a palmatex higitására. a nitro nem jo. megdöglik töle. az aceton sem. más?
Kaparásztam már a fugázó szilikont a kád széléről eleget. Sajnos nem oldja semmi. Lehet kapni egy szilikon eltávolítót, de nem várjon csodát senki tőle. A leválasztást segíti elő, de nem oldja.
Már írtam. Etilacetát.
Ha valahol túlságosan maró pálinkát kapsz, azzal lehet higítani.
ABS, PS, stb ragasztásához kloroformban oldott darabkákkal készített sűrű folyadékot használok.
Polietilén fedelű orvosságos nagyszájú fiolában készítem a jó záródás miatt, mert nagyo illékony az oldószer. PE, PP nem ragasztható, mert nem oldódik.
Az ABS-hez jó az aceton is, ha nincs kloroform.
Benzol - toluol az oldószere de nem tudom hogy magánszemélynek adnak e bárhol . Talán az AZÚR nál meg lehet próbálni ....
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2024
Kétfajta nitro van,az egyik nagyon gyenge,szinte semmire sem jó,a másik a Nitrohigító Special (igaz ez drágább...). Ez rendesen higítja a Pálmát,mindig ezt használom hozzá,bevált.
Kloroform-al elvileg plexi-t is lehet ragasztani, de hol lehet beszerezni?
Gyerekkoromban patikából.
Mostanság szerintem legálisan sehol...
József körúti Azúr Vegyszerbolt, de nem olcsó /csak 1 literes kiszerelés/
Plexihez is jó.
De csak a fenolosat. A mai plexik már más anyaguak és a kloroform nem oldja öket.
Jó tudni:
Idézet: „Törvényi előírások szerint az alábbi vegyszereket magánszemélyek nem vásárolhatnak: - kálium-permanganát - ecetsavanhidrid - hidrogén-peroxid - salétromsav - kénsav - metanol - toluol - kloroform - nátrium-tetraborát - vörösfoszfor - diklór-metán - króm és higany vegyületek”
Tényleg? Én már udvaroltam a patikuslánynak, hogy kerül, amibe kerül, szerezzen már kloroformot. Még jó, hogy megúsztam akkor egy rózsás-gyertyás-méregdrága vacsorát... Mivel lehet akkor plexit (vagy annak nevezett anyagot) ragasztani?
Már irtam UHU Kunstoff ragoszto erre tökéletes.
Néhány saját tapasztalat:
1. Polietilént ne próbáljunk ragasztani, nincs oldószere. 2. Az aceton többnyire csak puhítja az egyes műanyagokat, nem oldja. 3. Jó oldószer az Izo-butil-acetát (az újabb kromfágok alapanyaga) csakhogy drága, mert 1L-esen kapható, erős császárkörte illata van, és nagy fejfájást tud okozni, ha sokáig szagoljuk. 4. PVC-nek és a polisztirolnak jó oldószere a tetra-hidro-furán (THF). 5. A cellux félék melegtől ragacsossá vált maradványait a benzin oldja le. 6. Szénné égett dolgoknál tudni kell, hogy a szénnek nincs ismert oldószere. 7. A Pálmatex eredeti oldószere a Toluol, de ehelyett hígítani etil-acetáttal szokták, amely sósborszesz szagú. (a Toluol még drágább!).
Még van egy “titkos” ragaszto. A barkácsboltokban a müanyag esöcsatornák legalso polcain szoktak henteregni fehér tubusban. Igen sok müanyagot igen jol ragaszt és sokkal olcsobb, mint a ragasztos pultokon kinált márkás ragasztok.
A Polietilénnek van ragasztója csak drága. Loctite 406 Loctite SF 770 primerrel. Vagy ez.
Szia!
A szilikont a benzin nem oldja, csak megduzzasztja és lecsökken a szilárdsága, sokkal könnyebben hasad. Ezt még acetonitrillel is el lehet érni, csak az sokkal drágább. A foltbenzin jó választás, a benzines folttisztítóban van etil-alkohol (kevésbé nyerő), petróleum megint jó választás ha nincs 95-ös benzin kéznél. Ez utóbbiba sok mindent beletesznek, gumikesztyű és jó szellőzés javasolt.
English nyelven, röviden de talán szakszerüen egy tájékoztató:
|
Bejelentkezés
Hirdetés |